Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 23:35   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
(riješeno) R9 270x oc Gaming problem

Pozdrav svima, problem je sljedeći...

par dana u nazad sam dobio novu Msi r9 270x. problem mi je malo teže onjasniti. dakle svako toliko mi se na ekranu pokazuju neke grafičke greškice koje izgledaju popu Qr coda na random mjestima po ekranu poput kockastih piksela ..otvorim npr. chrome pojave se odjednom na youtube strani, svaki put na drugom mjestu, minimajzam window i ponovno ga stavim na full screen i nestane... nakon par minuta ista stvar, i svaki put kada pokusam uslikati Screen capturom... naravno ne vidi se na slici nista.
Najčesće se događa nakon igranja .. tiipa , maloprije nakon Watch Dogs-a.Iako igra nije optimizirana za pc. Ima tearinga unutar igre.

Primjerice pokrenem igru, radi neko vrijeme i onda se zaledi pa prisilno iazdem van. Nakon sto ponovno udem u igru desi se upravo to sa tim bijelim kockama na dijelu ekrana i ponekad se prenese i na dekstop.

Imam najnovije drivere. Msi afterbunrer i GPU-z su pokazali da grafa radi 98-99 % kapaciteta, na 70 do 80'C sa fanovima na 40%.

Molim vas ako sam išta zaboravio, recite.
Hvala unaprijed.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 00:46   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Probaj sa 2-3 verzije starijih drivera. Ako i tad bude zezalo snimi to sa mobitelom (video) i reklamiraj karticu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2014., 01:00   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Nisam te pitao u onoj temi, to je nova kartica kupljena u dućanu, nova kartica dobivena sa reklamacije, polovna kartica koju si nedavno kupio ili polovna kartica dobivena sa reklamacije? Ili nešto treće?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 01:07   #4
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kartica je kupljena iz druge ruke, ali je poput nove i ne mislim samo na izgled , da ne pomislite.Jos je pod garancijom i kupljena u njemackoj. Upravo je isprobavam na BF3 na ultra postavkama i radi ko podmazana, makar BF3 ne spada medu novim igara, Word of Warcraft isto tako, i isto nije zahtijevna igra.

Uvijek je tu negdje 99% loada nasprem temo max dosla do 81c sa 40% fan speeda. I sada mi nije jasno, dali mi je PSU pre slab pa sve vuce dole, pošto je i komp "sporiji"...na ekranu se vidi neki valovi kako prolaze nije na prvu uocljivo ali je tu.

stvarno mi nije jasno sta se desava, prvi put se sukobljavam s tim.

Evo kako sam ALt+TAb van igre opet se kocke crne pojavljuju po ekranu kao na Qr kodu.. nesta je do grafe...

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 17.10.2014. u 01:21. Razlog: dodatna info
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 06:32   #5
d@rio
Premium
Moj komp
 
d@rio's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 137
Problem je u grafičkoj, imam istu takvu i skoro identične probleme.
Probao sam razne verzije drivera, uvijek ista stvar.

Jedino što u mojem slučaju pomaže je ručno namještanje brzine ventilatora.
Prije nego pokrenem neku noviju igru koja je optereti 100%, u MSI Afterburneru namjestim ventilator na 75% i tada radi bez problema.

Pošto mi na taj način radi prihvatljivo, ne mislim je slati na reklamaciju - zasad još ne
Kada se stvar pogorša ili krepa u potpunosti tada ide pravac servis.
d@rio je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 13:29   #6
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ajde nisam jedini . Neznam probat ću isto tako sa ventovima i probat ću na drugom kompu
ugraditi grafu pa ćemo vidjet.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 21:36   #7
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
R9 270x oc Gaming Problem

Da se uključim u temu , također isti problem imam s msi R9 280 , kupio novu i odmah imao problema s tim flickeringom i tim glitcevima. Poslao na reklamaciju i naveo kao artifakte ali oni je testirali i vratili , poslao je opet i danas mi stigla nova. Spojio u komp i odmah problemi isti cak ovaj put i gore u deskotopu konstantno linije i kockice roze/bijele koje blicaju. Odnesao kod frenda kod njega uopce nemozemo drivere instalirati jednostavno se komp zamrzne. Zvao microline i lik mi rekao da opet posaljem. Ali da provjerim da mi komp ne puca veliki napon na grafe i przi ih, nekako mi to ne drzi vodu jer trenutno u kompu normalno radi 6970...imali netko iskustva ? Misljenje ?
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 21:51   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Mob u ruke, snimi video, opis kvara zajedno sa linkom na video salji u microline.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 14:48   #9
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ja cekam par novih komponenti za kom da mi stignu i tokom ovog tjedna cu ga na novo spojiti u novo kuciste. Instalirat nove windovse i sve to zajedno. Pa cemo vidjet dali ce
problem i dalje biti prisutan.

Javim cu se ovdje tokom tjedna jos sa rezultatima. ako problem bude bio isti onda cu i ja mob u ruke snimat i slat. Pa cemo cekati jos. a do tada probaj i ti ventove dignuti na 70% mozda tebi uspije.
lp

p.s. probat cu prvo sa starijim ver 13. driverima vidjet kako radi i kasnije sa ver 14.

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 22.10.2014. u 14:50. Razlog: info
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 19:34   #10
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Nista, problem isti i kod razno raznih igara. Artifkti su poceli biti sve češći i cudniji.


Zapakirao danas i dosli po nju za servis. Sada cekam povratak pa da vidimo.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2014., 03:21   #11
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Ja svoju zamijenio za Gigabyte R9 280 , danas stigla , instalirana i sve super radi. Čak je i hladnija od msi verzije 😊
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2014., 23:08   #12
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
frend je imao problema sa ovako nekim napajanjem i R9 270x windforce... piše 80+ bronze, al na 2 +12V raila->zamjenio za neko sa istim certifikatom, ali jednim 12V railom i sve mu radilo.
nisam pro niti ništa, ali ovo govorim iz iskustva->ako imaš kod nekoga probat tu grafu, probaj.

400w bi u svakom slučaju trebalo biti dovoljno, al malo rasteže.
ako je do napojne,uzmi XFX450 ili nešt slično,da nije corsairova cx ("malo" precijenjena serija,al eto).
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 11:39   #13
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Artefakti nemaju veze s napajanjem.

Grafa na reklamaciju, simple.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na