Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2011., 02:35   #5341
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova


S kojim si se ono zvučnicima napokon smirio ?

Znaš, postoji par zanimljivih DIY projekata malih kutijica....

Ja baš jedno zadnje vrijeme razmišljam o tome za svoje kompjuterske zvučnike
Kombinacija je ugrubo Marantz 7001 KI signature + Monitor Audio Silver RS1+Audioperformance Supersonic DAC.

Kakvi projekti za te male zvučnike dolaze u obzir? I ja ponekad sanjam neke monitore na stolu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 03:51   #5342
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a




Vjeruj mi, isplati se prčkati po tom malcu.

Eto, napisat ću po nekim crticama:

- originalni mali jadni trafić zamijenjen toroidom
- napajački kondenzatori zamijenjeni puno boljima te ujedno povećan kapacitet
- diode zamijenjenje super brzima MUR460 diodama
- zamijenjene Wime oko clocka te povećan kapacitet
- promijenjen regulator voltaže puno boljim regulatorom
- promijenji MKT kondići na izlazu puno kvalitetnijim polypropilen kondićima visoke klase
- promijenjeni kondići u paralelki s izlaznima koji direktno utječu na strminu filtera i njima se najviše utječe na ekstenziju visokih tonova. tamo su bile 3 wime paralelno spojene, no u takvim filterima najbolje rade Silver Mica ili Polystyren kondići, ovisno kako kome odgovara, koje sam tamo stavio. Kapacitet u tom filteru je smanjen na 220pF što je povećalo ekstenziju visokih tonova.
- decoupling kondenzator kod opampa je zamijenjen boljim MKP kondenzatorima spojenima paralelno
- i još kod izlaza su 2 kondenzotora od 1.5nF, mks wime, koje su zamijenjene kvalitetnijim MKP kondićima
- zadnja stvar je zamijenjeno unutarnje ožićenje istim kakvog imam i za analogni interkonekt iz DACa prema pojačalu

Mislim da mi nije ništa promaklo, da bi to bilo sve. Znači, najviše se radilo na tome da se RF smetnje na linijama napajanja čim više smanje te da se poboljša izlazni dio, koji je, po meni, najbitnija karika takvih uređaja.

A sad zadnje stvar. Što me potaklo na tako nešto? DAC je originalno odlično zamišljen i napravljen vrhunski te tako i zvuči. Pošto ga nemam namjere prodati, ovo mi je bila prava prilika da napravim nešto bolje i pritom naučim nešto.


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova





Još samo regulator voltaže nije došao, sve ostalo je dobilo svoje finalno mjesto unutar uređaja.

Syss je nešto bio spomenuo da mi je Apparatus rekao kako gdi i zašto, no nije baš bilo tako, samo je objasnio neke stvari i potvrdio vrijednosti komponenti za koje sam ga upitao.

Zašto to govorim? Bez nečije pomoći, vrlo je lako "ubiti" uređaj kako sam ga i ja sam uspio par puta. Nije htio raditi, nije htio paliti, pa je sve radilo osim što nije bilo zvuka iz njega itd Stoga za ovaj pothvat potrebno je barem nešto znanja i spretnosti u tom području.

Sve stvari koje sam izmijenio nisu skroz potrebne i neizbježne. Dosta sam eksperimentirao s uređajem i vrijednostima kondenzatora, dioda itd, pošto sam većinu stvari imao dostupne besplatno.

Slika originala:



negdje na pola puta (eksperimentiranje):



neke stvari su već dobile svoje finalno mjesto:



ovako uređaj ne radi, nema zvuka iz njega, neuspjeli pokušaj:



zamijenjeno mjesto silver mica kondezatora:



završetak:



Napomena: Silver Mica kondezatori su užasno hladni, agresivni, otvoreni, te meni osobno, nikako ne pašu u sistemu. Silver Micu preporučam tamnijim sistemima, zatvorenijim. Polystyren je puno neutralniji, mekši, topliji, muzikalniji.

To bi zasad bilo to. Još regulator voltaže zamijenim i sve završeno.

Koga god zanima bilo kakva informacija u vezi upgradea, rado ću pomoći.



I čekao sam da dođe netko sa nekim znanjem ili iskustvom da fino prokomentira mod. Na kraju se javilo vaš deset tisuća pljuvajući po njegovom modu, odnosno točnije njegovu (ne)znanju bez da ste pokazali trunčicu svog znanja.

A tek "rasprava" o tome koju muziku dečko sluša i koju je slušao

Pljujete po dečku kao da je zašarafio matičnu bez distancera na kučište! Šteta dobre teme u kojoj se može pronaći na ovom forumu par sustava, a da nisu "pc speakeri".
-->
Stvarno ste dosadni ko proljev. Vrtite svi neke svoje filmove, očekivanja, teorije bez pokrića. Ja sam vidio ovo:

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova




Vjeruj mi, isplati se prčkati po tom malcu.

Eto, napisat ću po nekim crticama:

- originalni mali jadni trafić zamijenjen toroidom
- napajački kondenzatori zamijenjeni puno boljima te ujedno povećan kapacitet
- diode zamijenjenje super brzima MUR460 diodama
- zamijenjene Wime oko clocka te povećan kapacitet
- promijenjen regulator voltaže puno boljim regulatorom
- promijenji MKT kondići na izlazu puno kvalitetnijim polypropilen kondićima visoke klase
- promijenjeni kondići u paralelki s izlaznima koji direktno utječu na strminu filtera i njima se najviše utječe na ekstenziju visokih tonova. tamo su bile 3 wime paralelno spojene, no u takvim filterima najbolje rade Silver Mica ili Polystyren kondići, ovisno kako kome odgovara, koje sam tamo stavio. Kapacitet u tom filteru je smanjen na 220pF što je povećalo ekstenziju visokih tonova.
- decoupling kondenzator kod opampa je zamijenjen boljim MKP kondenzatorima spojenima paralelno
- i još kod izlaza su 2 kondenzotora od 1.5nF, mks wime, koje su zamijenjene kvalitetnijim MKP kondićima
- zadnja stvar je zamijenjeno unutarnje ožićenje istim kakvog imam i za analogni interkonekt iz DACa prema pojačalu

Mislim da mi nije ništa promaklo, da bi to bilo sve. Znači, najviše se radilo na tome da se RF smetnje na linijama napajanja čim više smanje te da se poboljša izlazni dio, koji je, po meni, najbitnija karika takvih uređaja.

A sad zadnje stvar. Što me potaklo na tako nešto? DAC je originalno odlično zamišljen i napravljen vrhunski te tako i zvuči. Pošto ga nemam namjere prodati, ovo mi je bila prava prilika da napravim nešto bolje i pritom naučim nešto.


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova





Još samo regulator voltaže nije došao, sve ostalo je dobilo svoje finalno mjesto unutar uređaja.

Syss je nešto bio spomenuo da mi je Apparatus rekao kako gdi i zašto, no nije baš bilo tako, samo je objasnio neke stvari i potvrdio vrijednosti komponenti za koje sam ga upitao.

Zašto to govorim? Bez nečije pomoći, vrlo je lako "ubiti" uređaj kako sam ga i ja sam uspio par puta. Nije htio raditi, nije htio paliti, pa je sve radilo osim što nije bilo zvuka iz njega itd Stoga za ovaj pothvat potrebno je barem nešto znanja i spretnosti u tom području.

Sve stvari koje sam izmijenio nisu skroz potrebne i neizbježne. Dosta sam eksperimentirao s uređajem i vrijednostima kondenzatora, dioda itd, pošto sam većinu stvari imao dostupne besplatno.

Slika originala:



negdje na pola puta (eksperimentiranje):



neke stvari su već dobile svoje finalno mjesto:



ovako uređaj ne radi, nema zvuka iz njega, neuspjeli pokušaj:



zamijenjeno mjesto silver mica kondezatora:



završetak:



Napomena: Silver Mica kondezatori su užasno hladni, agresivni, otvoreni, te meni osobno, nikako ne pašu u sistemu. Silver Micu preporučam tamnijim sistemima, zatvorenijim. Polystyren je puno neutralniji, mekši, topliji, muzikalniji.

To bi zasad bilo to. Još regulator voltaže zamijenim i sve završeno.

Koga god zanima bilo kakva informacija u vezi upgradea, rado ću pomoći.



I čekao sam da dođe netko sa nekim znanjem ili iskustvom da fino prokomentira mod. Na kraju se javilo vaš deset tisuća pljuvajući po njegovom modu, odnosno točnije njegovu (ne)znanju bez da ste pokazali trunčicu svog znanja.

A tek "rasprava" o tome koju muziku dečko sluša i koju je slušao

Pljujete po dečku kao da je zašarafio matičnu bez distancera na kučište! Šteta dobre teme u kojoj se može pronaći na ovom forumu par sustava, a da nisu "pc speakeri".
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2011., 04:24   #5343
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
McG,

Odlično napisan tekst,koji najbolje opisuje putovanje naseg Flike. Kome nije jasno zasto ga svi "pljuju" neka pročitaju tekst. Pametnom dosta
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 09:04   #5344
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Love se za sve gluposti koje sam rekao. Ako ne pukneš 50 gluposti u životu i netko te ne ispravi i popljuje, nikad ne naučiš i uvijek ostaneš na istome.

McG nabraja brdo mjernih instrumenata, mjerenja, računanja. Ako je sve idealno na mjerenjima, nitko ti ne garantira da ti se bude zvuk svidio, kako to nisi dosad skužio? Bit je da se sistem uskladi vlastitom ukusu. Ponavljam, probaj, al naravno, ne želiš niti ne znaš o čemu pričam, nego se loviš za priče stare skoro pa 3 godine. E, pa sretno s tim. Više nisam "prvi razred" u ovoj temi, što ti cijelo vrijeme pokušavaš dokazati.

Stvorio si stereotip i nakon 10 godina da ja nešto napišem, ti ćeš iste stvari govorit, prijatelju moj.

Lijepo je živjeti u znanju da si totalno podcijenjen, a stvarnost je puno drugačija.

@ Made Duke

To je i bila poanta svega toga, da pokažem nešto, al vidi u što se to pretvori zbog par ljudi koji hoće dokazati, prvenstveno SEBI, da sam bedak i da ne znam što radim. Tko se zadnji smije ...

@ srale7

Mislio sam da imaš bolji sistem od toga.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 10:04   #5345
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
U cijelom tom Flikinom lem modu jedino mi zamjena trafoa te ubacivanje toroidalnog ima smisla zbog opce poznatih prednosti. Sve ostalo je po mom bacen novac uludo.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 10:43   #5346
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 11:10   #5347
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ufff, do jaja

Sad mi je i jasno zasto kostaju koliko kostaju... I zvuce kako zvuce. Nakon videa poput ovog mi dodje da kupim noviji model, iako znam kakvo je zlo kupovat skuplji hi-fi
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 11:24   #5348
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Tu treba dati naseg Fliku na praksu da se zadovolji
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 11:40   #5349
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Decki, mislim da se ova dilema neće riješit sve dok netko od nevjernika ne dođe na demo do mene, pa da sve demantira ili potvrdi što sam govorio.

Bez toga stereotip zvan Fliko neće nikad nestati.

Pozdrav
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 13:01   #5350
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
hehe, true that!

ali sam jedan savjet Stereotipe zvan Fliko - vjeruj svojim usima vise nego bilocemu drugome. I tu i tamo poslusaj savjet od ostatka ekipe koja prati thread . Tj. barem pokusaj, uzmes savjet, isprobas, vidis sta ti usi kazu i zakljucis sam. Ne mora uvijek bit dobar
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2011., 13:31   #5351
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
hehe, true that!

ali sam jedan savjet Stereotipe zvan Fliko - vjeruj svojim usima vise nego bilocemu drugome. I tu i tamo poslusaj savjet od ostatka ekipe koja prati thread . Tj. barem pokusaj, uzmes savjet, isprobas, vidis sta ti usi kazu i zakljucis sam. Ne mora uvijek bit dobar
Ma upravo to.

Nikad nisam rekao da sam skroz u pravu, govorio sam samo svoja zapažanja, al se to sve krivo protumačilo.

Baš bih htio da McG, syss, srale i ziiky mogu čuti moj sistem, pa da se njihovi temelji, cijeli slučaj o meni, poljuljaju. I ovo pričam sa sigurnošću.

Savjet svima: slušaj savjet, uzmi ga u obzir, al na kraju krajeva, napravi samo onako kako ti misliš da je za tebe najbolje. Makar te i netko popljuvao ili bilo što drugo.



Edit: kako Gibonni kaže: "Da bi izašlo na dobro neke stvari triba proć"

Zadnje izmijenjeno od: Flikoman. 09.08.2011. u 13:42.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 15:08   #5352
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Ak ces platiti gorivo, cestarinu i obezbjediti gembač zdeni .... eto me
Odmah mogu povuci transmisije na popravak

__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT