Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2018., 15:18   #1
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
T-com internet posvud

.

Raspitujem se o t-comovom internet posvuda. Naime, njega su počeli davati svima tko želi a ne samo onima koji imaju njihov fiksni tel+internet. Radi se o tome da ti daju karticu i onaj mali ruter alcatel i imaš pokretni internet- imaš zasad na njemu mjesečno 60 gb , platiš 49 kn mjesečno za internet + 15 kn za ruter na 24 rate. Nego čuo sam da je do 30.09. 60 gb a kasnije 30 gb jel zna netko točnu informaciju. Zanima me i dali ta kartica radi u pametnom telefonu? Ako ga netko ima molim ga da prenese iskustva, brzina, kakav ima signal, očitava li se negdje potrošnja i jel radi kako treba?

.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 09.08.2018. u 07:33.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 15:47   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.

Raspitujem se o t-comovom internet posvuda. Naime, njega su počeli davati svima tko želi a ne samo onima koji imaju njihov fiksni tel+internet. Radi se o tome da ti daju karticu i onaj mali ruter alcatel i imaš pokretni internet- imaš zasad na njemu mjesečno 60 gb , plagiš 49 kn mjesečno + 15 kn za ruter na 24 rate. Nego čuo sam da je do 30.09. 60 gb a kasnije 30 gb jel zna netko točnu informaciju. Zanima me i dali ta kartica radi u pametnom telefonu? Ako ga netko ima molim ga da prenese iskustva, brzina, kakav ima signal, očitava li se negdje potrošnja i jel radi kako treba?

.

uzeo ja prosli tjedan, njihov mobilni internet, ali s Huawei ruterom, jer ima dva lan izlaza, ubacio sim karticu, 300 gb, oko 150-ak kn s nekim popustom, download ne ide nikad ispod 70-80 mbps, upload, je između 10 i 20 mbps, prezadovoljan, mozda bi bio jos zadovljnijiiji da je flat, al 300 gb mi je vise-manje dosta..., a testirao sam i tele2 pokucni,i brzina dosta varira, i generalno je download uvijek ispod 20 mbps, barem na mojoj lokaciji
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2018., 16:23   #3
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Nije moguce, potrebno je da ste postojeći korisnik fiksnih usluga (internet, tv, telefon).
Ovo veli agent...


Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
300 gb, oko 150-ak kn s nekim popustom,
Moze neki detalji ? Posebna ponuda preko agenta ili obicno cjenjkanje itd ?
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 08.08.2018. u 16:29.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 16:32   #4
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.

Raspitujem se o t-comovom internet posvuda. Naime, njega su počeli davati svima tko želi a ne samo onima koji imaju njihov fiksni tel+internet. Radi se o tome da ti daju karticu i onaj mali ruter alcatel i imaš pokretni internet- imaš zasad na njemu mjesečno 60 gb , plagiš 49 kn mjesečno + 15 kn za ruter na 24 rate. Nego čuo sam da je do 30.09. 60 gb a kasnije 30 gb jel zna netko točnu informaciju. Zanima me i dali ta kartica radi u pametnom telefonu? Ako ga netko ima molim ga da prenese iskustva, brzina, kakav ima signal, očitava li se negdje potrošnja i jel radi kako treba?

.

Imam ga ja već dva mjeseca na vikendici i super sam zadovoljan. Samo ja sam kupio router (onaj manji) , jer ako ga uzmeš na 24 rate onda moraš potpisati ugovor na 24 mjeseca, a meni to nikkao nije odgovarali, jer mi treba samo tri mjeseca liti. Je do 30.09. je 60 GB, a nakom toga 30 GB. Potrošnju možeš vidjeti na aplikaciji na računalu (windows) ili na mobitelu (Android). Brzina varira, ali mi nikad nije ispod 10 Mbit/s, ali to je mjesto gdje sam ja sa 3G imao oko 1 Mbit/s. Spojena su tri laptopa i tri mobitela i svi surfaju bez problema. Za 49 kn, ja sam zadovoljan. Prije sam imao Bon-Bon , plaćao 79 kn za 7 GB prometa i 1 Mbit/s brzine . U mobitelu karticu nisam probao. Neki govore da radi, neki da im ne radi. Meni jednostavno to ne treba. Imaš ovu istu ponudu i u Iskonu, ali sa jeftinijim routerima.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 16:55   #5
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
jer ako ga uzmeš na 24 rate onda moraš potpisati ugovor na 24 mjeseca, a meni to nikkao nije odgovarali, jer mi treba samo tri mjeseca liti.
kao što smo razgovarali, potpisivanje ugovora na 2 godine nema veze sa internet posvuda, samo sa uređajem, znači 2 godine ga plaćaš 15kn, a uslugu uzimaš/otkazuješ kad god želiš
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 17:15   #6
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ovo veli agent...




Moze neki detalji ? Posebna ponuda preko agenta ili obicno cjenjkanje itd ?

uzeo ga u tcentru, al imam par mobitela u tarifi, pa popust zbog toga
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 19:44   #7
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Gdje to piše da je 300gb jer nigdje na netu ne mogu pronaći...


thx...



Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
uzeo ja prosli tjedan, njihov mobilni internet, ali s Huawei ruterom, jer ima dva lan izlaza, ubacio sim karticu, 300 gb, oko 150-ak kn s nekim popustom, download ne ide nikad ispod 70-80 mbps, upload, je između 10 i 20 mbps, prezadovoljan, mozda bi bio jos zadovljnijiiji da je flat, al 300 gb mi je vise-manje dosta..., a testirao sam i tele2 pokucni,i brzina dosta varira, i generalno je download uvijek ispod 20 mbps, barem na mojoj lokaciji
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 20:05   #8
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Gdje to piše da je 300gb jer nigdje na netu ne mogu pronaći...


thx...
nebih ti znao pomoć, na šalteru sam se s tetom natezao oko gigabajta i tako smo dogovorili, al kazem, moguće je da je to samo za poslovne korisnike tako da ...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 23:23   #9
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
To je za poslovne i osnovna cijena je 249 pa onda rokaju popuste na to ovisno o veličini firme i broju usluga

NAJBOLJA+ MOBILE NETFLAT
https://www.hrvatskitelekom.hr/poslo...nacne-poslovne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 22:11   #10
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
T-Com zasad daleko najbolji sa DL brzinama.

Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2019., 18:34   #11
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
evo nove tarife u T-Com Tarifa Neograničena e sad koliko internet prometa ima u toj tarifi pri punoj brzini?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 18:52   #12
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,119
"Zato što vas želimo zaštititi od neželjenih spajanja i svima osigurati jednaku kvalitetu usluge na mobilnoj mreži, nakon potrošenih 60 GB dovoljno je poslati SMS poruku sadržaja NASTAVI na broj 13636 za dodatnih 10 GB. Produljenje se može zatražiti neograničeni broj puta bez dodatne naknade. Brzina ovisi o uređaju, razini signala i trenutnoj opterećenosti mreže."

Dakle, nema smanjenja brzine.

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 06.05.2019. u 18:58.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 19:00   #13
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
"Zato što vas želimo zaštititi od neželjenih spajanja i svima osigurati jednaku kvalitetu usluge na mobilnoj mreži, nakon potrošenih 60 GB dovoljno je poslati SMS poruku sadržaja NASTAVI na broj 13636 za dodatnih 10 GB. Produljenje se može zatražiti neograničeni broj puta bez dodatne naknade. Brzina ovisi o uređaju, razini signala i trenutnoj opterećenosti mreže."

Dakle, nema smanjenja brzine.
Kao i tele 2 samo ovdje nema ograničenja kao kod tele2 na 1TB i dobivaš 10GB ne 5GB moglo bi se reći flat internet pri punoj brzini naravno ovisi o signalu i opterećenosti bazne stanice
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 00:07   #14
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,119
Mješaš kruške i jabuke. Tele2 ima "ograničenje" od 1TB na pokućnom bez ikakvih smsova za produživanje, dok na flat internetu uz govornu tarifu imaju 5GB dnevno + produživanje svakih 2GB, ali bez ograničenja od 1TB.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 23:00   #15
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Da podignemo malo temu. Uzeo danas Internet posvuda (60gb za 49kn) no nikako da ga uspijem spojiti sa Moj Telekom aplikacijom, stalno izbacuje donju grešku. Koristi li tko još ovo i kako provjerava koliko mu je Gb ostalo?

Screenshot:
https://i.ibb.co/8rB1Y13/779-B53-D4-...AB48-BB076.png
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 01:21   #16
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ne mozes dodat ne mozes provjerit, dobiješ poruku kad ti je ostalo 10% prometa i kad nemaš vise prometa.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 14:08   #17
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Katastrofa, toliko dugo imaju tu uslugu a ne mogu to sredit bez zvanja u SZK. Sad mi isto baš lik na SZK to potvrdio, ili kao ako staviš karticu u router koji ima lan port možeš ući preko IP adrese unutra i očitat potrošnju.. sve gore od goreg.

Uglavnom, resetirao sam u mobitelu dosadašnji data promet pa ću na taj način pratit potrošnju u Postavkama.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 11:11   #18
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Pozdrav, samo da pitam dal zna netko dal imam kakva prava na žalbu kao potrošač po HAKOM uredbama...
Znači naručio 22.05. Gigabox (internet na sim) još dan danas mi to nisu realizirali. Trebalo je doći sredinom prošlog tjedna, provjeravao na HR pošti rekli da po broju pošiljke izgleda da se vratilo pošiljatelju (T-com) da moguće da neki podaci nisu dobri. Zvao zatim 4 puta službu za korisnike, niko od agenata nije ništa riješio, svi rekli da će provjeriti gdje je zapelo između njih i pošte te niti jedan nije povratno nazvao što su obećali... pa da bar jave ništa nismo uspjeli saznati. Izgleda da moj poaket otišao u neverland... znači nije stigao niti SIM niti router.
Danas mi poslali mail da je usluga kao aktivna a još ništa dobio.
Redline je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na