Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2017., 00:09   #1
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
(riješeno) Slika se zaledi!

imam za sad nerjesiv problem.
Intel i5 2500s 2.7ghz
HDD 320Gb
8Gb RAM-a
ATI HD 7870 2Gb
Napajanje Xilence 420w

Povremeno mi slika zaledi i tad moram iskljuciti komp iz struje, nije bitno dal igram igru, surfam ili slusam muziku..nije vezano ni za sta od toga jednostavno se smrzne. Moze se desiti nekoliko puta u 2 sata a nekad nijednom u 2-3 dana, cesce se desava da barem jednom dnevno smrzne. Temperature su ok, graficka max do 60 stepeni kad furam neku zahtjevnu igru a procesor do 55 stepeni. Testiro sam disk sa HD Tune i nema bad sector-a. Kad se desi smrzavanje mis i tastatura ne svijetle, slika zaledjena i pomaze samo isklj iz struje. U zadnje vrijem primjetio sam da su perfomanse oslabile u igrama tj grafika u igrama je losija, gta 5 poceo stekati itd..
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 02:03   #2
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
napajanje vrlo vjerojatno, s obzirom da je srot brend...ram si testirao?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2017., 08:21   #3
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
napajanje vrlo vjerojatno, s obzirom da je srot brend...ram si testirao?
Potpis. Imao sličan problem, promijenio napajanje i od onda sve radi.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 19:32   #4
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
napajanje vrlo vjerojatno, s obzirom da je srot brend...ram si testirao?
I po meni ovo napjanj mozada nije dovoljno, 420w na ove komponente nije ok. Mozda bih mogao izvaditi graficku na nekoliko dana pa probati kako radi bez nje, hoce li se ponoviti zamrzavanje. Koji program preporucijes da provjerim RAM?

Moja graficka podrzava PCI-e v:3.0 = 1gb protoka a maticna ploca ima izlaz na PCI-e v:2.0= 500MB Da li su perfomanse zbog toga losije tj mozda graficka ne daje 100% od sebe?
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 21:06   #5
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
ne, ne igra ti pci...

imas ugradjeni memtest u windowsima, ili ga skines kao zasebnu aplikaciju, i ako bude sve ok, obavezno posudi negdje napajanje da isprobas na koji dan...ako je to tvoje staro, nije ni cudo sto tako radi...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 00:12   #6
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
ne, ne igra ti pci...

imas ugradjeni memtest u windowsima, ili ga skines kao zasebnu aplikaciju, i ako bude sve ok, obavezno posudi negdje napajanje da isprobas na koji dan...ako je to tvoje staro, nije ni cudo sto tako radi...
Nema problema sa mmorijom...
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 01:02   #7
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Walcott20 Pregled postova
Nema problema sa mmorijom...
Ne mora biti napajanje , ali me čudi da na ovakvu konfiguraciju imaš takvo kanta napajanje...
  Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 20:17   #8
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Ne mora biti napajanje , ali me čudi da na ovakvu konfiguraciju imaš takvo kanta napajanje...
Ne znam sta bih rekao, nista mi ne ukazuje na porijeklo kvara. Da je napajanje u pitanju msm da bi se zaledio kada pustim neku zahtjevnu igru kada sve komponente povuku maksimum, tada bi se morao zalediti. Komp sam uzeo prije 3-4 mj polovan.
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 21:23   #9
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
imas li mozda neki usb hub ili nes kinesko pristekano? Moze li screenshot tvog device managera?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 22:40   #10
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Walcott20 Pregled postova
Ne znam sta bih rekao, nista mi ne ukazuje na porijeklo kvara. Da je napajanje u pitanju msm da bi se zaledio kada pustim neku zahtjevnu igru kada sve komponente povuku maksimum, tada bi se morao zalediti. Komp sam uzeo prije 3-4 mj polovan.
Nemoj se živcirati , ajmo polako :

1. memorija može biti ispravna , ali probaj smanjiti brzinu i vidjeti da li će se tada smrzavati. Ovaj slučaj sam imao 10-tke puta , memorija bude ispravna i na drugim kompovima uredno radi , ali ploča nema jednostavno kvalitetnu podršku da radi na visokoj frekvenciji iako računalo uredno memoriju prepozna na njezinim stvarnim postavkama...

https://www.youtube.com/watch?v=tYQCBGLRbNw

2. grafička - neispravni driveri , probaj izvaditi grafičku i zavrtiti PC na običnoj integriranoj grafičkoj sa driverima. Ako ne smrzava komp našao si problem i pitanje drivera i podešavanja grafičkih opcija je vrlo moguće problem.

3. Device manager obavezno mora biti bez uskličnika,

4. Da li komp potpuno smrzne ili se restartira uz famozni plavi ekran? Mogučnost pregrijavanja neke komponente?

5. napajanje može raditi , ali to napajanje jednostavno čak mislim da ne može isporučiti dovoljno "snage" prilikom 100%... nevažno igra ili jednostavno slušanje glazbe...

Još malo pomoći uz video :

https://www.youtube.com/watch?v=TauLg9wnR1M

PS. naoružaj se strpljenjem , najveći problem kod PC kvarova je utvrditi što je problem , kasnije je sve većino puno lakše.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2017., 17:59   #11
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
imas li mozda neki usb hub ili nes kinesko pristekano? Moze li screenshot tvog device managera?
Imao sam dzojstik prikljucen ali ne znam dal se desavalo ka je on iskljucen, probacu.

http://imgur.com/Yl9FDzI

http://imgur.com/uLTPKYp

Screen shoot Device Managar
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 18:01   #12
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Nemoj se živcirati , ajmo polako :

1. memorija može biti ispravna , ali probaj smanjiti brzinu i vidjeti da li će se tada smrzavati. Ovaj slučaj sam imao 10-tke puta , memorija bude ispravna i na drugim kompovima uredno radi , ali ploča nema jednostavno kvalitetnu podršku da radi na visokoj frekvenciji iako računalo uredno memoriju prepozna na njezinim stvarnim postavkama...

https://www.youtube.com/watch?v=tYQCBGLRbNw

2. grafička - neispravni driveri , probaj izvaditi grafičku i zavrtiti PC na običnoj integriranoj grafičkoj sa driverima. Ako ne smrzava komp našao si problem i pitanje drivera i podešavanja grafičkih opcija je vrlo moguće problem.

3. Device manager obavezno mora biti bez uskličnika,

4. Da li komp potpuno smrzne ili se restartira uz famozni plavi ekran? Mogučnost pregrijavanja neke komponente?

5. napajanje može raditi , ali to napajanje jednostavno čak mislim da ne može isporučiti dovoljno "snage" prilikom 100%... nevažno igra ili jednostavno slušanje glazbe...

Još malo pomoći uz video :

https://www.youtube.com/watch?v=TauLg9wnR1M

PS. naoružaj se strpljenjem , najveći problem kod PC kvarova je utvrditi što je problem , kasnije je sve većino puno lakše.
Komp se skroz smrzne nema plavog ekrana. Msm da je razlika koliko napajanje vuce ako samo lusam muziku ili igram neku zahtjevnu igru,, tad vise snage crpi. U postu iznad okacio sam screen shoot Device manager a evo i link maticne ploce:

https://www.google.ba/search?q=h62m-...FySH0K3xSYY0M:
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 19:12   #13
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
izvadi graficku (ako vec nisi), vidim da pise da su ti floppy, comunication i printer port ukljuceni (ako sam dobro vidio u device menageru), njih iskljuci u biosu, skini occt i na integriranoj grafi testiraj proc, zna se desiti da i on zafrkava.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 22:43   #14
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Nista od toga nisam radio jer par dana se nista nije desavalo dok je juce opet pocelo. Danas sam zamjenio mjesta RAM memorijama za pocetak i desava se nesto novo, komp se sada resetuje nema zamrzavanja. Prvo se cuje neki krsuci zvuk ako slusam nesto to traje 2-3 sek i tad se resetuje.
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 18:07   #15
Walcott20
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bosna
Postovi: 25
Rijsio sam problem! Kada sam izvadio bateriju i time resetovo podesavanja u biosu od tad je sve uredu.
Walcott20 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na