Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2010., 13:31   #121
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Ja sam uzeo u Linksu u Varaždinu, tamo me sa popustom za članove koštao 930kn, što mi je bilo i najpovoljnije za uzeti. U Protisu je bio oko 900kn tada, ali sa dostavom bi me došlo i skuplje na kraju.

Kolko vidim ovih dana se cijena kreće oko 920-930kn u Protisu, ADM-u...
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 14:07   #122
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Bingo Pregled postova
Zašto? daj malo obrazloži...
Recimo samo da su u zadnje vrijeme (1-2g) vrlo nepouzdani kao proizvodjac i vole prikrivati vrlo kriticne informacije kupcima

Citiraj:
RPM u ovom slučaju nije toliko bitan, slažem se.
Daj neku preporuku za drugi disk ako smatraš da ovaj Seagate nije med i mlijeko, naravno osim navedena dva WD-a.
Iskreno, ne mozes vjerovati niti jednom HDD-u po pitanju pouzdanosti, vec je backup jedino rjesenje. Vise-manje svi diskovi crkavaju u odredjenoj mjeri (ovisno o zastupljenosti na trzistu).

Osobno koristim WD i ok mi je, naravno uvijek ce se netko javiti da mu je disk odapeo i opet ponavljam - nema idealnog diska, koji ima 100% pozdanost.

Ako si se razocarao u WD, probaj sa Hitachijem, premda je on malo gladniji struje i nesto bucniji od WD zelenjaka.

Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Bio bi porez na budale kad bi cijena bila značajno veća za noviji model, ali sumnjam da će biti tako. Vjerujem da će se u jednom trenutku na tržištu moći kupiti i jedno i drugo po sličnoj cijeni pa zašto ne uzeti napredniji disk.
Novo kod diskova ne znaci cesto i dobro ... pogotovo kada se pocnu otkrivat neke mane u pojedinim serijama ...

Citiraj:
Pasivno hlađenje, kad je dobro projektirano, superiorno je aktivnom po pouzdanosti iz jednostavnog razloga što se nema što pokvariti.
To je rijetko kad slucaj ... a vrlo je dobro poznato da se pasivne komponente posteno zagriju ... uz cinjenicu da je toplina jedan od uzroka skracivanja zivotnog vijeka elektronike ... uz 2TB podataka (bez backupa) i nije bas nesto superioran

Citiraj:
O buci da ne pričam! Na QNAP-u se toplina s diska prenosi na cijelo metalno kućište tako da je ono sâmo jedan veliki hladnjak. Buke nema; i usred noći jedino kad nešto čuješ je prilikom buđenja iz stand-bya (naravno, ovisi i o tome koliko je sâmi disk bučan, a tome, pak, pridonosi manji broj ploča). Za home usera to je fantastično rješenje!
Opet MORAM ponoviti, razliku neces skuziti niti u buci niti u brzini ... to je samo fino stelanje proizvoda, a i jedan od najglasnijih WD-ova u posljednje vrijeme (vise komada WD3200AAKS) koje sam imao pred godinu dana je imao samo 1 plocu tako da ti teorija ne drzi vodu.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2010., 15:01   #123
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Recimo samo da su u zadnje vrijeme (1-2g) vrlo nepouzdani kao proizvodjac i vole prikrivati vrlo kriticne informacije kupcima

Iskreno, ne mozes vjerovati niti jednom HDD-u po pitanju pouzdanosti, vec je backup jedino rjesenje. Vise-manje svi diskovi crkavaju u odredjenoj mjeri (ovisno o zastupljenosti na trzistu).

Osobno koristim WD i ok mi je, naravno uvijek ce se netko javiti da mu je disk odapeo i opet ponavljam - nema idealnog diska, koji ima 100% pozdanost.

Ako si se razocarao u WD, probaj sa Hitachijem, premda je on malo gladniji struje i nesto bucniji od WD zelenjaka.
Ma za mene je WD super, nego kolega kaže da ne želi WD pa sam zato i pitao. Mene osobno zadovoljavaju oba diska od 2TB 20EADS i 20EARS, tako da ću kupiti barem jednog u skoro vrijeme. A za kolegu ...

Hitachi, hmm, radje ne bi, neka onda uzme Seagate pa neka mu je srce na mjestu ako već neće WD.

U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
Bingo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 15:32   #124
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Evo i konkretne usporedbe pa neka svatko za sebe odluči isplati li se uzeti noviji disk ili ne: http://www.behardware.com/articles/7...s-roundup.html

Njihov zaključak:
"When it comes to the so-called green drives, the 3-platter Caviar Green WD20EARS stands out with the help of its 3 x 667 GB platters. In spite of this, Western gets a red card from us for not changing the name of the drive with this change in density, a practice they’re often apt to indulge in. This is particularly a shame in this case as the previous WD20EARS gave catastrophic performance for small files! Stay away from the WD20EARS-00S8B1 and WD20EARS-00J2GB0 then and opt rather for the WD20EARS-00MVWB0s!"
orson je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 15:53   #125
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Samo da nadodam ono sto ne pise u tom testu ... a to je setup diskova.

Dakle, "stariji" EARS je ustiman preko AAM-a na cca 20ms AT, dok je novi ocito dobio bolje stelanje po AAM-u. Ovo se naravno moze i doma napraviti od strane korisnika ...

Stara fora koja je u istim serijama davala razlicite performanse, a zapravo se radilo o istim diskovima
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 19:40   #126
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Evo i konkretne usporedbe pa neka svatko za sebe odluči isplati li se uzeti noviji disk ili ne: http://www.behardware.com/articles/7...s-roundup.html

Njihov zaključak:
"When it comes to the so-called green drives, the 3-platter Caviar Green WD20EARS stands out with the help of its 3 x 667 GB platters. In spite of this, Western gets a red card from us for not changing the name of the drive with this change in density, a practice they’re often apt to indulge in. This is particularly a shame in this case as the previous WD20EARS gave catastrophic performance for small files! Stay away from the WD20EARS-00S8B1 and WD20EARS-00J2GB0 then and opt rather for the WD20EARS-00MVWB0s!"
Super se pokazala u testovima nova verzija 20EARS-a sa 3 ploče. Osjetna razlika se vidi u gotovo svim grafovima. Sad mi je još draže što nisam žurio sa kupnjom 2TB diska u prvoj polovici godine dok je na tržištu bila verzija EARS sa 4 ploče, a i EADS serija.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 21:52   #127
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Test je blago receno preoptimistican iz gore navedenih razloga

Daleko je vjerojatnija ovakva situacija od te prethodne ... al eto svaka roba ima svoje musterije.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 15:10   #128
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ups, nisam vidija ovu temu iz prvog pokušaja

Pošto mi se kolekcija HD-a i RAW slika već povećala poprilično, odlučija sam se kupit jedan oveći disk za storage pa mi je izbor pao na WD WD15EARS za 750kn u HG-spotu.

Ima li tko kakvih iskustava, postoje li problemi s tim modelom i ima li što bolje za tu cijenu?

Važno je da je pouzdan i tih
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 15:14   #129
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
..izvrstan disk,tih i hladan sa storage idealan.sa ssd u kombinaciji radi pola godine bez ikakvih problema.

..da sada kupujem ipak bih išao na 2tb green jer mi se čini da su još unaprijedili perfomanse a cijenom je postao zanimljiv: http://www.protis.hr/ProductDetails....MB-35-7200-rpm
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 18:33   #130
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Hmm, imam problem.
Nakon instalacije diska u računalo, PC se dosta dulje boota, a disk se ne želi formatirati, kad pokušam, dobijem poruku "The format did not complete successfully".

Jesam li dobio neki limun zreo za zamjenu ili ima neka fora oko ovih novih diskova? :O

Trenutno su mi na istom kontroleru 2x640GB u Raid0, da li bi tu moglo dolazit do nekih konflikata (iako čisto sumnjam)?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2010., 20:20   #131
Marino0407
Premium
Moj komp
 
Marino0407's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 25
tražim neki disk od TB ili više. koji se kapacitet trenutno najviše isplati i ako ima ko koji link na konkretni disk? unaprijed zahvaljujem
Marino0407 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 21:17   #132
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
http://www.protis.hr/products/detail...wd15ears/28953

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=7090

Poprilično velika razlika u cijeni ili sam ja stavio različite modele, mada mi se čini da su isti

Kupi ovog u protisu
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 20:41   #133
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ima li netko kombinaciju Win 2003 Server i WD Green od 2TB (20EARS model) i kako mu radi s obzirom na 4K sektore?
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 20:58   #134
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Jaye Pregled postova
Ima li netko kombinaciju Win 2003 Server i WD Green od 2TB (20EARS model) i kako mu radi s obzirom na 4K sektore?
Budući da je W2003S također Whistler tj. na bazi XP-a, vrlo je vjerojatno da je ista procedura i za njega. Jedno je sigurno, slijedi upute kao i za XP i raditi će sve OK.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:41   #135
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Budući da je W2003S također Whistler tj. na bazi XP-a, vrlo je vjerojatno da je ista procedura i za njega. Jedno je sigurno, slijedi upute kao i za XP i raditi će sve OK.
Ok, zahvaljujem!
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 18:56   #136
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Samo da nadodam ono sto ne pise u tom testu ... a to je setup diskova.

Dakle, "stariji" EARS je ustiman preko AAM-a na cca 20ms AT, dok je novi ocito dobio bolje stelanje po AAM-u. Ovo se naravno moze i doma napraviti od strane korisnika ...

Stara fora koja je u istim serijama davala razlicite performanse, a zapravo se radilo o istim diskovima

Imam wd1002faex black i wd15ears green. Napravio par testova i prosjecni rezultati za BLACK su R:130 a W:110 a za GREEN su R:110 W:100 s time sto je green dosta tisi od blacka.
Jel se moze mozda taj AAM podesiti i za green da se ubrza malo i kako to napraviti.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 19:12   #137
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Hmm, imam problem.
Nakon instalacije diska u računalo, PC se dosta dulje boota, a disk se ne želi formatirati, kad pokušam, dobijem poruku "The format did not complete successfully".

Jesam li dobio neki limun zreo za zamjenu ili ima neka fora oko ovih novih diskova? :O

Trenutno su mi na istom kontroleru 2x640GB u Raid0, da li bi tu moglo dolazit do nekih konflikata (iako čisto sumnjam)?
Ja sam imao isti problem s externim WD-om Elements.
Stvar je u tome da ga windowsi jednostavno nisu htjeli formatirati u NTFS nego samo u exFAT.
Probaj ga tako formatirati ili ako bas zelis u NTFS (kao ja), formatiraj ga s nekim programom. Ja sam koristio Partition Magic
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 19:35   #138
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Ja sam imao isti problem s externim WD-om Elements.
Stvar je u tome da ga windowsi jednostavno nisu htjeli formatirati u NTFS nego samo u exFAT.
Probaj ga tako formatirati ili ako bas zelis u NTFS (kao ja), formatiraj ga s nekim programom. Ja sam koristio Partition Magic
Ma već sam ga vratio u dućan, pa ću valjda dobit novi.
Nije htio niti format u FAT32, javlja je neke bad sectore...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 12:26   #139
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam wd1002faex black i wd15ears green. Napravio par testova i prosjecni rezultati za BLACK su R:130 a W:110 a za GREEN su R:110 W:100 s time sto je green dosta tisi od blacka.
Jel se moze mozda taj AAM podesiti i za green da se ubrza malo i kako to napraviti.
Probaj sa HD Sentinel (Pro verzija) ... na Blacku radi solidno.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 22:15   #140
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
Eto, samo da se malo pohvalim. Jučer sam postao vlasnik WD20EARS i moram priznati da sam oduševljem. Super radi a hladan kao zamrzivač i to za 750,- kuna. Fenomenalno
Bingo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 21:07   #141
marko.m
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zadar
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Bingo Pregled postova
Eto, samo da se malo pohvalim. Jučer sam postao vlasnik WD20EARS i moram priznati da sam oduševljem. Super radi a hladan kao zamrzivač i to za 750,- kuna. Fenomenalno
Na koji komp si ga stavio i dali si radio tweakove?
__________________
..suicide is like a solution that can't be undone.....
marko.m je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 20:06   #142
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
U linksu, Spinpoint Samsung F4 2TB 860 kn, kakav je ?
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 03:01   #143
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
MAlo sam se igrao sa faexom 1TB i sa earsom 1.5TB ovih dana i utvrdio sljedece.

Pri prebacivanju velikih fajlova pri najtisim AAM postavkama - ista brzina
Pri prebacivanju velikih fajlova pri najglasnijim AAM postavkama - FAEX malo brzi (oko 10%)
Pri prebacivanju puno manjih fajlova pri najtisim AAM postavkama - FAEX malo brzi (oko 10%)
Pri prebacivanju puno manjih fajlova pri najglasnijim AAM postavkama - FAEX malo brzi (oko 10%)

SEEK time:

AAM - glasno - 12ms (FAEX black) vs 16ms (EARS green)
AAM - tiho - 19ms (FAEX black) vs 21ms (EARS green)

Probao sam napraviti testove u svakodnevnom radu ,zato nisam napisao rezultate hdtune-a i slicnih toolova,osim seek time,kojeg ne mogu drukcije izmjeriti.


Zakljucak: Po meni EARS dobro odradjuje posao i kao sistemski disk i kao storage,i tako mala razlika u performansama imho nije vrijedna razlici u novcu.

P.S. Nemam SATA 6GB plocu pa da probam,bas me zanima koja je razlika.




Sto se tice 3TB modela, vidi se dosta poboljsanja u performansama u odnosu na stare green diskove,ali koliko sam shvatio,zasad nijedan OS osim OSX ne vidi vise od 2.19TB?

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 25.10.2010. u 04:06.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 08:18   #144
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Konačno da netko javno prikaže razliku u AAM postavkama na Green diskovima ... fina razlika od 5ms

Što se ostalih copy-paste testova tiče, na znam sa kojeg si izvornog diska kopirao na ove diskove (ili su transferi unutar samih diskova, sa particije na particiju), ali bi trebalo osigurati nekakav dovoljno brz izvor (poput RAM diska).

Još jedna mala napomena, kod sistemskih diskova ima dosta random prometa (za razliku od ovih sekvencijalnih koje si gore napravio), pa vrlo vjerojatno i u tom grmu leži zec

Npr. poštena test aplikacija diska u samom radu (učitavanje aplikacija, otvaranje velikih foldera, manevriranje datotekama) izgleda ovako na WD1001FALS:



Na desnom dijagramu se jasno vidi kako brzina ovog 100MB/s brzog diska (u sekvencijalnom prometu) pada na siromašnih 5MB/s u mješovitom prometu (67%/33% random/sequential, te 67%/33% write/read).

Upravo u ovakvim i slicnim scenarijima (npr. boot-up, baratanje OS-om i slični random scenariji) dolazi do izrazaja Blekijeva brzina. U ovom testu bi jedan prosječan Zelenko bacio barem 20% slabiji rezultat (nemam nažalost jednog pri ruci da bacim SS rezultata).


Za 3TB model vidim na WD-ovom sajtu da oni već nude odgovor na tvoje pitanje (2.19+TB HDD's) u ovom obliku.


EDIT:


BTW u zadnje vrijeme vidim dosta ljudi (na temama o diskovima) zabrinutih oko nekih čudnih HD Tune dijagnostika ... preporučio bih ovakav programčić

dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:53   #145
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
jel netko kupio 2TB F4 EcoGreen? ja trebam komada 2, ali sam nesiguran jer ima stvarno premalo info.

EDIT: vidio sam da je kriva tema, ali tek kad sam postao

EDIT by Mod: Premješteno u pravu temu.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 27.10.2010. u 00:07.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 18:38   #146
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Upravo u ovakvim i slicnim scenarijima (npr. boot-up, baratanje OS-om i slični random scenariji) dolazi do izrazaja Blekijeva brzina. U ovom testu bi jedan prosječan Zelenko bacio barem 20% slabiji rezultat (nemam nažalost jednog pri ruci da bacim SS rezultata).
Eh,vidis,pomislio sam na ovo,ali nemam bas vremena za kvalitetan test i usporedbu blacka i greena u random koristenju OS-a,a to bi bilo odlicno. Trebalo bi imati isti OS na oba i probat i jedan i drugi koristiti IDENTICNO i onda vidjeti koja je tocno razlika u brzinama,grijanju. Mozda netko uhvati malo vremena pa proba

Citiraj:
Za 3TB model vidim na WD-ovom sajtu da oni već nude odgovor na tvoje pitanje (2.19+TB HDD's) u ovom obliku.
Ne pise li ona ovom linku da recimo 32bit win 7 ne podrzava disk veci od 2.19TB ako je OS na njemu tj. ako je boot disk ili ja ne kuzim tablicu?
Citiraj:

EDIT:


BTW u zadnje vrijeme vidim dosta ljudi (na temama o diskovima) zabrinutih oko nekih čudnih HD Tune dijagnostika ... preporučio bih ovakav programčić
]
Meni na blacku izbacuje da je s diskom sve ok u Sentinelu i u WD DIAG-u a u svim ostalim programima mi baca problem sa CRC-om. E sad, budi pametan.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:06   #147
marko.m
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zadar
Postovi: 112
evo mojih rezultata na WD20EARS-u

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0 (C) 2007-2010 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 109.238 MB/s
Sequential Write : 81.824 MB/s
Random Read 512KB : 31.811 MB/s
Random Write 512KB : 41.010 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 0.390 MB/s [ 95.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.721 MB/s [ 176.0 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 0.792 MB/s [ 193.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.761 MB/s [ 185.9 IOPS]

Test : 1000 MB [D: 15.8% (294.0/1863.0 GB)] (x1)
Date : 2010/10/26 17:59:30
OS : Windows XP Professional SP3 [5.1 Build 2600] (x86)
__________________
..suicide is like a solution that can't be undone.....
marko.m je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 22:07   #148
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne pise li ona ovom linku da recimo 32bit win 7 ne podrzava disk veci od 2.19TB ako je OS na njemu tj. ako je boot disk ili ja ne kuzim tablicu?
Dynamic disk

Citiraj:
Meni na blacku izbacuje da je s diskom sve ok u Sentinelu i u WD DIAG-u a u svim ostalim programima mi baca problem sa CRC-om. E sad, budi pametan.
Skuzio sam da jos ljudi ima tu istu CRC gresku ... osobno bih daleko prije povjerovao HD Sentinelu (a da ne pricamo u WD dijagnostici) nego tom HD Tune-u.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 09:07   #149
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
pitanje:

koji je najtisi 2TB HDD kod nas?
snob je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 09:32   #150
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
WD20EARS iliti Western Digital 2TB Caviar Green.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na