Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2013., 01:09   #2071
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To sto je on napravio nije factory reset nego force reset. Spoji iphone na tiny umbrella i tako probaj saznati podatke.
Da u pravu ste, inače se družim s android os-om tako da ovo kako naletim...spojio sam i dobio podatke da je gore 6.1 firmware (ali to je neka greška jer mi je itunes krenuo skidat 6.1 ios gore, ali ja sam prekinuo odmah na početku updatea, sad zašto piše da je 6.1), baseband 04.12.05...e sad kad imam te podatke (ovo za firmware je upitno), šta mogu napravit po pitanju otključavanja i jailbreakanja telefona bez orginal sima tj. bez aktivacije? Jedino ako postoji nešto da ga mogu aktivirat

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 07.02.2013. u 01:18.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 10:28   #2072
poquel1n
Premium
Moj komp
 
poquel1n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Nemožeš ništa, pročitaj moja zadnja 2 posta, jedino da imas 6.1 beta, gotova stvar, napravi semi thethered jailbreak i moći će ga koristiti kao IPOD, jedino ako imaš org karticu da ga aktiviraš, ako je iz neke druge zemlje mobitel a nemas karticu kao ja gotovo je iphone->ipod

Novi evasi0n jailbreak me iskreno razočarao sto se toga tiče.
poquel1n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2013., 12:27   #2073
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor poquel1n Pregled postova
Nemožeš ništa, pročitaj moja zadnja 2 posta, jedino da imas 6.1 beta, gotova stvar, napravi semi thethered jailbreak i moći će ga koristiti kao IPOD, jedino ako imaš org karticu da ga aktiviraš, ako je iz neke druge zemlje mobitel a nemas karticu kao ja gotovo je iphone->ipod

Novi evasi0n jailbreak me iskreno razočarao sto se toga tiče.
Šta znači treba čekat dok ne izađe neko novije riješenje? A šta s ovim servisima koji se bave s time, da li mogu oni šta napravit i gdje to odnijet ako netko zna?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 12:37   #2074
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Da u pravu ste, inače se družim s android os-om tako da ovo kako naletim...spojio sam i dobio podatke da je gore 6.1 firmware (ali to je neka greška jer mi je itunes krenuo skidat 6.1 ios gore, ali ja sam prekinuo odmah na početku updatea, sad zašto piše da je 6.1), baseband 04.12.05...e sad kad imam te podatke (ovo za firmware je upitno), šta mogu napravit po pitanju otključavanja i jailbreakanja telefona bez orginal sima tj. bez aktivacije? Jedino ako postoji nešto da ga mogu aktivirat
Nije greska, ios6.1 je to, ali je krenuo vjerojatno skidat os zato jer je mob ostao u recoveryu. Ugl najbezbolnije je nabaviti karticu odakle je mob, sve ostalo 0 bodova
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 12:38   #2075
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Šta znači treba čekat dok ne izađe neko novije riješenje? A šta s ovim servisima koji se bave s time, da li mogu oni šta napravit i gdje to odnijet ako netko zna?
A kako si nabavio taj mobitel?
Ako ti je netko poslao, nek ti pošalje prepaid sim iste mreže i gotovo. Mala cijena za otklanjanje problema.

EDIT: Xulos me pretekao za koju sekundu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 13:33   #2076
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
A kako si nabavio taj mobitel?
Ako ti je netko poslao, nek ti pošalje prepaid sim iste mreže i gotovo. Mala cijena za otklanjanje problema.

EDIT: Xulos me pretekao za koju sekundu .
Ma frend ga je kupio od nekog svog frenda iz njemačke, duga priča..tako da od te orginal kartice ništa...ma nemoguće da ne postoji neko riješenje...a oni mali uređaji koji se stavljaju uz sim karticu u sim slot ili kako to već izgleda..ima li šanse s tim?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 18:21   #2077
poquel1n
Premium
Moj komp
 
poquel1n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Evo da ti se javim, uspio sam aktivirati iphone i jailbrejkat ga na 6.1 mogu ti objasniti postupak, ALI UNLOCK ti neće raditi, imas na internetu unlocke da ti bude fabricki otkljucan kostaju ti cirka 100 $ , neki su 150$ za neke npr. O2, vodafone itd., sam to nemožeš napraviti a zašto se to nemože -> google. Dev team bi trebao izbaciti unlock za 6.1 ali ne tako skoro. Jedino ako si imao sreće pa uradio restore manualno, bez itunesa, pa da ti je ostao stari baseband, ali čisto sumnjam. Tako da...
poquel1n je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 19:47   #2078
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor poquel1n Pregled postova
Evo da ti se javim, uspio sam aktivirati iphone i jailbrejkat ga na 6.1 mogu ti objasniti postupak, ALI UNLOCK ti neće raditi, imas na internetu unlocke da ti bude fabricki otkljucan kostaju ti cirka 100 $ , neki su 150$ za neke npr. O2, vodafone itd., sam to nemožeš napraviti a zašto se to nemože -> google. Dev team bi trebao izbaciti unlock za 6.1 ali ne tako skoro. Jedino ako si imao sreće pa uradio restore manualno, bez itunesa, pa da ti je ostao stari baseband, ali čisto sumnjam. Tako da...
Baseband je 4.12.05, nemam pojma koji je prije bio...radio sam samo reset s home+lock gumbovima...krenuo sam radit i reset s itunesom, krenuo je skidat 6.1 verziju pa sam odmah u startu prekinuo reset...možeš mi onda molim te objasniti kako ga aktivirati i jailbreakati..pa ću probat unlock s nekim od tih kodova..ako mi ništa drugo ne preostaje...

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 07.02.2013. u 20:09.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 12:55   #2079
poquel1n
Premium
Moj komp
 
poquel1n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
nece ti nijedan unlock pomoći, redsn0w 15b3, select custom ipsw -> stavis 6.0 nemoj 6.0.1 ili 6.1. , uradiš jailbreak. Startaš mob, otvoriš evasi0n i jailbrejkaš ponovno skini evasi0n 1.1.

Eto...

Zadnje izmijenjeno od: poquel1n. 08.02.2013. u 12:56. Razlog: 6.1
poquel1n je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 13:06   #2080
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor poquel1n Pregled postova
nece ti nijedan unlock pomoći, redsn0w 15b3, select custom ipsw -> stavis 6.0 nemoj 6.0.1 ili 6.1. , uradiš jailbreak. Startaš mob, otvoriš evasi0n i jailbrejkaš ponovno skini evasi0n 1.1.

Eto...
Hvala...ma mislio sam unlock s tim kodovima koji se mogu kupiti...
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2013., 00:25   #2081
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor poquel1n Pregled postova
nece ti nijedan unlock pomoći, redsn0w 15b3, select custom ipsw -> stavis 6.0 nemoj 6.0.1 ili 6.1. , uradiš jailbreak. Startaš mob, otvoriš evasi0n i jailbrejkaš ponovno skini evasi0n 1.1.

Eto...
Kako da stavim 6.0 bez blobsa, koje naravno nemam? redsnow mi neće napravit restore bez blobsa, javlja da na cydia serveru nema
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 00:47   #2082
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nikako, ako nemas SHSH, zbogom bosno Saznaj na koju je mrezu lockan mob i rijesi karticu preko nekog
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 01:50   #2083
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A ovaj pravi unlock u servisu za 500+ kuna, tipa ovo što nudi iService u Vukovarskoj? Ili to samo vrijedi ako je zaključan na naš VIP, odnosno T-Mo?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 03:25   #2084
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Uspio jailbreak...ne treba u redsnowu stavljat prvo 6.0 i onda ić jailbreakat...samo se pod extras ode na select ipsw, odabare 6.0 ipsw, vrati na glavni meni i klikne jailbreak...to je teathred...meni je u principu bilo samo bitno instalirati SAM da mogu saznat na kojem je operateru točno mobitel bio tako da ga sad mogu odnijet da ga otključaju...

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 10.02.2013. u 05:17.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 23:44   #2085
FuzzyBrain
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Pozdrav, danas ujutro sam jailbreakoa svoj iPhone 5, instalirao cydiu i skinuo neke bezvezne programe i sve je super funkcioniralo. Medutim, sad sam skinuo SpringBoard posto sam zelio neke drugacije teme i odma mi se mob rebootao i sada na vrhu ekrana gdje je inace sat stoji :Exit safe mode. kada kliknem na to pise da se SpringBoard crash-ao i da restartam aplikaciju. Kliknem restart, opet ista prica. Probao sam i reinstalirati preko cydie i dalje nista. Zanima me jer postoji neki nacin kako da rijesim ovo ili da jednostavo restore-am mob? Nekako mi je to glupo posto sam skinuo vec dosta programa i aplikacija pa sada jos sve ispocetka...
FuzzyBrain je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 23:49   #2086
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
da ne mislis mozda na winterboard? u svakom slučaju, možeš iz safe modea otić u cydiu i zbrisat taj problematični package.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 00:04   #2087
FuzzyBrain
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
da ne mislis mozda na winterboard? u svakom slučaju, možeš iz safe modea otić u cydiu i zbrisat taj problematični package.
Da, o winterboardu se radilo. Evo izbrisao sam ga i sada sve radi. Thnx
FuzzyBrain je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 19:06   #2088
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
iPad 3, 6.1.2, idem napravit JB sa zadnjim Evasionom, stoji mi vec 30min na "injecting stage 2 jailbreak data 1/3" i ne mrda. To OK? Tako dugo traje?
EDIR: rješeno. Vidio sam da dosta ljudi ima isti problem sa ipadom, dakle, kad se napravi upgrade bitno je zavrsiti "pocetni ekran", i tek onda Evasion

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 21.02.2013. u 19:21.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 21:58   #2089
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Imam pitanje, pokušavam otključati iphone 3g. Na njemu je ios 4.2.1 sa onim 6.15.00 basebandom. E sad sve sam napravio, bar mislim, i sad pokusavam instalirati ultrasn0w kroz cydiu. Ali kad probam instalirati ultrasn0w kaže mi cannot comply, di griješim ili sam nešto preskočio ?

EDIT: Eto nakon nekoliko restarova proradilo samo od sebe i uspješno završeno

Zadnje izmijenjeno od: Goranbm. 24.02.2013. u 11:02.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 00:03   #2090
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
lkw_pkw

Pozdrav
može pomoč imam 3GS sa verzijom 6.1, modem firmware 05.16.08 iPhone je lockan na T-mobile mrežu.E sad napravio sam jalibreak sa evasi0n verzija 1.5 posle jalibreika sam ga probao otključati preko cyide sam skinuo zadnju verziju ultrasn0w.E sad posle sam trazio po netu i nasao da verzije 05.16.08 otključavaju preko operatera.
Poslje sa sam htio uabciti T-mobile sim karticu i nemre nač mrežu probam ručno i ništa, probao sam sa vip karticom i tele2 i ništa.
Šta da radim.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 08:26   #2091
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Iphone jailbreak, unlock (2.2, 3.0, ...) i FAQ

Pošalji mail na tehnicka.podrska@t.ht.hr
Subject: Otključavanje uređaja
U mailu napiši: Ime i prezime, kontakt broj, IMEI uređaja, broj s kojim je kupljen (mozda i ne treba ovo zadnje).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 10:49   #2092
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Ma več sam posalo rekli su mi da če mi poslati kod za dva tijedna.Ali problem je kaj više nemogu niti koristiti T-mobile mrežu a iPhone je kupljen u T-mobile tj.nakon jalibreika i ultrasn0w ne očitava mi niti jednu sim karticu koju ubacim niti T-mobile a prije sam normalno koristio na iPhoneu t-mobile karticu.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 12:32   #2093
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Koliko ja znam, za iPhone ne šalju kod nego samo jave da je na listi slobodnih telefona. Spojiš ga na iTunes sa nekom drugom sim karticom (drugi operater) i otključa se.
Malo je glupo što moraš imati karticu drugog operatera, al ima neke logike. Meni je bezveze jer ga želim otključati a u kućanstvu su svi mobiteli na t-mobile mreži.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 12:36   #2094
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Iphone jailbreak, unlock (2.2, 3.0, ...) i FAQ

Ne šalje se nikakav kod, nego samo spojis iphone na itunes. Nikakv ultrasn0w ti nece radit na tom basebandu. Restore cisti
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 16:35   #2095
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor lkw_pkw Pregled postova
Ma več sam posalo rekli su mi da če mi poslati kod za dva tijedna.Ali problem je kaj više nemogu niti koristiti T-mobile mrežu a iPhone je kupljen u T-mobile tj.nakon jalibreika i ultrasn0w ne očitava mi niti jednu sim karticu koju ubacim niti T-mobile a prije sam normalno koristio na iPhoneu t-mobile karticu.
Jesi deinstalirao ultrasnow? On ne radi na verzijama iznad 05.13.04
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 21:23   #2096
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Evo upravo obrisao preko cyide Manage/Packages/Instaled...
Znači čekam da mi jave da je na listi slobodnih iUređaja ubacim neku drugu sim karticu pošto trenutno koristim Tele2 spojim ga na iTunsa i pljusnem Restor.
A što pod time znači na listi slobodnih uređaja.Jel to možda ako sam pod ugovornom ili kojim slučajem imam neka dugovanja ako sam bio na preplati pa nisam podmirio dugove.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 22:06   #2097
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
4S, 04.12.05 baseband, iOS ne znam još koji ali vjerojatno je 6-ica gore. SIM unlock sa VIP-a na T-Mo, jeftinije od tvorničkog ne može?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 00:39   #2098
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Re: Iphone jailbreak, unlock (2.2, 3.0, ...) i FAQ

Jesi li siguran da je to 4s. Taj baseband inace ima.i4
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 00:42   #2099
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Moguće, dobio sam sliku sa tim basebandom i rečeno mi je da je 4S. Jel se može šta napravit?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 13:40   #2100
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Re: Iphone jailbreak, unlock (2.2, 3.0, ...) i FAQ

Taj bb je od i4 i nazalost nr moze se trenutno nikako rijesiti. Gevey i slicne kartice koje se nude su fejk,tj. nijedna do sada nijr nikom proradila.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na