Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2007., 23:08   #1
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Unhappy gdje je nestalo:eek:

Dragi moji i poštovani obraćam vam se eto jer imam problem koji
moja malenkost ovako skromnog znanja ne može da riješi.Možda nije tema za ovaj forum ali ako netko zna neka pomogne.Evo o čemu se
radi:nekoliko dana unazad bio sam suočen sa napadom nekoliko vrsta napasti
na moj kompjuter(po jedan crv win32:rontokbrl2,win32:rjump,win32:trojan.gen)što sam uspio očistiti(nod32 ih nije ni detektirao,tek je
to uspio avast pro).Otada jednostavno ne mogu prikazati skrivene mape i
datoteke(također je nestala kartica"mogućnosti mapa" na upravljačkoj
ploči).ne mogu pristupiti ni registry-ju ispiše se poruka"registry editing has been disabled by your administrator".naravno logiran sam kao administrator ali ja to nisam napravio.OS koji koristim je Vista Ultimate 32bit.Šta da se napravi osim
kompletne reinstalacije windowsa ima li lijeka?
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 00:35   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Izgleda da si se ti dobro nakupio..Za pocetak mozes pogledat ovo za rjesit registry http://technodigits.wordpress.com/20...administrator/
jesi podesio NOD32 prema ovim uputama? http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=37509 instaliraj AD-aware i Spybot-Search&Destroy ali ovaj novi s novim definicijama 1.5.1,kad sve to instaliras i sredis napravis update svih programa iskljuci system restore Start>Control Panel>System>System restore>Turn of system restore on all drives>ok bootaj komp u safe modu i provrti sva tri programa i mozes i hijack this pa bacit logfile tu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29285 ako nista od toga ne pomogne onda format
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2007., 17:54   #3
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
evo uspio vratit registry,ali skrivene datoteke zasad ne,ima još par stvari za probat pa ćemo vidit(frustrirajuće bogami).e da primjetio sam da mi je avast stavio u karantenu neke sistem fileove koji se ne mogu vratit(ne zvuči dobro,jel da?) i to wsock32.dll,winsock.dll,kernel32.dll?
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 18:11   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Iskreno, prema opisanoj stvari čini mi se da bi ti u ovoj situaciji bilo jednostavnije i vremenski manje zahtjevnije čista instalacija windowsa s formatom, nego se gnjaviti i čistiti ovo. Naravno, format nije uvijek prvo riješenje, no ako ne znaš što radiš nećeš nikada riješiti problem do kraja i uvijek će te nešto zezati tjednima nakon što očistiš ovako nešto...
tor je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 10:41   #5
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Talking I am baaack

tor hvala na savjetu ali eto ipak sam se uspio riješit svih problema(nadam se,idem napravit ghost kopiju dok je sve ok),zahvaljujem svima koji su mi nastojali pomoći posebno olymp-u za link koji me je spasio,mogu samo da ga preporučim svima koji imaju sličnih problema(stvarno ljudi znaju šta rade svaka im čast).
milchy je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na