Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2017., 07:25   #8251
Majica
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Pozdrav! Ne znam da li mogu ovdje pitati, uputite me ako je za to druga tema, ali trebam preporuku znalaca za kupovinu nečeg od navedenog: kućnog kina ili soundbara ili pojedinačno komponente... Ima li netko voljan pomoći? Stvarno sam neznalica u tom području... :-(

Trenutno ne mogu izdvojiti neku veću svotu novaca za to. oko 3.500 kn. Znam da ako se kupe pojedinačno komponente, mogu se kasnije nadograditi, što mi je ok opcija. Ali zanima me zapravo što bi preporučili za kupovinu nekom "prosječnom slušatelju/gledatelju", da zadovolji potrebe gledanja filmova, slušanja glazbe, radija. Da li stereo receiver i 2 zvučnika (al onda opet moram dvd uzimati), ili soundbar, ili kućno kino...što, koje? Nekako imam više povjerenja pitati ovdje nego u nekoj trgovini da mi ne bi uvalili nešto s obzirom na moje neznanje..
Majica je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:12   #8252
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Kupi 5.1 pojačalo tipa Yamaha koja ima radio, web radio, brdo drugih điđamiđa i za početak dva bookshelf zvučnika (FL, FR) tipa Monitor Audio, Dali, Boston Acoustics...
tomov je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2017., 09:14   #8253
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Pozdrav,

Kakvi su Magnat zvucnici?

Slabo recenzija nalazim po netu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:24   #8254
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa nisu nikad bili neka sreća... za davat zvuk oke, za davat hifi zvuk not so.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:15   #8255
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa nisu nikad bili neka sreća... za davat zvuk oke, za davat hifi zvuk not so.
Thx,onda otpadaju.

Imaš li neki prijedlog u tom budgetu?
Cca 4500kn za 7.1.
Radi se o manjem prostoru za gledanje TV a, udaljenost 2,5 metara od očiju do ekrana.

EDIT:

Volio bi da prednja dva budu pogodna za stereo radi slušanja muzike.
I obavezno moraju bit samostojeci (prednja dva)
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:33   #8256
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ha nije baš neki budžet za 7.1 moram priznat, nemam pojma kaj da ti preporučim, ali znam ako ćeš imat sub da ti prednji ne trebaju biti floorstanderi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:35   #8257
Majica
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Kupi 5.1 pojačalo tipa Yamaha koja ima radio, web radio, brdo drugih điđamiđa i za početak dva bookshelf zvučnika (FL, FR) tipa Monitor Audio, Dali, Boston Acoustics...
Hvala ti!
Imaš možda neku preporuku za konkretni model? Ovo je najjeftinije na Ronis http://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-...ILVER/product/
To valja?
Majica je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:42   #8258
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ha nije baš neki budžet za 7.1 moram priznat, nemam pojma kaj da ti preporučim, ali znam ako ćeš imat sub da ti prednji ne trebaju biti floorstanderi.
Trazim za brata,a njegova zena hoce floorstandere jer se uklapaju,citiram,u kompoziciju prostora. Tako da moraju bit floorstanderi.

Znam da nije neki budget zato se i patim ovoliko sa izborom.

Mozda da se ide na kvalitetnije (koliko je moguce) prednje,a soround neke jeftinoze?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 12:33   #8259
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Majica Pregled postova
Hvala ti!
Imaš možda neku preporuku za konkretni model? Ovo je najjeftinije na Ronis http://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-...ILVER/product/
To valja?
Ovo nije 5.1, ali u toj cjenovnoj kategoriji svakako nije loše. Prvo bi se trebao odlučiti kakav sadržaj bi bio najčešći - ako je glazba onda stereo, ako filmovi/igre onda krenut graditi surround.

Nemoj se bojat ni second handa ako imaš keš u rukama.
Generalno audio oprema ne ore, ne kopa niti drnča, pa ako je stvar mlađeg godišta, bez kozmetičkih nedostatka (uključujući tri sloja prašine - nije nevažno) a prodavač izgleda "pouzdano" (u ovom slučaju - ne izgleda kao osoba koja je odvaljivala prozorska stakla i štokove muzikom), možeš fino uštediti a bez da si kompromitirao duži vijek trajanja iste u svojoj sobi.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 08:11   #8260
Majica
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ovo nije 5.1, ali u toj cjenovnoj kategoriji svakako nije loše. Prvo bi se trebao odlučiti kakav sadržaj bi bio najčešći - ako je glazba onda stereo, ako filmovi/igre onda krenut graditi surround.

Nemoj se bojat ni second handa ako imaš keš u rukama.
Generalno audio oprema ne ore, ne kopa niti drnča, pa ako je stvar mlađeg godišta, bez kozmetičkih nedostatka (uključujući tri sloja prašine - nije nevažno) a prodavač izgleda "pouzdano" (u ovom slučaju - ne izgleda kao osoba koja je odvaljivala prozorska stakla i štokove muzikom), možeš fino uštediti a bez da si kompromitirao duži vijek trajanja iste u svojoj sobi.
Nasmijala sam se ovim postom jer imam osjećaj da si me prekrstio u tinejdžera, a ja prošla to razdoblje prije više od 15 god Opremu tražim za dnevnu sobu. Ali nisam nikad kupovala tako nešto i stvarno se ne razumijem u to ni blizu. Trebala bi možda više za glazbu, a onda za tv i filmove (manje gledam tv, ali mi je jednako bitan dobar zvuk kao i za slušanje glazbe). S obzirom na moje neznanje, ne bi second hand, prerizično mi je to. U kojem dućanu/web shopu se najviše isplati tražiti?
Majica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2017., 09:10   #8261
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Da, sorry, pisao sam u muškom rodu asocijacija Tshirts

Evo ti jedan link na tekst u kojem se generalno piše o specijaliziranim audio trgovinama. Nek te ne buni kad ugledaš cijene neke opreme na tim stranicama, ima i povoljnih primjeraka

http://tooloud.co/gdje-u-hrvatskoj-kupiti-dobar-zvuk/

Inače Too loud je i dobar i kompetentan magazin audio tematike, barem utoliko da se informiraš ili upoznaš sa pojmovima, ili čisto da upoznaš taj svijet.

Moj savjet ti je da si prvo odrediš budžet (sorry ako si ga već napisala) a onda raspodjeliš otprilike podjednako na zvučnike i pojačalo. Ako slušaš glazbu većinom ne moraš ići na druge kombinacije.

Umjesto receivera preporučam pojačalo sa digitalnim ulazima, jer onda na njega možeš (uz eventualni mali izdatak) spojit računalo, media player ili SmartTv Naprimjer, pa tu onda imaš praktički sve opcije sadržaja - glazba, video, web radio, YT- koje puštaš u dobroj ili odličnoj kvaliteti zvuka.

Npr ovo:

https://www.chipoteka.hr/artikl/1203...rno-8020336010

Na to staviš zvučnike ovisno o lovi koja ti je ostala, i imaš solidan jedan sistem s kojim ćeš biti zadovoljna barem neko vrijeme.

Edit: i da, kupuješ na akcijama kad god je moguće. Gledaj što trenutno ima po ovim dućanima.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 13:59   #8262
Majica
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 15
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Da, sorry, pisao sam u muškom rodu asocijacija Tshirts

Evo ti jedan link na tekst u kojem se generalno piše o specijaliziranim audio trgovinama. Nek te ne buni kad ugledaš cijene neke opreme na tim stranicama, ima i povoljnih primjeraka

http://tooloud.co/gdje-u-hrvatskoj-kupiti-dobar-zvuk/

Inače Too loud je i dobar i kompetentan magazin audio tematike, barem utoliko da se informiraš ili upoznaš sa pojmovima, ili čisto da upoznaš taj svijet.

Moj savjet ti je da si prvo odrediš budžet (sorry ako si ga već napisala) a onda raspodjeliš otprilike podjednako na zvučnike i pojačalo. Ako slušaš glazbu većinom ne moraš ići na druge kombinacije.

Umjesto receivera preporučam pojačalo sa digitalnim ulazima, jer onda na njega možeš (uz eventualni mali izdatak) spojit računalo, media player ili SmartTv Naprimjer, pa tu onda imaš praktički sve opcije sadržaja - glazba, video, web radio, YT- koje puštaš u dobroj ili odličnoj kvaliteti zvuka.

Npr ovo:

https://www.chipoteka.hr/artikl/1203...rno-8020336010

Na to staviš zvučnike ovisno o lovi koja ti je ostala, i imaš solidan jedan sistem s kojim ćeš biti zadovoljna barem neko vrijeme.

Edit: i da, kupuješ na akcijama kad god je moguće. Gledaj što trenutno ima po ovim dućanima.
Puno ti hvala na ovim informacijama! Prije nego se bacim na istraživanje shopova, samo da utvrdim još jednom, preporučujes u svakom slučaju da se usredotočim na komponente, ne soundbar ili kućno kino?
Majica je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 14:16   #8263
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako je muzika primarna, da. I filmovi će bolje zvučat na dobroj opremi nego s TV zvučnika, ali to nije 5.1 ako želiš baš imat vrhunski doživljaj filmova. Soundbar je u prvom redu praktično rješenje koje štedi prostor, al nije u razini pravih rješenja, niti jednog.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 14:29   #8264
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ovo je super za te pare... nakalemiš na njega kaj oćeš, zvuči bolje sigurno od bilo kojeg int. seta bio soundbar ili neki "gotov" 5.1 i bok.

nakalemit za početak još neke oke spikere i fiju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 17:56   #8265
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Thx,onda otpadaju.

Imaš li neki prijedlog u tom budgetu?
Cca 4500kn za 7.1.
Radi se o manjem prostoru za gledanje TV a, udaljenost 2,5 metara od očiju do ekrana.

EDIT:

Volio bi da prednja dva budu pogodna za stereo radi slušanja muzike.
I obavezno moraju bit samostojeci (prednja dva)
pioneer set zvucnika by Andrew Jones. Jako hvaljeni, a jako budzet orijentirani zvucnici.

ne znam da ima nesto bolje za te novce.
http://www.pioneerelectronics.com/PU...kers/SP-PK52FS
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 10:21   #