Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2003., 23:42   #1
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Pasivno hladjenje?

Jel radio tko?
Dakle, 0 ventilatora.. :)
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2003., 23:47   #2
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
To baš i nije izvedivo pogotovo na novim procesorima. Za chipset i grafičku se još može nabaviti pasivno hlađenje ali nisam nikad čuo da je netko radio pasivno hlađenje za procesor ili napajanje.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2003., 23:48   #3
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Re: Pasivno hladjenje?

Citiraj:
Originally posted by Lifo
Jel radio tko?
Dakle, 0 ventilatora..
IMPOSSIBLE....jedino s vodenim, ali opet imas vent na napajanju i na killeru.
cak i ak uspijes opet ce ti se kondici u napajanju i na ploci pregrijavat.
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 00:39   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
mislim da sam vidio napajanje koje neko hladi vodenim...ali skupo je to za napraviti i vrlo risky

radijator mozes hladiti i bez venta...cak ti se mozda vise isplati staviti umjesto radijatora bazen s 10-15 litara vode

mislim sve se moze ako se hoce samo sto treba dosta para,JAKO PUNO VOLJE I ZELJE...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 08:02   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Malo sam se igrao sa tim.

Athlon T 1000C radio je tako da je cijeli komp bio prišarafljen na dasku (nisam imao kantu), napajanje je imalo vrlo spori Panaflo i bilo je okrenuto tako da vuče zrak preko Dr.Thermala Ti77L sa skunutim ventom. Temperatura je bila 40-tak. No, ubrzo se popela na 60 kada sam ga opteretio na 100% procesora. Zato sam ga stavio na 5 V i radilo je perfektno i stabilno a temp nije prelazila 50V u full-u. Gotovo da se nije čulo. Pored P4 sam morao imati stetoskop da ga čujem da radi a bilo mi je na monitoru.

Teško ćeš dobiti nešto potpuno pasivno čak i sa onim svemirskim Zalmanom. I on ima vent koji se ukljućuje prema potrebi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 09:03   #6
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: Pasivno hladjenje?

Citiraj:
Originally posted by Lifo
Jel radio tko?
Dakle, 0 ventilatora..
vidio sam da je ekipa na slient PC-u radila tako nesto. A imas i Mac G4 cube kao primjer da je izvedivo.

uglavnom: http://www.silentpcreview.com/
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 10:10   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: Pasivno hladjenje?

Citiraj:
Originally posted by shimpa
A imas i Mac G4 cube kao primjer da je izvedivo.
koliko ja znam to je ukinuto - zbog prevelikog zagrijavanja
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 15:49   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Vani za 150-200 kuna dobiješ krasan hladnjak za grafulju,A za proc...hmmm možda neki dobar 1700+ spušten na 900-1000,i sa malom voltažom...

Inače mislim da je VIA imala zadnje procove sa pasivcima na kakvih 900-ali su im perfomanse bile jadničke...

Dakle-ako hoćeš komp za net,"uredsk"i posao i nekakvu "multimediju" moglo bi...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 20:17   #9
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
zadnje sam nesto tako vidio kod frenda koji ima G3. Ima pasivni na procu...cca 10*10*6cm. ali ponovo ima neki vent koji upuhuje zrak u kuciste, ali je necujan totalno.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 22:31   #10
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Cijeli komp se da srediti da zivi od jednog tihog ventilatora... ali bez ventilatore - mislim da neide sa danasnjim vatazama.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2003., 23:48   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by numa
Cijeli komp se da srediti da zivi od jednog tihog ventilatora... ali bez ventilatore - mislim da neide sa danasnjim vatazama.
Ma nije da se nebi moglo napraviti-nego nema smisla...
Bio sam jedamput gledao napajanja bez ventova...skupooooo...
Bilo ih je kakvih hoćeš ali je cijena bila takva da se smrzneš...

Mislim,dalo bi se napraviti ali bi koštalo...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 09:12   #12
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ma nije da se nebi moglo napraviti-nego nema smisla...
Bio sam jedamput gledao napajanja bez ventova...skupooooo...
Bilo ih je kakvih hoćeš ali je cijena bila takva da se smrzneš...

Mislim,dalo bi se napraviti ali bi koštalo...
Nisam mislio na cjene. Glavni problem bi bilo stvaranjae zracnih djepova. Danasnja modularnom konstrukcija kucista zamisljena je da ima nekakav protok zraka. Nemozes u takvom kucistu srediti hladjenje bez IKAKVOG protoka zraka....
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 09:15   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by numa
Cijeli komp se da srediti da zivi od jednog tihog ventilatora... ali bez ventilatore - mislim da neide sa danasnjim vatazama.
navodno ce moci - vbilo je nedavno da je neki student iz lijepe nase izumio neki novi materijal ili sta ja znam sta za procesore i da s eintel zainteresio za to.pricalo se da bi moglo ici do 20 ghz s pasivnim hladjenjem.....to rijesava onda i graficke i chipsetove i donekle diskove ali ostaje napajanje....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 11:27   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by numa
Nisam mislio na cjene. Glavni problem bi bilo stvaranjae zracnih djepova. Danasnja modularnom konstrukcija kucista zamisljena je da ima nekakav protok zraka. Nemozes u takvom kucistu srediti hladjenje bez IKAKVOG protoka zraka....
A valjda se može napraviti nekakav "propuh"...topli zrak se diže...

Ja to sve gledam kroz prizmu svoje dobre stare Amige 1200

Dakle-ori-điđi je unutra bio 14MHz proc i 2MB memorije...
Ja sam stavio još 16 MB memorije i ubrzivačku karticu/dakle proc50 MHz+mat.coprocesor/ i sve je to radilo super.

A hlađenja nije ni bilo-kod Amige je sve bilo zapakirano skupa na ultra malom prostoru...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 13:04   #15
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Cisto da probam, maknuo sam gornji dio kucista i skinuo gornji dio od napajanja i odspojio ventilator, i radi... dakle jos procesor..
ali nemam sad para za to..
i neki tisi disk..
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 13:19   #16
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by Lifo
Cisto da probam, maknuo sam gornji dio kucista i skinuo gornji dio od napajanja i odspojio ventilator, i radi... dakle jos procesor..
ali nemam sad para za to..
i neki tisi disk..
sto se tice napajanja, mozda bi mogao staviti malo vece pasivne hladnjake na stabilizatore napona, oni su ti koji se najvise griju koliko ja znam i drzat ga sa gornje strane otvorenog, kao sto si vec napravio. Citao sam na SPCR-u da je to netko vec napravio..

A sto se tice diska, ovi novi 180GXP IBM diskovi su navodno ultra-tihi, ono stetoskop ti treba da bi ga cuo kako radi
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 14:46   #17
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by shimpa
sto se tice napajanja, mozda bi mogao staviti malo vece pasivne hladnjake na stabilizatore napona, oni su ti koji se najvise griju koliko ja znam i drzat ga sa gornje strane otvorenog, kao sto si vec napravio. Citao sam na SPCR-u da je to netko vec napravio..

A sto se tice diska, ovi novi 180GXP IBM diskovi su navodno ultra-tihi, ono stetoskop ti treba da bi ga cuo kako radi
pogledaj si http://www.silentpcreview.com/module...rtid=82&page=1
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 15:47   #18
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by shimpa

A sto se tice diska, ovi novi 180GXP IBM diskovi su navodno ultra-tihi, ono stetoskop ti treba da bi ga cuo kako radi
osim onog greb greb...a to se javbi tu i tamo i digne mi kosu na glavi..tak da ce disk mozda na servis ali me frka da li ce mi ga zamijeniti posto disk radi...cak niti smart ne javlja probleme...zna tko?

afkors hgspot u pitanju
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 10:38   #19
Doctor Ice
Registered User
 
Doctor Ice's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Konjscina
Postovi: 21
Konacno ja

Danas je praznik (i jeftini impulsi) plus moja ozljeda noge pa imam malo viska vremena, stvarno sam pretjeral s neaktivnoscu na forumu

Imal sam takav sistem prije tocno tri godine i vozil sam ga cijelo ljeto po najvecoj vrucini. Uglavnom sam vrtil 3dmark2000 u petlji, ono u beskonacnost, dan i noc, dok ne rikne nekaj.
U ono vrijeme sam bil u pocecima rada na vodenom pa sam koristil Al blokove, CPU, NB, VGA i blok na PSU, i pasivni radijator je bil kondenzator od frizidera. Protok je prvenstveno zbog duge tanke cijevi kondenzatora bil uzasno slab, ono na slamcicu - kao kad se pece rakija, ali stvar je sljakala. Najvecu buku stvaral je hard, i njega sam stavil na gume jer je tak stvar puno tisa. Nemam slika jer nisam imal digitalac, no izgledalo je ko iz Alan Forda, ali je stvar sljakala. Uglavnom cudno dobar je osjecaj paliti komp a da se nis ne cuje

Pozdrav ekipi
http://www.doctorice.tk
Doctor Ice je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2003., 16:57   #20
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: Konacno ja

Citiraj:
Originally posted by Doctor Ice
Danas je praznik (i jeftini impulsi) plus moja ozljeda noge pa imam malo viska vremena, stvarno sam pretjeral s neaktivnoscu na forumu

Imal sam takav sistem prije tocno tri godine i vozil sam ga cijelo ljeto po najvecoj vrucini. Uglavnom sam vrtil 3dmark2000 u petlji, ono u beskonacnost, dan i noc, dok ne rikne nekaj.
U ono vrijeme sam bil u pocecima rada na vodenom pa sam koristil Al blokove, CPU, NB, VGA i blok na PSU, i pasivni radijator je bil kondenzator od frizidera. Protok je prvenstveno zbog duge tanke cijevi kondenzatora bil uzasno slab, ono na slamcicu - kao kad se pece rakija, ali stvar je sljakala. Najvecu buku stvaral je hard, i njega sam stavil na gume jer je tak stvar puno tisa. Nemam slika jer nisam imal digitalac, no izgledalo je ko iz Alan Forda, ali je stvar sljakala. Uglavnom cudno dobar je osjecaj paliti komp a da se nis ne cuje

Pozdrav ekipi
http://www.doctorice.tk
hehe, da, na gumu, dobra fora. BTW nagradno kuciste AOpen A600A sada bas testiram i ono ima na kavezima za diskove fino gumice
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2003., 14:25   #21
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
uuu...svidja mi se to..
nista..jos moddova
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2003., 16:05   #22
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Evo radim na max smanjivanju buke kompa kuci, pa mi treba par savjeta/misljenja, pa da ne otvaram novi thred.

Dakle, imam za sada sljedeće ventilatore u kompu - za cpu, za maticnu, za napajanje, za graficku.

Dodatnih ventilatora nemam.

E sad oni su svi dosta bucni, pa sam malo krenuo u prespajanje.

Na cpu sam spojio potenciometar i izvukao ga na prednju stranu. Smanjio sam obrtaje coolera sa 4800 na 2000-4800, mada sada stalno drzim na 2000, jer se temperatura digla samo par stupnjeva, a vent je smanjio buku barem par puta (zadovoljan s ovim).

Otvorio sam napajanje i prespojio ventilator sa 12V na 7V. Sada je napajanje doslovno skoro necujno (moram se skroz pribliziti da bih ga malo cuo).

Sa tisinom napajanja sam prezadovoljan, mada se vent sada dosta sporije okrece, koliko je to riskantno?

Napominjem da sam napajanje (usput, srot napajanje) izbacio iz kucista i sada je prisarafljeno izvana.

Imam R9000 i na njoj aktivno hladjenje (vrlo mali cooler i malo pasivno tijelo). E sad posto se R9000 vrlo malo grije, mislio sam staviti neki malo veći pasivnjak na njega, pa ga samo pasivno hladiti. Ili stvarno staviti MALO veci pasivnjak (prva 2 PCI slota nisu vazna), pa ga malo i kloknuti....

Na maticnoj na south brigeu imam mali ventilator, njega sam mislio isto zamjeniti pasivnjakom, posto sabirnica nije overclockana (mem problem), samo je diran mnozitelj.

E to je to sto se tice sadasnjih izvora buke.

Trenutno mi kuciste stoji posve otvoreno, ali mi se to ne svidja, pa sam ga mislio malo napuniti dodatnim coolerima i zatvorit ga.

Ovako, mislio sam naprijed staviti neki cooler od 120mm, da upuhuje zrak, a nazad dva od 80mm ili 60mm da ispuhuju.

Za ovo nazad bi malo "sredio" kuciste napajanja (zadnju stranu napajanja bih isjekao skoro sasvim i na njega stavio te coolere, zbog dodatnog hladjenja napajanja.

Te bih ventilatore stavio na kojih 1500-2000 o/m, da budu fino tihi i onda zatvorio kuciste.

da li bi ovakvo hladjenje bilo bolje od sadasnjeg otvorenog (zbog strujanja zraka ventilatorima) ili je otvoreno kuciste ultimativno rjesenje?

Koja ideja, komentar, prijedlog....?

Pozdrav.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2003., 17:08   #23
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Graficku i maticnu mozes u potpunosti pasivno hladiti. Neki modeli se i tako prodaju....

Dobro ventilirano kuciste ima nize temperature kad je zatvoreno nego kad je otvoreno. Iznimka je naravno, ako ti sobni ventilator stoji pred otvorenim kucistem :-).

Veliki venitlatori (12cm) kad se srezu na 7 ili 5V su tihi, a bacaju dosta zraka.

Prijedlog: ako je kuciste od 1mm lima (znaci ima cca 8-10 kila), manje ce vibrirati. Slican efekt mozes postici ako obliozis sa necim stijenke kucista (npr bitumen).
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2003., 17:55   #24
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by numa
Graficku i maticnu mozes u potpunosti pasivno hladiti. Neki modeli se i tako prodaju....

Dobro ventilirano kuciste ima nize temperature kad je zatvoreno nego kad je otvoreno. Iznimka je naravno, ako ti sobni ventilator stoji pred otvorenim kucistem :-).

Veliki venitlatori (12cm) kad se srezu na 7 ili 5V su tihi, a bacaju dosta zraka.

Prijedlog: ako je kuciste od 1mm lima (znaci ima cca 8-10 kila), manje ce vibrirati. Slican efekt mozes postici ako obliozis sa necim stijenke kucista (npr bitumen).
OK hvala na savjetima.

Kuciste je, pazite sad, MINI TOWER, i unutra su 2 diska (jedan u ladici), CD-RW, DVD...

Dosta je nekvalitetno i sa njim generalno nisam zadovoljan, ali trenutno nemam para za mjenjanje.

Pozdrav.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:25   #25
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
za northbridge ti ne bi preporucio da mices aktivni..s razlogom je tamo..samo mozda da si nabavis neki aktivni+pasivni kuler za stare pentium proceve. a za graficku..mozes staviti pasivni i aktivni od 8 cm na manjoj voltazi. tako sam si ja bio stavio na staroj TNT kartici. i ferceralo je ko ludo, necujno.

btw. dobra ti je ideja sa 120mm ventom i dva 80mm..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:32   #26
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Bilo je nekih iskustava/sa napajanjem/ da je pri takvoj "modifikaciji" napravilo lagani gecrkt...mislim...ne odmah...ali je...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:35   #27
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
moj frend drzi napajanje izvan kucista i nema problema..samo moras paziti na zice da se ne pohabaju na lim. i tako mu je vec vise od godine dana...tako da stvarno ne znam od cega bi odprdilo svoje osim mozda ako mu je ground nekako sjeban..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:44   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ah...baš sam si mislio dat malo truda i onak inkognito pronjuškat po krupnom otpadu
Već dugo mjerkam ona rebarca kakva su na recimo pojačalu u lajni...i sličnim stvarima

Neka od njih su taman za napravit si pasivno hlađenje na napajanju.

Sva ta rebra za hlađenje kakva su na elektronici,reglerima na mororima i sl. bi se dala super iskoristiti za takve stvari...

Samo fino ispoliraš dodirne površine i beba...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:50   #29
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ah...baš sam si mislio dat malo truda i onak inkognito pronjuškat po krupnom otpadu
Već dugo mjerkam ona rebarca kakva su na recimo pojačalu u lajni...i sličnim stvarima

Neka od njih su taman za napravit si pasivno hlađenje na napajanju.

Sva ta rebra za hlađenje kakva su na elektronici,reglerima na mororima i sl. bi se dala super iskoristiti za takve stvari...

Samo fino ispoliraš dodirne površine i beba...
mmmmmm... jako dobro

e, BTW! kad smo kod otpada.... gdje tražite? ja znam da mi (i još puno firmi) bacamo stare monitore, kućišta i ostalo (i dosta toga ispravnog- posebno ventilatora i sl.) tamo na jankomiru iza stare betonare.... ne sjećam se kak se poligon zove, ali to je kao postrojenje za reciklažu otpada. i ima jedna hrpa na kojoj je više-manje uredno složena informatička oprema. odlično mjesto za naći takve stvari... ja sam si mjerko neke ventove, filtre, floppyje i kućišta ali nisam stigao otići.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2003., 22:51   #30
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
pazi nije to lose ali opet.
ja bi to mozda radio sada sa ovim taskom i sa sadasnjim kompom koji i ne vuce previse,ali da ima napajanje enermax, antec sigurno mi nebi stavljo pasivno hladnje.
Ako imas neki skupi hardver.....joj razmisli o tome
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na