Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2010., 09:50   #571
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Naravno, sve što si razjasnio je točno, ali ako se sjetiš; svi iphone 3gs sa novijim bootrom.om su automatski došli sa 05.11.07 verzijom basebanda (dakle nemoguće je imati novi Bootrom a istovremeno 04.26.08 baseband) tako da je moj, iako pojednostavljen post tehnički u cjelosti točan.


rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 10:47   #572
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
@flajpan: el ne bi ovaj IP trebao biti skroz ispod, a ne u istom redu kao i # ?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2010., 10:53   #573
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Naravno, sve što si razjasnio je točno, ali ako se sjetiš; svi iphone 3gs sa novijim bootrom.om su automatski došli sa 05.11.07 verzijom basebanda (dakle nemoguće je imati novi Bootrom a istovremeno 04.26.08 baseband) tako da je moj, iako pojednostavljen post tehnički u cjelosti točan.


Ne baš, jer zbunjuje vlasnike iPhonea 3G koji nemaju iskustva sa JB. Za njih postoji untethered JB bez obzira na baseband (modem firmware).

Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
@flajpan: el ne bi ovaj IP trebao biti skroz ispod, a ne u istom redu kao i # ?
Pa je u zadnjem redu, al mislim da mora bit # ispred

Zadnje izmijenjeno od: flajpan. 11.02.2010. u 11:15.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 11:15   #574
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
@Anthrax a.k.a. Priest

Restore na 3.1.2 možeš napraviti (govorim o 3GS) jedino ako si spremio IBSS i IBEC fileove na saurikovom serveru:


U C:\Windows\System32\drivers\etc\ otvori hosts file u notepadu i dodaj 74.208.10.249 gs.apple.com - saveaj i zatvori.
Ovako:

Sad stavi iPhone u DFU mode i restoreaj na 3.1.2 firmware koji si prethodno skinuo.
Nakon toga napravi jailbreak sa blackra1n ili redsn0w.
3.1.2 imam na fonu. Hosts mi je vec podesen ovime i imam sejvano na saurikovom serveru. Svejedno hvala za iscrpan post. Ono sto je mene zanimalo jest:

Koja je razlika izmdju jailbreaka sa blackrainom i restoranjem custom firmware-a koji sam napravio sa pwnage tool?
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 11:25   #575
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Sa pwnage tool imaš malo veću root particiju, a vjerojatno je i riješen problem koji ima blackra1n sa ifunbox, iFile i sl. - trebalo je na cydiji naći i instalirati afc2add.

Uglavnom, JB alati koje izbaci dev team općenito imaju manje bugova i stabilniji su od geohotovih rješenja (al zato je sa blackra1n sve gotovo za manje od pola minute).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 11:30   #576
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Razumijem. Napokon u cijelosti zadovoljen. Otkad sam zadnji put restorao sve frisko i blackrainao mob je ok, stabilan i sve 5 tako da cu pretpostavljam ostati na tome do nekih boljih vremena kada mozda bude moguc untethered JB
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:10   #577
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Imam pitanje za vas iphonovce

Ukoliko se odlučim za kupnju GS 16 GB da li ima jedna dobra duša u Zgu koja bi mi JB i sve šta ide uz to za jedne čevose i pivu?
Dal mogu bez brige kupit bilokoji novi GS (u t-centru) bez brige da nešto neće radit?
Hvala
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 19:46   #578
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Naravno da nije problem napraviti - samo se javi ako ćeš uzimat novi iPhone.

Ali ako ti se ne žuri možeš pričekat i četvrti koji bi trebao biti predstavljen u 6/7. mjesecu jer ipak kod t-mobile 2 godine nije malo.

Samo da javim - neki lik, sherif hashim je našao exploit za 05.12.01 i predao ga dev-teamu tako da oni, kad konačno naprave unlock, odlučuju i kad će ga pustiti.

Pratite šerifa na twitteru: http://twitter.com/sherif_hashim/status/8968411255
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 22:48   #579
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
dajte vi meni JB za 3.1.3... ((((
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 23:06   #580
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
Dakle,iphone 3gs kupljen u tcomu,mjesec prvi 2010.
OS verzija 3.1.2
Model:MC140CR
sad mene zanima jel postoji mogucnost da ga jailbreakam a da ga nemoram spajat sa kompom svaki put kad se isprazni baterija,također,sto sve dobivam jailbreakom?
Constantine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2010., 14:43   #581
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
nope
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 21:12   #582
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
poz...
imam problem sa iphone 2g 8gb....cura je pritisnula restore i sad mob je valda restoran al kad ga upali onda ima samo pozive u nuzdi..i tipkovinicu....i moze zvat koga oce....mobitel radi na tele 2 trenutno a inace je cisti uredjaj...,probao sam radit ponovno restore al nis se nedesava...sta da radim sljedece jer ovo je sad za bacit u smece...hvala
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 22:09   #583
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Najbolje bi bilo da napisemo na prvoj stranici usputstvo za neke stvari,kao sto je recimo otkrivanje koji se iphone moze i koji ne moze JB-at ili unlock ili bla blala.
Znac ovako:

1. iPhone 2g se moze jailbrekat BILO KOJI i unlockat BILO KOJI. AKo ste slucajno upgrade-ali iPhone 2g na 3.1.3 samo ga restorajte u DFU MODE-u na 3.1.2 i jailbreakajte i unlockajte sa REDSNOW 0.9.4. Mozete ga slobodno palit/gasit do mile volje

2. iPhone 3g se moze jailbrekat i unlockat samo ako imate verziju 3.1.2 i modem firmware 05.11.07. Ako ste ga slucajno upgrade-ali na 3.1.3,moze se downgrade-ati na 3.1.2 ali modem firmware ne mozete vise downgrade-ati na 05.11.07 (sad imate 05.12.01) sto znaci da ste ostali zaglavljeni sa zakljucanim iphone-om na T-MOBILE u slucaju da je kupljen kod nas. Ako je prije bio tvornicki otkljucan,opet ce biti otkljucan bez obzira na baseband.
Postoji mogucnost da se na iphone 3g downgrade-a modem firmware 05.11.07 s novog 05.12.01 ,ali jedino u slucaju da imate bootloader 5.08 (prve verzije iPhone-a 3g).
Da biste znali koji bootloader imate skinite si mali tool OVDJE,spojite upaljen telefon i pokrenite tool.

3. iPhone 3gs se moze JB-ati jedino ako imate verziju 3.1.2. a unlockati ako imate 05.11.07 (isto kao i iphone3g). Ako ste slucajno upgrade-ali na 3.1.3 dobili ste i modem firmware 05.12.01 i vise ne mozete nista s telefonom,osim koristiti ga s t-mobile karticom. Downgrade na 3.1.2. se moze izvrsiti jedino ako imate ECID SHSH fajlove koje ste prethodno sacuvali sa Cydiom,ako niste,nista od toga jer ako stavite 3.1.2 firmware a nemate te fajlove,telefon se vise nece upalit jer APPLE vise ne aktivira firmware 3.1.2. (Uputstvo kako napraviti downgrade imate u jednom postu od kolege FLAJPAN-a). Downgrade modem firmware-a na 05.11.07 je nemoguc,znaci ne moze se vise otkljucati za druge kartice.


Da se ne biste bunili koji 3GS ne smijete ugasiti nakon JB-a a koji smijete,najlakse je spojiti telefon na onaj gore UTILITY za koji sam stavio link, ako niste to u mogucnosti napraviti iz nekog razloga,mozete pogledati u kojem tjednu je vas telefon napravljen.
Pogledajte serijski broj on bi trebao ici ovako:

889405XXXXXX ili 883465XXXXXX

Podebljani dio pokazuje u kojem tjednu je telefon napravljen.
Ako je telefon napravljen prije 40-g tjedna (ukljucujuci i 40-ti) , telefon mozete slobodno paliti/gasiti nakon JB-a. Ako je napravljen nakon 45-og tjedna (ukljucujuci i 45-i) telefon cete morati svaki put upaliti sa blackra1n-om ili redsnow-om.
Ako je telefon napravljen izmedju 40-og i 45-og,moze se desiti da ste dobili i jedan i drugi bootrom (uzrok ovog problema) i najjednostavnije da ga spojite na tool za koji sam gore stavio link.

P.S. Valjda ce ovo nekome pomoci,a mozda sam i zaboravio nesto pa me moze netko ispraviti/nadopuniti i staviti na prvu stranicu ov thread-a. Ako netko ne razumije kako se restore-a,JB-a unlock-a ,ozivljava mrtav telefon itd,mogu kad uhvatima malo vremena napisati uputstvo,a moze i netko drugi,jer koliko vidim ima i nekih koji znaju
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 22:18   #584
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Hellsing Pregled postova
poz...
imam problem sa iphone 2g 8gb....cura je pritisnula restore i sad mob je valda restoran al kad ga upali onda ima samo pozive u nuzdi..i tipkovinicu....i moze zvat koga oce....mobitel radi na tele 2 trenutno a inace je cisti uredjaj...,probao sam radit ponovno restore al nis se nedesava...sta da radim sljedece jer ovo je sad za bacit u smece...hvala
Ubaci telefon u DFU mode-a (google ako ne znas,dok se ne napisu uputstva) ,izaberi 3.1.2 firmware rucno ako ga imas,ako nema skini ga s net-a i stisni SHIFT na tipkovnici i RESTORE u itunsima i cekaj da zavrsi. Ako na kraju svega itunes nece aktivirati iphone,stavi neku drugu karticu u njega (pod uvjetom da je tvornicki unlockan) i cekaj da se aktivira. Ako je bio zakljucan neku mrezu,onda ga moras JB-ati i unlock-ati na sve mreze sa redsnow-om 0.9.4.

Uff alllll sam se ispisao jbt veceras,ne vjerujem ni sam
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 17:01   #585
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ubaci telefon u DFU mode-a (google ako ne znas,dok se ne napisu uputstva) ,izaberi 3.1.2 firmware rucno ako ga imas,ako nema skini ga s net-a i stisni SHIFT na tipkovnici i RESTORE u itunsima i cekaj da zavrsi. Ako na kraju svega itunes nece aktivirati iphone,stavi neku drugu karticu u njega (pod uvjetom da je tvornicki unlockan) i cekaj da se aktivira. Ako je bio zakljucan neku mrezu,onda ga moras JB-ati i unlock-ati na sve mreze sa redsnow-om 0.9.4.

Uff alllll sam se ispisao jbt veceras,ne vjerujem ni sam
stavio ga u DFU mod,skinuo 3.1.2 firmware,i onako preko shifta i restorea bacio ga na telefon..medjutim telefon trazi i dalje karticu bez pina kako bi se aktivirao...ubacio sam mu vipovu karticu bez pina jer se na tele2 nemoze maknut pin sa kartice..al nis se nedesava i dalje onaj logo od itunsa na ekranu i kabel i kad ga otlkljcam samo hitni pozivi...al naravno mogu zvat koga ocu... sta da radim sljedece dize mi tlak ovo..
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 17:23   #586
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Hellsing Pregled postova
stavio ga u DFU mod,skinuo 3.1.2 firmware,i onako preko shifta i restorea bacio ga na telefon..medjutim telefon trazi i dalje karticu bez pina kako bi se aktivirao...ubacio sam mu vipovu karticu bez pina jer se na tele2 nemoze maknut pin sa kartice..al nis se nedesava i dalje onaj logo od itunsa na ekranu i kabel i kad ga otlkljcam samo hitni pozivi...al naravno mogu zvat koga ocu... sta da radim sljedece dize mi tlak ovo..
telefon mora biti spojen na itunes da bi se aktivirao,ako se nece aktivirati, onda ga jailbreakaj sa REDSNOW-om 0.9.4. Ako je telefon inace otkljucan na sve mreze,onda ga nemoj unlockati sa REDSNOW-om nego samo izaberi firmware 3.1.2 i izaberi opciju INSTALL CYDIA i prati upute
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 20:26   #587
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
evo ga hvala majstore,rjesio sam sve preko redsnow-a,samo mi nije jasno zasto je pitao kao sim bez pina i ja mu stavim medjutim on nista...sad dok sam ovo radio sve preko redsnowa bio je nutra sim od tele2 sa pinom i mob ponovno radi ko sat...nije uopce pitao za nikakvu akitvaciju...vala je onda preko tog redsnow-a aktiviro il kaj ja znam..nekuzim se uopca u iphone i sistem kako se radi snjima kad su ovakve stvari u pitanju...hvala jos jednom


EDIT:
Jos jedan problem se javlja,sad nece da kamera radi,tj udjem u nju al se neotvori na ekranu ona leca.....jel ima kakav fix za to da proradi???

Zadnje izmijenjeno od: Hellsing. 22.02.2010. u 20:42.
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 21:19   #588
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Hellsing Pregled postova
evo ga hvala majstore,rjesio sam sve preko redsnow-a,samo mi nije jasno zasto je pitao kao sim bez pina i ja mu stavim medjutim on nista...sad dok sam ovo radio sve preko redsnowa bio je nutra sim od tele2 sa pinom i mob ponovno radi ko sat...nije uopce pitao za nikakvu akitvaciju...vala je onda preko tog redsnow-a aktiviro il kaj ja znam..nekuzim se uopca u iphone i sistem kako se radi snjima kad su ovakve stvari u pitanju...hvala jos jednom


EDIT:
Jos jedan problem se javlja,sad nece da kamera radi,tj udjem u nju al se neotvori na ekranu ona leca.....jel ima kakav fix za to da proradi???
Uh,nisam dosad naisao na takav problem,a da je u pitanju software. Jedino sto mozes je opet napraviti restore u DFU modu i ponovo ga jailbreakati i onda vidjeti. Ako se problem ponavlja,moguce je da je u pitanju hardware,tj. ili je sama kamera u pitanju ili je flat kabel koji ju povezuje s maticnom plocom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 21:23   #589
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
ok,pozabavit cu se stime kad uvatim vremena....hvala
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 12:15   #590
zlatkolucic
Registered User
Moj komp
 
zlatkolucic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 15
Imam problem.
Iphone 3g je bio jailbreakan a sada je na njemu firmware 3.1.3
Skinuo sam na računalo 3.1.2. te ga s pomoću Itunusa (shiftom) prebacio na Iphone.
Ostao sam bez telefonskih brojeva i nekih nebitnih stvari.
Telefon i dalje radi.
Skinuo sam Blackra1n, spoio iphone s računalom, pokrenuo Blackra1n te neuspjevam dobiti Cydiu.
Blackra1n mi javi da kontaktiram Blackra1n.com i izbaci dokument:
***
INFO: welcome to blackra1n for windows
INFO: loaded dll at C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\iTunesMobileDevice.dll
INFO: button clicked
INFO: internal device callback called
INFO: callbacks registered
INFO: sent enter recovery command
INFO: internal recovery callback called
INFO: unregistered normal mode callback
INFO: go go gadget ra1n
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command setenv auto-boot true sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command saveenv sent
send payload: 0
INFO: start sending exploit
ioctl: 0
INFO: exploit closed 0
sent exploit
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
send picture: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command setpicture 0 sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command bgcolor 1 1 1 sent
send ramdisk: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
INFO: I JUST DROPPED IT LIKE ITS HOT
WARN: wtf who called this?
INFO: global callback finished
INFO: unused callback called
***
INFO: welcome to blackra1n for windows
INFO: loaded dll at C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\iTunesMobileDevice.dll
INFO: button clicked
INFO: internal device callback called
INFO: callbacks registered
INFO: sent enter recovery command
INFO: internal recovery callback called
INFO: unregistered normal mode callback
INFO: go go gadget ra1n
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command setenv auto-boot true sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command saveenv sent
send payload: 0
INFO: start sending exploit
ioctl: 0
INFO: exploit closed 0
sent exploit
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
send picture: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command setpicture 0 sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command bgcolor 1 1 1 sent
send ramdisk: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
INFO: I JUST DROPPED IT LIKE ITS HOT
WARN: wtf who called this?
INFO: global callback finished
***
INFO: welcome to blackra1n for windows
INFO: loaded dll at C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\iTunesMobileDevice.dll
INFO: button clicked
INFO: callbacks registered
INFO: internal device callback called
INFO: sent enter recovery command
INFO: internal recovery callback called
INFO: unregistered normal mode callback
INFO: go go gadget ra1n
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command setenv auto-boot true sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command saveenv sent
send payload: 0
INFO: start sending exploit
ioctl: 0
INFO: exploit closed 0
sent exploit
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
send picture: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command setpicture 0 sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command bgcolor 1 1 1 sent
send ramdisk: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
INFO: I JUST DROPPED IT LIKE ITS HOT
WARN: wtf who called this?
INFO: global callback finished
INFO: unused callback called
***
INFO: welcome to blackra1n for windows
INFO: loaded dll at C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\iTunesMobileDevice.dll
INFO: button clicked
INFO: internal device callback called
INFO: callbacks registered
INFO: sent enter recovery command
INFO: internal recovery callback called
INFO: unregistered normal mode callback
INFO: go go gadget ra1n
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command setenv auto-boot true sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command saveenv sent
send payload: 0
INFO: start sending exploit
ioctl: 0
INFO: exploit closed 0
sent exploit
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
send picture: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command setpicture 0 sent
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 0
INFO: command bgcolor 1 1 1 sent
send ramdisk: 0
INFO: send command started
INFO: file opened
ioctl: 1
INFO: command geohot sent
INFO: I JUST DROPPED IT LIKE ITS HOT
WARN: wtf who called this?
INFO: global callback finished

Ponovno sam skinuo Blackra1n.

Šta da radim?
zlatkolucic je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:39   #591
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Pomozite, nisam dugo u tim otključavanjima, i već satima tražim program koji sam imao, a služi za modificiranje originalnog firmwarea. Uglavnom, ubacio bih u njega firmware i pitao bi me odmah jel želim Cydiu/Rock, aktivaciju bez SIM-a....
Uglavnom, redsn0w nije jer mi nudi samo Cydiu i neke custom screenove kad prepozna firmware, a Pwnage tool nije jer mi uopće ne prepoznaje firmware. Radi se o 3.1.2 verziji.
Nije mi bitno jel alat Mac ili PC only, imam oba stroja, ali mi nikako nije jasno kako ne mogu naći s kojim sam to sve radio.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:41   #592
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
koji model telefona imas?
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:43   #593
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
3G, imam gore taj firmware koji sam si sam modificirao, a sad moram frendu to riješit i nikak da se sjetim
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:46   #594
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
http://blog.iphone-dev.org/post/376648600/pre-game-show

Firmware -- > http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=750
-->
ako frend ima 3g ili 3gs sa starijim bootromom onda ti je najbolje da skines zadnji pwnage tool i original firmware koji zelis modat i rijes to na mac-u.

Pwnage tool --> http://blog.iphone-dev.org/post/376648600/pre-game-show

Firmware -- > http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=750
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:52   #595
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Imam 3.1.2 trenutno kod sebe, netaknuti i PwnageTool mi baca "wrong firmware bundle selected" iz nekog razloga (radi se o zadnjem 3.1.5 PwnageToolu). RedSn0w taj isti firmware uredno prolazi, ali nema opcija koje mi trebaju. Ne kužim u čem je problem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 18:55   #596
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 19:02   #597
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Isti error, nije mi jasno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 19:17   #598
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
probaj skinut drugi firmware
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 15:04   #599
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Evo nekoliko lijepih tablica za one koji se pitaju kako jailbreakati pojedini model iphonea/IPT:

http://xsellize.com/threads/94740-Ja...king-made-easy!
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 17:59   #600
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
poz ekipa trebam pomoc...

radi se o iphone 3g 8gb iz t-mobile-a,uredjaj je bio jailbrejkan sa blackrainom i sad trebao sam se spojit na net i skinut si cydiu i onaj snow,medjutim kad sam to poceo radit i kad je poceo skidat samo je zablokirao i nis mogao sam samo reset,nakon toga dodje samo ona jabuka na ekran na pocetku i dalje od toga nece.sta da mu radim???
probao sam ponovno sa blackrainom,al nece,probao sam sa redsnow i ni stim nece...nije vrag da je prdnulo nesto?
Hellsing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na