Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2008., 09:23   #1
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
DFI Infinity NF ULTRAII-M2 se ne boota

eto mene nažalost ponovo sa starim problemima.opet me nešto gazi pri bootanju,samo beep 3-4 sekunde i ništa,sve sam živo isprobao i ništa ne pomaže osim umetanja grafičke u drugi pci-ex slot koji je btw pci-ex x2na matičnoj dfi infinity,čipset nf4ultra2m2(ima 2 pci-ex slota ali nije za sli!)to mi baš i nema smisla , bojim se da ne skurim štogod na taj način.šta da se radi ,da vraćam matičnu u trgovinu čini mi se da neće ići(istekla garancija,12mj.) ili da se još mučim pa da bacim u smeće matičnu,plz help?
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 17:53   #2
wyru5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Canada
Postovi: 53
Meni ta ploca stize vec 3-i puta iz linksa sa reklamacije i stalno novi problemi.sad sam je uspio napraviti da radi.ali recimo kad se komp ugasi ne moze se upaliti.nego jedino rijesenje je cupati proc par puta dok ne krene.da ne pisem sta sam sve jos radio da bi smece proradilo.jednostavno nemam rijeci za tu plocu.neznam vise sta da radim s njom a imam garancije jos godinu dana.ovi iz linksa ce mi opet poslati istu i bit ce problemi.Znam kako je jer se radi o istoj ploci.ubacuj druge biose.clear cmos mil puta.cupaj komponente ubacuj jedino tako mozda dodje sebi. dfi
wyru5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2008., 20:10   #3
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
1. molim te pisi razumljivije.
2. dodaj detalja: jesi clockao? koje su temperature, voltaze, frekvencije?
3. imao sam tu plocu, i problem je bio isti, kad bi digao FSB preko 240... kad sam stavio bolje hladjenje na maticnu, bilo je malo bolje...
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 11:43   #4
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
evo baš sam završio dopisivanje sa čovjekom iz dfi support teama u nizozermskoj,kaže čovjek da mi je problem definitivno u napajanju(450w ms) i da bi za ovu moju konfu trebalo 800+w?čini mi se onako laički da bi i možda neko od kvalitetnije od 600-650w odradilo posao kvalitetno.ili se varam?ako neko ima kakav prijedlog za napajanje samo dajte.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 12:08   #5
wyru5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Canada
Postovi: 53
a ja ti garantiram kad bi ubacio drugu plocu da bi ti sve sljakalo kako treba.kod mene je sve po defaultu.bez clockanja i cackanja.ali nece nikako proraditi amen.3-a nova ploca i na svakoj drugaciji problem.tj radi ona i sada ali ne radi kako treba.
wyru5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 12:18   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
800+W? Lik je lud. Tu konfu bi gurala bilo koje brand name 350-400W napajanje. Forton 400W iz vemulja za 290kn i deri.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 12:28   #7
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor milchy Pregled postova
da vraćam matičnu u trgovinu čini mi se da neće ići(istekla garancija,12mj.)
Imam dobru vijest za tebe. Garancija na DFI je 24 mjeseca, tako da plocu pošalji u Lost ako nije ispravna, i dobiti ces novu.

Takvu situaciju je imao moj šogor sa istom plocom, otfuro ju u Links i oni poslali u lost i dobio je drugu.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
800+W? Lik je lud.
Imam ja 750W za posudit, al ne znam dali ce biti dosta.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 16:15   #8
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
ma treba to gonit i to tvoje napajanje bez problema. to sto ti je on napisao - lijepim rijecnikom: ne stoji. Ja sam vrtio sve sto ti imas u kucistu, samo umjesto te grafe, dvije 7600gt u SLI-u na 400W shrot-u, kao i na 350W Fortronu.

Moj savjet - ohladi chipset. A napajanje u svakom slucaju ce ti svi preporucit da uzmes bilo koje brand name umjesto toga
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 02:09   #9
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Haha bože ti sačuvaj, da 800 w odakle je taj pao......
Ako je toliko ljudi imalo problema s tom matičnom , promijeni ti nju kako god znaš i uzmi drugi model......
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 21:54   #10
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
To sam i mislio pa sam upravo nabavio corsaira vx od 550w,to napajanje kod mog frenda s posla gura zvjer sa intel quadom,3 HD-a,i gf ultricu ali kod mene stari problem ostaje.da sam je barem clockao pa bi bar reko-eto skurio sam je al ovako da ode u pzdmtrnu nije normalno.mislim da mi garancija neće proći jer je kupljena u hg-spotu i na računu piše 12 mj.garancije pa stoga mislim da bi me fanjski čudno pogledali kad bi je donesao u links.sad mi ostaje da odem u links i probam napajanje zamijenit za novu natičnu,vidio sam jedan novi model od asusa(MBO ASUS M3A, AMD 770 / SB600 chipset, DDR2, zvuk, LAN, PCI-E, s. AM2 za 693 kn,meni se čini ok) pa ako ima itko kakvu ideju ili preporuku slobodno nek javi.
milchy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2008., 22:12   #11
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako je kupljena u HGspotu, odi do njih i zamoli da pošalju u Lost...ako ne žele, sam ju odnesi. Samo ti treba racun s datumom kupnje. Garancija je 24 mjeseca - ponavljam.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 22:42   #12
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Ako je tako odlično,hvala puno na savjetu.Mislim da bi problem mogao bit ako oni to ne budu htjeli a LOST čini mi se nema u RI?
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 22:44   #13
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako ne žele, nazoves Lost i dogovoriš se s njima pa pošalješ poštom.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 07:36   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja sam poslao DFI Infinity nF4 Ultra s939 u Lost, dečki zaključili da je ploča riknula i poslali mi novu. Bitno je da imaš račun. Ipak bi savjetovao da je prvo odneseš u hg pa neka se oni bakću sa slanjem Lostu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 16:52   #15
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
upravo danas dogovorio u hg-spotu da je oni šalju u lost u utorak(čisto sumnjam da se to da popravit pa dajta neki prijedlog za novu matičnu am2 socket do 1000kn,nije nužno da se ludo clocka ali nemam ništa protiv)
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 21:01   #16
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dobiti ćeš tu istu (novu) u zamjenu za pokvarenu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 21:07   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja sam jednu takvu par puta morao slat na reklamaciju.
Sa zadnje se vratila sa novim BIOS chipom.
Sad radi normalno (navodno), sretan sam ko pes kaj nije više kod mene-ubjedljivo najlošija DFI ploča koju sam ikad vidio
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na