Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2013., 16:44   #1
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Stock kuler 8800gtx

Pozz, temp 8800gtx mi je u idle-u oko 70 stupnjeva što je malo previse, ali cim uđem u igru ne poraste ni 5 stupnjeva, jer regulacija proradi ja bi htio da taj vent namjestim da se brze vrti i u win. Reintalirao sam win i samo je temp skocila, bila je ispod 60 prije u win. Nemam od graficke onaj program (riva tuner ili kak se zove vec) zna li netko program za regulaciju temp grafe? ili bar link na taj riva tuner on 8800gtx, koji god skinem nekaj kenjka

probao sam Msi afterburner, kolega preporučio ali mi ne prepoznaje graficku a on kaze da je kontrolirao temp vise grafičkih..


p.s. nadam se da je u dobrom podforumu
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 20:52   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Može slika (makar s neta) tog stock hladnjaka?
Jesi skida hladnjak, očistija ga od prašine, prominija pastu - ako nisi probaj?
Ako si ga skida je li dobro "sjeo" natrag?

Kao šta vidiš gore - ja virujem u hardwerski pristup problemu (za mene je softmod, pogotovo s povećanjem broja okretaja venta )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2013., 06:28   #3
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
nedavno sam je čistio i pržio u pećnici i temp je bila pala za 12 stupnjeva :O ali nije dugo trajalo, danas kad sam isključio vent reko da vidim kakav je konektor pa ću spojit direkt, ali to je stepper motorić koji nemrem direkt spojit pa sam ga spojio nazad i evo temp je sad 60 u leru kao i prije, vjerovatno nisam stisnuo konektor do kraja ali bi svejedno taj program da mogu kontrolirat, uskoro će ljeto a u stanu sam i to ni dobro, jos na strani di najvise sunce grije

evo moje grafe
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 06:36   #4
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
itko ? jucer mi dosla u hitmanu na 90 stupnjeva, sve na max pa sam morao smanjiti ali i dalje je preko 80 u loadu sa ventom na 100% (čujem ga kad počne zujit ko idiot)
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 23:36   #5
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Koliko ja dobro vidim taj stock cooler ima pajpove. Provjeri jesu li u dobrom stanju - da nije tekućina isparila/iscjedila se (teško povjerovati ali ne košta pogledat).

Meni je nevjerojatno da je prije instalacije Windoza bilo sve ok i onda odjednom kita.

BIOS grafičke bi valjda treba regulirati te stvari ili neki termalni senzor na grafici.
E sad da se igraš s NiBiTor-om ili nečim sličnim za FLASHanje grafe ne bi preporučija, a najviše jer si reka da se vent ionako zavrti na 100% - previše buči pri tome i nije učinkovit.

Probaj naći nešto ovakvo (pod uvjetom da je pasivni dio coolera uredan - poglavito pajpovi) http://www.ebay.com/itm/65mm-1-8A-PC...item1c29fb2bf8
Dobro provjeri specifikacije ovih zamjenskih ventova (dimenzije venta, promjer rupa za ugradnju, brzinu vrtnje, tip ležajeva, CFM / statički pritisak..) Ovo kupi samo ako imaš osjećaj da vent sada buči više kad je na 100% nego prije, jer je moguće da ti je vent "propuva".

I daj pogledaj kad grafa radi na max je li normalno izbacuje vrući zrak van kučišta.
Reka si da je čišćena - jesi diga skroz plastiku s coolera i očistija sva rebra ili si samo malo puhnija?

Od ostalih rješenja mi pada na pamet da poliraš bakrenu bazu finim vodobrusnim papirom ako ti već nije mirror finish, i staviš nekakvu yebačku pastu (sliver) a ne neko "silikonsko gofno".
Pastu ne mogu preporučit jer sam presta pratit taj segment od kad je Arctic Silver 5 bila bog i batina.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 17:43   #6
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Tek sad vidim odg

AC silver i je gore..puse vruće a ne toplo van kućišta, vent zuji al se čuje samo strujanje zraka, nista prejako, puse dobro.. hladnjak sam cijeli očistio, sa četkom, ispuhao, vent očistio...evo je sad u leru na 72°C, ne usudim se ni igrat ista, jos nije ni krenula ona vrućina, tad će sigurno bit preko 80 u leru
bego2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na