Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2018., 12:51   #2431
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
/CUT/
Nema potrebe da se srdiš ili nalaziš prozvan, ako si na bilo koji način zainteresiran za Core i9-9900K. Tim bolje, ako točno znaš u kojim uvjetima budeš ga iskoristil, pa ti sve ovo dosad dostupno diljem Interneta dobro dođe.

Čisto da ne bi bilo zabune, meni je svejedno da li imam Intel ili AMD, tj. bolje rečeno trenutno imam i jedno i drugo s time da je ovaj Ryzen 5 1600 jedini AMD koji posjedujem i to prvi nakon skoro deset godina. Isto tak, neovisno o tome volim, pretpostavljam ko i većina ostalih, prokometirati sve te aktualnosti, ali daleko je to od omalovažavanja komada silicija, odnosno nakupine pijeska - pogotovo kad Intel ni najmanje ne dira tko im kupuje sve te silne modele koje su u stanju naštancati. Da im je trenutno bajna situacija - nije, a onda još dodatno prave budalu od kupaca prodajući marketinšku maglu vodeći se iluzijom da smo još uvijek na početku 2000. i da ljudi gutaju sve što Intel servira.
Ma ne srdim se niti se osjećam prozvanim (sve dok se netko ne obrati direktno meni), jedino upozoravam da je identična, ali baš identična, situacija bila i kad je izašao 6700K, i onda kad se pojavio 7700K pa opet kod izlaska 8700K i prve serije Ryzena, da bi na kraju ispalo da su za previsoke temperature i potrošnju krivi beta BIOS-i koji su overvoltali procesore ili nisu imali power-saving opcije dobro podešene itd. jer ti isti procesori danas rade u klasičnim kućištima, na dostupnim i ne preskupim matičnim pločama s klasičnim hladnjacima i u računalima korisnika ovog foruma. I nije da sam ja zagrizao za 9900K jer ionako neću raditi nikakav upgrade svog računala do idućeg proljeća/ljeta a onda tko zna što će biti na tržištu...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 13:33   #2432
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ma radil bude i Core i9-9900K bez problema, samo kaj bude to u većini slučajeva putem predefiniranog 95W TDP profila koji se zbog nadograđenih BIOS/UEFI verzija već nalazi na dobrom dijelu Z370 ploča, a i slabijih Z390 modela. Ono na kaj smo se svi skupa osvrnuli je Intelovo forsiranje "5.0GHz-OC-na-svim-jezgrama-najbolji-gaming-desktop-CPU", jer za to bude ipak trebala malo bolja ploča s kvalitetnijim VRM sklopom, a onda to u stopu prati i hlađenje, itd. Intelu 5.0GHz+ u ovom slučaju treba više nego dosad, jer sa 8C/16T kombinacijom, sad već vremešan 14nm++ proces itekak dolazi do izražaja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2018., 13:50   #2433
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma radil bude i Core i9-9900K bez problema, samo kaj bude to u većini slučajeva putem predefiniranog 95W TDP profila koji se zbog nadograđenih BIOS/UEFI verzija već nalazi na dobrom dijelu Z370 ploča, a i slabijih Z390 modela. Ono na kaj smo se svi skupa osvrnuli je Intelovo forsiranje "5.0GHz-OC-na-svim-jezgrama-najbolji-gaming-desktop-CPU", jer za to bude ipak trebala malo bolja ploča s kvalitetnijim VRM sklopom, a onda to u stopu prati i hlađenje, itd. Intelu 5.0GHz+ u ovom slučaju treba više nego dosad, jer sa 8C/16T kombinacijom, sad već vremešan 14nm++ proces itekak dolazi do izražaja.
U slučaju predifiniranih postavki na slabijim pločama, i performanse su slabije nego one što viđamo na većini reviewa..

Također bi nadodao, ovo se ne može usporediti cak ni s famoznim Prescottom niti daleko više pljuvanim buldožerima .. performanse ima, cjenu pogotovo, a zahtjevi koji su potrebni da ga se uopće upogoni su iznimni
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:48   #2434
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel Q3 2018 Jibber Jabber
Citiraj:
This is what happens when you have a CFO acting as a semiconductor CEO, and Robert Holmes is a career CFO with zero semiconductor experience or education. Granted, no way did he write the opening statement, but it was full of jibber jabber anyway. Why Intel thought they could jibber jabber their way out of 10nm questions I do not know. It started with Bob’s opening statement which in no way did he write:
Citiraj:
While our current product lineup is compelling, our roadmap is even more exciting. We continue to make good progress on 10-nanometer.
Bob, your current product lineup is compelling for one single reason, you have no real competition at 14nm. Intel 14nm is by far superior to TSMC 16nm and Samsung/GF 14nm in both performance and density.
Unfortunately, that lead ends now with TSMC and Samsung 7nm which makes your current product lineup an offense to Moore’s Law and the industry leading Intel Tick-Tock model that we all knew and loved.
Citiraj:
While we can't give any specific numbers, I do believe that the yields as we speak now are tracking roughly in line with what we experienced in 14-nanometer.
Sure you can but you just won’t. Are they that embarrassing? How about a little transparency? So where exactly are 10nm yields in relation to 14nm? Now that TSMC is in HVM with 7nm, which is comparable in performance and density to the much delayed Intel 10nm, not only can you disclose specific yield or defect density numbers, investors should be demanding it! It was embarrassing how the analysts on the call did not push for more information.
Izvor: SemiWiki
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:17   #2435
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:33   #2436
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije ovo nuzno lose da ekipa iz amd gpu odjela ide za rajom, neka se pociste redovi od separatista
pa da fino novi krenu kak spada kao homogena cjelina, in wang we trust
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:15   #2437
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nekak ostaje dojam da Intel svim silama želi na jednu hrpu staviti sve i svakoga tko bi mogel biti od kakve-takve koristi, pa valjda bude na kraju ispalo kaj od svih tih ljudi. Naravno, tu je i praktički neograničen budžet.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:05   #2438
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Kako se samo Ryan branio da nema nikakve veze sa intelom samo godinu dana ranije, a vidi ga sad... Para buši gdje burgija neće.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:16   #2439
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, a i Škot ga je radi toga prozval i zapravo mu na fini način poručil da je prethodil nedavnoj Principled Technologies epizodi.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 22:55   #2440
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Škot ga je baš raskrinkao. Dosta njih ispada vrti neki privatni biznis sa strane
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2018., 23:28   #2441
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ovo je kao Bundesliga i Bayern koji kupi sve što vrijedi u ligi.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 23:38   #2442
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ovo je kao Bundesliga i Bayern koji kupi sve što vrijedi u ligi.

Ne nužno... Ovo su uobičajena zapošljavanja kakvih ima vjerojatno svake godine, samo što sad privlače pozornost. Masu likova je i AMD zaposlio iz intela i nvidie u zadnjih par godina (random inženjera), samo se nije pisalo toliko o tome


Ryan je novinar koji nikad nije radio za nekog industrijskog diva, dok ovaj tip iz AMD-a nije došao drito iz AMD-a, nego je nakon njih promjenio neke dvije firme, a poznat je po bezveznim "The Fixer" i nešto manje bezveznim "never settle" marketinškim kampanjama. U najboljem slučaju je prvo dvojbeno zapošljavanje tj. pitanje dali je tip dorastao zadatku, a ovo drugo u najboljem slučaju "meh" kategorija.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 23:57   #2443
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Jedini vrijedan spomena je Jim Keller, a za njega kak samo već masu puta rekli - Isus Bog ne zna kaj točno radi u Intelu. Ostali (uključujući Raju Maharadžu) su jedno lijepo dizanje prašine oko nečega i samo što nije, a zapravo pretaču iz šupljeg u prazno u bunar Jambreka Prosinečkog. Intel hoće-neće ide AMD-ovim MCM putem, jer njhove nanometarske priče nažalost više ne drže vodu (vidi prije spomenuti Jambrekov bunar). Ryan Shrout će kao prvi zadatak dobiti predstavljanje ubaci-ime-Intel-proizvoda u što svjetlijem izdanju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 09:33   #2444
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel Goes For 48-Cores: Cascade-AP with Multi-Chip Package Coming Soon
Citiraj:
Ahead of the annual Supercomputing 2018 conference next week, Intel is today announcing part of its upcoming Cascade Lake strategy. Today’s announcement is for a product family to run alongside Cascade Lake-SP, called Cascade Lake-AP, or Cascade-AP for short. Cascade-AP is going to be aimed at "advanced performance". In order to implement this new processor family, Intel is combining multiple chips in the same package. Cascade-AP processors will be up to 48 cores, possibly with hyperthreading, and is aimed at dual socket servers, for a total of 96 cores in a 2S system. As a result, a single Cascade-AP is essentially a 2S Xeon setup on a single chip. Each Cascade-AP processor will have 12 DDR4 DRAM channels, although maximum capacity of memory has not been announced.

Each Cascade-AP lake processor will offer up to 48 cores, and in order to do this Intel is using a multi-chip package (MCP). At this point we believe that Intel is using two silicon dies in the package, specifically two XCC dies which should be 28-core by design but will be only enabled up to 24-core per silicon die. Intel did confirm that these dies are connected by UPI over the package, and not with Intel’s EMIB technology. Given the extra power requirements and extra memory requirements, we fully expect Intel to be using a new socket for this processor. Rather than LGA-4367, with 4367-pins, there have been recent leaks suggesting that an LGA-5903 socket be where Cascade-AP will end up, although Intel has not confirmed this. Intel did state that Cascade-AP will be shipping for revenue in Q3 2018 to its high-profile customers as part of its early access program, however widespread availability will be ‘in the first part of 2019.
Izvor: AnandTech i ServeTheHome
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 10:20   #2445
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
2019 ukratko:
AMD: high-tech 7nm Rome chiplet sa pitaj boga isusa sto jos kuhaju
Intel: 2 Cascade lake procesora zaljepljena u polukilowatni paket trolololo
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 10:24   #2446
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, a AMD je za sutra najavil Next Horizon okupljanje s naglaskom na 7nm i Zen 2, tak da je ovo od Intela sasvim slučajno tempirano za danas.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.11.2018. u 21:48.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:57   #2447
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Dal ima kakvih informacija za sljedecu generaciju chipseta za cl refresh ili ce ova x3xx serija biti zadnja prije ice lakea?

I za ice lake, isti socket + novi chipset (kompatibilan sa starim?) ili sve novo?
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:24   #2448
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa uz coffee lake refresh ti je istovremeno došao i Z390...


Ne zna se za ice lake, poznavajući intel vjerojatno bi izbacili novi socket, no možda popuste pod pritiskom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:51   #2449
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kak je krenulo, Intel bi stvarno mogel napraviti spin-off postojećih kapaciteta i u potpunosti angažirati TSMC - čisto da s narudžbama sjebe AMD.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:57   #2450
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tu postoji jedan veliki problem - TSMC im je možda još veći konkurent od AMD-a... Kud im je TSMC preuzeo palicu vodeće tvornice, tu još da im i oni prave promet... malo vjerojatno.

Također kao i što je pisalo u jednim od tvojih linkova TSMC će vjerojatno zaraditi od AMD-ovih proizvoda više nego sam AMD. A još su im oni i nvidia jedne od manjih mušterija...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.11.2018. u 16:05.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:10   #2451
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Pusti, prije dvije godine je AMD bil pred bankrotom, a sad se Intel vrti u 14nm krug, dok TSMC istovremeno štanca (skoro) sve osim najskupljih Xeona.

Sve je moguće kad je Intel u pitanju. Zajebanciju na stranu, ali mislim da nitko nije očekival da budu se našli u ovakvoj situaciji.

Bumo vidli kaj AMD ima spremno za danas, ali sudeći po Intelovoj reakciji - 64C/128T 7nm Rome EYPC 2 kao uvertira.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:16   #2452
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je u 18h po našem vremenu? Bojim se da ću snimati windowse

Ako bude kao prvi horizon moglo bi biti dosta toga najavljeno/pokazano, no zar nije predviđeno za neki event 09.01.2019 da najave epyc, ryzen 3xxx i navi? Vidjet ćemo, no ako već ide neki event očekujem da barem malo zucnu i o ryzenu i naviju, a epyc i vegu 7nm će sigurno predstaviti, nemaju što čekati.

Ovo je moglo ići u nadolazeće sockete. Ako tko nađe stream nek stavi link
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:33   #2453
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Nego, jel ima neki stream za to .
@Manuel 09.01.2019 je otvorenje CES-a a teta Lisa drži govor za otvorenje.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 23:30   #2454
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo za informaciju, Intel se počeo pojavljivati u Sloveniji, ovo stavljam kao orijentaciju za cijene a ne reklamu za trgovinu:

https://www.mlacom.si/iskalnik?trgov...&q=intel+9900k
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 18:38   #2455
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
343 eura, je to zbog trgovinskog rata između europe i amerike?na neweggu je cjena 280$,tj cjena u americi je 1848 kuna u sloveniji 2570 a kod nas 2800,cjena je u odnosu na moj i5 4670k porasla 20$,a svoj sam platio 1600 kuna.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 19:24   #2456
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U americi su cijene na webu bez poreza, zapadne zemlje EU imaju porez oko 20%, dok mi 25%. Eventualno par % razlike u marži od trgovca do trgovca i to ti je taman to

To koliko je amerika jeftinija je taman to što je dolar slabiji od eura, dakle ajmo reći $ = € ako pričamo o hardveru.

Koliko % je razlika između 280 i 343? 22.5%

Koliki je pdv u sloveniji? 22% Vidi vraga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 21:49   #2457
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
nije mi jasno kako se 20$ veća cjena u americi kod nas i u europi pretvori u 1000 kuna veću cjenu,max 400 kn više bi trebo koštat 9600k od mog i5 4670k kojeg sma platio 1600 kuna.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 01:41   #2458
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To što si ti platio nije launch cijena nego ultimativni low što se ikad pojavio za i5 K pred kraj ciklusa...

Citiraj:
UK price (as reviewed):*Ł191*(inc VAT)

US price (as reviewed):*$249*(ex tax)
I već od tada intel suptilno diže cijenu svaku generaciju

Citiraj:
At just under Ł200, the Core i5-4670K costs about Ł20 more at launch than its Ivy Bridge predecessor that we reviewed 13 months ago, although this price is likely to drop a bit in coming weeks.*
Tako da prelazak sa 249$ na 280$ kroz 5 "generacija" i 50% više jezgri nije baš toliko dramatičan. Na intelovoj stranici čak stoji 263$ recommended price, dalje je na tržištu (marža, zakon ponude i potražnje)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 23:39   #2459
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 02:47   #2460
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Ryzen sa hladnjakom, matičnom i ramom košta toliko
shar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na