Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2023., 18:17   #2461
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Jeli ja to dobro vidim, interface = eth0 ?
Sa ethX obično budu Lan portovi a ne WiFi.

EDIT: Evo ti step by step > https://openwrt.org/docs/guide-user/...n_webinterface

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.05.2023. u 18:22.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 18:18   #2462
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
To dokle sam svašta probavao. Inače mi tu bude br-lan


Edit: Očito u nečem fulam, vidio sam to već.
Nema veze googlam pa probam nać još primjera.

Zadnje izmijenjeno od: MKmarino. 29.05.2023. u 18:37.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 18:29   #2463
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Reset na default pa probaj po gornjoj uputi ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2023., 17:33   #2464
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
Napravio reset i spoji sa na wifi i ide na net.
Ali opet ne dodjeljuje ip adrese i ne blokira pristup router stranici pa pretpostavljam ni glavnoj mreži.
Pošto mi je ode na routeru zadnji OpenWrt 22.03.5 dosta je drugčiji nego na onoj stranici
i primjerima što vidim na netu jer nešto ne ide. Sa aplikacijom fing na mobitelu nadjem sve ip adrese uredjaja u mreži i sve su sa glavnog routera.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 07:24   #2465
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Edit: zaboravi sve, sad mi je sinulo da radimo krivo jer to ne može tako raditi. Guest mreži je glavna LAN mreža zapravo kao WAN, a njemu ne možeš blokirati pristup jer ne bi radio niti internet... Najbolje bi bilo složiti novu mrežu/VLAN na glavnom ruteru i poslati ga na AP.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 01.06.2023. u 07:30.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 09:28   #2466
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
Da to sam i napisao. Većina primjera vodi do toga da treba napravit novi vlan na glavnom routeru ali meni je on t-com, a ovi openwrt su samo access point. Zato sam rekao postoji li neka ŝansa napravit ovako. I bilo mi čudno kako će oni dodijelit nove ip adrese kad to radi isp router. Ne mogu ga maknit jer je od nedavno max5g i telefon je bitan. Ništa onda tražim neko drugo riješenje. Mislio riješit ove iot stvari sa glavne mreže.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 21:15   #2467
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Jedino što mi još pada na pamet je da se na AP-u poigraš s traffic ruleovima:
- prvi iz zone LAN u Guest s akcijom allow
- drugi iz zone Guest na destination IP 192.168.1.1 (ili koji je već IP glavnog rutera) s akcijom allow
- treći iz zone Guest na destination zone LAN s akcijom drop ili reject


Dodaš ih tim redom.



Prije nego se počneš igrati s tim provjeri da iz guest mreže možeš doći do sučelja AP-a da ti ne bi neki od ruleova blokirao pristup iz LAN-a.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 21:39   #2468
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Meni nikako ne prolazi namještanje da se openwrt ponaša da se spoji na wifi i da dijeli vezu na lan bez promjene dnsova i da svi uređaji vide sve uređaje s obje mreže.
Iza openwrta imam internet, ali dns nije dobar i ne vide se uređaji.
Instalirao luci relay s popisa po nekom youtube tutorialu.
Maknuo DHCP s lana ali i dalje ništa.
Imam pristup internetu.
Prva mreža je na 192.168.1.1, DNS server na toj mreži je postavljen na 1.2 i 1.3.
Unesem te postavke u LAN postavku openwrta, još podesim da on ima sučelje na 2.1 ali nikako ne otvara isti dns.
Firewall je u svim smjerovima Allow, masqarade na wan to lan.
Ali nikako ne radi kako želim.
Na DNS u koji je podešen na routeru prije je recimo dns od tnt posta.hr podešen na drugačiji zapis koji otvara, ali iza openwrta ne otvara.
Uz to s mreže prvog routera ne mogu otvoriti Luci kada otvorim 2.1 ili ip koji vidim iz routera da je dodijeljen
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:44   #2469
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
Ljudi može malo pomoći za bolje poznavatelje openwrt-a.
Došao mi pod ruke tplink ax23, i mislio ga dodat u svoju mrežu kao još jedan ap.
Pošto mi do sad dva rade sasvim dobro sa openwrt-om. Danas napravio instalaciju po upustvima sa openwrta ali kad je napravio sve više ne mogu se uopće spojit na njega. Iako pokaziva da mu je adresa 192.168.1.1 ne mogu se spojit na njega ka da ga nema. tplinkova 192.168.0.1 ne postoji. u pustim pokušajima reseta i gašenja čak se pojavi i openwrt wifi mreža ali ni kad se na nju spojim ne mogu otvorit luci. mislim da je na svježem openwrtu wifi ugašen.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 08:02   #2470
kreso77
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor MKmarino Pregled postova
Ljudi može malo pomoći za bolje poznavatelje openwrt-a.
Došao mi pod ruke tplink ax23, i mislio ga dodat u svoju mrežu kao još jedan ap.
Pošto mi do sad dva rade sasvim dobro sa openwrt-om. Danas napravio instalaciju po upustvima sa openwrta ali kad je napravio sve više ne mogu se uopće spojit na njega. Iako pokaziva da mu je adresa 192.168.1.1 ne mogu se spojit na njega ka da ga nema. tplinkova 192.168.0.1 ne postoji. u pustim pokušajima reseta i gašenja čak se pojavi i openwrt wifi mreža ali ni kad se na nju spojim ne mogu otvorit luci. mislim da je na svježem openwrtu wifi ugašen.



Da li prolazi ssh root@192.168.1.1 (bez passworda)?
kreso77 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 09:46   #2471
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
Možeš malo pojasniti. Nisam baš koristio ssh do sad. Googlam pa ću vidit. Jučer probao napravit upload upgrade openwrta preko cmd i to je uredno napisao da je upload prošao ali kad sam probao otvoriti ssh i napravit da pokrene instalaciju nije prošlo. Napisao je ili neki eror ili access denied. Nisam točno siguran.

Edit: Probao kad sam došao s posla. Ili napiše no host, ili koji put conection timed out.

Zadnje izmijenjeno od: MKmarino. 23.09.2023. u 17:33.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na