Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2017., 14:30   #901
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Super, hvala. Kupit ću onda tu kombinaciju, pa javim rezultate.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 17:45   #902
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Svakako moraju formirat V pod 90°, a tocni stupanj rotacije, jer moze konfiguracija terena/prepreka utjecat na +/- 10° od idealnog 45/135 polozaja, trebas eksperimentalno utvrdit/pronac.

Ako pak imas LOS onda ti je sigurno na udaljenosti od 300+ m od tornja najbolji polozaj 45°/135°.
Što kad nemaš LOS, kad gađaš otprilike prema brdu iza kojeg je odašiljač, koji bi onda odmak između sredina antena bio, te da li ih dizat da gledaju iznad brda koje smeta. Brdo nije toliko visoko, a odašiljač s druge strane nije puno niži od brda.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 18:24   #903
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
Što kad nemaš LOS, kad gađaš otprilike prema brdu iza kojeg je odašiljač, koji bi onda odmak između sredina antena bio, te da li ih dizat da gledaju iznad brda koje smeta. Brdo nije toliko visoko, a odašiljač s druge strane nije puno niži od brda.
U takvoj situaciji je nuzno eksperimentirat. Ukoliko znas tocno smjer, onda koristis usmjerene antene, bez dizanja u vis.

Montiras ih tako da samo jednu spojis na router na ulaz_1; u izborniku izaberes ulaz_1 -> vanjska natena, a ulaz_2 -> ugradjena (unutarnja). S takvom konfiguracijom trazis najbolje mjesto/polozaj. Probas jel bolje imat tu antenu okrenutu pod 0°, 45°, 90° ili 135°. Kad utvrdis najbolji polozaj, premjestis tu antenu na ulaz_2, a na ulaz_1 spojis drugu antenu. (naravno ukljucis u izborniku da su ukljucene obje vanjske antene) Sad trazis najbolji polozaj (medjusobni razmak i zakret -> trebao bi formirat V pod 90° da je sve po PS-u)

Strpljenje i "alat" (LTEWatch -BIG ekran) su pri tom poslu najvazniji, jer racunaj da kad jednom to postavis kako treba, zaboravit ces na te antene kao i na televizijsku
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 21:07   #904
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Zovem ih ja u tele2 i govorim da sam prošlo prijavljen problem sa pucanjem veze riješio ugradnjom vanjskih antena na krov od kuće i kažem da nisam zadovoljan brzinom pošto sad imam više nego dobar signal prema njima.
Pola minute tišine... odgovor, dali ste okrenuti router prema gradu?
Kažem ja ponovno, vanjske antene, usmjerene prema vašem odašiljaču na 1km udaljenosti. Odgovr, "Radimo na unapređenju infrastrukture i kako su zabilježili prigovor sa moje lokacije no u međuvremenu probajte okrenuti router prema gradu".

Dosta mi je bilo antena i telefona za cili dan.





Sent from my E6833 using Tapatalk
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 12:15   #905
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Napokon. Nisam ih zadnji put točno pod 45 podesia, i stavljene na 33cm uz još malo podešavanja to je sad to. Zahvaljujem kolega "prezime"

Još mi ostaje za okinut nekih 5m kabela od antena, ali iskreno nebi ništa dira kad je ovakva situacija sad. Ocu dobit uopće nešto značajno?


Zadnje izmijenjeno od: MafiaMan. 27.09.2017. u 12:26.
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 12:37   #906
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Evo mojih rezultata od kad sam dobio uredaj...nisam pokusavao trazit bolje mjesto za signal



Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 14:44   #907
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Napokon. Nisam ih zadnji put točno pod 45 podesia, i stavljene na 33cm
Gornja bi trebala biti pod 45 stupnjeva a donja 135. Ovdje je na slici obrnuto, zasto ?

Sto se tice razmaka medju antenama on bi trebao biti 2 x λ - Wavelength ( najnizje frekvencije ) ali ne izmedju nosaca antena nego
tocno izmedju 2 susjedna elemmenta i to ne bilo koja nego 2 susjedna elementa ( direktora ) valne duljine te, zeljene najnizje frekvencije koja se prima.

U slucaju tele2 imamo sljedeci raspon:

1710.1–1730.1 MHz ( Upload )
1805.1–1825.1 MHz ( Download )

1750.1–1757.1 MHz ( Upload )
1845.1–1852.1 MHz ( Download )

Ovaj drugi nije nam zanimljiv jer ima sirinu svega 7MHz.

Dakle treba nam λ - Wavelength za 1710.1 MHz

Wavelength (Lambda) = Wave Velocity (v) / Frequency (f)

299792458 ( m/s ) :1710.1 ( MHz ) = 175306.9750307 ( µm )

Trebamo milimetre ili centimetre pa...

175306.9750307:10000=17.53cm

Citiraj:
2 x λ-17.53cm = 35.06cm
Posto je Iskra P-56 poprilicno neprikladna jer je vise-frekvencijska antena sa pocetnom frekvencijom od 790 MHz treba zanemariti preporuceni
razmak izmedju njih jer se odnosi na najnizju projiciranu frekvenciju sa kojom antena radi te isti ( razmak ) treba prilagoditi za 1710.1 MHz.

Za odredjivanje sa kojega tocno direktora treba mjeriti razmak do direktora druge antene morao bih imati podatak o tocnoj duzini prvog i zadnjeg direktora u mm.

Uglavnom sto se tice tele2 i frekvencije 1710.1 MHz razmak od nosaca do nosaca ~30cm je totalno neprikladan jer je projiciran za koliko to MHz ??


__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 27.09.2017. u 14:49.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 15:36   #908
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Gornja bi trebala biti pod 45 stupnjeva a donja 135. Ovdje je na slici obrnuto, zasto ?

Sto se tice razmaka medju antenama on bi trebao biti 2 x λ - Wavelength ( najnizje frekvencije ) ali ne izmedju nosaca antena nego
tocno izmedju 2 susjedna elemmenta i to ne bilo koja nego 2 susjedna elementa ( direktora ) valne duljine te, zeljene najnizje frekvencije koja se prima.

U slucaju tele2 imamo sljedeci raspon:

1710.1–1730.1 MHz ( Upload )
1805.1–1825.1 MHz ( Download )

1750.1–1757.1 MHz ( Upload )
1845.1–1852.1 MHz ( Download )

Ovaj drugi nije nam zanimljiv jer ima sirinu svega 7MHz.

Dakle treba nam λ - Wavelength za 1710.1 MHz

Wavelength (Lambda) = Wave Velocity (v) / Frequency (f)

299792458 ( m/s ) :1710.1 ( MHz ) = 175306.9750307 ( µm )

Trebamo milimetre ili centimetre pa...

175306.9750307:10000=17.53cm

Posto je Iskra P-56 poprilicno neprikladna jer je vise-frekvencijska antena sa pocetnom frekvencijom od 790 MHz treba zanemariti preporuceni
razmak izmedju njih jer se odnosi na najnizju projiciranu frekvenciju sa kojom antena radi te isti ( razmak ) treba prilagoditi za 1710.1 MHz.

Za odredjivanje sa kojega tocno direktora treba mjeriti razmak do direktora druge antene morao bih imati podatak o tocnoj duzini prvog i zadnjeg direktora u mm.

Uglavnom sto se tice tele2 i frekvencije 1710.1 MHz razmak od nosaca do nosaca ~30cm je totalno neprikladan jer je projiciran za koliko to MHz ??

Do jučer je bila pravilno montirana ali jutros sam se malo igrao i s ovakvom orijentacijom imam puno manje varijacije u vrijednostima rsrq i sinr.

Preporučeno je od strane iskre je da stoju između 50 i 75cm razmaka, no na preporuku kolege stavljena na 33. Vjerujem da je to neki kompromis u slučaju tele2. Moj toranj je 1720/1815mhz


U odnosu na početnih 90ak rsrpa i nikakvih vrijednosti rsrqa i sinra meni se pokazala kao odlična investicija.

Sad se moram poigrat sa powerlineovima i njihovim pozicijama jer neman trenutno signala za dovući ovih 80mbsa do svog stana

Sent from my E6833 using Tapatalk
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 20:15   #909
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Zovem ih ja u tele2 i govorim da sam prošlo prijavljen problem sa pucanjem veze riješio ugradnjom vanjskih antena na krov od kuće i kažem da nisam zadovoljan brzinom pošto sad imam više nego dobar signal prema njima.
Pola minute tišine... odgovor, dali ste okrenuti router prema gradu?
Kažem ja ponovno, vanjske antene, usmjerene prema vašem odašiljaču na 1km udaljenosti. Odgovr, "Radimo na unapređenju infrastrukture i kako su zabilježili prigovor sa moje lokacije no u međuvremenu probajte okrenuti router prema gradu".

Dosta mi je bilo antena i telefona za cili dan.





Sent from my E6833 using Tapatalk
To su ti BS-ovi a ne odasiljaci.

CZ Electronics M7 Sa*pphire
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 22:12   #910
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Preporučeno je od strane iskre je da stoju između 50 i 75cm razmaka, no na preporuku kolege stavljena na 33.
Slazem se da je svakako bolje i 33cm nego 50/70cm, apsolutno... medjutim moze i bolje tako da se definira tih par direktora koji "fataju" oko 1700/1800MHz i onda naspram njih pozicionira se antena a ne naspram nosaca istih.

To bi bilo onda idealno, makar teoretski/matematicki a vrnit nazad uvjek se moze...

Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Moj toranj je 1720/1815mhz
Gdje si dobio, vidio taj podatak ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 22:52   #911
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Slazem se da je svakako bolje i 33cm nego 50/70cm, apsolutno... medjutim moze i bolje tako da se definira tih par direktora koji "fataju" oko 1700/1800MHz i onda naspram njih pozicionira se antena a ne naspram nosaca istih.

To bi bilo onda idealno, makar teoretski/matematicki a vrnit nazad uvjek se moze...



Gdje si dobio, vidio taj podatak ?
Tu

https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...se&showBand=0#

Sent from my E6833 using Tapatalk
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 01:00   #912
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Gdje si dobio, vidio taj podatak ?
Ti podaci postoje za vecinu Tele2 Baznih stanica. Za moju BS:
Uplink Frequency: 1720.1 MHz
Downlink Frequency: 1815.1 MHz
Maximum Signal (RSRP): -65 dBm
Estimated Bandwidth: 20 MHz

Nego da te pitam kad si vec tu, jel bolje LTE Mimo antene montirat jednu ispod druge, ili jednu pored druge. Pitanje mi se cini kao ono kokos/jaje, jer jedni tvrde i dokazuju jedno, a drugi drugo, pa kaj ti mislis (i zasto
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 02:15   #913
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Tu
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ti podaci postoje za vecinu Tele2 Baznih stanica. Za moju BS:
Uplink Frequency: 1720.1 MHz
Downlink Frequency: 1815.1 MHz
Pa telci jedni i to ne zato jer ste na teletini nego jerbo "sirite" dezinformacije

Uplink Frequency: 1720.1 MHz
Downlink Frequency: 1815.1 MHz

To je sredisnja frekvencija spektra za download i upload, pa naravno da nece pisati OD - DO ( 1710.1 - 1730.1 ) nego stoji sredisnja 1720.1 MHz i 1815.1 MHz.

Zato i jesam u cudu ispitivao odakle vam taj podatak....

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nego da te pitam kad si vec tu, jel bolje LTE Mimo antene montirat jednu ispod druge, ili jednu pored druge.
Pitanje mi se cini kao ono kokos/jaje, jer jedni tvrde i dokazuju jedno, a drugi drugo, pa kaj ti mislis (i zasto
A krenia sam ti odgovoriti i na onaj mail i 3 dana pisao pa odustao... uglavnom ta zadnja antena sto si dao primjer "uspjesnog biznisa" nema
apsolutno nikakve veze sa onim na cemu radis pocevsi od materijala, vrste dipola, nacina razmjestaja elemenata na nosac, uzemljenja itd... zajednicko je jedino da je autor isti ?

Pa polarizacija je vertikalna kod tele2 jel... eh sad u svakom slucaju ja bi stavio i stavljat cu jednu ispod druge no zasto ?

U najgorem nekom mogucem scenariju nosanja antena po basci, dvoriscu itd... uvjek postoji mjesto/snop/pravac sirine cc 1m gdje antena
daje izuzetno dobre rezultate i ako se kreces u tom snopu naprijed ili nazad dobitak je dobar, skrenes 1-2m desno/ljevo, ista visina ali dobitak manji ! Znaci isto kao i kod nosanja routera.

Ja unutar kuce imam snop sirine svega 30cm i mogu se "vozati" po njemu golim routerom bez antena skoro 2m te ostvarujem download +80Mbps
preko noci, danju ~60Mbps no apsolutno nigde drugdje u kuci to nije moguce taman i da na prozor stavim - slabije je, ako odem na tavan tek onda to dobijem...

Znaci da u slucaju da ih stavim na horizontalni razmak jedne od druge moze se desiti da jedna od tih 2 nije nikada u tom snopu.

Isto tako ako se nalazis u granici samog zracenja antene sa odasiljaca znaci na nekom rubu snopa postavljanje horizontalno sigurno nece
biti bolje od vertikalnog jer ona antena sto gleda bocno ljevo ili desno prema izlasku iz snopa hvatati ce definitivno manje.

Sad radim antenu za Vip trenutno, jucer platio 1m/8mm Broncane pune sipke 126kn a jos cu jednu trebat... Kad zavrsim ako se pokaze dobra antena budem napravio jednu i za teletinu.
Trenutno se dvoumim izmedju klasicnog Folded dipola ili da probam sa 3FDF dipolom za koji sad vec postoji dosta mjerenja da je "napredniji" naspram klasicnog.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 11:29   #914
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A krenia sam ti odgovoriti i na onaj mail i 3 dana pisao pa odustao... uglavnom ta zadnja antena sto si dao primjer "uspjesnog biznisa" nema
apsolutno nikakve veze sa onim na cemu radis pocevsi od materijala, vrste dipola, nacina razmjestaja elemenata na nosac, uzemljenja itd... zajednicko je jedino da je autor isti ?
Da, znam da spomenuta antena nema veze s onom koju radim, osim sto je za istu frekvu i sto je od istog autora kojem vjerujem, pa nemam razloga sumnjat u vrijednosti za ovu DIY izvedbu.

Obje antene su kreirane sa MMANA-GAL Pro verzijom softvera, pa jos jedan razlog u vjeru da je (moja antena dobra, pa kad ih napravim i isprobam cu ti javit efekat od tog

Btw, zakaj radis s broncanim, a ne alu materijalom kao drugi?

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 28.09.2017. u 11:35.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 17:48   #915
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
nabavio vipov e5172 ruter brzinu uspio max dobiti 70 al je vecinom 50.


al nikako ne mogu ni sa jednim toolom saznati RSRQ RSRP SINR I RSSI

jel ima neko isti ruter?
sta niko ne zna zasto se ne zeli spojiti niti sa jednim program, probao ltewatch pokaze samo info o ruteru, al ne zeli ostale podatke, svako toliko javi krivi user/pw a sve je u redu.


jel moguce da u cijeloj puli ima samo 3 odasiljaca? http://prntscr.com/gqtkn6
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 18:54   #916
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
sta niko ne zna zasto se ne zeli spojiti niti sa jednim program, probao ltewatch pokaze samo info o ruteru, al ne zeli ostale podatke, svako toliko javi krivi user/pw a sve je u redu.


jel moguce da u cijeloj puli ima samo 3 odasiljaca? http://prntscr.com/gqtkn6
tu gledaj za odasiljace, ima ih puno vise ( zumiraj na Pulu i stavi Show Elements)
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 19:39   #917
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor webstar_007 Pregled postova
tu gledaj za odasiljace, ima ih puno vise ( zumiraj na Pulu i stavi Show Elements)
jedan odasiljac mi je 500m zracne linije i cistina je. postizao sam 80 bez antene. imam yagi antenu, ne znam jel ima kakve koristi od nje i kako ju podesiti tocno?
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 23:03   #918
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
U takvoj situaciji je nuzno eksperimentirat. Ukoliko znas tocno smjer, onda koristis usmjerene antene, bez dizanja u vis.

Montiras ih tako da samo jednu spojis na router na ulaz_1; u izborniku izaberes ulaz_1 -> vanjska natena, a ulaz_2 -> ugradjena (unutarnja). S takvom konfiguracijom trazis najbolje mjesto/polozaj. Probas jel bolje imat tu antenu okrenutu pod 0°, 45°, 90° ili 135°. Kad utvrdis najbolji polozaj, premjestis tu antenu na ulaz_2, a na ulaz_1 spojis drugu antenu. (naravno ukljucis u izborniku da su ukljucene obje vanjske antene) Sad trazis najbolji polozaj (medjusobni razmak i zakret -> trebao bi formirat V pod 90° da je sve po PS-u)

Strpljenje i "alat" (LTEWatch -BIG ekran) su pri tom poslu najvazniji, jer racunaj da kad jednom to postavis kako treba, zaboravit ces na te antene kao i na televizijsku
Hvala na odgovoru, nažalost moj ruter nema opciju uključivanja i isključivanja pojedine vanjske antene (E5186s).
Niš uhvatit vremena, laptop pod ruke i na krov pa mic po mic.
Definitivno mislim da sam stavio preveliki razmak među njima (vodio sam se po iskrinom uputstvu).
Law je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 08:57   #919
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor webstar_007 Pregled postova
tu gledaj za odasiljace, ima ih puno vise ( zumiraj na Pulu i stavi Show Elements)

Odlična mapa, hvala !

Odašiljač je 9km od mene, na uzvisini, čisti LoS.

Da li bi sa ovim Mikrotikom na krovu mogao dobiti maksimalnu propusnost (LTE antenna gain je 2 - 4.5 dBi, po brošuri) ?
Ili da keljim vanjske antena na njega (ima konektore) ?

Treba mi alternativa za moje vDSL konekcije. Imao sam ovo ljeto slučaj da su majstori cestari prekinuli glavni vod i nisam imao interneta tjedan dana. Radije ću otkazati jedan vDSL (ionako je 25/2), i uzeo bih pokućni. Ako crkne jedan neće drugi (a imam failover složen na routeru).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 15:34   #920
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Pozdrav,

molio bih ponovno nekog da upiše podatke za tele2 outgoing SMTP server.

Probao sam sigurno 20 kombinacija, i nijedna ne radi. Negdje kao pošalje mail i ja dobijem odgovor od Admin- kaže neki klijenti nisu dobili mail.

Netko je prije pisao smtp.ht.hr , port 465, no izgleda da su i to ukinuli. Hvala
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 12:25   #921
momboy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav ljudi!

Imao bih samo jedno kratko pitanje. Ne razumijem se pretjerano u temu, ali preselio sam se nedavno u novi stan i htio bih uzeti taj pokucni od Tele2, pa me zanima koliko ce mi biti jak signal tj. isplati li mi se uzimati ga, obzirom da su parice katastrofa u kvartu. U VIPu su recimo rekli da ne preporucuju svoj homebox jer je kao slab signal, a preko parice mogu max 10Mbita.

Sad koliko sam ja vidio, Tele2 bazna stanica je 206m od zgrade, bar po ovoj fotki. I prozori su mi okrenuti ka njoj, ali je ona gore na brdu. Zgrada mi je crvena tocka.

Hvala puno!








Zadnje izmijenjeno od: momboy. 03.10.2017. u 12:30.
momboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:00   #922
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
To kaj je BS na brdu nije greda, a mozes ocekivati max jacinu signala koju stanica daje, dakle -65dBm. Za taj max signal mozda ces trebat neku antenu, ali gledajuci tvoj polozaj sumnjam da ce ti biti neophodna.
Imaj na umu da max jacina signala ne odredjuje max brzine, nego one ovise o zauzecu BS-e. Stoga prvo probaj brzine i ako ti je signal jacine "samo" cca -75dBm do -80dBm (koji bi prema polozaju svakako trebao imati i bez antena), takav je sasvim dovoljan za postizanje max nrzina.
S druge strane, jak signal te osigurava protiv cestih pucanja veze...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 03.10.2017. u 16:06.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 14:12   #923
momboy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Odlicno! Hvala puno!
momboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 17:12   #924
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
ak si u zgradi kaj nemas provucen bnet?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 22:42   #925
momboy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
nema! ...ni meni nije jasno, ali nema...
momboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 05:13   #926
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Kakva je situacija sa multiplayer igrama preko 4G...ping, lag razlika u odnosu na žicu?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 06:56   #927
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Ja sam prije igrao preko hotspota na mobitelu, sve normalno.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 16:21   #928
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
jednu iskru staviti pod kojim kutem? trenutno je 45 i dal je bitno na koju stranu okrenuto prema odasiljacu, trenutno bez antene mjerio 40 kad je najvise korisnika stavio antenu oslo na 70
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 19:38   #929
Xlich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Radovan
Postovi: 3
Bok. Ja sam malo novi u ovoj temi pa da se ubacim. Pogledao sam svih 31 stranu postova ali nisa baš došao do odgovora koji me jako mući.

Ukratko. Preselio sam se s lokacije di sam uživao na bakru s 50/10 konstantnom brzinom. Na novoj lokaciji mogu dobiti manje of 20 u dw te sam odlučio na 4G.

U temi sam našao puno dobrih informacija te sam odlučio da idem na tele2 (tera prometa) jer je to ubojica VIP ponude.

E sada moje glavno pitanje.

Da li iti jedan ruter koji se nudi kod nas u paketima (tele2, vip, t-com ako postoji) ima opciju da se stavi u bridge mode.

Ako ne postoji da li postoji iti jedan router s pristupačnom cijenom a da ima tu opciju.

Na staroj lokaciji sam imao dignuto bridge mode na iskonu te sam sve kontrolirao preko mojeg glavnor rutera (RT-AC88U) od DDNS, QoS, Game boosta, NAS-a i ostalih stvari
Xlich je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 20:21   #930
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
jednu iskru staviti pod kojim kutem? trenutno je 45 i dal je bitno na koju stranu okrenuto prema odasiljacu, trenutno bez antene mjerio 40 kad je najvise korisnika stavio antenu oslo na 70
U praksi, je više-manje je svejedno... Ali kako misliš "jel možeš na bilo koju stranu", to je usmjerena antena, meni je 15cm lijevo-desno pravilo problem, doduše u meni je udaljenost 6km, pa je 15cm lijevo-desno puno veći krak nego da je 1 km, al svejedno...

Doduše s obzirom na rezultate, reka bi da si pogodija, ako baš imaš volje poigraj se ide li bolje
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na