Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.04.2018., 23:52   #481
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Aida64 stress test je nešt u kurcu u zadnje vrijeme. Prođe mi overclock 1h realbencha, čak i intel burn test very high stress bez problema - aida prdne nakon par minuta. Yebe mi se, neću se ravnati po aidi kad sve drugo prolazi
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 08:08   #482
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Batali Aidu za stress test. The Stilt kaže da ni u zejebanciji to ne koristiti.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2018., 11:21   #483
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Sta je sad sa Aidom problem, nekad su i sluzili necemu, danas ekipa bjezi od nje. Osim lumena tipa linus koji testira zagrijavanje cpua na 90c pod custom vodenim loopom i kaze da je to dobra temparatura
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Staro 23.04.2018., 11:57   #484
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Većina ju koristi, zbog sve-u-jednom principa, ali Intel X299 VRM slučaj je bil lijepi primjer Aida64 nepouzdanosti, jer su svi (recenzenti) imali skroz normalne temperature prilikom 100% opterećenja svega. I onda im je der8auer (1 - 2) skrenul pažnju na malo konkretnije stvari. Kaj se Linusa tiče, svaka čast čovjeku da je kao jedan od prvih koji su krenuli s unboxingom, stvoril ne jedan, nego nekoliko popratnih biznisa. Nažalost, dan-danas mu se sve "recenzije" svode na tzv. infomercial pretjerivanja a la naš TopShop. Ne može ga se shvatiti ozbiljno, jer svaki put nešto prodaje, a nažalost to što prodaje najčešće nema ni najmanje veze s hardverom. Druga strana tog novčića je činjenica da je danas mali milijun takvih koji se JubiTo recenzijama žele nabrzinu obogatiti od silnih pregleda, a ljudi padaju na takve priče. Daleko od toga da nema odličnih, detaljnih i korisnih YouTube recenzija, ali su u manjini i često idu kao dodatak (opširnom) pisanom materijalu.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.04.2018. u 12:02.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 12:33   #485
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Sta je sad sa Aidom problem, nekad su i sluzili necemu, danas ekipa bjezi od nje. Osim lumena tipa linus koji testira zagrijavanje cpua na 90c pod custom vodenim loopom i kaze da je to dobra temparatura
Ma meni je Aida64 super parče softvera ali brate nije za torture test i gotovo
Sve drugo joj priznajem i super mi je. Za Ryzenčeta odlična i neke senzore čita koje recimo HW monitor ne.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 23.04.2018., 18:44   #486
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Batali Aidu za stress test. The Stilt kaže da ni u zejebanciji to ne koristiti.
Kao što sam u drugoj temi pisao, novi bios mi je donio niže SoC voltaže, pa možda zbog toga zeza. Možda budem probao, ako mi se bude dalo. Ali da, jebe mi se za njen stress test u ovakvom stanju kad drugo sve prolazi

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Većina ju koristi, zbog sve-u-jednom principa, ali Intel X299 VRM slučaj je bil lijepi primjer Aida64 nepouzdanosti, jer su svi (recenzenti) imali skroz normalne temperature prilikom 100% opterećenja svega. I onda im je der8auer (1 - 2) skrenul pažnju na malo konkretnije stvari. Kaj se Linusa tiče, svaka čast čovjeku da je kao jedan od prvih koji su krenuli s unboxingom, stvoril ne jedan, nego nekoliko popratnih biznisa. Nažalost, dan-danas mu se sve "recenzije" svode na tzv. infomercial pretjerivanja a la naš TopShop. Ne može ga se shvatiti ozbiljno, jer svaki put nešto prodaje, a nažalost to što prodaje najčešće nema ni najmanje veze s hardverom. Druga strana tog novčića je činjenica da je danas mali milijun takvih koji se JubiTo recenzijama žele nabrzinu obogatiti od silnih pregleda, a ljudi padaju na takve priče. Daleko od toga da nema odličnih, detaljnih i korisnih YouTube recenzija, ali su u manjini i često idu kao dodatak (opširnom) pisanom materijalu.
Ma te stare youtube zvijezde su ošle u krasni kuratz davnih dana. Eno recimo onaj Jay2cents više ne zna napraviti niti jedan review. Prvo je sa "benčam 3 igre po recenziji stare 5 god.", prešao u mod "vlog style gledaj malo snimke kako igram" jer mu se više neda niti ta 3 benča vrtiti, a u zadnje vrijeme više niti to ne može jer mu stalno nešto smeta, krepa, zapali se, prokapa. Rđavom kurtzu i dlaka smeta

Gledao mu onaj overclocking tutorial ryzen dvojke, ajd nije loše, n00b friendly, i onda na kraju "preporuča x470 ploče jer su posebno optimizirane za ryzen 2", kao da čita poruke sa korice kutija, a na kraju mbo su najobičniji rebrand. Rijetko tko može na YT doprijeti u srž ičega, čast izuzecima.
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 19:31   #487
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
JayzTwoCents općenito ima love-hate/toplo-hladno odnos s AMD-om, a što mu je kanal bivao popularniji, to se više počelo paziti da sve bude podređeno Google algoritmima, a sve manje su bile bitne tehničke stvari. Danas svi oni jako paze na kut kamere i dobro raspoređenu rasvjetu, dok je sam sadržaj lagano na zadnjem sjedalu, jer ih je YouTube odavno ispopulariziral do te mjere da više nije važno kakvim točno materijalom se bave. Primjera radi, GamersNexus (odnosno Steve Slightly Technical) i Level1Techs (bolja polovica bivšeg Tek Syndicatea) su jedni od rijetkih koji svoje YouTube kanale koriste kao nadopunu na pisane recenzije, a nisu ni izbliza toliko razvikani kao Linus Sebastian i društvo, dok istovremeno raspolažu tehničkom podlogom o kojoj ovi veći mogu samo sanjati. S druge strane pak, OC3D je jedan od onih koji ništa nema skriptirano i jednostavno ga boli briga - veli iskreno kaj misli, pa kome paše.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.04.2018. u 19:37.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 19:58   #488
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zato uopće ne gledam ta preseravanja i izdrkavanja na YT. Još uvijek znam čitati i znam dobro engleski, nisam fejs degeneracija kojoj sve mora biti videJo, od uputa do recenzija.

U životu ne znam ako sam pogledao 3 video recenzije. Sad ih pogledam samo ako patim od tvrde i neredovite stolice.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 23.04.2018., 20:25   #489
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Meni su isto puno draže pisane recenzije, ali velim ovih par kanala koji na taj način nadopunjavaju materijal - nisu loši. Nažalost JubiTo smetja danas ima napretek i svaka šuša s netom ima svoj TekČenl.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.04.2018. u 22:00.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 21:07   #490
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Doslo je da recenzije novog hardwarea gledamo bez zvuka, jer melju takve gluposti da ti muka dodje.
Jaya gledam da vidim water loopove i njegovo kreveljenje, nije da ista pametno inace kaze. Jednom prilikom je stavio svoj cpu na plocu kojoj je sumnjao da je krepao cpu, jasno, maticna je ubila jos jedan cpu. Gledam ga i ne vjerujem sta radi, da netko sa toliko iskustva radi takve greske. Ploca moze spalit cpu, al cpu nemoze spalit plocu.

Linus sve sta radi mu ispada i radi gluposti, stavlja vodeno i zalije plocu sa vodom.... Delida threadtippera i unisti cpu. Itd. Uglavnom vise nema recenzija il neceg pametnog nego samo stvara video da nesto stvori, koliko god glupo bilo.

Jos mi je najdraze gledat Skota, review je skolski primjer istrazivanja teme prije nego pocne srat nebuloze.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2018., 21:21   #491
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ja sve pogledam, ovisi..

ako zelim nesto znati više o aktualnim temama, onda škot.. pretplatio sam se na njega.

ako zelim nesto pogledati što nitko drugi nikad nije testirao, jer mi dosadno, linus mi je tu za sad najjaci.. covjek izvlači neki cudan hardware, testira dužinu kabela, ili nedavno sam gledao ono s kučištima gdje je upalio nekoliko istih računala s drugačijom konfiguracijom airflowa i nakon jako dugo vremena (ne sjećam se mislim 1 god,.) je išao provjeravati prašinu u kučištu i kako se rasporedila

OzTalksHW mi je zakon jer uvjek gleda kako proći jeftinije, tu je i HU, jay2c, tech showdown mi je ok, salazara iz science studio nekako preskačem ..ovisi

a najjači od svih je agadmator's Chess Channel - bez konkurencije, skoro sve sam pogledao
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.04.2018. u 21:31.
Eladio je offline  
Staro 23.04.2018., 21:28   #492
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja sam te "velike" kanale prestao gledati davnih dana, svi su strašno pali sadržajem i kvalitetom, to je sad neka skroz druga spika, lifestyle, vlog itd. nema to tolko veze sa samim hardverom i benčevima, srži svega. Pogledam down underaše (HU za testove, tech yes city i techshown), te adoreda i to je manje više to od YT (i to ne svaki video), ostale nasumično, svake prestupne. Kad bude neki veći launch kao sada pogledam ih više. Ostalo pisane recenzije i testove

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 23.04.2018. u 21:33.
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 21:58   #493
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
GN je dobar strucan sve ostalo je nezz povrsno kiddie tech tubers stil bzvz i privrtim u 2 min ,citat da PCper i OC3D kad se stigne.
Tajl3r je offline  
Staro 23.04.2018., 22:05   #494
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
GN i OC3D ne doživljavam kao YT kanale, svi ti testovi imaju pisani članak, iskrolam grafove u par sekudi po svom tempu, ne da mi se gledati video koji traje pola sata
Inače ne volim GN benchmarke, često znaju imati velika odstupanja, tj. nikad mi njihovi benčevi nebi bili jedini izvor
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 22:16   #495
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Odstupaju, jer je Steve jedan od rijetkih koji ima potpuno automatizirane testove koje je tak-jasno složil sam, jer mu je to ujedno i podloga s prijašnjih poslova.

Ostali na ovaj ili onaj način "vrte jedno-te-isti 3DMark", pa se zato i lakše međusobno uspoređuju.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 22:47   #496
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Konkretno mislim na testove tipa gdje im je i5 7600K stock brži 80% od i5 2500K u nekoj igri - klik iz ovog testa što u teoriji nikako nije moguće. I guess what naletim na sličan test na HU i bude nekih 15-20% razlike (ne sjećam se točno), što je u skladu sa očekivanjima i vjerojatno točno za razliku od GN testova

Mislim da su malo intel biased kao redakcija, godinama im je 5% ipc pomak bigger than life, obavezno su preporučivali upgrade sa tipa i7 na i7 generaciju-dvije mlađi...
Doslovce su do coffee lake vikali "quad is all that you need", pa kad je intel izbacio coffee naravno treba preći na hexe. Malo dvostruki kriteriji itd.

Al osim benchmarka ovako su mi OK, testiraju svašta, samo nemam puno povjerenje u njih.
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 23:08   #497
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Sve moguće da su se zajebali, neovisno o automatiziranim testovima ili baš radi toga. Velim, jedni su od rijetkih koji testiraju malo drukčije (Final Fantasy XV su rastavili na sastavne dijelove), pa ne bi bilo ništ čudno da im se stvarno neki gadni zajeb potkrade. Pored njih, Guru3D, PCPer (1 - 2 - 3), HardwareCanucks, AnandTech i The Tech Report, također imaju automatizirane i jako detaljne testove, koji se tu i tamo ne poklapaju s ostatkom Interneta, ali moram priznati da je sve što ide u to testiranje, češće zanimljivije od samih recenzija aktualnih procesora, grafičkih kartica i popratne skalamerije. Kaj se tiče naklonjenosti Intelu - o tome nemam pojma, tj. možda je i bila prisutna, pogotovo kad se pogleda da nekog konkretnog izbora baš i nije bilo i to dugi niz godina. Tak svejedno zapravo, jer danas stvarno ima odličnog old-skul materijal za pročitati (i pogledati), a GamersNexus je samo jedan od njih. Mada su zapravo dosta dugo na toj sceni, ali su dosad prolazili relativno nezapaženo.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.04.2018. u 23:23.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 23:39   #498
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Imaš ti dosta takvih siteova samo nemaju toliko medijske pozornosti. Recimo ruski (amaterski) site gamegpu.ru svaki naslov rastave na proste faktore (gpu po rezolucijama, procesore, ram, vram, različiti detalji itd.). Dobar dio vremena zadnjih godina su bili jedini u svijetu (barem za koje ja znam) koji svaki iole bitan naslov testiraju. Čak nakon nekog vremena naprave i retest za neke igre (zbog patcheva, novih gpu drivera). Ostali samo periodično tu i tamo koji naslov (techspot zadnjih godina, guru3d, GN), najčešće samo gpu, ponekad gpu i cpu, al mnogo rjeđe od rusa.

Također i švabe - computerbase i pcgameshardware su iznimno pedantni, hardwareluxx i golem također.

Recimo znali su testirati min i max boost clockove iste gpu raznih vendora unutar kućišta (real life scenarij) u 20+ igara, interaktivni grafovi... Samo nemaju neku širu popularnost zbog jezične barijere pretpostavljam,
Manuel Calavera je offline  
Staro 23.04.2018., 23:49   #499
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, Rusi i Nijemci su klasa za sebe općenito. Jedan od boljih ruskih web-portala je nekad bio Xbitlabs, ali nažalost oni su zatvorili vrata. Ne znam kaj se točno desilo, ali jedno dulje vrijeme na stranici nije bilo nikakvih friških testova novog hardvera i onda odjednom, ode i stranica. SilentPCReview je trenutno u sličnoj situaciji, ali bar je stranica još uvijek aktivna. Kaj se tiče recenzija s one strane bloka, rumunjski Lab501 (1 - 2 - 3) dan-danas ne posustaje, tj. uspješno gaze dalje i moram priznati da su još uvijek dobri. Lako za JubiTo senzacije, ovi koje smo dosad naveli i njima slični budu i dalje nastavili dobro utabanim stazama.
The Exiled je online  
Staro 23.04.2018., 23:51   #500
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Škot, Level1Tech, GN, Gordon i onaj bradonja iz PCworlda, OC3D i pcper(jer se da dosta nauciti sastrane iako su podmazani kako koje godine vjetar puše)

australci i onaj kiwi su mi meh, predznanje im je na niskoj razini(kiwi je valjda jos i najbolji od njih), HU vrti toliko bencheva i onda svakih par mjeseci promjeni settingse-smiješno. može komotno izvrtit duplo manje bencheva i otic malo u dubinu arch, samo nece jer nema pojma sto je alu, fpu, registri itd...

U svakom slucaju pisane recenzije
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 24.04.2018., 00:09   #501
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, Rusi i Nijemci su klasa za sebe općenito. Jedan od boljih ruskih web-portala je nekad bio Xbitlabs, ali nažalost oni su zatvorili vrata. Ne znam kaj se točno desilo, ali jedno dulje vrijeme na stranici nije bilo nikakvih friških testova novog hardvera i onda odjednom, ode i stranica. SilentPCReview je trenutno u sličnoj situaciji, ali bar je stranica još uvijek aktivna. Kaj se tiče recenzija s one strane bloka, rumunjski Lab501 (1 - 2 - 3) dan-danas ne posustaje, tj. uspješno gaze dalje i moram priznati da su još uvijek dobri. Lako za JubiTo senzacije, ovi koje smo dosad naveli i njima slični budu i dalje nastavili dobro utabanim stazama.
Dobro nisam išao toliko u širinu
Ovi rumunji mi baš djeluju OK. Uglavnom se dobije generalni dojam nakon 3-4 recenzije.

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Škot, Level1Tech, GN, Gordon i onaj bradonja iz PCworlda, OC3D i pcper(jer se da dosta nauciti sastrane iako su podmazani kako koje godine vjetar puše)

australci i onaj kiwi su mi meh, predznanje im je na niskoj razini(kiwi je valjda jos i najbolji od njih), HU vrti toliko bencheva i onda svakih par mjeseci promjeni settingse-smiješno. može komotno izvrtit duplo manje bencheva i otic malo u dubinu arch, samo nece jer nema pojma sto je alu, fpu, registri itd...

U svakom slucaju pisane recenzije
HU/techspot ti je jednostavno takav. Lik je trenutno no1 mašina za izbenčat 20-30 igara i to je to. Njemu se ide kad želiš vidjeti neki prosjek u masu igara. Za neke dubinske analize imaš portale tipa anandtech, pcper, tech report i tako to. Što se tiče ovog drugog australca (tech city) to gledam iz zajebancije, ono pc iz smeća, pc sa aliexpressa, pa otušira hardver sa vodom i sapunom, pa ono njegovo huntanje polovnog, ima nešto što drugi kanali nemaju. Tech showdown je baš ono "dečko iz susjedstva", amater, nema tu neke produkcije, no sigurno je nepristran i neovisan (hardver mu šalje jedan novozelandski lanac hardvera, a ne amd, intel, nvidia) i razmišlja zdravo. Nikad neće postat veliki kanal jer mu je produkcija slaba (editiranje, kamera, zvuk, svjetlo), priča sporo, ne reže sadžaj da bude kraći i zanimljiviji. Jednostavno nije showbisnis personality i boli ga kuratz

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.04.2018. u 00:18.
Manuel Calavera je offline  
Staro 24.04.2018., 00:14   #502
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
svabe su meni almanah, a anandtech jos iz starih dana dok nije bilo YT shitshowa
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 24.04.2018., 14:06   #503
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Tech showdown je baš ono "dečko iz susjedstva", amater, nema tu neke produkcije, no sigurno je nepristran i neovisan (hardver mu šalje jedan novozelandski lanac hardvera, a ne amd, intel, nvidia) i razmišlja zdravo. Nikad neće postat veliki kanal jer mu je produkcija slaba (editiranje, kamera, zvuk, svjetlo), priča sporo, ne reže sadžaj da bude kraći i zanimljiviji. Jednostavno nije showbisnis personality i boli ga kuratz
Možda to nužno nije ni tak loše, pogotovo kad se pogleda da je većina ovih popularnijih, većih i razvikanih počela upravo na taj način. Sam u svoja četiri zida, loša kvaliteta svega, snimano jeftinom web kamerom, nepostojeća produkcija i čovjek priča o nekom komadu hardvera koji je relativno nedavno kupil, popravil, modificiral ili nešto slično tome. Tu frend-iz-kvarta-priča-o-hardveru kartu su mnogi jako dobro odigrali, da bi danas imali milijune pretplatnika uz produkciju koja često traži opremu višestruko skuplju od bilo kojeg high-end računala s kojim je sve počelo. Nažalost, usput su se pogubili (i obogatili), pa se danas više ne zamaraju i teško im je snimiti bilo kakav materijal o bilo čemu i onda krene prenemaganje i izmišljanje tople vode koje si spomenul u svezi JayzTwoCents kanala.
Pisane recenzije budu i dalje prvi izbor svih koje stvarno zanima određena tematika, tehnologija i popratni komad hardvera i softvera, a YouTube kanale vrijedne gledanja (ili slušanja kao svojevrsni podcast) se lako isfiltrira, neovisno o tome kaj ih se zadnjih godina nakotilo i previše.
The Exiled je online  
Staro 26.04.2018., 09:50   #504
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor aurellie Pregled postova
Pozdrav svim ryzenovcima

moj rig:
r7 1700 4.0 1.35V sa ekwb blokom
2x8G 3066
Asrock taichi X370
Vega 64 sa EKWB blokom
sve hladjeno vodenim hladjenje 2x120mm i 3x140mm
Thermaltake view 71 kuciste
Corsair 1000w napajanje
samsung m2 ssd

dok sam na brodu ostavim rig da majna i lagano se isplacuje 2.5KH/s
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Pozdrav!Pošto sam i sam uzeo Ryzena,sad me zanima da ga malo kloknem.
Kako ide jednostavnije sa ovom mojom kombinacijom ploča i r5?
Preko množitelja ili preko fsb-a.Nisam već dugo u tome,a ne znam jel ove novije ploče i procevi preferiraju neki drugi način nego prije!
Jel bi vas 2 dali CPU-Z validaciju pa da vas ubacim u bazu u prvom postu ove teme?
Brko je offline  
Staro 03.05.2018., 08:01   #505
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, Ryzen DRAM Calculator. S time da nova verzija ne treba više taiphoon burner. Sad se samo očita preko XMP gumba i onda se izračuna prema čipovima i željenoj brzini.
Ja se još nisam zejebavao, nemam vremena i nisam pred kompom, ali budem uskoro

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 13.05.2018., 16:46   #506
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
ugurah se u top 5

http://valid.x86.fr/nduasm
Tajl3r je offline  
Staro 13.05.2018., 17:05   #507
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
ugurah se u top 5

http://valid.x86.fr/nduasm
Op op, dobar
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 13.05.2018., 22:48   #508
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
ugurah se u top 5

http://valid.x86.fr/nduasm
ooo fino fino lijepi rezultat.
Uvršten si na prvu stranicu
Brko je offline  
Staro 23.05.2018., 16:54   #509
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
MSI x470 Gaming Pro Carbon - Ryzen R5 2600 - G.Skill F4-3200C15D-16GVK (2x8GB) - https://valid.x86.fr/wjpymi

MadManBD je offline  
Staro 29.05.2018., 22:51   #510
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Promijenjen setup:

Asrock X370 Taichi - Ryzen 1700X - G.Skill F4-3400C16Q-16GRBD (4x4 GB) - https://valid.x86.fr/kmtif9
intelduo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na