Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2017., 17:21   #661
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Samo da se javim, ja sam baš u trokutu, 3 bazne stanice - sve 3 cca 1.8 - 2 kilometra od mene. Ima tko tko je dalje a da ima solidnu brzinu? Ili barem iskustva s time?

Našao link za kartu baznih stanica, pa sam uspio zoomirat.
Najbolje bi ti bilo nazvati SZK jer je na karti pokrivenosti prikazano pokrivanje otvorenih, ali ne i zatvorenih područja, što ti igra veliku ulogu ako nećeš stavljati antenu na tavan i slično.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:24   #662
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Svakako idem u tele2 pitati neke stvari kad ugovor istekne. I prijatelj mi ima tele2 4g mobitel, pa ću valjda danas isprobati signal preko mobitela. Pošto nitko oko mene nema tele2 pokućni.. valjda će to biti dovoljno.
Brad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 17:37   #663
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
tele 2 planira radit jos baznih stanica pa ce bit ok brzine.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:00   #664
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Dundimonio Pregled postova
Ovo za pravo na raskid u slučaju brzine manje od 1mb/s nije istina. A ako je istina, molim te info kojom odredbom čega je to definirano.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:11   #665
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
Spomenuta HAKOM odredba odnosi se na univerzalnog davatelja usluga koji mora osigurati pristup internetu na adresi korisnika od minimalno 1mb/s i to tek ako agencija odluči da je zahtjev korisnika razuman. Navedeno se odnosi na operatora nepokretnih usluga, a univerzalni davatelja usluga je HT. Operatori pokretnih mreža su nevezani uz spomenutu odredbu te ne postoji odredba koja omogućava prijevremeni raskid bez penala uslijed kakvoće pružene usluge uslijed kvalitete signala od strane operatora pokretnih usluga. Ako me sjećanje dobro služi, osim u HAKOM Pravilniku, odgovarajuće odredbe nalaze se primarno u Zakonu o elektroničkim komunikacijama te se nema prijenosno primijeniti odredba, koja je važeća za operatore nepokretnih usluga, na operatore pokretnih usluga, ukoliko takva nije istovremeno definirana za oba tipa davatelja u sebi zasebnim člancima.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 22:16   #666
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
HAKOM je donio odredbu ili ti šta već da svi moraju imati dostupnu brzinu neta od najmanje 1Mbit/s u downloadu, zato i t-com, vip i tele2 smanjuju brzinu u slučaju prekoračne potrošnje na 1Mbit

U slučaju da imaš manje od 1Mbit a imaš ugovor potpisan na 2 godine možeš raskinuti ugovor bez penala.

Zato sad kada ideš uzeti internet ako prilikom provjere imaš lošu paricu oni ti odmah nude homebox i onaj t-comov preko 3G-a
T com je još uvijek po starom :
Uz Najbolje tarife ne trebate brinuti o nepredviđenim troškovima nastalim korištenjem interneta.
Kada potrošite podatkovni promet iz tarife, brzina se smanjuje na najviše 64 kbit/s, a nakon 24h se gasi pristup internetu.
Za nastavak odaberite jednokratnu ili reaktivirajuću Internet opciju i surfajte dalje po najvećoj brzini.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 23:16   #667
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja sam govorio o zamjenama za fiksni internet što ovaj pokućni je kao i vipov hombox turbo te ht-ov Maxnet mini. To je internet koji je zamjena za fiksni te njima nakon potrošnje određenog broja GB pada brzina na 1Mbit/s.

Kako je kolega napisao gore za mobilne tarife to nevrijedi ali za fiskne i njihove zamjene 1Mbit vrijedi
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 13:45   #668
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Samo da se javim, testirao frend 4g tele2 net preko svojeg moba, u mojoj rupi od mjesta. Ovo su brzine.

https://ibb.co/hVPVBk

Ovo izgleda jako jako obećavajuće.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 14:26   #669
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Brzina 7/24 mora biti napro obečavajuća. Sve što je ispod 30/30 o bodova.
Ak je tebi ok i meni.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 20.08.2017. u 16:47.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 14:29   #670
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Ma za ono što meni treba - bitno je da je upload više od 10. Lako za ostalo.
Brad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2017., 07:47   #671
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
Brad, kad je testirano? navecer je najgore, ocito je puno ekipe uzelo pokucni i navecer svi nesto surfaju, skidaju i ne moze biti isporucena bolja brzina, bar bude kod mene tako slucaj, znam povuci do 60, a recimo sinoc mi krene 20 i spusti se na 8, kako se priblizavala ponoc, tako je i brzina rasla
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 07:57   #672
webmaster750
Premium
 
webmaster750's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
Brad, kad je testirano? navecer je najgore, ocito je puno ekipe uzelo pokucni i navecer svi nesto surfaju, skidaju i ne moze biti isporucena bolja brzina, bar bude kod mene tako slucaj, znam povuci do 60, a recimo sinoc mi krene 20 i spusti se na 8, kako se priblizavala ponoc, tako je i brzina rasla
Piše na SC-u da je testirano u 13:28
Ali da, kako ide ponoć tako brzina raste
webmaster750 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 09:18   #673
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor webmaster750 Pregled postova
Piše na SC-u da je testirano u 13:28
Ali da, kako ide ponoć tako brzina raste
Dok je na vipu obrnuto.Prema ponoci pada brzina da je to uzas.Ima buraz pa znam
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 09:39   #674
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Zato što na vipu tek navečer nema računanje prometa nego je pravi flat

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 10:37   #675
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ima netko s mora da javi kako se pokućni ponaša tu dolje sad u sezoni?
Vip je koma, kako gdje te zadesi. Kod mene pada na LTE brzina jako, najgore je oko 18h popodne, jučer mjerio Ul/Dl 1/5.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 12:28   #676
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Imam VIPov homebox i pokućni tele2 /kojeg kći za koji dan nosi na studij u Rijeku/ i mogu reći da je brzina podjednaka kada ih spojim na iskrinu antenu p56 /pojedinačno/ ni jedan ni drugi ne padaju ispod 30 dwl. i 30 upl. Probao sam staviti karticu od pokućnog tele2 u ruter od homeboxa ZTE mf283+ i radi, znači ruter od VIPa je otključan. Lokacija Poreč. C- shadow ti si malo više prema sjeveru i biti će da ti fali Lte signala... Kod mene obzirom na broj turista nisam osjetio veći pad brzine, ono navečer ili rano ujutro dostigne i 60/30. Neku sam večer baš gledao bilo spojeno 12 mobitela /turisti+naši/ i 3 pc, sve normalno radi. Mislim da je najviše do antene, kada stavim na zte mf283 karticu pokućnog tele2 bez antene 1 crtica a sa antenom ful tj, 5 crtica jačine signala. /82 dbm-na 1800 Mhz/. Vjerujem da je ovaj ruter što daje VIP /zte mf283+/ bolji od Huawei rutera koji daje tele2 uz pokućni (Huawei B-315).
Kod mene cijelo ljeto VIPov homebox radi na 1800 Mhz, rijetko kad prebacuje na 800/2100 Mhz.
Kada otiđu turisti i VIPov homebox će se prebaciti na 800 Mhz. Na tavanu mi je ruter i trebao bih ona kliješta za skratiti žicu od antene. Imam sigurno preko 5 m viška kabla koji mi pojede pola jakosti antene, ima li tko u blizini za posuditi ili gdje nabaviti kliješta /koji im je naziv?/ za staviti 2 SMA konektora.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 23.08.2017. u 07:10.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 13:29   #677
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Ja sam čuo jedno iskustvo gdje dečko imao Tele2, puno puta pucala veza da je vratio modem nakon 3 dana testiranja. I uzeo Vip i sad nema problema. Eventualno mu se 1x tjedno sruši veza radi objavljanja IPa, ali ostalo 0 bodova.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 21:28   #678
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Imam sigurno preko 5 m viška kabla koji mi pojede pola jakosti antene, ima li tko u blizini za posuditi ili gdje nabaviti kliješta /koji im je naziv?/ za staviti 2 SMA konektora.
"Krimp kljesta"

Nisam ti u blizini i imam krimp kljesta, koja uopce ne koristim. Puno mi je sigurnije lemit SMA konektore. Prvo ocistim izolacije, odmjerim i tocno blankiram, pa zalemim sredisnju iglicu/cijevcicu, umetnem ju u konektor i navucem oklopni vod preko predvidjenog (prethodno "fercinanog") vanjskog dijela konektora. Zalemim oklopne zicice skroz okolo i sve osiguram sa duplim termo-bandom. Vanjski oklop koji dolazi uz konektor uopce ne koristim.

Drze mi tako uredjeni konektori vec preko 12 godina na moru, izlozeni buri i soli bez ikakvog gubitka...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 14:28   #679
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koju izolaciju stavljaš, termo band je onaj termo bužir koji se stegne kod grijanja ili nešto drugo?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 19:03   #680
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Da, termo-band citaj termo-bužir

Prvo stavim kraći i kad ga zagrijem/stisnem, preko njega malo duži. Ako imam spoj SMA-SMA onda dva kvalitetna bužira (ne one jeftinjare iz shoping centra) stavljam preko svega.

Termo bužire zagrijavam isključivo jeftinim "pištoljem" za skidanje boje (iz Lidla) koji ima dvije brzine/temperature. Nekad mi je dovoljna niža temperatura, a nekad viša...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:00   #681
pale155
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb-trnje
Postovi: 2
Pozdrav ekipa, procitao dosta toga, priznajem nisam sve, al imam jedan problem, sumnjam na ruter, al otom potom.

Dakle uzeo prije 4 dana pokucni, sa ruterom huawei, BEZ antene, posto nemaju antenu, a po ducanima okolo nisam uspio nista nac, pa da Vas pitam.

Radio sam hrpu testova al se sve vise manje svodi na sljedece:
MOB - LG G4 - 117 mbita DL/ 50ak mbita UL
MOB - S8 - 100 mbita DL/50ak mbita UL
Huawei ruter Tele2 - 35-45mbita DL/35-45 mbita UL
ping je na svim uredajima cca 13-15 sek

Signal na samom ruteru je odlican, sve crtice. Udaljenost sam gledao do stanice je max 100m.

Htio sam kupovat vanjske antene koje ste preporucivali, isprobavat s nutarnjim, ali koliko sam skuzio bit price je u samom ruteru koji je cat 4.

Jesam ja to dobro pokopcao? i da je prevenstveno takva brzina zbog samog rutera, a ne nedostatka antene? kako opcenito dobit brzinu kao sto je na mobitelima?
pale155 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:11   #682
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Prvo, ne vjeruj slijepo testovima BRZINE na raznoraznim uredjajima. Jedini pravi test je da izaberes neki fajl (10-50mb) i skidas ga na sve uredjaje (jedan za drugim, jamacno i pri tom mjeris tocno potroseno vrijeme.
Sljedeci dosta relevantan test, iako ne 100% tocan je ovaj

Drugo, sva mjerenja radi iza ponoci, kad trenutno opterecenje bazna stanice (uglavnom) ne unosi znacajnu nestabilnost brzine!

U tvojoj situaciji, 100m od bazne stanice, NECES dobit nikakvo poboljsanje sa dodatnim antenama, pa ne bacaj uzalud pare...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 20:54   #683
pale155
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb-trnje
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Prvo, ne vjeruj slijepo testovima BRZINE na raznoraznim uredjajima. Jedini pravi test je da izaberes neki fajl (10-50mb) i skidas ga na sve uredjaje (jedan za drugim, jamacno i pri tom mjeris tocno potroseno vrijeme.
Sljedeci dosta relevantan test, iako ne 100% tocan je ovaj

Drugo, sva mjerenja radi iza ponoci, kad trenutno opterecenje bazna stanice (uglavnom) ne unosi znacajnu nestabilnost brzine!

U tvojoj situaciji, 100m od bazne stanice, NECES dobit nikakvo poboljsanje sa dodatnim antenama, pa ne bacaj uzalud pare...

evo mene opet sa raznim mjerenjima. ok nije oko ponoci al mislim da ce bit dovoljno i ovo:

skidao sam file od 80ak mb, preko rutera skidanje je trajalo 20-25 sekundi, a preko mobitela 12 sekundi.

preko speedtesta mjerenje:
ruter preko zice na laptopu:


mobitel 4G direktno na mob


ovo je signal rutera



jel bi sve ovo ukazivalo da je do rutera problem?

Zadnje izmijenjeno od: pale155. 25.08.2017. u 13:19.
pale155 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 20:57   #684
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Evo samo da stavim ako nekom trebaju iskre prodajem ih
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=287634
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 10:57   #685
KrisK
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 6
Bok svima!
Molio bi za iskustva sa brzinom pokucnog interneta u Trogiru i okolici (Ciovo, tamo odmah iznad mosta). Idem poslovno na dva tjedna i treba mi velika brzina uploada, pa sad razmisljam i proucavam kojeg operatera odabrati.

Zahvalan sam na svim informacijama i savjetima
KrisK je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 11:45   #686
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Da li se mora uzeti njihov router?
Ako ne,koji preporučate da se kupi?
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 12:18   #687
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor amerix Pregled postova
Da li se mora uzeti njihov router?
Ako ne,koji preporučate da se kupi?
Ne moraš uzeti njihov ruter. Uzmeš samo sim karticu bez ugovorne obveze. Većina ih je ovdje kupila TP-Link MR6400 uključujući i mene. Ja sam osobno zadovoljan sa njime.

https://www.nabava.net/search.php?q=mr6400

Postoje i drugi modeli kao npr:

https://www.nabava.net/search.php?q=mr200
https://www.nabava.net/search.php?q=DWR-921
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 12:49   #688
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor amerix Pregled postova
Da li se mora uzeti njihov router?
Ako ne,koji preporučate da se kupi?
Ne moras kupiti njihov router. Uzmes samo SIM i mozes prekinuti ugovor kad got hoces, bez ikakve naknade ili pitanja. Platis samo kolko si koristio...

Ako racunas na dugotrajno rjesenje onda izaberi CAT6 Router, sa gigabitnim portovima i AC WiFi-em. Ti su skuplji i nisu zastarjeli vec ce ti pokrit i buduce potrebe.
Ako si mozes priustit, onda neki ovakav.

Napomena, ako negdje nabavljas bilokoji Huawei router, onda gledaj iskljucivo da na kraju oznake ima broj 22, jer ti su modeli potpuno kompatibilni s nasim okruzenjem. Recimo kao navedeni Huawei E5186s-22a...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 13:26   #689
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Hvala na odgovorima!
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 15:21   #690
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Prezime
Ako si mozes priustit, onda neki ovakav:


Može takav ali neka ne uzima po toj cijeni, ima duplo jeftinije na:

https://www.aliexpress.com/wholesale...ext=e5186s-22a

Ako se malo potrudi naći će za još jeftinije!

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 31.08.2017. u 17:53.
Dusan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na