Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2007., 00:13   #31
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
nemoj biti, za ugovor "potpisan" na daljinu, tj nevideno to vrijedi, kada ti dodes i potpises jednom nesto svojom rukom na licu mjesta to je to, nema vise nazad. Mjenjanje robe je u tom slucaju cista dobra volja trgovine... I 7 dana je u pitanju, 8 s danom kada roba biva zaprimljena, a to ako je u 15 popodne onda peh
pa da, i sto to ne bi onda trebalo vrijediti kod onlajn narudzbi?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 10:43   #32
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
kod ugovora na daljinu, u roku 8 dana od primitka proizvoda, možeš isti vratit ne navodeći nikakav razlog, jednostavno ako ti se ne svidi proizvod, možeš ga vratit, ili ako si se predomislio

evo dio iz Zakona o zaštiti potrošača
http://wmd.hr/zakoni-narodne-novine/...iti_potrosaca/

Pravo na raskid ugovora

Članak 44.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona, potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od 8 radnih dana.

(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz prethodnog stavka ovoga članka počinje teći od dana kada je potrošač primio proizvod, uz pretpostavku da je prije toga potrošaču bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti iz članka 43. ovoga Zakona.

(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora, odnosno, ako do trenutka sklapanja ugovora potrošaču nije bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti, od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.

Rok za raskid ugovora ako prethodna obavijest nije dostavljena

Članak 45.

(1) Ako trgovac nije potrošaču dostavio potvrdu prethodne obavijesti iz članka 43. ovoga Zakona, potrošač će imati pravo raskinuti ugovor u roku od tri mjeseca.

(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz prethodnog stavka ovoga članka počinje teći od dana primitka proizvoda.

(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora.

(4) Ako trgovac, u roku iz stavka 1. ovoga članka, dostavi potrošaču potvrdu prethodne obavijesti iz članka 43. ovoga Zakona, potrošač ima pravo raskinuti ugovor u roku od 8 radnih dana od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.

Oblik raskida ugovora

Članak 46.

(1) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu poslanom trgovcu.

(2) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.

(3) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme ako je obavijest o raskidu upućena unutar rokova iz članka 44. i 45. ovoga Zakona.

Posljedice raskida ugovora

Članak 47.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora.
Conroe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2007., 10:51   #33
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
Da, ali ako ja ne mogu dokazati da to nije S panel koji sam platio, vec mozda najlosiji C.... onda nemam ni osnove traziti drugi takav monitor...

jer monitor funkcionira i po zakonu je sve OK,
a to sto sad slika nije kao sto je bila pred mjesec dana na tom istom modelu ekrana,
je malo tesko dokazati u ducanu...

(nadam se da razlika nije tako drasticna kako neki opisuju,
jer zaista ne bi bilo korektno da se uvaljuje toliko losija serija ljudima a plate jednako kao i 'S')


a nista, kad mi stigne javim sto je bilo u 'vreci',
jel macak ili ne, ha ha
za vratit monitor NE MORAŠ IMATI NIKAKAV RAZLOG, jednostavno možeš reći da si se predomislio, da ne bi kupio i moraju ti vratiti cjelokupni iznos, ti jedino snošiš troškove vraćanja monitora natrag u links
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 11:17   #34
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Sve vas ja kuzim, ali jamstvo kaze drukcije...

Iz povrata su iskljucen proizvodi: printeri, monitori, software, stolna i prijenosna racunala, knjige.....

Uostalom, evo slikao, tamo pise sve...

__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 11:29   #35
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Odmah udruzi za zaštitu potrošača i državnom inspektoratu.

Ne mogu oni navesti kao točku ugovora nešto što je protivno zakonu. E sada, u zakonu o zaštiti potrošača nije eksplicitno navedeno mogu li neki proizvodi biti isključeni iz tog stavka o povratku robe u roku od 8 dana. Tako da je najbolje da to nadležne institucije istraže.

Usput, što im znači ova rečenica:
"Iz povrata su isključeni svi proizvodi prema kojima se nije moguće odnositi kao da niste njihov vlasnik..."?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 11:45   #36
Solmyr
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 92
http://www.andrewswihart.net/blog/re...bw-lcd-c-panel

Ako imate "C" panel onda odite na ovaj site i pratite upute. Plus ukljucite Magic color na monitoru. Meni radi savrseno.
Solmyr je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 12:32   #37
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
Sve vas ja kuzim, ali jamstvo kaze drukcije...

Iz povrata su iskljucen proizvodi: printeri, monitori, software, stolna i prijenosna racunala, knjige.....

Uostalom, evo slikao, tamo pise sve...

to što piše u jamstvu nije nelegalno, ali to je ono što spada pod jamstvo,
a jamstvo nema nikakve veze sa rokovima koji su navedni u Zakonu, to što piše u jamstvu ti se odnosi na razdoblje izvan tih 8 zakonskih dana

dakle nemaš opće frke, dok ne prođe 8 dana, za tebe to jamstvo kao da i ne postoji, ono te u ničemu ne ograničuje
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 14:01   #38
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
to što piše u jamstvu ti se odnosi na razdoblje izvan tih 8 zakonskih dana

dakle nemaš opće frke, dok ne prođe 8 dana, za tebe to jamstvo kao da i ne postoji, ono te u ničemu ne ograničuje
pa citam jamstvo i koliko kuzim,
to bas i pise za prvih 8 dana, kasnije nista ne mozes vratiti.

ali dobro, nikad me do sada nisu zeznuli pa vjerujem da ce tako I ostati prilikom kupnje monitora
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 14:14   #39
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Ja sam dobio 226 prije par dana i ne pise koji je panela uzeo sam ga u ventex-a u RI, tako da TomRi vjerovatno nece ni ti znati. Ali nemam nikakve zamjerke na sliku
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 14:38   #40
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
znam da su u Metro-u prije tjedan-dva imali S panele.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2007., 15:25   #41
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
dell 24 je isto TN i nista bolji od samsunga
nije istina. nemoj širiti dezinformacije o onome što ne znaš.
Gabre je offline   Reply With Quote