Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Dali ste zainteresirani za novi Linux tutorijal i na temelju koje distribucije?
Linux Mint 4 12.90%
Ubuntu Linux 11 35.48%
Fedora Linux 6 19.35%
OpenSuse Linux 2 6.45%
Ostalo (komentar u post) 5 16.13%
Bas i ne... 3 9.68%
Glasači: 31. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2019., 14:09   #1
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Pool: Novi Linux tutorijal

Zanima me dali postoji interes za tutorijal tipa kao sto sam ga napravio davne 2008-e (hint) i dali ako da - na temelju koje Linux distre (i mozda sucelja)?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 20:07   #2
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Osobno uvijek rado čitam takve tutoriale , da se naučiti štošta.
Za distro možda Debian ,za DE nemam ideje, možda XFCE ili MATE, čisto iz razloga što se ne mijenjaju puno i primjenjivi su i od nečeg slabašnog poput raspberrya .
schetz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2019., 10:46   #3
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Meni je zanimljiv gentoo stage1, LFS, crux, bedrock, pentoo, salix, void. Ostalo mi je sve banana, s drugom naljepnicom. Plavi systemd ili crveno zeleni systemd s flekama, meni svejedno isti trash drugo pakiranje.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 10:53   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mene isto zanima Što se tiče distre, nešto što je ipak pristupačnije svima.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 11:42   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Iz odgovora (valjda) vidiš da postavljaš glupo pitanje.
Originalni tutorijal je bio za početnike, i tu se imho nameće ubuntu/mint.
A tebi se na topik javljaju linux čistunci/elitisti.
Misliš napisat tutorijal, napiši.
Ovi što raspravljaju kaki im systemd odgovara, njima tutorijal netreba.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 11:43   #6
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Glasam za fedoru, meni se pokazao kao najkompletnijim sustavom... Kde sucelje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 14:00   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Glasao sam za ubuntu, ali moze i debian. Xfce/lxde sucelje.9
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 14:52   #8
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Ok mozda sam trebao to napisat u startu ali - da , kao nekome ko je na Linuxu vec 12+ godina - da ispod haube je "skoro" sve to isto no ima ona jedna bitna stavka koja glasi "imam zivot" - dakle Tutorijal bi bio za normalne ljude koji zele isprobat i mozda jednim dijelom zamijenit Windows i preci za neke stvari i/ili kompletno na Linux - "elitisticke distre" kao Gentoo ili Arch ili bilo sto temeljeno na njima ne spada u tu kategoriju iz 2 razloga: te su distre iznimno dobro dokumentirane a drugo - normalne osobe nece provesti 3 sata konfigurirajuci nekakve skripte unutar sustava koje ne kuze (+ u slucaju Archa odvratan community koji je uzasno neprijateljski nastrojen prema pocetnicima - to nema veze s Open Source filozofijom i ne zelim imat posla s takvim elitistima). Tutorijal bi bio za pocetnike do mozda kategorije "znam osnove + par zgodnih trikova". Osobno preferiram Fedora+Cinnamon soluciju jer je tehnoloski najbolje izbalansirana distra (moje osobno misljenje, ne znaci da ce sjesti svakome). Jos uvijek imam hrpu ideja ali zato zelim cuti feedback dali uopce ima volje za tak necim i u kojem smjeru.

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 14:59   #9
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Glasao sam za fedoru. Najvise me zanima KDE, no moze i gnome ( fuj ) ili bilo sto drugo.
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 15:00   #10
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
I ja mislim da bi bilo možda najbolje napraviti za Ubuntu il ove malo lakše distre neki tutorijal, kako instalirati, i šta uraditi nakon istalacije.
Mada iskreno i ja bi volio da možda saznam neke nove stvarčice, kako ga učiniti ljepšim, jer ovaj install Minta je nekakav dosadan, i sve radi kako treba
kvaju je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2019., 15:56   #11
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Linux me zanima cisto iz alternative prema windowsima

Tu i tamo odigram (na windowsima) 2 igre pa me zanima nešto na ovom tragu ....

AMD je dosta toga napravio po pitanju drajvera za LINUX a koliko vidim i Nevidijia je pocela OFC zbog konkurencije .

Vjerujem da ce razvitkom STADIJE gaming opcenito na linux distrama ugledati svjetlo dana u puno vecem opsegu nego prije.



Check out Pop!_OS: https://lmg.gg/8KVhq
Check out Manjaro: https://lmg.gg/8KVhH
Check out the /r/linux_gaming subreddit: https://lmg.gg/8KVXc
See if your Steam games run on Linux on ProtonDB: https://lmg.gg/8KVX3
Run your non-Steam games with Lutris: https://lmg.gg/8KVXm
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 28.04.2019. u 22:25.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 16:37   #12
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Tomek@vz, ne vjerujem da ću ovo napisati (ali ako ti je na umu i imaš volje raditi tutorijal za početnike), napravi tutorijal za Ubuntu LTS, a preporučena verzija neka bude 18.04.1 (jer svi iza njega dolaze sa HWE kernelom).

PS. Ako ti zatreba pomoć oko stvari koje možda ne koristiš slobodno me cimni na PP pa pomognem koliko znam i stignem.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 16:38   #13
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Linux me zanima cisto iz alternative prema windowsima

Tu i tamo odigram (na windowsima) 2 igre pa me zanima nešto na ovom tragu ....

AMD je dosta toga napravio po pitanju drajvera za LINUX a koliko vidim i Nevidijia je pocela OFC zbog konkurencije .

Vjerujem da ce razvitkom STADIJE gaming opcenito na linux distrama ugledati svjetlo dana u puno vecem opsegu nego prije.



Check out Pop!_OS: https://lmg.gg/8KVhq
Check out Manjaro: https://lmg.gg/8KVhH
Check out the /r/linux_gaming subreddit: https://lmg.gg/8KVXc
See if your Steam games run on Linux on ProtonDB: https://lmg.gg/8KVX3
Run your non-Steam games with Lutris: https://lmg.gg/8KVXm
Necu ti kvarit veselje ali...ne...AMD radi mnogo bolje drivere nego nekad al Nvidia je i dalje go-to grafa za Linuxase. Drugo gaming i Linux - da ali racunaj na 20% manji FPS nego na Windozama (Borderlands 2, Borderlands PS nativno, Starcraft 2 / Diablo 3 preko wine-a...itd...). Danas je jednostavnije nego ikad natjerat igru na radi na Linuxu ali ...ne - tko hoce igrat igre (primarno) - Windows. Za nekoga ko si tu i tam nekaj hoce odigrat i ne smeta ga da na Linuxu smanji detalje za koju stepenicu - Linux je OK. U zadnjih 10 godina se promjenilo samo to da je lakse startat Windows igru i ima par nativnih igara vise...to je sve.

Linus je ok za zafrkanciju al ne shvacam taj kanal ozbiljno Cekiraj malo ove kanale:

https://www.phoronix.com/scan.php?pa...50-linux&num=3
https://www.youtube.com/channel/UCOW...l-1N34H0zZe38w

@bertone > Thanks imat cu na umu
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 19:27   #14
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
ima ona jedna bitna stavka koja glasi "imam zivot" - dakle Tutorijal bi bio za normalne ljude koji zele isprobat i mozda jednim dijelom zamijenit Windows i preci za neke stvari i/ili kompletno na Linux
Kvalitetna distra košta vremena ili eura. Ako nemaš vremena za naučit ili eura za platit, ostaje ti samo binarna distra igračka tipa w10/chromium-os gdje te neka korporacija non-stop jaši.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 21:58   #15
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Kvalitetna distra košta vremena ili eura. Ako nemaš vremena za naučit ili eura za platit, ostaje ti samo binarna distra igračka tipa w10/chromium-os gdje te neka korporacija non-stop jaši.
Kvalitetna distra kosta eura...ok necu ni zapocinjat tu temu...Ako ti volis takvu distru koristiti - super za tebe, mozda nesto naucis. Ali ako mislis da je binarna Linux distra igracka naspram neceg tipa Ubuntu - gadno se varas. Kad je Linux u pitanju - sto mozes s njim uvijek ovisi samo o jednom faktoru - onom koji sjedi za tipkovnicom. Najbolji su mi klinci koji instaliraju Arch i sad su "dase" i s visoka gledaju ekipu sa "birnarnim distrama". Evo ti mali info iz mog okruzenja - od cca 600 Linux servera koje odrzavam - 85% je OpenSuse Linux 42.3 (mrzim Yast iz dna duse al na srecu preko njega ne radimo nista), ostalo ima par Debian servera (4 ak se ne varam), 2 CentOS servera i 3 Ubuntu servera. Ostalo je jedan Proxmox i par ESX-i servera na kojima se opet vrte neke od "binarnih distri". Nikakav Arch, Gentoo ili neka od slicnih distri. Zasto? Prenestabilno za produkciju i previse vremena oduzimaju developerima za odrzavanje, konfiguriranje itd. Vrijeme je novac. Treba ga iskoristit produktivno. To znaci da produktivan sustav mora biti sto brze spreman za rad -- stabilan naravno - biti sto normalniji za odrzavanje (citaj: drzat se nekog standarda) i aplikacije moraju biti spremne za rad u sto kracem vremenu. Dali cu to postici sa Archem ili sa Ubuntu - svejedno - mogu i znam kako - no ako mi je 3x kraci put za to na Ubuntu - cemu muka? Idemo dalje na podrsku od stvari koji ljudi koriste. Za primjer - probaj ispravno instalirat i konfigurirat OpenShift HA Cluster recimo na Arch i na CentOS/RedHat/Fedoru...vjeruj mi u produkciji zelis nesto sto radi i sto je podrzano. Arch je ok ako TI imas vremena za odvojit sebi za ucenje i zelis znati vise kako ispod haube sve sljaka. I to je super - ali onda idemo na jos vise "hardcore" distru - Slackware - instalacija - kompajliranje kernela - dodavanje korisnika - instalacija i konfiguracija Xorg-a i svih aplikacija i meduzavisnosti (Slack nema paketni menader...tj ne sluzbeni) - da ja sam tako naucio Linux - ali nikad mi nije palo na pamet gledat s visoka binarne distre (uostalom sta ti znaci binarna distra, pa svaka distra danas ima binarno xy u sebi). Ja sam uzeo hrpu vremena koje sam tad imao na raspolaganju i ucio ono sto me zanimalo. Danas radim 9 sati dnevno za kompom i kad dodem doma ne pada mi na pamet se zezat s necim sto znam da mi ne koristi niti cu ikad sresti u produkciji , radije cu prilagoditi si Ansible skripte za ono sto mi treba + provesti vrijeme sa zenom i klincem.

P.S.- Linus Torvalds koristi Fedoru a misli da je Debian preteski za instalaciju...kaj na to reci

Poanta : koristi ono sto ti pase - ali ne gledaj s visoka na "binarne" distre. Linux je Linux.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 22:22   #16
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Moj glas ide za...
...jer za to vrijeme dok se prepirete, vodič koji npr. paralelno pokriva Ubuntu + Fedora distribucije je već mogel biti gotov.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 22:26   #17
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moj glas ide za...
...jer za to vrijeme dok se prepirete, vodič koji npr. paralelno pokriva Ubuntu + Fedora distribucije je već mogel biti gotov.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 22:34   #18
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ozbiljno ti velim, pisaća mašina je već u pogonu.

Kaj se tiče samog vodiča, koja god distribucija bude odabrana, nek ostane defaultno sučelje koje s njom dolazi, jer to bude većina ionak koristila.

Lako se usput spomene da se i to može promijeniti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 09:37   #19
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Taj arch i slicne distribucije su mi gnjusne, prvo sto cak i linuxasi kazu da su jako zahtjevne za posloziti+ sto je nestabilno. A cinjenica da moram ako hocu ubrzat scrool citat 1h na internetu je ogavno...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 09:47   #20
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
@tomek: Prvo, optužil si me osobno za neke stvari koje nisam nikad reko. Nit koristim Arch, nit me se tiče ni jedna binarna ili ne-binarna distra osim ovih par koje sam spomenuo prije. Ali, tipično Hrvatski, bacamo kamenje jedan na drugog bez razloga, dok Hrvatska distra ne postoji i umjesto da se gradi: preporučuje se Irska/Afrička/Američka/Njemačka distra. Bitno da se ima za Njemački auto, Perzijski tepih, Izraelski avion, za MS licencu, i najbitnije da je Kineski ovčar svakom Hrvatu u džepu..
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 11:36   #21
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
@tomek: Prvo, optužil si me osobno za neke stvari koje nisam nikad reko. Nit koristim Arch, nit me se tiče ni jedna binarna ili ne-binarna distra osim ovih par koje sam spomenuo prije. Ali, tipično Hrvatski, bacamo kamenje jedan na drugog bez razloga, dok Hrvatska distra ne postoji i umjesto da se gradi: preporučuje se Irska/Afrička/Američka/Njemačka distra. Bitno da se ima za Njemački auto, Perzijski tepih, Izraelski avion, za MS licencu, i najbitnije da je Kineski ovčar svakom Hrvatu u džepu..
?

Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Kvalitetna distra košta vremena ili eura. Ako nemaš vremena za naučit ili eura za platit, ostaje ti samo binarna distra igračka tipa w10/chromium-os gdje te neka korporacija non-stop jaši.
Objasni mi onda sta si htio s time reci...jer...

1. Primjer: CentOS = RedHat = 0Eura/kn sta vec. RedHat > placas podrsku. CentOS me ne kosta nista ekstra vremena nego bilo koja druga distra
2. binarna distra igračka tipa w10/chromium-os gdje te neka korporacija non-stop jaši > ovaj dio uopce ne kuzim???
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:02   #22
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
CentOS nije RedHat, jer se RHCE uči godinama za RedHat level support, nije to isto kao nabubat CentOS u dva dana, jer baza konstantno evoluira. Znači ili vrijeme (godine) za naučit CentOS kompletno od zemlje do krova, ili euro za RHEL cert/support, jednostavno. To ti velim zato kaj sam sistemac, a i na osnovu toga da pišeš tutorial za normalne ljude koji bi isprobali i eventualno zamijenili win10 s nekom distrom. OK vidim da znaš CentOS, automatski si u 1% populacije u ovoj zemlji, al problem je u tome kaj ostalih 99% kojima si preporučil distru bude očekivalo free update/free support i kaj onda, budeš ih sve naučil i odgovaral na entry level pitanja od 0-24 besplatno? Nema te distre koja se nauči u pola sata, s besplatnim supportom, a da je kvalitetna i sigurna. Jedino win10, ili chrome os (gentoo portage base, ako ti to nešto znači) koja je točno takva, binarna, igračka za djecu s jedne strane i korporacijska farma s druge.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:04   #23
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
CentOS nije RedHat, jer se RHCE uči godinama za RedHat level support, nije to isto kao nabubat CentOS u dva dana, jer baza konstantno evoluira. Znači ili vrijeme (godine) za naučit CentOS kompletno od zemlje do krova, ili euro za RHEL cert/support, jednostavno. To ti velim zato kaj sam sistemac, a i na osnovu toga da pišeš tutorial za normalne ljude koji bi isprobali i eventualno zamijenili win10 s nekom distrom. OK vidim da znaš CentOS, automatski si u 1% populacije u ovoj zemlji, al problem je u tome kaj ostalih 99% kojima si preporučil distru bude očekivalo free update/free support i kaj onda, budeš ih sve naučil i odgovaral na entry level pitanja od 0-24 besplatno? Nema te distre koja se nauči u pola sata, s besplatnim supportom, a da je kvalitetna i sigurna. Jedino win10, ili chrome os (gentoo portage base, ako ti to nešto znači) koja je točno takva, binarna, igračka za djecu s jedne strane i korporacijska farma s druge.
...ah...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:22   #24
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Tomek@vz, upute za koristenje su uvijek potrebne.

The Exiled, lijepo je vidjeti da netko jos uvijek koristi vms.

Zadnje izmijenjeno od: Staromodan. 29.04.2019. u 13:30. Razlog: .
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:39   #25
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Ne vidim pool preko tapatalka.
Moj glas za Fedoru. Volio bi opet ponoviti gradivo, podesiti optimalno za web, torrent itd.



Отправлено через SM-N950FD
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 20:24   #26
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999



Malo zezancije


Al podržavam svakako tutorial. Kome nije ok, nek preskoči.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 22:22   #27
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
CentOS!
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 15:55   #28
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Cini se da bude Ubuntu Ok...nego kaj smo sa suceljem? Osobno smatram da mozda Cinnamon bolje sjeda pocetnicima i da se ljudi lakse snalaze s njim nego na mjesancu Gnome i Unity sucelja koje dolazi sa Ubuntu instalacijom?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 22:27   #29
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Cinnamon ima oscilacije u kvaliteti od verzije do verzije, zato ako ćeš Ubuntu onda udri po GNOME-tu i eventualno na kraju tuta dodaj kako instalirati Unity.

Osim toga, Cimet će ih previše podsjećati na starije verzije penđera pa će posredno očekivati i neke funkcije penđera što neće dobiti.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na