Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2008., 12:40   #241
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Obzirom da ovdje ima ekonomista, molio bih za malu pomoć. Trebao bi neku matematičku/ekonomsku formulu po kojem bi mogao izračunati dobit fonda između dva datuma uz uvjet da sam u fond ulagao više puta, različitih datuma i različite cifre. Npr. (datumi i iznosi su proizvoljni) 24.05. u fond sam uložio 5.000kn, 05.07. još 2.000kn, a 10.09. još 3.000kn. Kolika mi je dobit za taj fond 31.12.?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 13:02   #242
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da ovdje ima ekonomista, molio bih za malu pomoć. Trebao bi neku matematičku/ekonomsku formulu po kojem bi mogao izračunati dobit fonda između dva datuma uz uvjet da sam u fond ulagao više puta, različitih datuma i različite cifre. Npr. (datumi i iznosi su proizvoljni) 24.05. u fond sam uložio 5.000kn, 05.07. još 2.000kn, a 10.09. još 3.000kn. Kolika mi je dobit za taj fond 31.12.?
5000xdobit (24.05 - 31.12) + 2000xdobit (05.07 - 31.12) + 3000xdobit (10.09 - 31.12).
Po dobit mislim na postotak.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 14:23   #243
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
koje bi sad dionice bile najisplativije za kupnju ???

...ciljam na t-com, dal bi se bilo pametno upustiti u to, ili je bolje kupit neki investicijski fond ???
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 18:09   #244
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Ne diraj fondove jos neko vrijeme, pocekaj 10ak dana da vidis situaciju a onda bi i oni trebali po malo gore.
Ja kupio malo HT-a, sada ih imam 100+ i cekam godinu dvije, ne zuri mi se nigdje. S obzirom na trenutno stanje sve je pametno kupiti, ali ako ces cekati,a ne za dva mjeseca vaditi lovu.
To da je trebalo prodati HT-e na 400kn su price, da trebalo je sada kada vidis stanje, ali lako sada...
Moja preporuka HT-e(samo moras cekati neko vrijeme da se iskrcaju) i mozda IGH i Nikola Tesla Ericsson....po meni gradevina bi trebala biti No.1
Moje misljenje
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 13:18   #245
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
pozdrav

Trebao bi savijet ukoliko netko zna šta bi bilo najbolje trenutno napraviti:
1. prodati postoječe dionice
2. sačekati i vidjeti cca 1mj pa onda prodati s obzirom da je situacija na
tržištu dionica trenutno(loša)

Imam dionice IPK Osijek malo sam pokušao pratiti trenutno stanje ali pošto sam slab sa poznavanjem(dotične tematike) molio bi savjet ako netko zna nešto više.

Unaprijed hvala.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 13:31   #246
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da ovdje ima ekonomista, molio bih za malu pomoć. Trebao bi neku matematičku/ekonomsku formulu po kojem bi mogao izračunati dobit fonda između dva datuma uz uvjet da sam u fond ulagao više puta, različitih datuma i različite cifre. Npr. (datumi i iznosi su proizvoljni) 24.05. u fond sam uložio 5.000kn, 05.07. još 2.000kn, a 10.09. još 3.000kn. Kolika mi je dobit za taj fond 31.12.?

imaš na www.hrportfolio.com obračun svih prihoda, samo se moraš registrirati i zatim unijeti vrijednosti i vremena uplata, prema obračunima koje si dobio od društva za upravaljanje fondom u kojem si kupio udjele. podaci su iznos uplate (umanjen za ulazne naknade ako ih ima), datum uplate, broj kupljeih udjela temeljem uplate i sl. a sve to imaš navedeno na tim potvrdama.

dupli post - molim izbrisati ovaj
lp

p.s. nisam reklamirao navedeni site, pa ako je greda, slobodno moderatori pobrišite, a coconut javi se na pm.

Zadnje izmijenjeno od: b.b.. 06.02.2008. u 13:35. Razlog: dupli post - molim izbrisati ovaj
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 13:34   #247
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da ovdje ima ekonomista, molio bih za malu pomoć. Trebao bi neku matematičku/ekonomsku formulu po kojem bi mogao izračunati dobit fonda između dva datuma uz uvjet da sam u fond ulagao više puta, različitih datuma i različite cifre. Npr. (datumi i iznosi su proizvoljni) 24.05. u fond sam uložio 5.000kn, 05.07. još 2.000kn, a 10.09. još 3.000kn. Kolika mi je dobit za taj fond 31.12.?

imaš na www.hrportfolio.com obračun svih prihoda - oni to korektnije zovu obračun imovine jer nisu samo prihodi (dobi) oni koji se računaju - tu je i ovih mjeseci prisutan gubitak ), samo se moraš registrirati i zatim unijeti vrijednosti i vremena uplata, prema obračunima koje si dobio od društva za upravaljanje fondom u kojem si kupio udjele. podaci su iznos uplate (umanjen za ulazne naknade ako ih ima), datum uplate, broj kupljenih udjela temeljem uplate i sl. a sve to imaš navedeno na tim potvrdama.
Na kraju ti njihov kalkulator pokaze koliko si dobio (zelen) ili koliko si izgubio (crven, da i to je moguće)

lp

p.s. nisam reklamirao navedeni site, pa ako je greda, slobodno moderatori pobrišite, a coconut javi se na pm. ne reklamiram niti jedan fond, imam udjele u nekoliko.
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 18:21   #248
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor tdominov Pregled postova
Trebao bi savijet ukoliko netko zna šta bi bilo najbolje trenutno napraviti:
1. prodati postoječe dionice
2. sačekati i vidjeti cca 1mj pa onda prodati s obzirom da je situacija na
tržištu dionica trenutno(loša)

Imam dionice IPK Osijek malo sam pokušao pratiti trenutno stanje ali pošto sam slab sa poznavanjem(dotične tematike) molio bi savjet ako netko zna nešto više.

Unaprijed hvala.
Sve ovisi kako stojis sa novcem. Ako ti novac treba onda nemas sta razmisljati, ako ti nije za kruh,cekaj bolja vremena,a oce li to biti za mjesec ili dva tesko je reci. Najbolje je ici u dokup ako imas casha, ako nemas, onda strpljen spasen.
S obzirom na stanje u Americi mogli bi biti jos dugo strpljeni,a spaseni valjda isto...
Eto nam HT blizu 300kn...
Crobex danas finih -2.51%...

@coconut
Pa sigurno iams na linku od fonda/banke klakulator gdje uneses datum ulaza i izlaza i imas dobit, odnosno gubitak,ovisno si u fondu prije 6.mjeseca 2007. ili poslije

Post nikoga ne nagovara na kupnju vec je misljenje autora(istinito ili tocno vrijeme ce pokazati). Vlasnik sam HT-R-A i BZJK-R-A dionica. Ulazem u fondove.

@b.b.
U kojim si fondovima? Moze i na P.M.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 21:40   #249
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa dokle misli ovaj HT padat...

dođe li na 280 ja ju prodajem, ne hebem više čekanje...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 00:58   #250
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa dokle misli ovaj HT padat...

dođe li na 280 ja ju prodajem, ne hebem više čekanje...
***em te ludog nemoj samo takvu glupost napravit....
pa nećeš valjda prodat u najnižoj točci, sad bi trebalo kupit, a samo budale sad prodajeju......
.....ako se spusti do cca 280, ja kupujem, kupio sam Ht sa javne ponude i prodao za 1mj. po cijeni 387.50kn, čista zarada 7000kn....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 08:24   #251
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor karlito