Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2016., 16:18   #571
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Skrši ti OS možda najbolje. Meni ovi novi driveri rade normalno, niti jedan problem

Frendu je kažeš normalno radila?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 16:27   #572
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Skrši ti OS možda najbolje. Meni ovi novi driveri rade normalno, niti jedan problem

Frendu je kažeš normalno radila?
ovak ti ide prica ..frend ju je dobio od svog frenda a njemu je radila kaze normalno ...on je kod sebe stavio da provjeri dal radi i instaliro drivere i da je njemu izbacivalo driver stop working a nije imo pojma da se vent ne vrti ..i dao meni i reko ak je sredis uzmi si je i to ti je to ..
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 16:39   #573
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Mozes probat flashat bios na toj kartici, s biosom od nekog drugog proizvodaca. Ja sam takav problem na taj nacin rijesio, ali to mi je stvorilo drugi problem - graficka je on the fly proizvoljno mijenjala profile (2d/3d) sto je rezultiralo refreshom na ekranu svakih 20-30 sekundi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 18:17   #574
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Mozes probat flashat bios na toj kartici, s biosom od nekog drugog proizvodaca. Ja sam takav problem na taj nacin rijesio, ali to mi je stvorilo drugi problem - graficka je on the fly proizvoljno mijenjala profile (2d/3d) sto je rezultiralo refreshom na ekranu svakih 20-30 sekundi.
jesam ..stavio sam od saphirea al opet ista stvar ..cim ja izbrsem drivere i opet snim nove i kad se dize sistem slika titra ude unutra i plava slika ..jbg
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 22:07   #575
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma to je grafa bacila kašiku. Kraj priče. Reciklažno dvorište ili deci ispred zgrade da se igraju.
Nema tu BIOSa i drivera koji će je oživjeti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 22:18   #576
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 22:29   #577
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Onda ju nije bez veze dobio
Ono deder da ti dadnem đabe gpu od pecto-šesto kn koja jos uvijek može vrtit sve

Nažalost takvi problemi se ne mogu rješiti sa pećnicom (nisu to artefakti ili ne bacanje slike), ali ništa te ne košta probati. Nakon toga ako ne uspije koristi ju kao podmetač za šalicu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2016., 18:53   #578
Lastwish
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 35
Ja sam svoju msi 7850 tf3 power edition oživljavao nekih 2 puta heat gunom od boscha. Radi 2-3 mjeseca pa krepa, negdje valjda imam loš lem. Sad sam trenutno na integriranoj amd hd grafici. Grafička čeka na polici da je ponovo spalim.

Gle, ako moja više ne bude radila možda bi ti pasao cooler s msi grafičke na xfx grafulju? Netko s foruma zna jel bi to pasalo? Ako je naravno samo u hlađenju problem...
Lastwish je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 13:12   #579
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Zna li netko koji su najbolji driveri za GTA 5 u danasnje vrijeme? sigurno vise nisu oni 15.4 beta ili kako vec...

Nabavio sam Sapphire 7850 2gb dual-x OC sa sjebanim ventilatorom i uzeo od frenda spaljenu 7870 koja je isto sapphire dual-x samo sto ona ima 4 heatpipe-a dok slabiji model ima samo 2...To je rezultiralo odlicnim temperaturama i OC potencijalom. Sad radi na 1160Mhz jezgra i na 1400Mhz memorija. Po meni jako dobar pomak obzirom na serijskih 860/1200. Medjutim muci me microstuttering mozda i frame tearing. Nije do overclocka, pa me zanima koji su najbolji driveri za ovu seriju da imaju sto gladji gameplay?
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 14:05   #580
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nisam dugo updejtao (planiram isprobati ove nove), niti znam koji su naj za GTA V, ali ovi 16.9.1 ili 16.9.2 (9. mjesec uglavnom) na kojima sam dugo izgledaju rock solid pa ih svakako probaj
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 23:37   #581
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Imam 7850 1gb dualX kojoj je otišao jedan vent (onaj na kraju kod 6pin konektora). Razmisljao sam ga maknut i nakeljit samo nekako 80/92/120mm vent neki od tih , sta mislite? Oce drzat to temperaturu sličnom? Ili da sve maknem od gore i na pasivni dio nekako nakeljim 2x120mm.
Grafa ne vrijedi i glupo mi trosit na neki accelero, pa rekoh mozda imate iskustva s takvim grunf modovima?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 23:53   #582
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
https://youtu.be/2Fh9Sznf6Rs?t=4m16s

Iako ne govori o tome...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 00:12   #583
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
https://youtu.be/2Fh9Sznf6Rs?t=4m16s

Iako ne govori o tome...
Ako zelis reci da jos nije za otpis, naravno da nije

Ali svejedno trazim jeftino rjesenje za reparaciju. Tek toliko da radi i hladi u granicama koje se ocekuju na stocku
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 00:55   #584
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Po meni bi bilo bolje da ides na zmjenu manjeg venta.


Imao sam HD 7870 sa accelerom i jednim 120 mm gentle typhoon om , bila je tiha i hladna da ne povjeruješ

slika necije 7870 s neta za usporedbu velicine hladnjaka


Na aceleru imaš vecu rashladnu površinu koju fino prekrije 120 mm vent





Na safirki hladnjak je puno uži tako da bi dobar dio 120 mm venta puhao u prazno a i neces ga moci dobro fiksirati kako god okrenes i da na kraju to jos lici na nesto.


http://www.sapphiretech.com/productd...A3681&lang=eng









Imao sam slican grunf mod sa zamjenom stock venta koji je prozujao na zalmanu VF900 koji je isao slicno ovome






0. Rastavi kompletan plasticni nosac-pokrov-masku oba venta sa hladnjaka grafe.


1) Uznes donor vent idealno 85 mm , ako nemas uzni 80 mm


2) presjeces cvickcangama / sjekacim klještima , otpiliš dremelom ili nožem plastiku na kucistu donor venta tamo gdje je oznaceno crvenom bojom na slici ispod



3) Sa pokvarenog venta skineš lopatice- elisu i stator te ostaviti samo njegovu "mercedes" bazu koja se nalazi tik uz sam hladnjak

na slici HD7970 , tek tolko da imaš vizuelnu predodžbu na što mislim i što treba napraviti



možda ces trebati isturpijati "mercedes" bazu da bi imao ravnu plohu za korak 4)


4) Sa ljepilom ili pistoljem na plastiku zaljepis donji dio donor venta (koji sam oznacio plavim krugom) na plascticni "mercedes" nosac










ili imaš opciju grunf metoda B








1. Makneš kompletno stari vent sa grafe

2. Ostanu ti samo ovi kratki nosaci zelene boje na slici ispod





3. Presjeceš plastiku na kucistu donor venta tamo gdje je oznaceno crvenom bojom na slici ispod



4. Novi vent zaljepiš na mjestu oznaceno zelenom bojom

ovisno o tome koje ce ove 2 od 3 pozicije biti više prikladne za pozicioniranje novog venta




nesupjeli mod sa 2x 80 mm ventovima na HD 7870 https://www.techpowerup.com/forums/t...xt-mod.186770/





ovako izgledaju zamjenski

http://www.ebay.com/itm/85mm-Sapphir...4AAOSwx-9WuGqZ

https://www.aliexpress.com/store/pro...219043149.html





__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 14.04.2017. u 04:42.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 17:38   #585
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
hvala, na tragu tvojeg posta u mojoj izvedbi je to ispalo ovako

http://imgur.com/a/Mmzsc



Kao što se vidi iz druge slike, za sad nakon malo testiranja ne prelazi 67. Drži nekako.
Intelov vent mi se učinio praktičnim jer kavez koji ga drži je s gornje strane tako da ga je lako "instalirat"
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 14.04.2017. u 17:44.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 17:43   #586
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
ebeš estetiku, bitna je funkcionalnost
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 17:59   #587
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
ebeš estetiku, bitna je funkcionalnost
naravno ,
evo sada nakon 5 min furmarka drzi 75°C , uz napomenu da je automatika digla na 73% snage onaj jedan mali ventić

trenutno je na 35°C

to je to, ne diram više
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 22:42   #588
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 23:00   #589
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kostala me 250kn i jedan stock intelov cooler

.. vrti fallout zadnji na 60fps sve na low i drzi ga konstantno. Mozda se da to jos podici po pitanju detalja.

Za jedan dual core i grafu od 1gb nije lose. ..toliko o tome sta je potrebno za gejming

I Grunf bi bio ponosan na mene


PS
fallout 4, postavke sve medium osim godray off. sad to izgleda već skroz ok.
vrti 40-60fps , ali svakih minut dvije desi se pad na 25 fpsa ..ono kao stutter , na mili sec.. nista strasno, naravno "krivim" za to proc jer to se ocito dešava i sa 7700k ali ne i na ryzenu
grafa drži 66°C

PPS
stavljen i3 6100 (isto ddr3 ram ako sta znaci) i sada je FPS u falloutu 4 izmedju 50 i 60, tako da je 2c2t definitivno prošlost
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 15.04.2017. u 18:33.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 15:05   #590
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pozdrav ekipa!

Vlasnik sam Xfxove hd7850 dd 2gb koja je u konfi pod moj komp i prosli mjesec mi se dogodila nekakva pizdarija kojoj sam bezuspjesno pokusavao otkrit uzrok.

Dakle situacija je sljedeca: origigi win7-64bit dignuti gore ima 2-3 godine i od tada je taj OS gore. Prije cca misec dana mi je pocea nekako trzat ekran i cudno se ponasat. Dode ati driver update opcija, ja updateam i od tada komp pocinje ne radit. Prode onaj windows boot logo, i kad bi trebao doci win login screen ekran se samo zacrni i tako stoji.

Bootam u safe modu, pobrisem drivere sa amdcleanuputility i rebootam komp, uredno sa dignu windowsi ali ocito bez ati drajvera. Instaliram ponovno, ista stvar, instaliram stare za koje znam da su mi radili (non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.5.3-win10-win8.1-win7-may21) i opet ista stvar.

Komp trenutno radi, ali bez instaliranih drajvera, nema mogucnosti aero nema pokretanja igara, dakle ko da grafe nema. Monitor je spojen na graficku, vent se vrti, slike ima, ali drajvere nikako dobit. Dakle monitor nije spojen na integriranu (vga na maticnoj) nego na grafu, hdmi port (hdmi-dvi konverter -> dvi u monitor - 19'' 190v phillips, ne ovaj iz moj komp).

Sta se ovdi dogodilo i je li grafa rip? Kako ide slika preko nje uopce i vrti ventove ako nije rip? Ako ima itko kakvu suvislu ideju sta napravit - slusam.

ps. nisam prova reinstall winsa jer ne virujen da je u tome problem. Jesam li u krivu?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 15:35   #591
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
rip
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 19:17   #592
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja sa takvom safirkom sa ovim zadnjim 7.2. driverima nikako nisam mogao imati full screen, tj. slika je bila već od monitora. Rezolucija i sve postavke normalne. Ponovno snimao, brisao, vraćao starije - opet isto, driver sweeper, ovo-ono, jedva sam dobio normalno sa starijim driverima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 19:23   #593
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Kojim tocno starijim driverima (moze i link) pa da probam?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2017., 21:28   #594
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
17.2.1.

Dakle stavio sam čak i starije nego što sam imao
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 10:20   #595
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Vlasnik sam Xfxove hd7850 dd 2gb koja je u konfi pod moj komp i prosli mjesec mi se dogodila nekakva pizdarija kojoj sam bezuspjesno pokusavao otkrit uzrok.

Dakle situacija je sljedeca: origigi win7-64bit dignuti gore ima 2-3 godine i od tada je taj OS gore. Prije cca misec dana mi je pocea nekako trzat ekran i cudno se ponasat. Dode ati driver update opcija, ja updateam i od tada komp pocinje ne radit. Prode onaj windows boot logo, i kad bi trebao doci win login screen ekran se samo zacrni i tako stoji.

Bootam u safe modu, pobrisem drivere sa amdcleanuputility i rebootam komp, uredno sa dignu windowsi ali ocito bez ati drajvera. Instaliram ponovno, ista stvar, instaliram stare za koje znam da su mi radili (non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.5.3-win10-win8.1-win7-may21) i opet ista stvar.

Komp trenutno radi, ali bez instaliranih drajvera, nema mogucnosti aero nema pokretanja igara, dakle ko da grafe nema. Monitor je spojen na graficku, vent se vrti, slike ima, ali drajvere nikako dobit. Dakle monitor nije spojen na integriranu (vga na maticnoj) nego na grafu, hdmi port (hdmi-dvi konverter -> dvi u monitor - 19'' 190v phillips, ne ovaj iz moj komp).

Sta se ovdi dogodilo i je li grafa rip? Kako ide slika preko nje uopce i vrti ventove ako nije rip? Ako ima itko kakvu suvislu ideju sta napravit - slusam.

ps. nisam prova reinstall winsa jer ne virujen da je u tome problem. Jesam li u krivu?

Update za buduce sreckovice sa istim problemom. Grafa je mrtva.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 08:04   #596
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel možete vi snimiti iole novije drivere na win7?

Meni sve ovo 17.7.1, 17.7.2 i nadalje ujebe scaling slike (veća od monitora) i apsolutno ne mogu ništa napraviti (rezolucija i sve ostalo OK u postavkama). Problem bude čak i obrisati (uninstal dugo stoji, a u safe modu izbacuje da ne prepoznaje drivere tj. kao da nisu od amd i sl.). Jedva nekako obrišem i snimim drivere iz drugog mjeseca i bude OK (probao sam mlađe i od toga i opet ništa)...

Sad dali bi imao iste probleme sa win10 ili se meni nešto pojebalo ne znam. Uplašio sam se i da je gpu u banani, ali mislim da nije to
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 11:03   #597
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Imao sam na poslu problema s 17.7.2 na Win 7 i HD7770, Autocad se pri pokretanju rušio.
Obrisao sam za svaki slučaj drivere sa DDU i vratio se na 17.7.1 koji rade ok.
Istina ne koristim 3D stvari u Cad-u ili gayming, pa taj dio ne znam kako radi.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 11:58   #598
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ne znam za win7 ali u desetki svi driveri su mi radili bez problema. Samo update svaki puta kada u crimsonu dođe obavijest i to je to. Eo neki dan sam update dragoj napravio na ove zadnje u win10 isto nema problema.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 14:26   #599
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jel možete vi snimiti iole novije drivere na win7?

Meni sve ovo 17.7.1, 17.7.2 i nadalje ujebe scaling slike (veća od monitora) i apsolutno ne mogu ništa napraviti (rezolucija i sve ostalo OK u postavkama). Problem bude čak i obrisati (uninstal dugo stoji, a u safe modu izbacuje da ne prepoznaje drivere tj. kao da nisu od amd i sl.). Jedva nekako obrišem i snimim drivere iz drugog mjeseca i bude OK (probao sam mlađe i od toga i opet ništa)...

Sad dali bi imao iste probleme sa win10 ili se meni nešto pojebalo ne znam. Uplašio sam se i da je gpu u banani, ali mislim da nije to
A si probao maknut drivere sa DDU?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 14:49   #600
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tako ih i maknem. Dakle čak me jebe i normalan uninstal.

Al dobro imam ionako neke povremene freezove za koje sam eliminirao sav hardver, trebao bi skršiti OS a ne da mi se. Snimit ću win 10 kad uzmem ryzena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na