Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2020., 22:19   #15421
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
LG 43” je odgovor ali mislim da se bez posebnih popusta treba protegnuti jos par stotina kuna vise ako govorimo o 4K

ja sam na ljetu uzeo LG 43UM7450 za 2699kn


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 22:53   #15422
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja bi rekao da je sad samsung UE43TU8072 best buy u tom rangu pogotovo za VA(bolje crne) panel, a čisto da naglasim osobno vrlo mnogo ne volim samsung ali mislim da trenutno je best buy. IPS(veci kut gledanja) konkurencija mu je LG 43UN73903 ali globalno Samsung je bolji tv, osim WebOSa od lga

Sony xg7005 ima grozan smart. Panasonic nikad nisam ni vidio ni koristio pa ne mogu komentirat. Philips mi je prekopmpliciran s modelima i kvaliteta tv-a i brzina androida variraju od modela do modela. Ali tu je selling point primarno ambilight ko voli.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 22.11.2020. u 23:19.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 23:06   #15423
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Lani u ovo vrijeme sam za 2200kn uhvatio istog ovog LG 43UM7450 kao i kolega iznad i mogu ga samo toplo preporučiti. Za taj novac definitivno je bio best buy. Brzo i ugodno korištenje, ok slika, a plus je i magic remote.
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 23:11   #15424
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Sad bi to bilo nesto u rangu mislim LG 43NANO793 al to je vec 3000/3500+ kn
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 23:15   #15425
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja bi rekao da je sad samsung UE43TU8072 best buy u tom rangu pogotovo za VA panel, a čisto da naglasim osobno vrlo mnogo ne volim samsung ali mislim da trenutno je best buy. IPS konkurencija mu je LG 43UN73903 ali globalno Samsung je bolji tv, osim WebOSa od lga

Sony xg7005 ima grozan smart. Panasonic nikad nisam ni vidio ni koristio pa ne mogu komentirat. Philips mi je prekopmpliciran s modelima i kvaliteta tv-a i brzina androida variraju od modela do modela. Ali tu je selling point primarno ambilight ko voli.
Treba uvijek naglasiti da tko će gledati obiteljski (djeca s poda možda...) i iz raznih kuteva da je možda IPS matrica (LG) ipak tu u prednosti.

Ko preferira filmove i serije u mračnim prostorima i gledat će više manje direkt u TV, onda VA (Samsung).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 23:18   #15426
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Naravno, to se nekako i podrazumjeva pa zaboravim naglasit

evo nadodano
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 23:22   #15427
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ja imam samsung 7 seriju, znači isto ulazni uhd model i televizor ima 2 velike mane. Prva je edge led i probijanje osvjetljenja. Druga je manjak memorije pa nemožeš updejtat niš na njemu.Kakvi su danas ovi ulazni modeli nemam pojma

@elven očeš vidjet kod mene va u mraku?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 01:07   #15428
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

Tu na dnu imate usporedbu i komentar prema drugim budget tv-ovima

Kako i oni kazu, tu8000 je losiji od ru8000, ali i jeftiniji i blizi je ru7000. Zasto samsung radi te gluposti sa brojevima modelabnece mi nikad bit jasno... Ali i dalje u buget segmentu tv-ova nema bas nesto izbora. Ja sam mislio da ce se tu TCL iskazat, kad ono flop
Hisense isto nisam nikad ni vidio ni probao.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 08:07   #15429
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Javio mi se davorin preko pp sa preporukom philipsa, molio bi da me zaobiđe davorin i philips. Ogadio mi je marku pa je nebi kupio niti da je zadnja na svijetu.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 08:20   #15430
highdook
Registered User
 
highdook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Offshore
Postovi: 31
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kaj je ta tablica neka reklama za qled ili
ako ipak nije,vjerujem da bi neki forumaš ovdje sa prosječnim znanjem o tehnologijama videoprikaza napisao puno bolju tablicu
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
"QLED zaslon" ne postoji, to je markentinša fora od Samsunga da prodaje LCD sa LED pozadinski osvjetljenjem neupućenim ljudima koji misle da dobivaju nešto slično OLEDu.
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Potpis.. Crna na qledu odlicna?
Tablica nije realna te ne ukljucuje vrlo bitne stvari poput procesiranja slike i upscalinga koji cine vidljivu razliku među mnogobrojnim lcd tv panelima...
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da, tablica je totalna qled reklama odmah se vidi po prva dva parametara i netočnim informacijama. Samsungov pandan Philips promociji

Oledi nemaju contrast ratio koji je napisan nego beskonačan. Qledi nemaju napisani contrast ratio nego ovisi o modelu Q60 ima 7000:1 q70r samo 6500:1 a q90 ima 150000:1 kako je kolega rekao procesiranje slike, tip panela, tip osvjetljenja, broj microdimming zona. Reaponse time panela je nebitan, bitnije je procesiranje jer tu ode vecina response timea. Ali i u tome ce OLED uvik bit brzi od QLED, ali je nebitno u ovom slučaju jeli panel 0.1 ili 1, kad je tv cca 8ms.. itd itd
Ova tablica je dio Specijalističkog diplomskog stručnog studija iz sigurnosti i zaštite Denisa Jankovića na Veleučilištu u Karlovcu. Dio je završnog rada kojemu je mentor bio dr.sc. Damir Kralj 2018.g.
Da li su vaši komentari temeljeni na nekakvim istraživanjima i stručnoj literaturi ili su rezultati gledanja recenzija po YouTubeu i čitanja tehničkih podataka sa proizvođačkih specifikacija? Ne znam.
Nemojte se ljutiti, pogledam i ja hrpu recenzija na YouTubeu, ali više vjerujem znanstveno potkrijepljenom izvoru.
Ako je to diplomski rad, pretpostavljam da se čovjek potrudio naći prave činjenice iz provjerenih izvora.
Da ne morate guglati, downloadajte si diplomski rad, pa procijenite sami.
Nisam ja nikakav promotor QLEDa ili Samsunga. Ja sam na Panasonicovoj plazmi iz 2007.g. koju ću brzo mijenjati jer je burn-in toliko očit da se vidi već na svakoj slici.http://cloud.tapatalk.com/s/5fbb5f77...peci_struc.pdf
highdook je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 09:06   #15431
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Pogledaj literaturu tog rada pa će ti biti sve jasno /facepalm
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 09:09   #15432
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Javio mi se davorin preko pp sa preporukom philipsa, molio bi da me zaobiđe davorin i philips. Ogadio mi je marku pa je nebi kupio niti da je zadnja na svijetu.
Philips se kupuje zbog Ambilighta, i ove novije serije nisu više kriminalne kao one zbog kojih je Philips došao na loš glas, jer su kinezići ugrađivali komponente ko da je to Teslaili Vivax, ako ne i gore.

Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ja imam samsung 7 seriju, znači isto ulazni uhd model i televizor ima 2 velike mane. Prva je edge led i probijanje osvjetljenja. Druga je manjak memorije pa nemožeš updejtat niš na njemu.Kakvi su danas ovi ulazni modeli nemam pojma

@elven očeš vidjet kod mene va u mraku?
Neću hvala, ja imam VA TV i ne bi ga više nikad uzeo, osim nekog high enda. Ali moram to pisati da me ne proglase da reklamiram IPS, kojeg osobno smatram idealnim za 85+% čovječanstva, barem u LG-evim telkama.


Ali za gledanje filmova u mraku, evo vam jedan jeftin primjerak moje omiljene marke:

50" Panasonic za 2,999kn

Nema Dolby Vision i mislim da nema Disney+ aplikaciju, ali solidan TV provjerene marke za 3k 50".

Trebao bi biti bolji od ulaznih Samsunga.

Citiraj:
Autor highdook Pregled postova
Ova tablica je dio Specijalističkog diplomskog stručnog studija iz sigurnosti i zaštite Denisa Jankovića na Veleučilištu u Karlovcu. Dio je završnog rada kojemu je mentor bio dr.sc. Damir Kralj 2018.g.
Da li su vaši komentari temeljeni na nekakvim istraživanjima i stručnoj literaturi ili su rezultati gledanja recenzija po YouTubeu i čitanja tehničkih podataka sa proizvođačkih specifikacija? Ne znam.
Nemojte se ljutiti, pogledam i ja hrpu recenzija na YouTubeu, ali više vjerujem znanstveno potkrijepljenom izvoru.
Ako je to diplomski rad, pretpostavljam da se čovjek potrudio naći prave činjenice iz provjerenih izvora.
Da ne morate guglati, downloadajte si diplomski rad, pa procijenite sami.
Nisam ja nikakav promotor QLEDa ili Samsunga. Ja sam na Panasonicovoj plazmi iz 2007.g. koju ću brzo mijenjati jer je burn-in toliko očit da se vidi već na svakoj slici.http://cloud.tapatalk.com/s/5fbb5f77...peci_struc.pdf
Naj se ljutit, ali mnogi od nas ovdje znaju što je QLED i u ovom radu se vidi da autor ili a) ne zna, ili b) reklamira.

Autor ga je ovdje predstavio kao konkurenciju OLED-u, što ovaj nije. Ne moram ni gledati ni čitati rad, ali kao da mu je literatura Samsungov marketinški materijal.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 09:13   #15433
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor highdook Pregled postova
Ova tablica je dio Specijalističkog diplomskog stručnog studija iz sigurnosti i zaštite Denisa Jankovića na Veleučilištu u Karlovcu. Dio je završnog rada kojemu je mentor bio dr.sc. Damir Kralj 2018.g.
Da li su vaši komentari temeljeni na nekakvim istraživanjima i stručnoj literaturi ili su rezultati gledanja recenzija po YouTubeu i čitanja tehničkih podataka sa proizvođačkih specifikacija? Ne znam.
Nemojte se ljutiti, pogledam i ja hrpu recenzija na YouTubeu, ali više vjerujem znanstveno potkrijepljenom izvoru.
Ako je to diplomski rad, pretpostavljam da se čovjek potrudio naći prave činjenice iz provjerenih izvora.
Da ne morate guglati, downloadajte si diplomski rad, pa procijenite sami.
Nisam ja nikakav promotor QLEDa ili Samsunga. Ja sam na Panasonicovoj plazmi iz 2007.g. koju ću brzo mijenjati jer je burn-in toliko očit da se vidi već na svakoj slici.http://cloud.tapatalk.com/s/5fbb5f77...peci_struc.pdf


Onda je pao odmah na stavci QLED - LED jer je istaknuo marketinški naziv jednog proizvođača. Što nije stavio u tablicu Nanocell od LG isto tako ili kako ostali proizvođači već zovu svoje tehnologije.

Ako uspoređuje bazne tehnologije onda su to katodna, LCD, plazma i OLED. U LCD onda ide po vrsti pozadinskog osvjetljenja da li je LED ili nije, po veličini tih lampi, tj. koliko je odvojenih osvjetljenja da se mogu gasiti po potrebi itd. Vjerojatno puno sam toga i fulao, ali mi nije bitno pošto se ja ne bavim time. Njemu bi trebalo biti bitno ako piše diplomski o tome ili se bavi istim.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 09:44   #15434
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216