Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2017., 20:46   #61
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
40000 rigova sa 5 x 580 kartica.
Čak i da Imaš toliko rigova na farmi nema logike da ih puštaš u rad sve odjednom.


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 20:51   #62
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Ovo je bilo retoričko pitanje
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 20:53   #63
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Ah, sorry nisam čitao pozorno.
Bila je slična rasprava prije par mjeseci na bitcointalku. Svi se čudili kako je jedan miner preko noči uskočio u top 100 eth hashratera.
Ispostavilo se da je crack za neku najnoviju igricu instalirao ethminer. Skinulo ga stotinjak tisuća piretebay usera
Možda je to razlog i ovaj puta.
Al ovo što sam naveo prije mislim da isto stoji. Morate globalno razmišljat da shvatite sve te kriptomisterije.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:19   #64
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Ja ne kužim zašto je to čudno. Sasvim normalno je da Hashrate raste i samo će rast dok god je profitabilno majnat. Sjećam se da je 2013-te rastao skoro pa eksponencijalno na LTC-u i altovima. S tim da jako puno ljudi majna sa besplatnom strujom a ima ih i puno koji majnaju sa brutalno jeftinom, tipa u America područja pored hidroelektrana gdje je struja skoro pa besplatna.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:19   #65
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
A jel moguce da je ovo bug ili feature u samom etheru.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:21   #66
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sanogo Pregled postova
Ja ne kužim zašto je to čudno. Sasvim normalno je da Hashrate raste i samo će rast dok god je profitabilno majnat. Sjećam se da je 2013-te rastao skoro pa eksponencijalno na LTC-u i altovima.
Da, al za LTC je bilo normalno kad su se pojavili ASIC-i da krene eksponencijalno, a dok su bile samo grafičke nije toliko brzo raslo

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
A jel moguce da je ovo bug ili feature u samom etheru.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk


Zato sam i spomenuo Gibsona, kad je tolika lova u pitanju sigurno ima i tisuće zainteresirane za kojekakve exploite,,,"Kako smo popalili Ethereum?"

https://www.scribd.com/document/3416...lili-Kromu-pdf

http://planb.hr/wp-content/uploads/2...s-1024x502.jpg
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:25   #67
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Da, al za LTC je bilo normalno kad su se pojavili ASIC-i da krene eksponencijalno, a dok su bile samo grafičke nije toliko brzo raslo
Mislim da su se ASIC-i tek 2014-te pojavili a da je on rastao i 2013-te(10,11,12mj) ko lud.
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:29   #68
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
A jel moguce da je ovo bug ili feature u samom etheru.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Ako pitaš može li vitalik mjenjati difficulty algoritam, odgovor je: može. I već su to napravili jer da nisu majnanje bi već bilo gotovo. Progooglaj si difficulty b0mb
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 21:58   #69
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Sanogo Pregled postova
Ja ne kužim zašto je to čudno. Sasvim normalno je da Hashrate raste i samo će rast dok god je profitabilno majnat. Sjećam se da je 2013-te rastao skoro pa eksponencijalno na LTC-u i altovima. S tim da jako puno ljudi majna sa besplatnom strujom a ima ih i puno koji majnaju sa brutalno jeftinom, tipa u America područja pored hidroelektrana gdje je struja skoro pa besplatna.
Nije sporan skok, ali je sporan skok od 11% diff u JEDNOM danu.
Prošli mjesec za toliki skok je trebalo cca 10 dana.
Ovaj mjesec je se diff usporavao.

Već vidim kim jung ila kako je naredio izradu farmi radi pribave fiat valuta koje su mu nužne za kupovinu hennesya i švicarskog sira

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 23:02   #70
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
pa da, to je u biti vrlo plauzibilno sa kimom
ako može ICBM napraviti, može i nekakav "Kim ASIC" bez beda reverse-engeneeringom smućkat ta njegova znanstvenička bratija
strange days
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 10:47   #71
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:25   #72
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Sve je dobro dok ne oforme sindikat, tad smo najebali.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:28   #73
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Rudari još spavaju, ili smo kao narod jačih živaca od ostalih, još nema masovne prodaje na njuškalu, baš me zanima kad padne ispod 100 eura
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:30   #74
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Valjda će onda i difficulty pasti
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:36   #75
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Rudari još spavaju, ili smo kao narod jačih živaca od ostalih, još nema masovne prodaje na njuškalu, baš me zanima kad padne ispod 100 eura
Tko ima zivaca i voli se kockat neka ceka do 130 Eura, a onda ako krene dolje, nece samo graficke biti na nuskalo nego ce i ebay bit pun jer onda barem po tehnickoj analizi Etheriumu se lose pise, a nije mi jasno zasto, pokusavam iskopat na twitteru sta se desava i nema nekih podataka.

Ali znam iz iskustva, kako je jedan vec korisnik napisao blizi se taj neki segwit i sad se navodno panicari. A iz iskustva mogu reci da se ne panicari, nego ove velike ribe tocno znaju sto ce se desiti kad dodje taj segwit i to je vjerojatno to sto sada vidimo, pad svih kriptovaluti. A onda kad dodje ta nazalost losa vijest za kyprtovalute cijena ce im rast, kao da je sve van pameti, a nije, jer ovo sto sad vidimo je reakcija tog segwita, a kad segwit izadje doci ce do korelacije cijena...
(jer mi stoka sitnog zuba moramo cekat to proglasenje, taj announcment tog nekog dogadjaja pa da sluzbenim putem budemo obavjesteni, a gospoda s milajrdama u kryptovalutama vec sad su odplesala taj ples.)

EDIT:
Ako se dogodi najlosiji scenarij onda ce barem svatko ubost jednu poluvnu gamersku graficku i svi cemo se igrati u 4K rezoluciji, doci ce do procvatnje gaminga i kod siromasnih, haha
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 11.07.2017. u 11:41.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 21:21   #76
lelinho
EdoFazlinovic
Moj komp
 
lelinho's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 45
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Tko ima zivaca i voli se kockat neka ceka do 130 Eura, a onda ako krene dolje, nece samo graficke biti na nuskalo nego ce i ebay bit pun jer onda barem po tehnickoj analizi Etheriumu se lose pise, a nije mi jasno zasto, pokusavam iskopat na twitteru sta se desava i nema nekih podataka.

Ali znam iz iskustva, kako je jedan vec korisnik napisao blizi se taj neki segwit i sad se navodno panicari. A iz iskustva mogu reci da se ne panicari, nego ove velike ribe tocno znaju sto ce se desiti kad dodje taj segwit i to je vjerojatno to sto sada vidimo, pad svih kriptovaluti. A onda kad dodje ta nazalost losa vijest za kyprtovalute cijena ce im rast, kao da je sve van pameti, a nije, jer ovo sto sad vidimo je reakcija tog segwita, a kad segwit izadje doci ce do korelacije cijena...
(jer mi stoka sitnog zuba moramo cekat to proglasenje, taj announcment tog nekog dogadjaja pa da sluzbenim putem budemo obavjesteni, a gospoda s milajrdama u kryptovalutama vec sad su odplesala taj ples.)

EDIT:
Ako se dogodi najlosiji scenarij onda ce barem svatko ubost jednu poluvnu gamersku graficku i svi cemo se igrati u 4K rezoluciji, doci ce do procvatnje gaminga i kod siromasnih, haha
Ma onaj ko ima dzabe struju ce i rudarit kad bude i najteze
lelinho je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 10:12   #77
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nisam znao do danas da je nicehash firma iz Slovenije.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:27   #78
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
i mlatijo oni lepe pare na ostalima
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:31   #79
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Diff za Ether se ustabilio izgleda nakon velikog porasta prije dva dana.
Što sada? Jel držite majnere i dalje na etherumu ili ste se prebacili na druge algoritme ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:42   #80
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Sve mi i dalje na ethereumu, već se duže vremena ne mičem sa njega
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:52   #81
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Ja se malo igram sa ovim nvidia minerom za Zcash.
Nije mi baš najjasniji

OC 1060 3 gb MSI kartice (Hynix) daju u rasponu od 275-290 SOL
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 18:45   #82
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
lit je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:36   #83
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Onaj, koji se vise nece javljat na ovom forumu, hahaha

Nego evos to meni kaze estimator za Ether:


39$ bez uracunate struje. ovo je 1 graficka koja daje over 20MHS na Etheru (dual majna). Ona kosta po ovim napuhanim cjenama 2800 kuna. Za povrat investicije treba godina dana.

Mislim da je zlatno doba rudarenja gotovo, odnosno mislim da je rudarenje postalo hobi. Pa me zanima sto vi kazete?

Ja cu ipak kupiti rig, ali tek dok se cijene ustabile i te graficke se vrate na normalnu cijenu. I kopat cu neke tamo kvazi valute i drzat ih...

Jel to najpametnije? Ili je bolje kopat taj Etherium i molit boga da se ulog povrati s povecanjem cjene ETH-a?

Jer onako nekako logicki ETH bi mogao porast kad ga se vise nebude moglo majnat? Jel se slazete s tim?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:41   #84
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Jer onako nekako logicki ETH bi mogao porast kad ga se vise nebude moglo majnat? Jel se slazete s tim?
Oko 2050-te znači?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 10:48   #85
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa kako 2050te? Kaze investopedia do kraja 2017, a tome se blizimo:
http://www.investopedia.com/news/eth...-proofofstake/

Ok ako nije 2017, mozda se odvuce do 2018, ali kako 2050te? To bi znacilo da o tome niti ne razmisljaju, zasto se onda o tome pise na siroko i veliko?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:41   #86
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Mislim da je zlatno doba rudarenja gotovo, odnosno mislim da je rudarenje postalo hobi.
ne znam kad sam zadnji put procitao ovakvu glupost..2. je hobi i uvijek je bio...1. gotovo je onog trena kad prodas valutu, sve dok ju ne prodas nemas gubitak i malu zaradu, ne rudaris dolare i nemas auto konverziju, rudaris cryptovalutu koju cuvas dok ti cijena dode na razinu koja ti pase, po trenutnom tecaju ROI ti je takav kakav je, no recimo da imas rig koji majna 1.5eth/mj i platio si ga 14 000kn za 6 grafi (uzeo sam cijenu grafe 2000kn), znaci ROI ti je 7 mjeseci ako eth bude svaki mjesec 200 dolara, ako diff bude svaki mjesec isti i ako odma prodas sto izrudaris...ali ti znas da ce ici gore (naveo si sam u svom postu jel), kako onda mozes racunati ROI po ovim cijenama kad znas da ce eth rasti, da ce diff rasti i da neces prodati odmah?

samo primjer etha ali ista stvar je sa svim drugim valutama, rudaris ono sto mislis da ce imati neku vrijednost u neko dogledno vrijeme, kakvo jebeno zlatno doba, ono tek kani doci oni onima koji su kupili nisko btc ili eth i kad btc bude 10 000 a eth 1000, a mozda ga nikad ni ne bude, ne mozemo to znati, ali ponavljam, gubis tek kad prodas valutu, dok je drzis nisi izgubio i nerealno je pisati takve gluposti kao da si sa jednom grafom rudario 2 milijuna dolara prije pola godine a rudario si isto koliko i sada samo je tada bila manja cijena i manji diff (vise coina) dok je sad veca cijena i veci diff (manje coina)...pevise gledate svibanj i skok na 460 dolara, tko je imalo pratio znao je da ce biti korekcija cijene, je da nismo bas ocekivali ovako nisko ali to je takav period, na jesen ce biti bolje kad se pojave nove investicije jer sto se dogodilo zadnja dva mjeseca, imao si ICO boom, pun k ulaganja u nove coinove gdje je ekipa samo izvlacila novce i smanjili market cap plus ovo sa btc i segwitx2..ovo uopce nije dobro razdoblje za raditi racunice i predikcije ali majning ce se uvijek isplatiti, samo si nadi coin koji ima neke ambicije i kojeg mozes vecu sumu izrudariti, cekaj proljece i nove ATH-e i tad prodaj (ili cuvaj, tvoja volja)

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 14.07.2017. u 11:57.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:00   #87
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, tako i ja razmisljam. Ali kad kazem na zlatno doba rudarenja sam mislio da su ljudi kad je povrat investicije bio 3 mjeseca ulazili bas kao sto se rudarilo zlato tamo negdje proslog stoljeca.

Svi su usli s nadom da ce zaraditi pare brzo jer je to tada bio trend. Ovo o cemu pises se slazem, treba rudariti valutu i cekati. A primjera radi, malo ko moze imat rigove koji trose sruje po 1000$ na mjesec, a ETH drzati, odnosno ne ga convertirati, koliki je to trosak onda? Taj trosak mnogi nisu racunali, jer su svi racunali da ce ETH izmajnat i odma prodat, pa tako i svi rade ili sam u zabludi?

A kad kazem da je zlatno doba proslo, mozda sam se krivo izrazio, bolji termin bi bio groznica rudarenja je prosla. Jer do 5.8 a mozda i kasnije cijeli ovaj sryptosustav je u neizvjesnosti. Najcrnji scenaiji su da ce sve otici kvragu. A najsvijetliji da se nista nece promjeniti i dacemo dalje nastaviti jako. Vjerojatno ce se dogoditi nesto izmedjo...

A za kraj o groznici rudarenja, pa vidimo kako sad oni koji su kupili rigove a moraju placat struju imaju problem. I sad mi je jasno zasto je ta struja toliko vazna. Oni koji imaju besplatno struju mogu bez problema drzat svoje valute i boli ih uvo, a oni koji moraju placat struju moraju mjesecno placat i strijepiti u neizvjesnosti... I svaki mjesec se placa ta struja kao rata za kredit, a mozda od svega toga nece biti nista...

Jel oce sad tko uloziti 100 000 kuna u rigov? Jel oce sad tko unajmiti kombi i ici po graficke u Francusku za 100 000 Eura?
Nece, znaci groznica rudarenja je prosla.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:07   #88
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, tako i ja razmisljam. Ali kad kazem na zlatno doba rudarenja sam mislio da su ljudi kad je povrat investicije bio 3 mjeseca ulazili bas kao sto se rudarilo zlato tamo negdje proslog stoljeca.

Svi su usli s nadom da ce zaraditi pare brzo jer je to tada bio trend. Ovo o cemu pises se slazem, treba rudariti valutu i cekati. A primjera radi, malo ko moze imat rigove koji trose sruje po 1000$ na mjesec, a ETH drzati, odnosno ne ga convertirati, koliki je to trosak onda? Taj trosak mnogi nisu racunali, jer su svi racunali da ce ETH izmajnat i odma prodat, pa tako i svi rade ili sam u zabludi?
Ako ti rigovi troše cca 1000 $mjesečno znači da imaš 20-30 rigova, otprilike, i bez greške zarađuješ za plaćanje struje.
https://www.cryptocompare.com/mining...ostPerkWh=0.15

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Jel oce sad tko uloziti 100 000 kuna u rigov? Jel oce sad tko unajmiti kombi i ici po graficke u Francusku za 100 000 Eura?
Nece, znaci groznica rudarenja je prosla.
Hoće. Imaš na forumu par ljudi koji su naručili od 50-100 + kartica.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:14   #89
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali kazem ako zelis drzat valutu, znaci da ne convertiras u FIAT da bi platio struju. Tu je velika prednost ovih koji imaju cheap struju ili badava. Jer kao sto ej Vacs rekao a mnogi ce se i sloziti, a neki cak i predvidjaju da ce ETH ici na 1000$, znaci da bi bilo dobro ga drzat, sve sto izmajnas.

A ovo za graficke znam da su isli dok se nije desio ovaj krah s ETHom i dok se nije pocela siriti ova panika o 1.8.2017

Pa evo sad nedavno jednog svercera uhvatili, samo taj mora da je htio iz HR u Srbiju ako sam dobro pratio...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:19   #90
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
nisu svi usli sa tom nadom, samo oni naivni, tko si je dao malo truda citati i istraziti prije ulaganja taj je znao u sta se upusta (imam i ja par njih koji su mi dosli sa idejom da bi ulozio 50ak tisuca kn a nije si dao truda procitati ni prvu stranicu "rudarenje za pocetnike" uz obrazlozenje "nemam ja vremena", rekoh mu "nemoj me vise zvati, imas internet pa njega zajebavaj"), no ja sam isao sa ROI na 9 mjeseci koji mi je sad na 3 mj tj iduci mjesec ce biti otplacen ako cijene ostanu ovakve jer tko mi kriv sto nisam prodao prije 10 dana kad sam imao zaradeno u dva mjeseca vise nego sam ulozio, a za mjesec dana opet mozda bude vise nego je investicija bila

onaj tko ima rigove koji trose po par tisuca dolara struje taj nije jucer krenuo i ima neku zalihu novaca otkud ce pokriti struju tako da se za njih ne brinem, a sto se tice novih rudara, svima sam govorio da krenu sa jednom grafom ako vec imaju komp ili sa max 4 grafe ako idu ulagati da vide oce im se to sviditi i oce uopce skuziti kako ti ide, neki nisu nikad krenuli, neki su odustali radi cijene, neki su ulozili 1000kn u crypto i sad trejdaju samo

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Jel oce sad tko uloziti 100 000 kuna u rigov? Jel oce sad tko unajmiti kombi i ici po graficke u Francusku za 100 000 Eura?
Nece, znaci groznica rudarenja je prosla.
to su bile nebuloze i odgovarao sam ljude od takvih pohvata, te su ideje samo imali oni koji ili ne znaju ili ne zele citati jer da su citali i bili razumni ni kad je eth bio cca 400 dolara ne bi ulazili sa takvom investicijom u nepoznato podrucje
vacs je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na