Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2017., 23:27   #1741
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
@Bubba-imire, nemogu bogati u raj, to je samo za sirotinju

imas Asusa DSL-AC68U sa inegriranim DSL modem-om, to mozes vratiti na buvljak za elektroniku, a moras da kupis RT-AC68U koji nema integrirani DSL modem

onda mozes direktno ONT spojiti sa RT-AC68U, podesiti VLAN-ove, i instalirati Asus-MerlinWRT-fw firmware koji visestruko poboljsava p0rn performanse
E issaty(3), radi ovaj ko beba, ima svakakve nekakve konfiguracije i uz malo pomoci s juga...



Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zna on to, jućer smo se ćuli, znaš kako je kod nas sa zamjenama.
Srećom ovaj DSL ima Dual WAN opciju pa bi trebalo raditi.
...javite se ovom čiki ovdje, uplatite mu xxx HRK na racun (navodno prima i Bitkojnove, pocjepane stranacke knjizice HDZ-a TO Marmontova i ostale memorabilije), i on vas sprovede kroz cjelokupni postupak!

Nikky, thx jos jednom!!!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2017., 23:30   #1742
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova
Ma dečki sve ja vas kužim,i slažem se s rečenim,da laptopi su na 2.4 a mobiteli na 5ghz,ali isti laptop u istoj sobi nakon promjene routera prima 90mbita a prije je na speedportu koji je na istom mjestu bio gdje i sada asus primao 100-110mbita,pa mi je to čudno da asus s dvije vanjske antene i više parametara daje manje na tih 2.4 nego speedport...
asus ti već neko vrijeme u oriđiđi firmwerima spušta snagu wifi-a ko ekologija štednja struje,
u merlinovim firmwerima imaš za to regulaciju obično je po defulu na 50 %,drugo za 5ghz
bi trebao postaviti router negdje na povišeno mjesto na taj način se povečava pokrivenost,igrat se sa kanalima,vidjet na 2,4
jel bolje radi na 20 ili na 40,postaviti "N" only mod u ruteru ,a i na računalu ako treba,na 5ghz "AC + N" mod
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2017., 23:39   #1743
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Da bi reč rekel
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 00:20   #1744
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
opet ce ti proizvodnja patiti bez Merlin carobnog FW-a, inace dual-wan (fail-over) je cool stvar, radi i sa android telefonima koji glume USB modem u tetheringu, u slucaju da se primarna WAN veza prekine, a moras biti dostupan 24/7 kao svaki posten pimp
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 10:45   #1745
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Router je na povišenom, na cca 1.5 visine, oko njega nema bežičnog telefona, igrao sam se s 20 ili 40mhz, jedino ok radi ako je na 40mhz, tada ide do 90mbita, ako stavim na 20 ne ide preko 50mbit-a. Taj n mode nemogu naći u routeru, a ovaj model koliko sam vidio nema podršku za taj merlin firmware. Laptop mi nema podršku za 5ghz, pa nemogu to testirati, ali upgradeam na 5ghz kroz koji dan pa ću onda na svom laptopu sigurno imati veću brzinu...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 16:06   #1746
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
"N" bi ti trebao biti pod wireless --- general ovdje(klikni mišem na mjesto gdje je na slici N only pa če ti se otvoriti) :



pojačavanje wi-fi snage signala (Merlin fw) Wireless--- Profesional ovdje:




Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
opet ce ti proizvodnja patiti bez Merlin carobnog FW-a
niti je čaroban niti nedonosi neka revolucionarna poboljšanja u odnosu na stok firmware,kolko je meni poznato čovjek usko surađuje sa asusom na njihovim fw-ovima
jednostavno njegovi firmwareovi prenose neke toolove iz skupljih modela u jeftinije(za nas i ne baš tako jeftine) modele plus još par sitnih poboljšanja.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.02.2017. u 16:31.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 20:59   #1747
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
niti je čaroban niti nedonosi neka revolucionarna poboljšanja u odnosu na stok firmware,kolko je meni poznato čovjek usko surađuje sa asusom na njihovim fw-ovima
jednostavno njegovi firmwareovi prenose neke toolove iz skupljih modela u jeftinije(za nas i ne baš tako jeftine) modele plus još par sitnih poboljšanja.
MerlinFW itekako donosi poboljsanja u odnosu na ASUS orig fw, cim se maknes sa kumica-sa-placa levela i trebas neke naprednije funkcije

ajde na Asus stock firmware-u napravi sljedece (nista od toga nije moguce bez MerlinFW-a):
1. postavi poseban SSID za klijente koji idu samo kroz OpenVPN tunel
2. napravi LAN-to-LAN bridge kroz OpenVPN tunel
3. napravi WAN reconnect u odredjeno vrijeme po zelji korisnika
4. blokiraj reklame direktno na routeru
5. DNSSec support
da ne nabrajam dalje...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 10:04   #1748
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Pod wireless mode nemam N opciju nego samo auto i Legacy, ovo namještanje TX power nemam nego evo screenshoot što mi je pod professional opcijom...

__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 13:09   #1749
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
probaj "Legacy" postaviti, sudeći po asusovoj stranici prije nema nego ima podršku taj model,mislim da ti je najpametnije ubosti AC stick za laptop.
ako ti treba samo za internet onda ti je dovoljan neki AC600 imaš ih za 9-10 dolara kod kineza,
ako ti treba za brži prenos unutar mreže trebaš neki AC1200 preporuka(najmanje problema ) TP-Link Archer T4U možeš ga naći za nekih 250kn ujedno je među jeftinijima
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 06:13   #1750
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
A vidjeti ću i nešto smisliti,čekam da mi dođe ova interna wifi kartica 5ghz pa kada to spojim ćemo vidjeti kako to funkcionira...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 06:55   #1751
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
to sa promjenom internih kartica ti je li-la ovisi dali je bios zaključan ili nije, lenovo u pravilu nedozvoljava promjene,
kod nekih drugih pak prolazi ,kod nekih pak modela treba bit certificiran dio za taj model laptopa nadam se da si se dobro raspitao prije kupnje.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 07:08   #1752
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp