Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2009., 13:35   #1
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
aparat za kavu preporuka

ne znam ima li netko od vas forumasa doma aparat za kavu? Znaci zanima me nesto slicno kao sto ima po kaficima, samo naravno manje velicine. Ideja je popiti kavu identicnu onoj iz kafica, ali doma. Ako netko ima ili zna za dobar komad aparata i gdje ga se moze nabaviti, bio bih zahvalan za preporuku...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 15:01   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
E ovo i mene zanima.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2009., 15:09   #3
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Takvi aparati nisu nimalo jeftini. Imam ja kod kuće 2 onaka "espresso aparata" ali su ztapravo žali bože.

Također bi volio vidjeti kakvu preporuku ako netko ima iskustva, mada si doma u na poslu zakuham vodu (u kuhalu ili na plinu) i jednostavno prelijem nescaffe.

Mada je i ovo odlična stvar za imati, ko će si ju priuštiti
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 15:26   #4
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
dobri aparati su skupi, od 2-3k kuna naviše. treba gledati da ima ugrađen mlinac i da se relativno lako čisti. znaju imati lcd displeje preko kojih se bira vrsta kave koja seželi napraviti, kao i količina. postoje aparati i bez tako naprednih funkcija (biraju se uz pomoć neke vrste potenciometara).
teško je tu nešto preporučiti, ali mislim da je najpametnije isprobati kako koji radi u praksi preko većih distributera.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 22:41   #5
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
cini mi se da sam vidio neki marke gaggia ili tako nesto, u metro letku, a cifra je bila oko 1000kn, ali ne znam jel dobar, a ne bih bas toliko dao za nesto bez veze
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 14:25   #6
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Prvo što treba gledai kod tih kućnih expresso aparata ja ptitisak pumpe i dali koriste boijler ili termoblok za zagrijavanje vode.

Do sada smo imali jeftine aparate bez pumpe kod kojih se voda sipa direktno u boijler i nismo bili zadovoljni jer su previše osjetljivi na kamenac. Nakon toga neki Krupsov sa pumpom od 14 bara i termoblokom koji je kvalitetno napravljen ali sa nepodnošljivo glasnom pumpom i dosta osjetljiv na kamenac.
Nakon sve te gnjavaže smo uzeli Gaggiu Evolution (1150kn). Kava je bolja nego na svim aparatima koje smo imali prije njega ali je dizajn odvratan. Važnije od lošeg dizejna je plastično kućište tako napravljeno da se uvija i krcka kada se u aparat stavlja ručka sa kavom.
Imbus ključ uvijek držimo blizu jer šarafi koji povezuju kućište sa dijelom aparata gdje se stavlja ručka za kavu nakon cca 20 napravljenih kava poispadaju pa ih moram zavijati nazad u aparat .
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 14:26   #7
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ah ti talijani
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 14:51   #8
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Ah ti talijani

Ali najzanimljivije je to što sam prije kupnje preguglo sve moguće user reviewe i nitko nije spomenuo jeftinjak kućište.
Da se razumijemo aparat je dosta kvalitetno napravljen što se tiće funkcionalnih dijelova, najgore kod ovog aparata je taj vrhusnki talijanski dizajn.
Dok pravi dobar expresso trpit cu i loš dizajn i ispadanje šarafova .
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 15:34   #9
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Važnije od lošeg dizejna je plastično kućište tako napravljeno da se uvija i krcka kada se u aparat stavlja ručka sa kavom.
Imbus ključ uvijek držimo blizu jer šarafi koji povezuju kućište sa dijelom aparata gdje se stavlja ručka za kavu nakon cca 20 napravljenih kava poispadaju pa ih moram zavijati nazad u aparat .
Za kućnu upotrebu čini se ok ! Nije da će se radit kava onako brzinski ko u kafiću i na juriš bez milosti po aparat.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 15:40   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
ne znam ima li netko od vas forumasa doma aparat za kavu? Znaci zanima me nesto slicno kao sto ima po kaficima, samo naravno manje velicine. Ideja je popiti kavu identicnu onoj iz kafica, ali doma. Ako netko ima ili zna za dobar komad aparata i gdje ga se moze nabaviti, bio bih zahvalan za preporuku...
Regaj se ovdje i postavi identicno pitanje : Barista Ex.

Tamo imas i jednog prvaka iz HR. Boljeg mjesta neces naci za savjet iz prve ruke.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2009., 15:54   #11
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Za kućnu upotrebu čini se ok ! Nije da će se radit kava onako brzinski ko u kafiću i na juriš bez milosti po aparat.
Mislim da do 2000 kn nema boljeg aparata. Ima karakteristike dosta skupljih Gaggia a uštedili su na plastičnom kućištu.
Sve ostalo je kvalitetno napravljeno, a ovo sa ispadanjem šarafa možda malo pretjerujem jer često znam pretrpati rućku sa kavom pa onda ide teže u aparat.

Brzo zagrijava vodu, tih je u radu, lako se čisti i pravi bolju kavu nego u dosta kafića. Iduči aparat će opet biti Gaggia, samo skuplji model.

I da, ujutro se utrkujem sa starom ko će prije do aparata jer smo navikli popiti jutarnji expresso .
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 16:13   #12
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
ne znam ima li netko od vas forumasa doma aparat za kavu? Znaci zanima me nesto slicno kao sto ima po kaficima, samo naravno manje velicine. Ideja je popiti kavu identicnu onoj iz kafica, ali doma. Ako netko ima ili zna za dobar komad aparata i gdje ga se moze nabaviti, bio bih zahvalan za preporuku...
Pitam curu pa ti postam ovdje,ona je i drugi uzela ovih dana,za apartman na moru. Baš Lavazza original aparat,sad ne znam gdje i kako se naruči,stvarno bi je morao pitati. Cijena također - nepoznato.



UPDATE : Zove ti se lavazza espresso point, oko 1000kn je cijena - za ovo me nemoj sicher uzimati jer je ona preko firme od starog uzela, a uzmeš ga negdje na vukovarskoj kaže,blizu medvedgrada pivnice, puni ti se malim lavazza bombicama,1 b jednako 1 kava.. Aparat je oku ugodan, nije prebučan,brand je više nego dobar,cijena ok. Preporuke!

UPDATE 2 ,slija :

http://www.fotokopi-faks.hr/lavazza-...ati-osijek.php

http://www.galaplus.hr/index.php?show=europoint
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 17:04   #13
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
A u pm. nisam znao da se ovo postoji u slobodnoj prodaji .
Probao sam par puta kavu iz tog čuda i mogu reći da je to najbolja kava koju sam popio u gradu, definitivno bolja od kave koju napravim doma.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:04   #14
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
ok...pitat cu na forumu, ali pitanje je sto ce oni preporuciti, a sto ja uopce mogu nabaviti i priustiti...ovaj lavazza aparat izgleda robusno, samo ne pise nigdje kolike su mu dimenzije...

edit: evo nazvao sam final pack u zadru, koji su jedan od distributera za taj aparat...jedan paket tih bombulica od 100 kom kosta 305 kn, a ako narucite odjednom 3 paketa, aparat dobijate gratis...naravno, kad potrosite bombulice, morate naruciti nove...usteda mi iznosi oko duplo u odnosu na odlazak u kafic, jerbo mi je u kaficu kava 6 kn...vidjet cemo hoce li ostati sto od place, pa ako ostane, budem kupio, makar da probam kakv je okus...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos79. 14.04.2009. u 13:22.
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:26   #15
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
ok...pitat cu na forumu, ali pitanje je sto ce oni preporuciti, a sto ja uopce mogu nabaviti i priustiti...ovaj lavazza aparat izgleda robusno, samo ne pise nigdje kolike su mu dimenzije...

edit: evo nazvao sam final pack u zadru, koji su jedan od distributera za taj aparat...jedan paket tih bombulica od 100 kom kosta 305 kn, a ako narucite odjednom 3 paketa, aparat dobijate gratis...naravno, kad potrosite bombulice, morate naruciti nove...usteda mi iznosi oko duplo u odnosu na odlazak u kafic, jerbo mi je u kaficu kava 6 kn...vidjet cemo hoce li ostati sto od place, pa ako ostane, budem kupio, makar da probam kakv je okus...
Preporučam,višestruka je ušteda,i ja sam bacio bio računicu. I usput lavazza kave nemaš ispod 8kn,bar ne u zgb.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:33   #16
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
aparat je lavazza, ali koliko vidim, kava koji oni distribuiraju je crem caffe koja je mix arabice Srednje i Južne Amerike te Afričke robuste. Pio sam je vec u zadru i odlicna je i jeftina, u biti bas ona kava na koju sam navikao, tako da je to jos jedan plus...

edit: mislim da kilo te crem caffe kave za aparate inace prodaju za oko 120kn, dok je lavazza daleko skuplja, ali na kraju ti sve ovisi od aparata i onog tko ti kuha kavu, jerbo ova lavazza meni zna biti puno losija od crem caffe...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:38   #17
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Ovakava sličan aparat imam na poslu (Pascucci - http://www.promac.hr/ )već dvije godine. Nije loš, ne kvari se ako ga redovito čistiš, brzo radi kavu, ali generalno ima jedan veliki problem - kava ne valja

Probali smo sve vrste tih bombica (ima ih tri, četiri) i s nijednom nismo bili zadovoljni. Na kraju smo počeli sebi ujutro kuhat tursku kavu, a ova iz aparata je tu ako netko ogd gostiju ili stranaka želi kavu

Zaključak - nema do turske, domaće kave
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 14:06   #18
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
Onaj lavazza aparat je meni loš. Imamo u uredu taj aparat i po slobodnoj procjeni pravi kavu koja je sličnija filter kavi nego espressu. Nisam nigdje popio kavu na ovim malim aparatićima koja bi ličila na esperesso sa pravog aparata za kavu.

Inače smatra se da jeg. Gaggia otac espressa. http://en.wikipedia.org/wiki/Gaggia

Nekakva alternativa, koja je puno jeftinija, možete birati kavu kakvu želi te i mješati, je tzv mocca odnosno moka
http://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot
koja radi na sličnom principu - tjera paru pod velikim pritiskom kroz kavu i tako pravi kućni espresso. Ova kava zna biti bliža pravom espressu iz kafića nego iz bilo kojeg kućnog aparata.

Ovo je naravno moj osobni stav i moj gušt. Napominjem da pijem "kratku" kavu tako da se odnosi na kratke ovo što sam napisao. Duge kave ne pijem - sve mi liče na bijelu kavu, preslabog okusa i nikakvog intenziteta.

pozdrav
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 14:34   #19
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A jbg sad,nekome je Monica Belluci ružna,meni je prejebena. Tako i kava, illy i lavazza su najbolje kave na našem tržištu,to je činjenica. Tko voli tursku,nek mu baba sprema doma. Traži se aparat za doma,ili manji ured/firmu. Da će netko odvalit 4,5 000kn za gaggiu,ma slobodno. Ja sam dao jeftiniju,a opet kvalitetom prihvatljivu alternativu.

Bombice su duplo isplativije nego iz birca a kvaliteta sigurno nije duplo manja. Dapače,uvijek je nešto slabija,ali za to moraš biti freak da skužiš.

Na kraju luda tema kao i svaka druga koja dira u ukus/okus korisnika foruma, nekome će valjati,nekome ne,ali posjećujem birtije preko 10g sa lavazza kavama i illyem,i ne vidim nikoga da ju popije i ispljune. Isto vrijedi i za firme u kojima sam bio,nitko ju ne pljuje na sastancima.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 14:55   #20
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,605
Osobno ne pijem kavu, ali imamo doma servis i radili smo dosta dugo za par shopping centara pa smo među ostalim popravljali i aparate za kavu. Uvjerljivo najbolji aparati su Saeco aparati. Jedino je cijena glavna prepreka, ali bolje se ne može kupiti. Ne znam jel ih više drže u tim robnim kućama, ali naletio sam na servis i dućan samo za te aparate.
http://www.tehnovital.hr/stranice/page2.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 15:03   #21
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Navodno je najbolji od krupsa. Kosta 3-3.5k i ima display :P
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 15:45   #22
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
gaggia je najpoznatija za aparate za kafice...saeco mi je poznat jer sam cuvao brdo razlicitih firmi i pio onu ruznu kavu iz automata (capuccino s cokoladom)...ovaj saeco sa linka, via veneto de luxe, cini mi se da sam bas taj vidio u letku s pocetka price i cifra je bila oko 1000kn....ako idem na njega, a ne na bombulice, moram kupovati posebnu kavu za aparate, sto je kao sto sam vec napisao 120kn kilo, plus mlijeko, ali to je ono pravo bas kao iz kafica...s tim da se to mora i odrzavati i to na dnevnoj bazi...nisam bas pametan sad...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 16:18   #23
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Rezime - voljan sam dati 2k kn za aparat za kavu. Jel se za te novce moze dobiti ono pravo ?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 17:36   #24
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Rezime - voljan sam dati 2k kn za aparat za kavu. Jel se za te novce moze dobiti ono pravo ?
Ne ako gaggiu smatraš sinonimom za pravo,kao i saeco. Nitko ne kaže da nisu pravi,ali za 2 000kn,hm trebalo bi nazvati direktno uvoznika. Još da znam tko je rekao bi ti .

Ja ti osobno mogu samo preporučiti ovaj lavazzin sa bombicama jer se šopam njime zadnje 2g valjda bez prestanka,i nisam ništa gluplji ni pametniji nego sam bio,a kava je i dalje - samo kava. Jeftinija nego iz birca više nego duplo, a gušt okusa i zajebancije je sličan,ili barem se trudi bit sličan.

Dao sam par linkova na prvom postu,ne bi bilo loše nazvati i provjeriti dostupnost tog modela. Uglavnom ne znam koju kavu piješ, ali ako si probao lavazzu i sviđa ti se,i ovaj aparat će ti biti dobar.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 19:46   #25
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Navodno je najbolji od krupsa. Kosta 3-3.5k i ima display :P
yup. nedavno sam iz ovog ili jako sličnog pio kavu par dana. aparat je takav da bi ga rado imao doma.
zna li netko cijenu?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:58   #26
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ovaj moka pot mi odlicno izgleda. Upravo sam zabidao jednoga na ebay
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 17:21   #27
bartimej
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 19
jel ima kakvih promjena ovdje? gledam šta kupiti već neko vrijeme i nisam pametan (to sam znao i prije) šta da uzmem. bit je u tome, što većina u uredu ne pije kavu, samo nas dvoje a samo sam ja spreman izdvojiti neke novce za aparat. šta da radim? šta? šta?
bartimej je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 22:40   #28
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Treba mi preporuka za espresso aparat.
Gledao sam ih par, a Gaggia mi se čini zanimljivim.

GAGGIA GRAN GAGGIA PRESTIGE SILVER
GAGGIA NEW BABY CRNA
GAGGIA NEW ESPRESSO CRVENA

Ili

Gaggia New Baby Dose
Gaggia New Baby Class

U Elipso sam vidio i neke DE LONGHI aparate, ali su jako lagani i djeluju mi kao da ću ih pokidati ako ne stoje za ukras.
Illy apartati su mi isto zanimljivi ali ne želim biti ograničen na kapsule.

Svaka preporuka je dobrodošla.
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:34   #29
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Red face

Citiraj:
Autor nforcerx.x Pregled postova
Treba mi preporuka za espresso aparat.
Gledao sam ih par, a Gaggia mi se čini zanimljivim.

Gaggia New Baby Class


Svaka preporuka je dobrodošla.
Ovaj ti ja imam već 5 godina. Kod kupnje aparata odmah investiraj oko 60kn u sito koje daje finiju pjenu (ne kao kapućino, već onaj "kavin kajmak" ).
Ovisno kakva ti je voda, moraš ga čistiti od kamenca (u DM 10-15kn bočica za par čišćenja). Ja iskoristim manje od 1 godišnje...
Imaš i originalnu gaggijinu tekućinu za 60kn, razlika je što kod dm-ove moraš propustiti više vode kroz aparat da se makne miris sredstva...
Od kava sam isprobao sve što sam mogao naći kod nas:
Lavazza crna i crvena - sranje obje - 40kn
Robne marke iz mercatora, kauflanda, ipercopa su sve sranje čak i one na kojima piše ultra, exclusive i slično. Žali Bože bačenih para.
Illy je daleko najbolja espresso ali 250g košta 80kn
Franck Espresso - 29kn - on mi se pokazao optimalan, dobra je kava a 3x jeftinija od illy-a (i 2x lošija )))
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:52   #30
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Jesi mozda razmislio o kupovini superautomatica puno su skuplji aparati ali po mom misljenju puno bolji. Sipas zrno kave i on sam melje i sprema kavu kakvu zelis i to je to. Nemas previse zezancije oko ciscenja aparata i ostalo i puno jeftinija ti je kava meni 1kg kave kosta oko 60kn a kave je vrhunska i dobijem oko 150 salica kave.
I koliko love bi u opce dao za aparat?
Pogledaj saeco aparate za kavu odlicni su i puno bolji od ostatka.
ovdje imas ama bas sve u svezi kafe aparata LINK
Kapsule su totalno neisplative i preskup sport.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na