Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2020., 12:08   #2551
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
a ima i korisnika koji padaju u trans od njegovih postova, kritiziraju druge a sami ne uspiju napisati niti jednu jedinu korisnu rečenicu u ovom threadu (osim pljuvanja po Logitechu).

Onima koji će sad filozofirati o ovom postu poručujem samo jedno - mogli ste ga sami napisati...

@xulos: Osjećaj je kao da tipkaš po tvrdim bradavicama Meni je osobno favorit, a probao sam podosta toga...

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 05.10.2020. u 13:57. Razlog: Bez vrijedanja!
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:14   #2552
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobro da ja vratim temu medju zive. Imam Red Dragom mehanicku i kao sto kazes tipške i nagib su mi malo previse i ne pasu mi. nabavio sam onda Logitech an blackfridayu mislim da je bila best buy za cijenu za koju se kupovala, znam da su mnogi navalili i odlcina je tipkovnica.

E sad obje te koje imam se cuju i znam da mehanicke se cuju, no dali postoji neka koja se ne cuje. Ono da je ful tiha, vidio sam video prije ali i ta se cuje i to iritantno. A ona sa drvenim palm restom lako rijesis, jer je drvo, odrezes sa pilom i kupis iz kine onaj mekani palm rest za 5$, lol

Dobro salu na stranu, dajte mi preporucite neku mehanicku tipkovnicu koja je tiha kod tipkanja i ako ima negdje video da ja to cujem.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:44   #2553
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Nadrobio si hrpu govana bez jedne konkretne korisne informacije i totalno si promašio poantu rasprave. Iz konteksta se vidi da nisi relevantan u ovoj temi i rasprava gotova.
A sad i ti, nije nadrobija hrpu govana, nego je ukazao na stvari koje treba paziti, jer se lako izgubi čovik u ovom svitu.
Ima i subjektivnih izjava, ali nema potreba za generaliziranjem.



@Sinac:
xulos je strastven, to mu je mana, ali u postu koji si quotao vidim samo reakciju na tvoje izjave, i pritom opet nije vrijeđao, već opet iznio da postoji svijet iznad standardnog komercijalnog, kojeg je isproba i čije iskustvo dijeli u ovoj temi.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 13:05   #2554
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Tema je super za pročitati i dati si uvida što pojedinci koriste s obzirom na potrebite namjere i korištenje iste, a isto tako i što tko želi i traži i koliko mu to treba.
Dakako da će svatko odlučiti što kupiti i barem je tu lakše naći neki izbor u odnosu na GPU gdje ima samo 2 opcije, ovdje ih ima i previše
Potrebe će diktirati i koliko je netko "keša" spreman dati, sad hoće li mu to odgovarati ili ne zavisi od puno faktora, osobno sam imao G610(red switch) i s obzirom koliko sam ju platio nisam bio zadovoljan te nakon cca 3mj završila na njuškalu, smatrao sam da sam ju pretplatio i siguran sam da sam pri kupnji imao bolji izbor.
Sad sam na Roccet Horde AIMO i super sam zadovoljan, cijena prihvatljiva dakle izbora ima, a tema je za sve one koji žele nešto novo i posavjetovati se ili naučiti nešto o istima super.


Kolega @xulos je jako dobro informiran te doprinosi temi svojim postovima i savjetima i samo tako neka nastavi, i nadam se da svatko tko želi mehaničku tipkušu mora biti spreman i platiti to što mu treba i želi, slićno kao i s bilo kojim dijelom hardwera, hoćeš "the top" pa onda to i plati


Hočeš biti gejmer imati "the beast" grafu od 1soma ojra a puno je dati 200ojra za tipkušu mehhh
Gejming je skup sport, a ako trebaš tipkušu za tipkanje postoje puno jeftiniji izbori za kancelariju/ured koji će to zadovoljiti.
A opet tko treba profesionalnu tipkovnicu za pisati neće mu biti problem platiti kad s njom zarađuje valjda
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 13:13   #2555
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Budući da poznajem Xulosa, ne mogu ga baš braniti jer bi to bilo u sukobu interesa, ali kolega stvarno predano sve testira i troši dosta slobodnog vremena i skromnih resursa na to čega ionako nema dovoljno, prolazi administrativne probleme s dragim nam poštarima ne bi li nabavio neku egzotiku i pokazao i slično.

Činjenica je da Logitech ne zna napraviti POUZDANU tipkovnicu koja će trajati, počevši od membranskih pa sve do najskupljih mehaničkih zato što izmišljaju toplu vodu i trpaju jeftinu plastiku koja puca i zapinje. Sve je dobro u početku dok radi, ali Logitech nekako ima najveći failure rate od svih proizvođača tipkovnica. Pusti plaćene reviewe na stranu, radije pročitaj prava iskustva ljudi, to nije samo Xulosovo subjektivno mišljenje, to je objektivno tako.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 13:21   #2556
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Budem si dao truda kroz koji dan sloziti megapost na 1. postu vezano za meh. tipkovnice, bude ono for dummies, od toga sto je meh. tipk do izlijevanja Artisan tipki iz epoxija Da se ekipa lakse snalazi s ovim pocetnim izborom i switchevima, a u sferu egzotike se lako uđe kad imas volju/zelju/novaca

Btw. Holy Pande zapele na carini, uskoro stizuuu !

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dobro da ja vratim temu medju zive. Imam Red Dragom mehanicku i kao sto kazes tipške i nagib su mi malo previse i ne pasu mi. nabavio sam onda Logitech an blackfridayu mislim da je bila best buy za cijenu za koju se kupovala, znam da su mnogi navalili i odlcina je tipkovnica.

E sad obje te koje imam se cuju i znam da mehanicke se cuju, no dali postoji neka koja se ne cuje. Ono da je ful tiha, vidio sam video prije ali i ta se cuje i to iritantno. A ona sa drvenim palm restom lako rijesis, jer je drvo, odrezes sa pilom i kupis iz kine onaj mekani palm rest za 5$, lol

Dobro salu na stranu, dajte mi preporucite neku mehanicku tipkovnicu koja je tiha kod tipkanja i ako ima negdje video da ja to cujem.
Najtise sto mozes kupiti gotovo ti je mx silent red. Zvuk istih : https://youtu.be/IdFIht3A2To?t=203 Nisu ultratihi ali od ovih consumer swticheva su najtisi. Najtise pak sto mozes dobiti su healios/sakurios/roselios od zealPC : https://youtu.be/GuWh8vspfCY?t=207 , kad se propisno lubaju, tipkovnica dampira nekakvom polietilenskom pjenom, mogu biti dead silent ako ih ne bottomiras.



Nista rezanje, nista mekani za 5€. Drveni palmrest je jako bitan na tgr alice ( kao i svakoj tipkovnici ali nemora naravno biti drveni, moze biti i pjenasti ali pravilno postavljen), jer nije bitno kakav je materijal, bitno je da zglobovi prilikom tipkanja nisu jako prema dolje a sake prema gore zbog sindroma karpalnog tunela. Ima likova koji imaju mramorni palmrest.

Da skuzite o cem pricam :







Alice je jos otisla korak dalje zbog ovog :


Najgori moguci polozaj za ruke.

Ovo je savrsene tipkovnica po pitanju ergonomije :

__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 05.10.2020. u 13:43.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 20:57   #2557
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Odlicno ove zvuce silent, a i one roselios mi zvuce jako tiho.
A ova zadnja tipkovnica mi je fenomenalna, samo s tom moras zant pravilno kucat.
A nebi mi na toj ni drveni palm rest smetao. Inace koristim taj iz kine pjenast na ovoj sad logitech nekoj tipkovnici mehanickoj i super mi je. Nemogu nikako drzat ruke u zraku i tipkat, moram imat nesto ispod dlanova bas zbog toga sto si napisao da ne dolazi dognjecenja tog zivca jer onda me ruke bole.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 09:53   #2558
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kolege, idemo malo stati na loptu. Ispada da se sada počinju pojavljivati prepucavanja i vrijeđanja iz opravdanih i neopravdanih razloga. Stoga ću ja navesti slijedeće, nekome se može sviđati, nekome uopće ne mora, ako će problem eskalirati onda ću u ovo uključiti i Tora i krešu pa ćemo sve bez problema razriješiti. Ovo nije prijetnja nego informacija tek toliko da svi shvatite da centar svemira nije tamo gdje vi stojite, to uključuje doslovno sve koji ovdje stavljaju bilo kakav post!
Ovo navodim jer sam član foruma zbog informacija koje se ovdje pojavljuju i zbog kolegijalne suradnje koju neki članovi sada uništavaju uvredama koje se pojavljuju u ovom threadu. Istina je da ne moram biti na ovom forumu, ima ih hrpa ali jednako tako ako se većina drži pravila foruma onda ih se može pridržavati i svaki pojedinac pa mislim da ćete se svi složiti da je onda pravilnije upozoriti jednog ili dva pojedinca nego se prepirati s većinom članova foruma.

1. Ovaj thread se zove Mehanicke tipkovnice i sve o njima (čitaj 1. post ! ) i pri tome sam naziv govori da je ovo tema vezana za sve MEHANIČKE TIPKOVNICE, dakle, da ponovimo - tipkovnice koje imaju mehaničke prekidače ispod tipki. To vrijedi i za tipkovnice od 300 kn i za one od 3.000 Eura.

2. Ukoliko vam se ne sviđa što se u istom threadu spominju tipkovnice od 300 kn i 300 Eura, tu je moderator i s njim možete dogovarati sve u vezi vaših želja, čestitki i pozdrava. Koliko znam svi ste dovoljno sposobni i pametni pokrenuti novi thread koji nije identičan nekom već postojećem. Prihvatite činjenicu da mehanička tipkovnica od 300 kn nije smeće niti da je ona od 300 Eura savršena.

3. Opet ću ponoviti svoj stav da svi imate pravo na svoje mišljenje o nekom proizvodu i slobodni ste iznijeti svoje mišljenje u normalnom tonu i bez vrijeđanja vlasnika/korisnika tog proizvoda. Morate prihvatiti činjenicu da nisu svi proizvodi glupi i bezvrijedni, niti su njihovi vlasnici glupi i nije da "nemaju pojma" zato što se vama sviđa drugi tip ili druga klasa proizvoda. To je otprilike kao da tvrdite da vozači Golfa nemaju pojma što je dobar auto jer se ne voze u Audiju. Svatko ima svoje mišljenje i svoj doživljaj nečega i to je čisto subjektivna stvar koja ni u kom slučaju ne bi smjela biti osnova za uvrede i omalovažavanje.
Citat iz pravila foruma, možete ih naći u ovom threadu:
Na PCE forumu strogo je zabranjeno:
2. Vrijeđanje i omalovažavanje sugovornika na osobnoj ili bilo kojoj drugoj razini, poticanje govora mržnje i bilo kojeg oblika diskriminacije (spolne, rasne, vjerske i druge). Iznošenje neistinitih tvrdnji koje mogu štetiti časti ili ugledu je kažnjivo djelo klevete (vidi čl. 200 Kaznenog zakona RH).

Ako nekome nešto oko toga nije jasno, pitajte Tora, on će vam drage volje sve objasniti jer strpljiv i naći će vremena da razriješi sve nedoumice oko toga.

____________________

Da se vratim na topic, Omnipoint switchevi izgledaju sasvim pristojno i zanimljivo:
https://steelseries.com/innovation/omnipoint-switches

Ne znam da li je već bilo stavljeno u threadu, Cherry ima Viola switcheve koji će biti jeftiniji od postojećih pa će biti i jeftinijih mehaničkih tipkovnica. Naravno da je razlika u kvaliteti, više informacija je ovdje:
https://techcrunch.com/2020/01/10/ch...3EIg9t3rpJftvE

Corsair na novoj K100 tipkovnici ima zanimljivo riješen sistem kontrole putem tipkovnice. Nije mi jasno zašto većina drugih tipkovnica nema softverski riješenu kontrolu putem valjka/kotačića osim za kontrolu zvuka.
https://www.theverge.com/2020/10/1/2...l-switches-opx

____________________

Samo da napomenem, ispred ovog posta bilo je par postova koji su me ponukali da napišem gore navedeni prvi dio, postovi su obrisani jer nisu uopće bili primjereni ovom forumu.
xulos, hvala, vidim da ide na bolje.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 06.10.2020. u 10:38. Razlog: NADOPUNA
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 10:36   #2559
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Joooj ova Roccat Suorraa sve gora,,

Double tapovi double spaceovi, nevata tipke, doslovno katastrofa dojnja dva reda....Širi se ko rak po njoj... pocelo je sa b i v sad je na space yxcvbbna
Ima li nekog lijeka?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 10:53   #2560
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Joooj ova Roccat Suorraa sve gora,,

Double tapovi double spaceovi, nevata tipke, doslovno katastrofa dojnja dva reda....Širi se ko rak po njoj... pocelo je sa b i v sad je na space yxcvbbna
Ima li nekog lijeka?
To je zrelo za reklamaciju, pogotovo ako je problem na više tipki.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 11:07   #2561
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Hehe, istekla garancija u 6 misec
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 11:14   #2562
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Hehe, istekla garancija u 6 misec
https://www.reddit.com/r/Roccat/comm...en_dodgy_keys/

Tu je korisnik riješio problem četkicom za zube.
Ništa te ne košta da probaš.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 11:35   #2563
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Tenks na linku nasa san tu ovo:
http://www.softpedia.com/get/System/...ring-Fix.shtml

Dobro se zalaufala, al dobro radi alatic.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 13:08   #2564
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ovo je savrsene tipkovnica po pitanju ergonomije :
Misliš, bila bi da ima ortholinear layout?

Po pitanju razdvojenosti - da, svakako, prirodniji položaj ruku.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 14:45   #2565
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nisam probao ortho nikada, mislim da bi mi bilo teško prebacivati se sa ortho na klasičnu i obrnuto ali vjerojatno da. Ovdje sam vise mislio na ergonomiju i sam položaj ruku. Imaš ortho, ako da koju?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 16:28   #2566
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Jasno, nezgodno je na prvu jer smo svi navikli na "klasičan" raspored,
ali se savlada.

Isprobavao sam, no nemam ništa kod sebe trenutno;
u planu je Ergodox, jednom .. stalno ulete neke druge stvari.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 21:34   #2567
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
pa definitivno je ugodnije tipkati na ergonomskoj nego ortho tipkovnici, barem iz osobnog iskustva.
S tim da je learning curve zabavan
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 09:02   #2568
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da ponovim pitanje, s obzirom da nitko nije dao odgovor, da li se negdje mogu nabaviti kvalitetni keycapsi s HR znakovljem? Pitam jer me zanima kako riješiti lokalizaciju na recimo Ducky Shine 7 tipkovnici, ne bih htio završiti na nekim klasičnim jeftikanerima.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 09:23   #2569
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
https://zonatampona.hr/ , za njih su pricali da graviraju hrvatske znakove.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 09:38   #2570
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
https://zonatampona.hr/ , za njih su pricali da graviraju hrvatske znakove.
Moram provjeriti da li rade s PBT tipkama, znam da klasične s PVC ili gumiranim slojem bez problema obrade.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 07.10.2020. u 10:14.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 10:27   #2571
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Posto imaju i laser pretpostavljam da moze bez problema. U najgorem slucaju mozes uvijek ici na tampon otisak samo je pitanje koliko je trajan.


Btw, nakon 7 mjeseci, holy pande su stigle !!!! , kakav zvuk imaju, prekrasno nesto :


unnamed-1
upload a picture
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 07.10.2020. u 10:47.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:46   #2572
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Daj da cujemo zvuk.

Evo ja se borim sa svojom tipkusom tu i tamo programu pobjegne chatter ali u pravilu dobro ih vata i spašava me. I još sam stavio da napravi blue switch click kad omane
http://prntscr.com/uupn0s

U pravilu sve mi se sviđa na tipkovnici osim toga što chattera, mislim se možda isto naručiti neke switcheve i probat ih zamjeniti ako roccat nije i to zakomplicirao....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:56   #2573
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
https://www.razer.com/gaming-keyboar...-03541900-R3M1

novo u odnosu na moju v2,MULTI-FUNCTION ROLLER WHEEL AND MEDIA KEY,meni ostalo sve isto.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 22:49   #2574
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Posto imaju i laser pretpostavljam da moze bez problema. U najgorem slucaju mozes uvijek ici na tampon otisak samo je pitanje koliko je trajan.


Btw, nakon 7 mjeseci, holy pande su stigle !!!! , kakav zvuk imaju, prekrasno nesto :
Imaš neko mišljenje o Gloriusovim Pandama friško izašlim, ja sam trenutno na Gateron brown? Holy Pande koliko sam skontao ovako amaterski dođu nešto ko sveti gral među switchevima ali ih rijetko izbacuju, ovo od Gloriousa bi trebala kao bit neka malo budžet varijanta i više dostupna.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 23:29   #2575
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Koliko sam gledao po redditu/YT, kazu da su jako slicni po osjecaju, cak po defaultu ne zahtjevaju lube, jedina je razlika u HALO stemu kod drop panda koje imaju manji wobble stema u switchu. Navodno glorious imaju originalni kalup za pande, e sad tko ce ga znat.I dalje su holy pande "the" , ali za ovu cijenu i konstantnu dobavljivost mislim da nemozes pogrijesiti. I ja cu u skorije vrijeme nabaviti gloriouse pa cu usporediti.

Ovaj lik je cudo, drago mi je da sam naletio na kanal



Takoder odlican video a i kanal opcenit :

__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 23:36   #2576
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Tnx, mislim da bi si mogao priuštiti tu igru Imaš neki savjet za lube? Kad već nabavljam tako nešto da napravim kako treba, iako nije nužno.

Badseeda imam subano već dugo ali ga nisam pratio uopće, vidim da ima zanimljivih videa na kanalu

P.S. do nedavno sam se čudio ekipi koja slaže tipkovnice, i onda sam malo zagrebao po površini... jao Jedino se još divim ekipi koja gleda tipa live kako taehatypes slaže tipkovnicu uz jazz u pozadini, to mi je još uvijek na nivou gledanja šahovske partije uživo
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 01:10   #2577
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Taj Taeha nije normalan, koja doza smirenosti, ona tgr Alice , sve sam odgledao budem ti sutra poslikao sve mascobe koje sam uzeo za switcheve i stabse, po preporuci Taehe, naravno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 10:46   #2578
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ova tipkovnica je interesantna, trodjelna, samo za info onima koji obožavaju manje formate od full size a žele svu funkcionalnost istog.

https://kono.store/products/alt71-modular-keyboard



Sajt s više fotografija: LINK

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 08.10.2020. u 10:51.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 20:21   #2579
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Ovo mi je jako zanimljivo ko ideja, ali iskreno radije bi imao jednu 60/65% i jednu full size, pa samo ukopcas/iskopcas koja ti treba. Ono, ako imaš tako dvije možeš jednu odložiti na policu i onda i ta može izgledati fora sama za sebe, ovako ako odvajaš imaš komadiće tipkovnice plus onda možeš ima dva različita seta switcheva/keycapsa...

@xulos frajer je leden, ali napravio je i opaki biznis s tim tipkušama... gledao sam videe ali kažem, baš cijeli stream u komadu pogledat, previše mirno za mene maščobe slikaj slobodno, tu mi svaki savjet vrijedi
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 21:27   #2580
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sutra saljem fotke, danas satiranje od posla. Switchevi kako su mi dosli tako gledam u kutiju :/ .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na