Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2015., 08:51   #181
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
evo nekidan sam zazivao android na blackberryu i dragi bog me cuo.
brak najboljeg OS-a i kvalitete izrade za poslovnu namjenu
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 15:43   #182
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Htio bih vidjeti BB Priv sa WPom <3
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2015., 22:30   #183
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Htio bih vidjeti BB Priv sa WPom <3
Ja ne. Ne sviđa mi se nikako taj uređaj, a slide tip kućišta mi nikad nije ležao. Radije onda passport s wp, iako mi je bb10 jako dobar tj. ne vidim neku prepreku da ga nastavim koristiti...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 09:12   #184
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
L930 ima sramotno malu bateriju i nije bas za usporedbu sa Z3 Compact.

WP je jako efikasan sa baterijom.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 18:56   #185
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Umjesto da napises opsirniji review, ti se prepucavas ovdje
A zivo me zanima taj Passport..
Ma ne prepucavam se, raspravljam. Postoji nivo emocija koje se može unijeti u raspravu prije nego postane prepucavanje. Vidim, ima tu različitog jada, nisam to očekivao, iskreno.

Kako god, Passport je uz Lumiu 1520 najbolje što sam koristio od uređaja koji se mogu nositi okolo (dakle, do veličine npr. iPada Mini).
Ne ulazim u tehnologiju jer me ne zanima previše kao korisnika.
Ekran je odličan, ugodan, širok i stvarno ima prostora na njemu; primjerice, daleko je iskoristiviji nego li Lumijin od 6" iako je samo 4.7.
Tipkovnica je vrhunska. Prije sam od BB koristio isključivo Bold seriju pa sam naviknut na vrhunsku izradu i vrlo ugodno korištenje. Ova je na tom nivou. Spominjali su korisnici po forumima teško navikavanje, ali i Gospođa i ja smo se navikli odmah, tj. nismo se navikavali, nego počeli koristiti; oboje koristimo Passporte unazad cca 2-3 tjedna.
Softvera je standardno malo, ali ne nedostaje, tj. ima sve čega se sjetiš da ti treba. To što neke druge platforme imaju milijune aplikacija je bulšit jer ih ionako 99% nitko niti ne vidi niti je svjestan da postoje. Primjerice, jedna od platformi nema niti jednu poštenu aplikaciju za kalendar; nisam napisao koja je platforma .
Kamera odlična.
Baterija 2 dana normalnog korištenja, 1 dan teškog.
Hotspot i Tethering vrhunski; Blend jako koristan.
Coolness faktor je cca 14 od 10 mogućih, tj. ljudi u birtiji prilaze da vide koji je to vrag (primjerice kao sivi Trekov 1st District među biciklima).
Upravljanje profilima je užas, katastrofa i užas i katastrofa.
Integracija sa servisima tipa Evernote, OneDrive, Dropbox i sl. radi bez problema.
Sinkanje svega sa svime što se tiče posla (dakle kalendari, adresari i sl.) je na nivou Windows Phone platforme (dakle besprijekorno).
E, da... vrlo ugodan za raditi. Vrlo vrlo ugodan.
Pitaj, kaj te još zanima?

d.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 19:13   #186
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 22:17   #187
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, ajd lakše malo...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 23:03   #188
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Brkenzi, onda ostavi bar onaj jedan moj post koji je bio bar malo koristan

Al evo, da ponovim:

PRIV by BlackBerry: First Official Images
http://blogs.blackberry.com/2015/09/...inkId=17428680
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:53   #189
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Brkenzi, onda ostavi bar onaj jedan moj post koji je bio bar malo koristan

Al evo, da ponovim:

PRIV by BlackBerry: First Official Images
http://blogs.blackberry.com/2015/09/...inkId=17428680
Meni djeluje krhko s tim slajdom, kaj ja znam...
Mislim, iskustvo je takvo da je sve kaj sam do sad imao od BB hardvera bilo praktično neuništivo, ali eto...
I nemam ideju kako bih to držao u ruci. Bumo vidli kad postane dostupan.
Nadam se i da će biti praktičan kao do sada po pitanju softvera...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:58   #190
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Danči, kakva je kamera na Passportu, fotić i video?
Baterija, dok se žestoko koristi, zvučnik, glasnoća, surfanje na tom mobu?
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2015., 16:36   #191
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Danči, kakva je kamera na Passportu, fotić i video?
Baterija, dok se žestoko koristi, zvučnik, glasnoća, surfanje na tom mobu?
Ovak, kamera je na nivou one u 1520; nešto drugačije radi fokus, ali ništa što normalnom čovjeku smeta; video ista stvar.
Baterija je kod mene trenutačno na 44%, napunjena noćas, jedno 2 sata telefoniranja i jako heavy uporaba (dakle, imao sam ga danas jedno 3 sata u rukama i cijeli dan kad sam u uredu mi je upaljen Blend). Zvučnik i glasnoća su odlični, ali moram napomenuti i da je mikrofon odličan.
Surfanje je najnormalnije moguće. Zaboravi onaj browser sa starog OSa; s time da je ovdje ekran širok pa je recimo surfanje bolje na njemu nego li na 1520 kad je okrenuta uzdužno. Ako hoćeš možemo se naći na kavi jedan dan pa ga pogledaj uživo. Nećeš spavati normalno nakon toga.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 16:49   #192
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma bas sad gledam rivjue, da, neobican je, nakon silnih androida, a zadnji BB mi je bil Bold 9790..
Ok mob, mada sam ga se jedva resil, niko nece BB, nije vruca roba, tak da ti mobiteli tesko odlaze..

A i ja nisam covek koji je dozivotno vezan za jednu stvar, izuzev zene
Mob je kod mene neko vreme, a ak mi se dopadne, onda i duze..
Ma ovaj passport je zanimljiv, drukciji koncept i razbija monotoniju u moru jednolicnih smartfona..

Kakav je opcenito OS?
Recimo stabilnost, ponuda aplikacija, dal postoji battery drain na tom OSu? Ovaj OS mi je ispred WP, a zasad je android primarni, al fala bogu, nisam vezan ni za jedan OS, tak da se relativno brzo priviknem na drugu platformu, mada opet velim, zavisi i o ostalim faktorima, odnosno dal su zadovoljeni moji kriteriji, koji su samo meni poznati

Kakav je osjecaj u ruci, s obzirom na njegovu sirinu?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 22:05   #193
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma bas sad gledam rivjue, da, neobican je, nakon silnih androida, a zadnji BB mi je bil Bold 9790..
Ok mob, mada sam ga se jedva resil, niko nece BB, nije vruca roba, tak da ti mobiteli tesko odlaze..

A i ja nisam covek koji je dozivotno vezan za jednu stvar, izuzev zene
Mob je kod mene neko vreme, a ak mi se dopadne, onda i duze..
Ma ovaj passport je zanimljiv, drukciji koncept i razbija monotoniju u moru jednolicnih smartfona..

Kakav je opcenito OS?
Recimo stabilnost, ponuda aplikacija, dal postoji battery drain na tom OSu? Ovaj OS mi je ispred WP, a zasad je android primarni, al fala bogu, nisam vezan ni za jedan OS, tak da se relativno brzo priviknem na drugu platformu, mada opet velim, zavisi i o ostalim faktorima, odnosno dal su zadovoljeni moji kriteriji, koji su samo meni poznati

Kakav je osjecaj u ruci, s obzirom na njegovu sirinu?
Redom ću ti odgovarati, najjednostavnije mi je.
Stabilan je u potpunosti. Daklem, kod A platforme mi se ponekad sustav znao dovesti u situaciju da malo šteka pa ne radi kako treba i tome slično, ponekad mi se to desilo kod aplikacija da su odbijale suradnju itd. Kod WP značajno rijeđe, a BB10 mi u ovih 2 tjedna (možda je prekratak period) nije stvarao nikakve probleme.

Aplikacija ima koliko ti treba; Statista kaže slijedeće: Google Play ima cca 1.6M aplikacija, Apple App Store ih ima 1.5M, Amazon 0.4M, Windows Phone Store 0.34M i Blackberry World 0.13M. Podaci su od srpnja ove godine. Realno, potpuno mi je svejedno jer govorimo o 130 tisuća aplikacija i redu veličine. Normalnoj osobi potpuno je svejedno ima li ih 130 tisuća ili milijun i tristo tisuća. Ukoliko netko kaže da mu je to ključ za odluku taj je ozbiljno podrobljen u glavi.
Čisto za informaciju u siječnju 2014 je oko 74% aplikacija na Apple Storu bilo u statusu Zombie. U siječnju 2015 je to bilo oko 83% što daje brojku od cca 250K aktivnih aplikacija (od 1.5M).
Ja gore imam od dodatnih aplikacija SoundHound, Instagram, Shazam, Pinterest, Twittly (twitter klijent), Viber, Crossy Road, Sonic Dash, Candy crush, Pacman, Alpha zero (pucačina), Snap (Google Play klijent), OneDrive,
DropBox, PDF Reader, Youtube, LinkedIn, Whatsapp, Crackberry klijent, Accuweather itd.
Dakle, aplikacija ti ima.

Battery drain nisam primjetio. Baterija traje koliko traje. To je puna dva dana ako koristiš kao normalan korisnik (nešto mailova, nešto tipkanja, nešto surfanja, nešto razgovora), traje jedan dan ako si heavy user (ovo gore x 3 npr.).

Dakle, kako mi u stvari računala i mobiteli služe, uglavnom, za posao onda također nemam nekih preferencija tj. koristim sve platforme podjednako. Imam tu "sreću" da radi prirode posla imam posla s pametnim telefonima vjerojatno daleko dulje nego normalan svijet (mislim da sam bio prvi u regiji išire koji je podigao Outlook Mobile Access i pustio da to koristi jedno stotinjak korisnika; to je bilo cca 1999 kad je najpametniji telefon imao eventualno WAP, a aktualni uređaji su bili tipa Siemens S25, Nokia 7110 i slični na kojima smo mogli čitati i pisati mailove iako 99% ljudi nije znalo što je to, a račune sam na Internet bankarstvu plaćao prije 10-12 godina na Nokiji 9300 Communicator sa Symbianom na sebi); uz to navedeno ti je meni situacija ovakva - vizualno najugodniji za rad mi je WP, fluidan, brz, čist, vrlo jasnog sučelja; BB10 na Passportu mi je najbolji za rad - krasan veliki ekran, izvrsna tipkovnica, vrlo brz rad gorištenjem gesti (ne znam kako to prevesti) i prije svega je produkcijski stroj koji služi za rad i točka. Android mi nije za rad; najviše mu zamjeram nedostatak bilo kakvog standarda vezano za korisničko sučelje radi kojega je UX čista nula; u jednoj aplikaciji imamo quit, u drugoj end, a u trećoj kraj. Jedna se aplikacija gasi na križić, druga na quit, treća na kružić. U međuvremenu se _nitko_ nije niti sjetio napraviti niti upotrebljivi kalendar (upotrebljiv za korisnika koji ima u kalendaru više od 4 eventa tjedno), nema nikakvu kontrolom nad integracijom pojedinih aplikacija, jezivo zbunjujući za konfiguraciju (npr. na koliko se sve mjesta podešava što se s cloud accounta sinhronizira te je li to u stvari sinhronizacija ili kopiranje) i u konačnici vrlo sumnjivog sigurnosnog ustroja oko kojega se svi pravimo blesavi i pravimo se da je dobar, a Samsung je uspio razviti cijeli Knox sustav jer je default Android security - nepouzdan i nepredvidiv.

Appleov ios i iPhone sam svjesno izostavio. Oni u ovom času ne spadaju u poslovni svijet; svojom cijenom nisu uopće namijenjeni poslovnim korisnicima jer su jednostavno preskupi. Koristio sam u životu iPhone, iPhone 2, 3GS, 4, 5, 5S i 6 Plus. Jedan od drugoga su bili sve bolji i bolji zajedno sa svojim operativnim sustavom (neki dan se iPad apgrejdao na verziju 9). Predivan i čisti GUI, odličan UX i vrlo ugodno za korištenje, ali to isto imaju i WP i BB10 s tom razlikom da je primjerice WP "domaća" platforma za Office, Office 365 i slične. BB je tu neutralan. Nema domaću platformu, ali radi sa svima dobro (trenutačno gore imam nekoliko mailova; privatni na hotmailu, službeni na Office 365, službeni na hosted linuxu, jedan "stari" privatni na gmailu, jedan gmail za oglasnike i jedan za forume). Sve radi bez ikakvih problema.

Ako ti se ne da čitati sve onda ovako: ako misliš mobitel koristiti dulje od npr. godinu i pol za posao onda investiraj u njega. Ako ne misliš, uzmi si Windows Phone sa najvećim mogućim ekranom koji ti stane u džep (mentalno i fizički; mene ljudi znaju zafrkavati za Lumiu 1520, ali kad vide kakve slike proizvodi, kako slike izgledaju na ekranu te kako izgleda web stranica na tome onda zašute). I onda mi ide najveći problem na kraju. Ako baš hoćeš imati Android uzmi si onda nekog kineza ili one pa si miran. Ove cijene koje ističu za mobitele visoke klase u Androidu su potpuno sulude, nakaradne i zastrašujuće, ako mene pitaš.

Eh da, probao sam i Z10, Z30, Classic i Q10 (Q5 jako malo). Ako ti treba samo za kliketanje mailova i tek toliko da možeš ponekad surfati - okej. Za ozbiljno korištenje u današnjem svijetu jednostavno nisu. Obavezno uzeti u obzir da postoji brdo poslovnjaka kojima je mail dovoljan. Njima su Q5, Q10 i Classic odlični. Super tipkovnice, mali su i baterija drži jako dugo, ali to je posebna kategorija korisnika.

Fakat sam svašta nadrobio. Ako treba nekaj razjasniti tu sam.

* Napomena kratka: ako ti je zadnji BB bio 9700 serija onda i možda i nije u najboljem sjećanju ostalo sve skupa. Znam da meni ne bi; prije 9700 sam imao 9000 Bold, a poslije 9900 Bold. Gospođa je isto koristila BB uređaje, raznih serija (ovisno o tome što su im dali u firmi), ali 9700 je bio uvjerljivo najgori uopće. Koma od uređaja, spor, loš i premali ekran, a tipkovnica najgora u BB ikada. Touch tipkovnice na z10 i z30 su bolje. Značajno bolje.

** Napomena kratka 2: kad napišem da sam mobitel koristio to znači da sam ga minimalno nekoliko tjedana koristio kao osnovni ili eventualo sekundarni mobitel (kao danas PP i 1520), a ne da sam ga imao u rukama ili, što je posebno veselo u današnjem svijetu, da sam _pročitao_ negdje. Trenutačno su na stolu BB Passport, Q10, 1520, Z1c i 1320. Tek da se zna da mi je to ozbiljan posao, ali ne s aspekta preprodavanja. Naime, ja sam konzultant za tehnologije i alate u poslovanju... Firme mi plaćaju da koristim i dam mišljenje o nečemu te iskoristivosti toga _u poslu_. Veselo.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 23:27   #194
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Kakav je q10 općenito? posebno me zanima kako funkcionira tethering, trajanje baterije, ima li FB aplikacija i kako radi, kakvo je iskustvo surfanja na tom ekranu (zoom, preciznost zaslona, responzivnost).

Treba mi sto jeftiniji telefon sa 4g za tether..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 23:38   #195
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
@cdanijel

Jesi isprobao Skype (tocnije, Skype Out funkciju) na tim novijim BB-ovima? Moj Torch 9810 ga nije imao i to mi je stvarno bio jedan od glavnih razloga da ga maknem, jer su mi Skype Out pozivi po skupim roaming zemljama tipa Srbija i Crna Gora bili spas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 23:48   #196
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Kakav je q10 općenito? posebno me zanima kako funkcionira tethering, trajanje baterije, ima li FB aplikacija i kako radi, kakvo je iskustvo surfanja na tom ekranu (zoom, preciznost zaslona, responzivnost).

Treba mi sto jeftiniji telefon sa 4g za tether..


Za lovu u oglasniku je dobar. Slucajno znam farmaceutsku kucu gdje field operations ljudi koriste Q10 bas radi tetheringa i baterije. Ekran je solidan, kao i browser. Hendikep je veličina ekrana (ali to je jaaaako individualno i time subjektivno); probaj i vidi, ali nekako mi se čini da ćeš se naći s njime... FB radi kao svaki ostali mobile FB, nema razlike...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 23:52   #197
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
@cdanijel





Jesi isprobao Skype (tocnije, Skype Out funkciju) na tim novijim BB-ovima? Moj Torch 9810 ga nije imao i to mi je stvarno bio jedan od glavnih razloga da ga maknem, jer su mi Skype Out pozivi po skupim roaming zemljama tipa Srbija i Crna Gora bili spas...


Radi normalno.

Mislim ovak; bb danas i bb prije recimo 2-3 godine nemaju ništa zajedničkog osim naziva...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 07:08   #198
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@cd, WP ne dolazi u obzir, bar ne jos, treba vidit kak bu se desetka pokazala..

Inace mob mi je za svakodnevno koristenje, surfanje, pozivi i sl. Nisam biznis user
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 09:51   #199
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
Mislim ovak; bb danas i bb prije recimo 2-3 godine nemaju ništa zajedničkog osim naziva...
I tipkovnice, sto je meni deal breaker za sve dosadasnje Android mobitele.

Bas me zanima koliko milijardi ce kostati to najnovije BB cudo. Cini se kao idealan mobitel za radno vrijeme, onda fino uzmes Nokia 3310 u djep pa zaboravis na Vibere, Vocapove, Lajnove, mailove i govna do sutra ujutro.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 10:06   #200
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@cd, WP ne dolazi u obzir, bar ne jos, treba vidit kak bu se desetka pokazala..

Inace mob mi je za svakodnevno koristenje, surfanje, pozivi i sl. Nisam biznis user
Ja koristim q5 kao poslovni i blago receno telefon je smece. Ne zbog hwa koliko je os katastrofa. Ali vidim da su i za njega izdali android pa cu vidjet sto se moze iskemijati. Osobno bb nikad nebi koristio kao primarni telefon jer je meni uzasno nepregldan i skroz cudno zamisljen. Aplikacija naravno fali, ne postoji viber ne postoji normalan browser.. Passport je lijep uredaj i imao sam prilike raditi na njemu ali os nemogu provariti. Vjerujem da s andoridom radi vrhunski.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 10:52   #201
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ja koristim q5 kao poslovni i blago receno telefon je smece. Ne zbog hwa koliko je os katastrofa. Ali vidim da su i za njega izdali android pa cu vidjet sto se moze iskemijati. Osobno bb nikad nebi koristio kao primarni telefon jer je meni uzasno nepregldan i skroz cudno zamisljen. Aplikacija naravno fali, ne postoji viber ne postoji normalan browser.. Passport je lijep uredaj i imao sam prilike raditi na njemu ali os nemogu provariti. Vjerujem da s andoridom radi vrhunski.


Donekle se slažem. Premali je ekran, ako mene pitaš. To što ne možeš provariti os je jer ne koristiš geste kako treba možda? Kaj te konkretno muči?
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 14:45   #202
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Konkretno BB hub je totalno debilno rijesen. Katastrofa. I to sto mi pozive poruke mailove sve spaja u jedno je debilno do boga, search u istom je katastrofalno rijesen i dok nadjem jedan mail medu 300 poziva popizdim.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 15:19   #203
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Konkretno BB hub je totalno debilno rijesen. Katastrofa. I to sto mi pozive poruke mailove sve spaja u jedno je debilno do boga, search u istom je katastrofalno rijesen i dok nadjem jedan mail medu 300 poziva popizdim.
Hub je izvrsna stvar ukoliko ga koristiš kako treba. Po ovome ispada da sam ja debil jer ga ja koristim neprestano.
Preporučio bih ti da si hub podesiš tako da ti ne prikazuje pozive (settings -> hub management i tamo za pozive/calls postavi "Show in Seperate Account Only); pozivi će ti biti prikazani samo u phone aplikaciji ali ne i u hubu.
Katastrofa, je li?
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 14:25   #204
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nisam rekao da si debil jer koristis hub nego da je debilno rijesen. Jedino sto vidim da ih srcano branis Podesio sam ga sad pa cu vidjeti kako ce to raditi. Npr sto me isto zasmetalo je pronaci kako promjeniti zvuk melodije poruke ili maila, mislim da to nije moglo biti kompliciranije.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 14:35   #205
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nisam rekao da si debil jer koristis hub nego da je debilno rijesen. Jedino sto vidim da ih srcano branis Podesio sam ga sad pa cu vidjeti kako ce to raditi. Npr sto me isto zasmetalo je pronaci kako promjeniti zvuk melodije poruke ili maila, mislim da to nije moglo biti kompliciranije.
Istina, branim ih.
Naime, podjednako koristim sve platforme pa gledam kako što jednostavnije obaviti više stvari u manje vremena tj. "productivity". Tu hub nema uopće alternativu, bar je nisam našao.

Što se tiče promjene zvukova i glasnoće to je koma. Tu čak i ja kažem da je to debilana. To je radio isti lik valjda koji je dizajnirao sustav za kontrolu žarulja u Alfi koju sam nekad vozio. Sustav se bunio čak i kad nisu radile lampice u kabini, na kontrolnoj tabli, tablici itd., ali ne i za kratko svjetlo. Divota.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 14:51   #206
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa eto vidis, korisniku najpotrebnije funkcije su najkompliciranije, a one koje ne treba su super. Jesi probao kad namjestiti proxy na BB ? to je kao da trazis naftu
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 15:19   #207
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Pa eto vidis, korisniku najpotrebnije funkcije su najkompliciranije, a one koje ne treba su super. Jesi probao kad namjestiti proxy na BB ? to je kao da trazis naftu


Znam. Sačuvaj bože. Oboje.

Nekad su profili bili predivni za hendlanje...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 13:59   #208
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
evo i reklame za novi BB s novim OS-om i aplikacijama!
https://youtu.be/5nO8EdLtJj0

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 19.10.2015. u 14:35.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 19:33   #209
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kolegi mi je prije koji dan taman sad pred blagdane odjednom poblesavio BlackBerry Bold 9930, naime kad se resetira onda mu treba da se digne a na pola stane, moja ovako procjena je da je neki problem sa nand memorijom pa se OS neće podić više, čak ni reinstalacija OSa nije moguća. E sad pošto je to vjerovatno neisplativo popravljat da li postoji kakav način da se iz njega izvuku telefonski brojevi jer su svi ostali na internoj mem. i ima ih brdo, a zadnji backup je rađen 2011-e.


EDIT:
Poslao je kolega mobitel u švicarsku preko nekog pa ćemo tamo nešto pokušat ne znam zašto baš u švicarsku, al ok njegova želja.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.01.2016. u 12:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 19:53   #210
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Blackberry KEYone

Upravo prezentiran!
Prodaja od Aprila 2017 a cijena 599 EUR

To će biti moj trći BB a prvi Android i plašim se
Romul je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na