Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2014., 21:14   #241
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nemogu tvrdit za furmark (ne koristim) ali meni je GPU u renderu 24/7 na 100% usage i temp do kraja (kolko mu dozvolim sa afterburnom), ventovi obicno do ibera. E sad jel to slicno tome neznam ali znam d aje puno zahtjevnije nego bilo koja igra jer ne "popusta" u nijednom trenutkunego drzi 100% usage .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 21:17   #242
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
No o tome pricam. Ti u spadas 0.1 % korisnika koji u stvari nesto i rade s grafom , ali to je IRL situacija a ne furmark i i ti imas realni pokazatelj opterecenja tako da ako te yebe grafa kresnes render i vidis sta je na stvari, ista stvar je i na unigine heaven na extreme i teselacija do kraja,moja 770ka klekne na 17 fpsa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 23:15   #243
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakve stabilnosti o cem ti ? kakve temp do kojih ide ? Reci mi jednu jedinu situaciju IRL koja optereti graficku koliko ju furmark optereti ? Otkad je to furmark relevantan za testiranje icega a kamoli stabilnosti ? Taj softver nema nikakvu svrhu osim nepotrebnog kurenja graficke kartice. Upali unigine heaven benchmark koji vrti ekšli grafiku na extreme sa teselacijom i testiraj do mile volje ili 3d mark svejedno je. Normalno da ga potkopavaju jer je obican bloatware, cakstovise na mjestu proizdovjaca kartica trazio bi zabranu za koristenje.
Znači, prvo, offtopic je... drugo, ako opteretiš nešto u kontroliranim uvjetima (pratiš što se događa i kakve su temperature) više nego se to IRL događa, onda će u IRL situacijama to sigurno raditi dobro. Logično?
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 23:19   #244
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx+970

Nije jos neka ponuda gtx 970. Nema jos dostupnih MSI i Gigabyte.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 06:52   #245
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Znači, prvo, offtopic je... drugo, ako opteretiš nešto u kontroliranim uvjetima (pratiš što se događa i kakve su temperature) više nego se to IRL događa, onda će u IRL situacijama to sigurno raditi dobro. Logično?
Nije baš logično. Zašto bi opteretio nešto više nego se to IRL događa ako zato nemas apsolutno nikakve potrebe i ima jos masu drugih programa koji opterete grafu u normalnim uvjetima a da ona ipak pokaze sav svoj potencijal ? Da mozes rec e imam preyeben kuler koji je hladniji 2 c od tvog i grafu koja cak i pod furmarkom ne prelazi xx stupnjeva ? To su gluposti. Lewis ima potrebu krkati grafu na koljena IRL i to 24/7 ali mu ne treba furmark, on osarafi render i sve mu je jasno, tako da nitko nema prihvatljive argumente zasto bi se furmark koristio. Grafa ili se pregrijava ( a onda se pregrijava i u igrama sto sam i dozivio); ili je neispravna sto opet mos vidjet u igrama ili u 3dmarku/uniginu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 08:07   #246
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Computeruniverse ima dobre cijene i ponudu ako ste nestrpljivi, a dostava iz Njemačke je oko 15-ak eura UPS-om za Zagreb. Dva puta sam kupovao od njih i sve je prošlo odlično
Gledao sam narudžbu preko njih, min 30eura je dostava za HR. Jesu oni to nešto mijenjali?
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 08:12   #247
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Pa furmark bi za grafu bio kao prime i orthos za proc, ili sad ima neki noviji, malo sam ispao iz djira.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 11:06   #248
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
Zna li ko kakve su uopce inno3D gtx970tke kojih ima po nabavi? Nisam bas upoznat sa innovision kvalitetom a nema bas solidnog reviewa na netu za tu OC verziju.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 12:35   #249
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sve je to isti drek, dok nije xfx ili gainward dobro je .Ja sam bio skeptican prema palitu i evo, radi kao beba vec dosta, tiha i hladna , nikad problema.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 13:04   #250
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
Zna li ko kakve su uopce inno3D gtx970tke kojih ima po nabavi? Nisam bas upoznat sa innovision kvalitetom a nema bas solidnog reviewa na netu za tu OC verziju.
To bi trebalo biti OK, sigurno bolje od referentnih. Njima su čak najnormalnije cijene
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 13:17   #251
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sve je to isti drek, dok nije xfx ili gainward dobro je .Ja sam bio skeptican prema palitu i evo, radi kao beba vec dosta, tiha i hladna , nikad problema.
Pa Gainward je Palit, il obrnuto al je
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 13:32   #252
jopis
gadget freak
Moj komp