Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2017., 15:19   #61
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Taman mislio da neću ništa uzet za Black Friday i onda naletio na Gorenje jeftinjak. Valjda će poslužit za par puta tjedno

Uz sve popuste 364,49 kn
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 00:30   #62
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Više od ekoliko puta kod svojih sam jeo taj iz pekača. Kupili smjenu sa sjemenkama u lidlu. Meni je ukusan kruh, malo ljepljiv, ali sočan.

Kad na onakav topli i sočan šibnem majonezu..milina!
Nixis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2018., 17:57   #63
BlueMaster
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 18
Dobio sam na poklon pekac kruha Tristar BM4586 sa web shopa topprodaja. Eto meni su poslali jos besplatno
Probala je supruga samo jednom i dobro je ispekao hljeb, mada je vise volim kupovni.
BlueMaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 11:04   #64
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Majstori, situacija je da smo zagubili knjizicu s receptima i tak sam malo guglal i ispekao 3 kruha medutim nijedan nije bas dobar.

Moze neki recept za kruh 1kg s najobicnijim sastojcima, zasad. Fala ekipa!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 11:19   #65
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Majstori, situacija je da smo zagubili knjizicu s receptima i tak sam malo guglal i ispekao 3 kruha medutim nijedan nije bas dobar.

Moze neki recept za kruh 1kg s najobicnijim sastojcima, zasad. Fala ekipa!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Daj pitaj suseda kak se zove tvoj model pekača ...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 11:39   #66
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Daj pitaj suseda kak se zove tvoj model pekača ...
Panasonic hd9015, nasao sam njegovu knjizicu recepata na internetu al nije mi onak po gustu kao prije kak smo pekli u drugom pekacu koji je crko.
Taj prijasnji je bio iz plodina na akciji 300-400kn je kosta i kruh je bio za prste lizat, medutim nemamo vise recept!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:34   #67
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
A morati ćeš sam naći recept koji ti odgovara.
Koliko soli, šećera, kvasca, ulja(kojeg), brašna(kojeg) i vode staviti pa ostali dodaci tipa maslac, sjemenke, jaja, mast, čvarci, kobasice, masline... jer je svaki individualan, ja sam ih imao 3 do sad i nijedan nije bio kao prijašnji i recepti mi nisu bili dobri, uvijek bi nešto mjenjao da ispadne dobar.

Ja sam ovaj vikend radio marmeladu nakon što je pekač stajao godinu dana na polici, i počelo se dimiti pa fidovka izbacila, završio u smeću.

Kad će Lidl imati opet akciju na pekaču?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:38   #68
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Kod tebe se svako tolko nesto dimi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:40   #69
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kod tebe se svako tolko nesto dimi.
a jebiga, kad hep daje lošu struju
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:35   #70
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
A morati ćeš sam naći recept koji ti odgovara.
Koliko soli, šećera, kvasca, ulja(kojeg), brašna(kojeg) i vode staviti pa ostali dodaci tipa maslac, sjemenke, jaja, mast, čvarci, kobasice, masline... jer je svaki individualan, ja sam ih imao 3 do sad i nijedan nije bio kao prijašnji i recepti mi nisu bili dobri, uvijek bi nešto mjenjao da ispadne dobar.

Ja sam ovaj vikend radio marmeladu nakon što je pekač stajao godinu dana na polici, i počelo se dimiti pa fidovka izbacila, završio u smeću.

Kad će Lidl imati opet akciju na pekaču?
Ma kuzim al vecina pekaca ima za 500g ili 1kg volumen pa ko ima dobar recept s obicnim brasnom i bez ekstra dodataka, nek napise pa probam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2018., 15:12   #71
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
ja za manji kruh stavim žličicu soli (ili ako imaš mjericu onda onu manju mjericu), žličicu šećera, pola vrećice digo kvasca (onaj granulasti) ako mjericom uzimaš to je točno manja mjerica, vode i brašna po potrebi cca 200ml+500g brašna i cca 2 žlice domaćeg maslinovog ulja.

Ako stavim cijeli kvasac onda se kruh previše digne pa propadne u sredinu i ostane mi krater. Ovako je malo zgusnutiji ali i dalje odličan.

P.S. ako kupiš 1kg smjese za mliječni kruh od Podravke, biti će jako ukusniji, ja ponekad stavim 100g tog brašna i 400g običnog. Možeš probati i kompletno to brašno, kao i druga što imaju u ponudi.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:25   #72
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Je li kruh iz pekača jeftiniji od kupovnog odnosno koja bi bila prednost tog pekača?
Buger je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:58   #73
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
2-3 kn brašno
1.5 kn kvasac
0.70 maslinovo ulje
0.50 kn struje po jeftinijoj tarifi
žličica soli, voda = skoro đabe
imati svježi kruh za doručak = neprocjenjivo

Ako nabaviš 25kg vreću brašna tada će ti se smanjiti cijena brašna sa 2kn na 1kn po kruhu, a kvasac 500g će spasti na 25 lipa po kruhu.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 22:16   #74
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Ekipa, ima ko Lidlov pekač kruha koji je sad na akciji? Zanima me dal to kaj vredi?
Silvercrest 850W, težina (1000/1250/1500 g), 3.g. garancije
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 22:50   #75
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
mi ga imamo
a kaj nebi vredil, vredi
valjda smo 5x ispekli kruh .. sve je ok

i onda zaboraviš na tu igračku
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 23:06   #76
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Ekipa, ima ko Lidlov pekač kruha koji je sad na akciji? Zanima me dal to kaj vredi?
Silvercrest 850W, težina (1000/1250/1500 g), 3.g. garancije
Dobar je. Osobno imam Gorenđetov ali ovaj imaju starci. Tjedno je 4x u funkciji i dela Ante ko da mu je 20.

Sent from Usreo 2nd Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 15:29   #77
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Super. Valda ću ga uzet u Sloveniji u Lidu vidim da je tamo 70kn jeftiniji iz nekog razloga, a isti uređaj.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 21:57   #78
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Super. Valda ću ga uzet u Sloveniji u Lidu vidim da je tamo 70kn jeftiniji iz nekog razloga, a isti uređaj.
davek < PDV
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 11:12   #79
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Ja sam skeptik. Isprobali smo tri različita pekača ( u krugu znanaca, nisam lud da kupim tri). Kruh je ukusan jedino kad se ručno umijesi pa peče u pekaču ili pećnici. Naravno ručno je sporo, a automatika ima svoje prednosti. U zaključku, kao i općenito, brzo i sporo spravljena hrana, razlika je drastična.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 22:08   #80
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
da li je ijedan od ta tri bio panasonicov (1100 do 1400 kuna)?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 22:19   #81
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
ja imam panasonica onog od 1400. nijedan mu nije do koljena. radi vec par godina svaki dan i nikako da krepa :-). padelicu i mjesalicu mjenjali vec par puta. i jednom zupcanik veliki na koji je spojen remen jer je puko.
ono sto znam jeste da je recept za obicni kruh u njihovoj knjizici los. jednom sam probao, bacio knjizicu i koristim svoj recept iz starog jeftilen pekaca i odlican je.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 10:36   #82
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Nemam iskustva s panasonicom, ali ostajem, tvrdoglavo ili ne, kod stava da ruka bolje umijesi od automata.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 10:49   #83
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ja u Zagrebu imam neki jeftiniji (neka totalno lijeva marka) ranga 400kn ili tako nešto, i ono... ok je.

Ali u usporedbi sa panasonicom kojeg imam u Zadru (https://www.trustedreviews.com/revie...c-sd-zb2502bxc) je totalno bezveze
Sa panasonicom kruh stvarno ispadne vrhunski, umjesti ga savršeno svaki put, a ja isključivo trpam integralna brašna i barem 1/4 raw sjemenki.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 10:52   #84
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
isto imam panasonica zb 2512. nisam kupio kruh zadnje 2 god u ducanu. super ispadne, nisu mu do koljena ostali pekaci.
@sajko nebih se slozio s tobom da ruka uvijek bolje umjesi. mjesi ti 1h tijesto pa da te vidim. + za neka tijesta mora biti hladno mjesanje (ruka rastopi maslac)
@geronimo_2 podjeliš omjere i sastojke? ja sam otkrio zdenka sir (nasjckam ga odmah u posudu) i sad stalno tako radimo. ispadne mekši unutra. ali je zlo jer mrknemo pol kruha odmah.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 11:02   #85
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
panasonic je jednostavno na tronu, svi drugi su mnogo nize od njega.
sto je najbolje ima pekaca koji kostaju isto ko on, npr onaj skupi gorenje, a nisu mu do koljena. to gofno od gorenja sam neznam koliko puta reklamiro i nakraju trazio pare nazad. stalno problemi.

evo, nije ti to neki neznam kakav zdravi kruh, al je sigurno zdraviji od pekare i znam sta je nutra i nemoram strijepit ocu nac bubu, zohara il komad plastike...:
2-3 zlice putra (onak nozem odrezem, odokativno; u biti sto vise to bolje)
300ml vode
200g mekoh brasna
250g ostrog bracna
zlicica soli
zlicica secera

program 1

zlicica kvasca gore u dozator.


ovak radim vec dugo i meni je ok i jednostavno nemam vremena ni volje probavat druge recepte, a imam ih cjelu hrpu. probbavao sam stavljam i sjemenke i svasta i sve je to ok, ali obzirom koliko trosimo kruha ne isplati mi se. tu i tamo zveknem nutra suncokreta, chia, lana...

meni za ovo gore treba cca 2-3min. ko ima u danasnje vrijeme brzog zivota vremena mjesit svaki dan kruh rukama bokte ???

a kruh iz pekare mi je totalni shit, koji god da kupim, a fala bogu zivim na cavlima gdje se svi kunu u peknjicu.

zena radi svaki drugi dan sebi kruh bez glutena u njemu i dobar joj je.

jedina mana je sto je kruh relativno malen, ako cjela obitelj od 4-5 roka po njemu i zato moram radit svaki dan ili od nedavno svaki drugi.

nazalost za vece kruhove treba i profi masina, a to mos mislit kolko kosta, ako se uopce i moze u nas naci.


sjecam se ja kruhova koje je moja pokojna nona radila i to je bilo savrseno, al ta vremena su iza nas. zena je bila doma, domacica i kuhala i spremala te stvari...prosla vremena.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 28.03.2019. u 11:11.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 11:03   #86
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Kolegica ima neki Moulinex kojem je crknuo grijač. Naručila novog iz ovlaštenog servisa i sada će ga neki njen frend promijeniti (nije baš jednostavno). Oduševljena je njime. Njime mijesi i tijesto za pizzu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 11:09   #87
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kolegica ima neki Moulinex kojem je crknuo grijač. Naručila novog iz ovlaštenog servisa i sada će ga neki njen frend promijeniti (nije baš jednostavno). Oduševljena je njime. Njime mijesi i tijesto za pizzu.
e to zaboravih i tjesto za pizzu radim u panasonicu. odlicno ispadne. zveknes nutra sastojke i odes nesto delat.

u biti jedino smo koristili prog 1, 12 (bez glutena) i taj za tjesto za pizzu.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 12:17   #88
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
isto imam panasonica zb 2512. nisam kupio kruh zadnje 2 god u ducanu. super ispadne, nisu mu do koljena ostali pekaci.
@sajko nebih se slozio s tobom da ruka uvijek bolje umjesi. mjesi ti 1h tijesto pa da te vidim. + za neka tijesta mora biti hladno mjesanje (ruka rastopi maslac)
@geronimo_2 podjeliš omjere i sastojke? ja sam otkrio zdenka sir (nasjckam ga odmah u posudu) i sad stalno tako radimo. ispadne mekši unutra. ali je zlo jer mrknemo pol kruha odmah.
Hladno tijesto ne ide za kruh već za prhko tijesto s maslacem.
Ruka ili mikser uvijek će bolje razvući gluten u vlakna nego dvije lopatice u pekaču.
Imam lidlov pekač ali je kruh ipak bolji kad se radi ručno ili s mikserom, veće su rupice a još ako pečeš u zagrijanoj poklopljneoj posudi onda mu nema ravna...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 12:23   #89
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Ja koristim pekac neki tefalov do 1.5kg vec mjesec-dva, i tolko dugo nisam u pekari bio, kruh 10 puta bolji.

Najbolje mi se pokazao kruh sa domacim krusnim brasnom u omjeru recimo 700g brasna 350ml vode, mala mjerica suhog kvasca, mala zlicica soli i jos manje secera,zlicica ulja po zelji, zlicica mlijeka u prahu.

Program koristim samo za francuz za 1kg, zapecen na najjace.

Ako nekome pomaze redosljed kod pripreme, kad mjesate kruh odmah dobro je secer i suhi kvasac u mlakoj vodi rastopit, pa stavit ulje, a sol i mlijeko u prahu staviti u brasno i promjesat brasno jer sol ubija kvasac pa je bolje da nije na jednom mjestu. (tako vele talijanski pizza majstori )

Nakon pecenja ga u krpu zamotat dok se ne ohladi.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:35   #90
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Je li i dalje Panasonic br 1? Uzeo bi dobar uređaj, samo mi je bitno da mogu kilo brašna ubacit. Obozavamo integralni kruh sa sjemenkama i ne bi zalio dat extra novac za uredaj ako vrijedi...

Koliko vidim ovi Panasonic ovi mogu samo 600 g brasna primit??
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na