Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2020., 18:45   #1
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Mi 9 Lite water damage

Mob mi je upao prije mj dana u vodu (manje od sekunde doslovno). E sad prvo nije radio zvucnik, ostavio ga da se osusi i sve je bilo normalno do drugog dana. Onda se iskljucio i od tada kad ga ukljucujem stoji na FASTBOOTU. Skinuo sam program za prefleshati (tako stoji na youtube), ali mi javlja neku gresku. Ima li netko ideju sto je moglo otici?

Stavio ga na ebay na prodaju za 80e javilo mi se valjda 5 ljudi sa tim ostecenjem. Ima li smisla jos nesto pokusati?

Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 22:21   #2
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Mob mi je upao prije mj dana u vodu (manje od sekunde doslovno). E sad prvo nije radio zvucnik, ostavio ga da se osusi i sve je bilo normalno do drugog dana. Onda se iskljucio i od tada kad ga ukljucujem stoji na FASTBOOTU. Skinuo sam program za prefleshati (tako stoji na youtube), ali mi javlja neku gresku. Ima li netko ideju sto je moglo otici?

Stavio ga na ebay na prodaju za 80e javilo mi se valjda 5 ljudi sa tim ostecenjem. Ima li smisla jos nesto pokusati?

Hvala.

Ako se isključio sam od sebe to nije dobar znak . Od jednostavnijih kvarova pada mi na pamet je da je možda otišla "Volume -" tipka, tj. da je stalno spojena pa zato ulazi u fastboot. Ali to bi vjerojatno primijetio i dok je telefon bio upaljen. Ako misliš da ti se isplati možeš probat zamijenit flex traku s tipkama, dođu dolar-dva s poštarinom.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2020., 12:54   #3
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Ako se isključio sam od sebe to nije dobar znak . Od jednostavnijih kvarova pada mi na pamet je da je možda otišla "Volume -" tipka, tj. da je stalno spojena pa zato ulazi u fastboot. Ali to bi vjerojatno primijetio i dok je telefon bio upaljen. Ako misliš da ti se isplati možeš probat zamijenit flex traku s tipkama, dođu dolar-dva s poštarinom.

E nije tipka. Normalno udem u Recovery mode i saltam gore dolje. Jucer sam preflashao novi software i sve je normalno proslo. Ide se pokrenuti i samo se MI znak kao ugasi i to je to. Normalno puni.

Mislim da ce na prodaju pod defektne i to je to.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 06:41   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Kaj si fleshao,jesi li išao postepeno ili si fleshao onaj njegov komplet ...


Kad si u fastbootu, trebaš posebno fleshati boot,imagei i ... mislim da ima 3-4 stvari, probati još to napraviti ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 08:18   #5
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Kaj si fleshao,jesi li išao postepeno ili si fleshao onaj njegov komplet ...


Kad si u fastbootu, trebaš posebno fleshati boot,imagei i ... mislim da ima 3-4 stvari, probati još to napraviti ...
Skinuo onaj MI tool sto ti sam odaberes Fastboot i on skine novi software i sve sam odradi.

Ajde bas pokusam jos to prije nego ode na bubanj, iako mi je cudno da bi se nesto zblesiralo sa softwareom od vode.

Puno puno hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 09:18   #6
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Xda developers, tamo pogledaj za taj tvoj telefon

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na