Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2018., 22:36   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pitanjer oko razlicite kvaliotete slike na 4k TV-u

Situacija je sljedeca...

Kada uzmem bilo koji film/seriju koja je u 4K rezoluciji (natiovno, bez upscalinga) i stavim si na vanjski HDD i njega direktno spojim na TV, slika je fantasticna, bez zamjerki....

Medutim akda isti taj film/seriju gledam preko PC-a i njega spojim HDMI (high speed) iz grafe prema TV-u..kvaliteta slike je totalno drugacija. Boje nisu vise toliko intenzivne, ostrina nije ta kakva bi trebala biti, i jos se pojavljuju neki cudni prijenosi u nijansama boja (vidi sliku dole sa Netflixom) pozadinska bijela je totlano u autu, a top vrijedi i za gledanje bilo kojeg sadrzaja i online, preko bilo kojeg preglednika. Doslovce mi nista nije jasno ovdje...ćemu ta promjena kvalitete sa istim file-om?

Inace mi je desktop i opcijama PC-a i Nvidie namjesten u 4K rezu sa 300%upscaling (recommended) kako bi mogao ista i vidjeti na ekranu sa kauca.

ONda sam isao prckati po Nvidia control panel-u i saznao jedno. Kada idem u opcije i izaberem RGB (vidi sliku) kao full dynamic range, tek onda dobijem istu kvalitetu kao i kada pustem direktno sa TV-a, ali sta se onda desis...automatski mi iskljuci HDR i nemogu ga uplaiti dok ne maknem RGB opciju i zamjenim sa ili 4:2:2 ili 4:4:4 ili sto god...

Dakle radi samo na RGB ali onda windows pa cak i TV mi se cini ugasi HDR...

Jer mi moze itko objasniti sta se tu desava ? izgubljen sam totalno...

Morao sam staviti sliku sa moba, jer se inace nebi vidjela razlika (govorim na ove ovalne krugove na biijelo pozadini)

https://imgur.com/a/sJw5N
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hdmi.jpg‎
Views:	198
Size:	295.9 kB
ID:	19027   Click image for larger version

Name:	hdr.jpg‎
Views:	202
Size:	731.9 kB
ID:	19028  

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 10.01.2018. u 22:45.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 22:50   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pošto već koristiš MPC-HC, dodaj još i madVR (download) + Smooth Motion, pa se poigraj s opcijama dok ne dobiš podjednaku kvalitetu slike.

Nažalost, nVidia Control Panel je ni-vrit-ni-mimo s postavkama.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na