Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2018., 14:18   #91
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor kruno23 Pregled postova
Pozdrav,

imam pitanje u vezi BluRay pržilice. Naime, već 5 godina imam LG BH16NS40, i u zadnjih 2-3 tjedna počeo je stvarati probleme. Kada spržim DVD(pržim samo one od 25,50 i 100 GB) ne želi pokrenuti film, seriju... Nekada pokrene 1 od 3 filma, ili nekoliko epizoda serije i to je to. Pročistio sam leće s DVD s četkicama, ali i dalje ne radi kako treba. U čemu bi mogao biti problem? Da li se može popraviti, ili mi polako rikava?

Hvala
Imam identičnu pržilicu 6god. Radi kao prvi dan s time da sam prije 3god čistio leće s isopropilnim alkoholom i štapićem za uho, ne zato jer nije radila nego sam preslagivao kučište pa sam usput to napravio kad je već sve bilo vani. Oni DVD-i za čišćenje neće ništa napraviti, baci to u smeće.

Ta pržilica kao i mnoge druge ne voli kada se jako stegne u kučište jer se mehanizam deformira i onda se krene mučiti s čitanjem i pisanjem, te ispušta čudne zvukove. Ja sam svoju pričvrstio samo s toolless mehanizmom na kučištu bez šarafa, sve samo na klik.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 09:19   #92
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Mene zanima, da li 4k filmovi rade na przilicama koje citaju 100 gb disk?? I koji modeli, jer bi si uzeo novu przilicu, iako mi ova dobro sluzi, uzeo bi si dodatnu
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:17   #93
Bodulina
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
Blu Ray room.
Dobar dan svima, naime, imam problem kod čitanja medija u BD room. Spomenuti BD sam izvadio iz Blu Ray Philips nakon što se pokvario (HDMI utor). PC u biosima očitava BD kao takav sa nazivom i modelom (device mamager tkođer) mogu upravljati s njim ( otvori, zatvori) ali ne očitava. Kad stavim DVD (original ili prženi) medij se vrti, ali prikazuje kao da je prazan medij.. Zna li itko kako riješiti ovu situaciju. Naziv iz BIOS-a MediaTek UNIVERSAL8575, a u device manageru MTK 8575 BC 3300 8575. Pokušao sam sa raznim playerima, pa sa K-Lite codec, ali bez promjena..
Bodulina je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 13:24   #94
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Rješenje 1.

Citiraj:
Right click on Windows Start Button I Device Manager I Dvd/cd-Rom Drives I expand it and uninstall all drivers listed there (uncheck the option of "delete" if asked). Now right click on "Name" and scan for hardware changes (twice). Reboot the system if the problem persists.
Rješenje 2.

Citiraj:
Right click on Windows Start Button I Device Manager I Dvd/cd-Rom Drives I open the dvd driver I Driver I click on "Roll Back" Restart your pc after Rolling back!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 14:22   #95
Bodulina
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
nemam opcije za uninstall all driver već uninstall devices ( ako je to isto??) i ne dozvoljava opciju roll back driver ( zatamnjeno).
Bodulina je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 16:07   #96
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Da, probaj ovaj prvi korak samo s remove drivers. Pa dalje kako te navodi ovaj guide.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 17:15   #97
Bodulina
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da, probaj ovaj prvi korak samo s remove drivers. Pa dalje kako te navodi ovaj guide.
nemam opciju remove driver, već, drive details , update driver ( što san već pokušao i kaže kako imam već instaliran najbolji driver) pa disable device i uninstall device..
Bodulina je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 18:07   #98
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
K-Lite Codec Pack ti neće pomoći, a MTK 8575 BC 3300 8575 je čipset tog Blu-ray playera kojeg si izvadil iz linijskog Philips playera. Obzirom da taj Blu-ray player nije namijenjen ugradnji u osobna računala, vrlo vjerojatno se radi o firmware ograničenju, pod pretpostavkom da se uopće može nadograditi za ispravan rad u računalu. Kaj se samog softvera tiče, za DVD/Blu-ray reprodukciju trebaš PowerDVD, WinDVD, AnyDVD HD, VLC, MPC-HC, KMPlayer, Potplayer i slično.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 08:00   #99
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Pozdrav! Koliko je sigurno snimiti slike i ostale fajlove na blu ray re disk? Imam jedan BDRE od 100 Gb, i na njega sam spremio slike i videe sto sam snimao u Japanu i Kini, pa me zanima da li se isplati raditi backup na blu ray diskove, pogotovo ako se isplati na ove izbrisive? Hvala
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 10:03   #100
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Isplativo? Ne... isa sam pogledat cijene medija i svejedno je puno isplativije samo kupovat 2.5" diskove
A backup bez 3 verzije ionako nije backup tako da ako si vec snimia i imas jos dvi verzije sve pet...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 10:48   #101
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ti nikako da se dogovoriš sam sa sobom kakvu vrstu backupa želiš. Sa BR si skočio na LTO trake, a sada si nazad na BR.
Da li ti uopće znaš što hoćeš?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 10:56   #102
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Isplativo po GB sigurno nije, tu su hard diskovi puno jači, ali i manje sigurni.


Paket od 5 Verbatima M-Disc blu-raya je oko 110 kuna. To su sve rjeđi HTL blu ray diskovi i posebno su napravljeni za backup. Ako bi išao raditi backup na blu ray, onda bi išao na taj disk. Sigurno je bolji i sigurniji od mehaničkih hard diskova


Ovi uobičajeni blu ray diskovi su sve više LTH (organski sloj) i na njih ne bi baš stavljao bitne podatke ako želim da dugo ostanu sačuvani.
Na izbrisive medije se backup ne radi.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 12:53   #103
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ti nikako da se dogovoriš sam sa sobom kakvu vrstu backupa želiš. Sa BR si skočio na LTO trake, a sada si nazad na BR.
Da li ti uopće znaš što hoćeš?
Pisao sam tamo u temi da namjeravam uzeti LTO, i to stoji.. isto takos am napisao i tamo da imam blu ray diskove, i da ih kupujem radi potrebe.. ali me i zanima isplativost istih, dok ne uzmem lto.. nema nista lose u tome, zar ne? jebga, ako nekome smeta sto pitam, nemora ni otvarati ovu temu :P
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 18:56   #104
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Da li netko koristi M diskove?
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 14:04   #105
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa kaj imate po hardovima da nemate mjesta?

Samo mi nemojte reći filmove, igre i mjuzu, jer se danas film skine za 10 min.

je , samo što?, gdje ?, kako? , i koliko?, pogotovo naslovi i ako se nađu pa torrent stoji neaktivan po godinu dana
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 10:33   #106
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Pozdrav! Imam externu blu ray przilicu, i ne prepoznaju mi je windowsi 10, a komp koji sam imao prije iz 2018.te god. je bez problema prepoznava, presao sam na amd procesor, kao sto je vidljivo u opisu, i kada spojim drugu przilicu, radi uredno.. Neznam do cega bi moglo biti ?
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 10:44   #107
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ni na jednom usb portu koje MBO ima?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 10:46   #108
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Ni na jednom usb portu koje MBO ima?

Ne, jako cudno, a kada spojim externi HD-DVD od xbox360, koji je i stariji, prepozna ga bez problema.. a ovu blu ray przilicu i na laptopu prepozna, i na moj prijasnji komp, i na komp od necaka, i radi bez problema.. Nije mi bas jasno, jer da ga ni u biosu ne prepoznaje, malo cudno
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 11:24   #109
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Hmmm... ako ga ne vidi u BIOSu...

Mozda jos provjeriti ima li kakav noviji bios za tu ploču
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 11:35   #110
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Provjeriti cu, mada sumnjam, Komp je nov, mada je ova ploca izasla prije par godina, mozda dvije godine, i nije mi bas jasno zbog cega ga ne zeli prepoznati
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 12:04   #111
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Ista stvar, ne prepoznaje ga .. Ful mi krivo, neznam sto da jos pokusam.. Uopce mi nije jasno zbog cega
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 10:47   #112
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Pozdrav! Imam externu blu ray przilicu, i ne prepoznaju mi je windowsi 10, a komp koji sam imao prije iz 2018.te god. je bez problema prepoznava, presao sam na amd procesor, kao sto je vidljivo u opisu, i kada spojim drugu przilicu, radi uredno.. Neznam do cega bi moglo biti ?
Pricamo o 5.25" Plavome Rajku s napajanjem, ili slimfit bogecu za laptope?

Nakon neke od sistemskih zakrpi, 10-ka je radila s driverom bas takvu situaciju, da se BL nije mogao prepoznati. Znam da me je netko isto pitao uzivo za pomoc, pa je morao reinstalirati, jer ga drugacije nije mogao dobiti. Rekao bi ne vise od pet godina unazad.

Ako svjedocis da ga mozes prepoznati na drugim masinama, posebno 10-tki, probaj prvu soluciju, pa pretrazi slicne epizode na webu, dok ne saniras. Ovako na nevidjeno sugestija.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 11:16   #113
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pricamo o 5.25" Plavome Rajku s napajanjem, ili slimfit bogecu za laptope?

Nakon neke od sistemskih zakrpi, 10-ka je radila s driverom bas takvu situaciju, da se BL nije mogao prepoznati. Znam da me je netko isto pitao uzivo za pomoc, pa je morao reinstalirati, jer ga drugacije nije mogao dobiti. Rekao bi ne vise od pet godina unazad.

Ako svjedocis da ga mozes prepoznati na drugim masinama, posebno 10-tki, probaj prvu soluciju, pa pretrazi slicne epizode na webu, dok ne saniras. Ovako na nevidjeno sugestija.


.

Da to je model LG BE06LU10. Isprobati cu bas reinstalaciju windowsa, pa cu vidjeti sto ce biti, mada mi je cudno da ga niti u biosu ne mogu vidjeti, imam i slim koji sam uzeo prosli mjesec, i radi normalno



__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 13:26   #114
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Ma kakva reinstalacija OS-a, radi jednog uredjaja. Na tragu...

Puno sitnica moze biti.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 18:39   #115
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma kakva reinstalacija OS-a, radi jednog uredjaja. Na tragu...

Puno sitnica moze biti.


...



Moze da, ali sam reinstalirao windowse jer mi nije problem, i evo, radi bez problema.. Ocito je bio negdje problem i pokusavao sam sve i svasta, i nisam ga uspio namjestiti da radi, i sada radi kao da nista nije bilo
BTW sve sam ja ovo pokusavao prije i nije bio radio.. tako da...
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 21:50   #116
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
@HD3850,

zavidim ti na duhu mladosti, ili na poletu entuzijazma.

Da sam u najmirnijem ljetnom danu na odmoru, dvojim da bi nekoliko dana trebao da se natjeram to napraviti. Nekome drugome, bez problema, sebi, kao najtezi teret.

i najvaznije, sve ti ponovo radi


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 23:20   #117
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Haha, vjerujem ti.. ja sam na godisnjem dva tjedna, pa imam vremena.. ali ovo me kopkalo vec neko vrijeme, tj mjesec dana od kada sam slozio novi komp, i steta bi mi bilo da mi ova przilica stoji
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 20:57   #118
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
ja ima također blu rej ali interna prža pljuno sam za nju polovnu 200kn spržio par medija, al kolko vidim da su cijena novog hdd od 1tb mislim da više nema smisla pričati o blureju mediji+prža u odnosu na hdd od 300tinjak kn misli da ide lagano u prošlost
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 23:39   #119
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Što se kapaciteta i cijene tiče, svakako. Ako se gore ide bacati nekakav malo bitan video, muzika, što li već, onda je bolje hdd. Ali ako se drži backup, onda bi puno prije par kvalitetnih HTL blu ray diskova za bitne stvari nego sto tih mehaničkih užasa
Optika je optika
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 09:35   #120
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Ja imam M blu ray diskova, i za najbitnije, kao sto su slike i jos neke stvari, daleko pouzdanije mi je sprziti na blu ray, jer hdd moze sutra riknuti, ali za nebitne stvari je ipak hdd u prednosti, mada ja imam jako puno hddova, tako da sam opskrbljen sa svime i svacime
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na