Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2012., 22:39   #1
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Kako blokirat internet promet a zadržat FBzero

Kao što piše u naslovu.

Kćerci sam nabavio X10 mini pro.
Pošto je na simpi blokirao bi joj nekako internet, ali da zadrži mogućnost Facebook Zero.
Internet bi koristila, ali samo u WiFi-u.

Mob sam uzeo preko ebaya UK. Da li će FBzero raditi ili to nema veze sa operaterom tj. samo url u browser i vozi?

EDIT: X10 mini pro je na Eclairu (2.1)
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 08:59   #2
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Ako uređaj nije zaključan na njihovu mrežu, radit će, kao što je navedeno, to je samo link...

Za android uređaje postoji firewall kao i za kompove, samo uređaj prije toga treba rootati (ako već nije)... Više informacija ovdje.

Nakon toga instalirati DroidWall i podesiti ga, tj izgasiti sve što joj ne treba (sync, gmail) i ostaviti samo browser.

I to bi trebalo biti to

Napomena: Nemam SonyEricsson, pa je ovo samo teorijska uputa, ne preuzimam nikakvu odgovornost ako nešto pođe krivo
aloalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2012., 12:49   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,754
Ako misli koristiti net samo na wifiu, možeš obrisati APN za internet i isključiti data promet. Čak i da upali data, neće moći na net preko operatera jer nema podešen APN.

Wifi radi neovisno o ovome i moći će pristupati svim stranicama kao i 0.facebooku sve dok je u dometu mreže.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 12:55   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
0.fecebook neradi na wirelessu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 14:16   #5
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako misli koristiti net samo na wifiu, možeš obrisati APN za internet i isključiti data promet. Čak i da upali data, neće moći na net preko operatera jer nema podešen APN.

Wifi radi neovisno o ovome i moći će pristupati svim stranicama kao i 0.facebooku sve dok je u dometu mreže.
Ali ako iskljuci net skroz, tj pobrise apn kako ce onda pristupat 0.fecabook-u? Daj procitaj pitanje prije nego postas. Najmanji problem je skroz iskljucit gprs promet. Ovo sto je aloalo rekao bi mozda moglo radit ako ima opcija da je firewall drukcije podesen kad si na wifi-u i kad si na 3g-u, znaci da na wifi pusta sav promet a na 3g(gprs) samo 0.facebook...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 16:00   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,754
Jebat ga onda, 0.face mu na wirelessu nikada neće raditi, a to je ono što on želi. Neka mu dijete surfa na m.faceu i mirna Bosna - i tako je to wireless - a 3G neka blokira ako ga ne želi.

Avast AV ima firewall (uz root jasno) koji odvojeno regulira wifi/3G, ali ne može filtrirati promet po vrsti već samo po aplikacijama.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 16:18   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
U čemu je problem uopće? Neka za gprs promet obriše konekciju da se može spajat samo preko wifia i gotovo. Stavit wifi točku u fejvoritse da se sam spaja i to je to.

Ovako ja to na nokii imam, doduše na symbianu al vjerujem da ima bar neka slična opcija i na androidu. Odem u meni, Povezivanje->Odredišta->Internet(pristupne točke) i tu imam izlistano poznate wlan mreže s prioritetom te TM HR Internet na kraju koji je za gprs/3g spajanje i ako neželim da uopće postoji mogućnost da se mobitel spoji na net preko gprs samo obrišem tu TM HR Internet pristupnu točku il stavim password il promjenim neki parametar
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 19:44   #8
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Čovjek želi (kako sam ja to skužio) da mu kćer može ić na 0.facebook preko gprsa (pošto je besplatan) a preko wifia da može normalno surfat (jer je besplatan), pošto ne želi uzimat podatkovni paket. Znači dok nije na wifi-u ide samo na besplatni facebok zero a kad se spoji na wifi surfa normalno. Samo brisanje apn-a ili na neki drugi način onemugićivanje gprs (mobile data) prometa neće funkcionirat jer se na taj način ubije i facebook zero, za koji se koristi gprs promet ali je isti besplatan, za druge stranice nije i to na nekoj simpi i slicno košta po 5 kn za 100kb. Može onemugićit sinkronizaciju i ostale stvari ali pošto je to android sigurno će neki data promet ići (na symbianu recimo vjerojatno nebi, osim ako ga sam iniciraš preko browsera i slično). Uglavnom prilično zeznut zadatak koji se po meni može riješit samo preko nekih firewall aplikacija u kojoj bi dobro definirao pravila...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 23:13   #9
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Brvo Njuskalo.
Lijepo si do u detalje objasnio točno što želim.

Znači, aktivan 3G i mobilni internet zbog zero fejsa i mms poruka, a sa blokom na ostali internet promet, a na wifi-u bi trebala imati full feature pošto nema troška.

Pitanje: ima li kakv firewall koji ide na ne rootni mob?

Ako ima da li bi ovakav setup šljakao bez da se mob spaja na mobilni internet?
Firewall sa nekim on/off widgetom pa da ga se pali i gasi ovisno da li je spojen na gprs ili wifi. U firewallu postaviti blok na sav promet, osim na 0.facebook.com

Ajmo sad, prijedlozi za app....

@xlr .... zero Fejs mi ne treba na WiFi-u kada tamo može na normalni fejs.
23-D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na