Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2010., 14:43   #541
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nemoj vjerovati previše tom HD Tune-u. Skini Seagateov utility za čeking diskova, snimi ga na bootabilni CD/DVD/USB stick i pokreni ga van windowsa. To i meni pokazuje na poslu na hitachi disku, a opsežan fitness test pokazuje da je sve ok. ili ga skini samostalno, ili skini Hiren's boot CD pa ga pokreni sa njega. kako god želiš.
hvala na savjetu brko..kako si reko tako i napravih..al eto sra..a...skino ,spržio na cd i kad se pokrenuo zblesi se program uz pištanje iz PC-ja..pokrenem ponovno ,stavim da odradi dugi test i negdje oko 85% opet ista priča...pokrenem ponovno i odredim kratki test(završio ga,sve ok) al se opet zblesi i pišti za popizdit.Eh da skinuh zadnju verziju 2.22 Seatoolsa...možda da probam sa starijom?

P.S.-pošto sam kratak sa cd-ima jel bi to moglo ( i kako ) sa usb-a da se podigne?

Zadnje izmijenjeno od: milchy. 05.12.2010. u 14:52.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 07:14   #542
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
ne kužim zašto komp pišti zbog diska? to još nisam vidio. probaj otići sa tim diskom kod nekog frenda pa to probajte kod njega. ako se ponovi isto, disk ti je za otpis.
vjeruj mi, radije kupi 10 cd-ova praznih, nego da se zejebavaš sa USB stickom.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 13:57   #543
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
ma i meni skroz čudno to pištanje (inače disk radi sve 5,ovo sam htio čisto iz dosade da testiram)..ajde iskopao sam negdje par cd-a pa ću probat sa starijom verzijom seatoolsa pa ću javit kako je prošlo...eh da za usb sam to i sam shvatio = da podereš živce...

EDIT: evo probao verziju 2.20...skoro isti problem samo sad ne pišti...ali primjetio sam nešto čudno..problemi počnu kada pomaknem kursor miša??Čim ga pomaknem počnu se ispisivat neki hijeroglifi...i program se smrzne...
Šta to može bit...

Edit2: negdje sam našao da ti problemi mogu bit od drivera za miša...navodno DOS verzija ne voli usb miševe...bemti program..kad nađem nekog starog miša ću i to probat..

Zadnje izmijenjeno od: milchy. 08.12.2010. u 13:19.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 17:31   #544
Rock
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Još jedan zaspali 7200.11 500GB ST3500320AS SD15

Pozdrav
Imam Seagate ST3500320AS SD15 kojega više ne prepoznaje BIOS, pa molim da mi se javite na PM sa ponudama za oživljavanje diska sa kablom i flash na noviji firmware sa kojim valjda neće biti problema…naravno netko, tko je već to radio ...
Rock je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 22:52   #545
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor milchy Pregled postova
ma i meni skroz čudno to pištanje (inače disk radi sve 5,ovo sam htio čisto iz dosade da testiram)..ajde iskopao sam negdje par cd-a pa ću probat sa starijom verzijom seatoolsa pa ću javit kako je prošlo...eh da za usb sam to i sam shvatio = da podereš živce...

EDIT: evo probao verziju 2.20...skoro isti problem samo sad ne pišti...ali primjetio sam nešto čudno..problemi počnu kada pomaknem kursor miša??Čim ga pomaknem počnu se ispisivat neki hijeroglifi...i program se smrzne...
Šta to može bit...

Edit2: negdje sam našao da ti problemi mogu bit od drivera za miša...navodno DOS verzija ne voli usb miševe...bemti program..kad nađem nekog starog miša ću i to probat..
Ima tih DOS/Linux aplikacija koje ne vole miš pa ga je najbolje ili ne dirati ili isključiti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 16:58   #546
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
I moj je sinoć dobio srčani udar u S.M.A.R.T.-u
danas sam ga izvadio, pa ga u pon dajem na servis, još mi vrijedi garancija 2 i pol godine...
Da sad ne čitam cijelu temu, jel su nekome od vas zamjenili HDD ili su nekaj izmuljali? ne znam jel postoji mogućnost zamjene za neki drugi, WD ili Hitachi uz nadoplatu... :s
BTW. nosim ga u Links, jel ima kakve veze kaj sam napravio update firmware-a danas?

Zadnje izmijenjeno od: Trotter IT Co. 25.12.2010. u 17:03.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 12:31   #547
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Trotter IT Co Pregled postova
I moj je sinoć dobio srčani udar u S.M.A.R.T.-u
danas sam ga izvadio, pa ga u pon dajem na servis, još mi vrijedi garancija 2 i pol godine...
Da sad ne čitam cijelu temu, jel su nekome od vas zamjenili HDD ili su nekaj izmuljali? ne znam jel postoji mogućnost zamjene za neki drugi, WD ili Hitachi uz nadoplatu... :s
BTW. nosim ga u Links, jel ima kakve veze kaj sam napravio update firmware-a danas?
Događa se tu i tamo. i meni se dogodilo kad sam flešao jednog, izbacio se SMART error. u cijeloj priči, da, skini podatke s njega i pravac servis. disk je zreo za RMA
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 16:13   #548
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Događa se tu i tamo. i meni se dogodilo kad sam flešao jednog, izbacio se SMART error. u cijeloj priči, da, skini podatke s njega i pravac servis. disk je zreo za RMA
Ma meni je prije izbacio SMART error, mislio sam na neku ludu foru da će možda doć k sebi ak ga flešam, da je možda softverska greška, al nič, na raspiratoru je bio, morao sam jednostavno isključit aparate
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 18:18   #549
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Trotter IT Co Pregled postova
Ma meni je prije izbacio SMART error, mislio sam na neku ludu foru da će možda doć k sebi ak ga flešam, da je možda softverska greška, al nič, na raspiratoru je bio, morao sam jednostavno isključit aparate
RMA, nema tu ni flešanja ni zamrzivanja i pečenja u rerni koji će vrtatiti rellocated sector count na normalu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:41   #550
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Evo danas sam buraza zaposlio da ga odnese u Links, najbolje bi bilo kad bi mi mogli zamjenit za neki drugi, nadoplatio bi za neki veći i druge marke, samo da nije opet Seagate...
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 19:07   #551
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Trotter IT Co Pregled postova
Evo danas sam buraza zaposlio da ga odnese u Links, najbolje bi bilo kad bi mi mogli zamjenit za neki drugi, nadoplatio bi za neki veći i druge marke, samo da nije opet Seagate...
7200.12 diskovi su sasvim pristojni. brzi su kao i Samsung F3 koji je čak negdje brži i od WD Blacka. i još k tome, imaju 2 ploče po 500GB, a ovaj tvoj je imao 4x250.
Slobodno uzmeš i seagatea opet, neće se dogoditi BSY. a i koliko čujem o toj seriji, čujem samo sve pohvale
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 15:05   #552
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Ja imam prokletih problema sa updejtanjem firmware-a, ako netko ima kakvu ideju neka slobodno kaze.

Dakle imam Barracudu od 500 Gb ST3500320AS SD15 i pokusavam updejtat na SD1A prema Seagateovoj stranici , skinuo sam i onaj exe fajl i sprzio na cd za svaki slucaj.

Ali naravno kada pokusam pokrenuti sa exe fajlom nakon kaj se reboota pocne:

scanning for devices on generic PCi ATA
i tako 3x puta i onda javi
Exiting due to signal Sigsegv

, a kada pokusam istu stvar preko cd-a javlja mi

invalid opcode at 4FC0 3046 itd.

Jel ima netko ideju sta bi to moglo bit i kako rijesiti?
banky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 19:18   #553
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tek toliko da se zna, ako neko ima ST3500620AS sa firmwareom HP12, flešajte što prije. Danas sam oživljavao jednog, malo me namučio, ali riješilo se. Eto, čisto za informaciju, ako neko ima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 10:52   #554
CocoAtBike
Registered User
 
CocoAtBike's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 14
Evo, šaljem podatke za umrli disk sa dragocjenim podacima na istom:
Seagate Barracuda 7200.11
750 Gb
S/N: 9QK0ZESW
ST3750330AS
P/N: 9BX156-303
Firmware: SD15
Date Code: 09023
Site Code: KRATSG
WWN: 5000C5000D834597

U BIOS-u ga ne prepoznaje, kao niti u Windowsima (XP). U "Computer Managementu" XP-a ga vidi uz "STATUS=Failed".

Zanima me da li se i ovaj moj problem može riješiti na opisane metode pomoću Nokia kabla i može li se to napraviti negdje bliže Varaždinu ili da skočim do Karlovca ;-).

Nisam siguran imam li još garanciju na njega jer zbog radova u stanu ne mogu pronaći račun - no, bitniji od reklamacije su mi PODACI!
Treba istaknuti i da je disk je normalno radio nekih 2 godine i prestao raditi bez ikakvih vidljivih razloga!?

K tome, jučer sam otkrio da u istom računalu imam još dva Seagate-a 7200.11 od 500 Gb kojima treba obnoviti Firmware . Sad me zanima da li kod update-a mogu odabrati na kojem to disku želim napraviti ili on sam prepozna!?

Hvala unaprijed uz pozdrav svima na idejama, rješenjima i sličnim problemima jer su forumi, izgleda, jedina mjesta gdje se rješavaju konstrukcijske - hardversko-softversko-ljudske greške gotovo svih proizvođača.


Uh, nisam siguran smijem li to staviti, ali tu imaju Nokia-CA42 kablove za 29kn.


Danas sam konačno našao i račun (7.10.2008.). Nadam se da je i onda bila garancija 3 godine.

Poslao sam mail u Vemil da čujem što oni predlažu pa ćemo vidjeti.



_____________________________________________________________________________

EDIT:

Tokom zadnja tri dana arhivirao sam sadržaj jednog 500Gb Seagate diska na vanjsku ladicu (sva sreća da nije Seagate) i danas sam pokušao napraviti update firmware-a sa SD15 na SD1A i, naravno, da nisam uspio:

Napravio sam bootabilni CD preko ISO slike skinute sa Seagateovih stranica i istu grešku javlja i kod odabira opcije S(Scan Ata Devices) i kod A (Download Firmware to ST3500320AS). Čak sam fizički odspojio sve ostale hard diskove u nadi da će to pomoći.

Seagate me sve više "oduševljava" svojim genijalnim rješenjima i "odličnom" podrškom?

Onaj 750Gb s početka priče još uvijek čeka druga Brku ili nabavu Nokia kabla da ga pokušamo vratiti u život.


PS. Nadam se da ovaj post neće opet spojiti sa onim prethodnim jer to NEMA smisla. Iako su u istoj temi, svaki funkcionira samostalno, a čitanje ogromnih postova nikome nije zanimljivo, a niti u interesu. HVALA!

Edit by mod: Hoće. Nema smisla ni onako jer ispada da razgovarate sami sa sobom.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 26.02.2011. u 10:21. Razlog: dp
CocoAtBike je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 09:46   #555
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hm... ajde javi se na PM. Uvjeren sam da će se 750GB disk moći riješiti, no ako si nešto zaje tijekom flešanja 500GB diska, moguće je da si ga poslao u vječna lovišta.
btw, disk se fleša kad je spojen na matičnu direktno preko SATA kabela, a ne iz ladice preko USB-a.
a ako 750GB odneseš na reklamaciju i recimo da je Vemil prizna, oni ti podatke vratiti neće. eventulano da dobiješ disk novi, naravno, dobit ćeš novi potpuno prazan, a podatke zaboravi.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 22.02.2011. u 09:56.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 21:46   #556
CocoAtBike
Registered User
 
CocoAtBike's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hm... ajde javi se na PM. Uvjeren sam da će se 750GB disk moći riješiti, no ako si nešto zaje tijekom flešanja 500GB diska, moguće je da si ga poslao u vječna lovišta.
btw, disk se fleša kad je spojen na matičnu direktno preko SATA kabela, a ne iz ladice preko USB-a.
a ako 750GB odneseš na reklamaciju i recimo da je Vemil prizna, oni ti podatke vratiti neće. eventulano da dobiješ disk novi, naravno, dobit ćeš novi potpuno prazan, a podatke zaboravi.
Upravo sam se vratio s puta (moram pod hitno nabaviti mobitel sa WIFI-jem)!

Hvala puno na odgovoru i PM-u . Čujemo se za koji dan dok napravim backup svega ostalog.

Za sve koji će imati slične probleme samo da javim da je flešanje 500GB diska bilo neuspješno (spojeno direktno s matične SATA kablom), ali nakon ponovnog kreiranja particije i formatiranja, disk opet radi (ali bilo bi ga dobro ponovno pokušati nadograditi novim firmware-om).

Da, podaci su mi bitni, a reklamacija, po potrebi, ide kasnije, tj. kad spasimo sve što se spasiti može.

Citiraj:
Autor CocoAtBike Pregled postova

PS. Nadam se da ovaj post neće opet spojiti sa onim prethodnim jer to NEMA smisla. Iako su u istoj temi, svaki funkcionira samostalno, a čitanje ogromnih postova nikome nije zanimljivo, a niti u interesu. HVALA!

Edit by mod: Hoće. Nema smisla ni onako jer ispada da razgovarate sami sa sobom.
Pa to je i smisao foruma. Pisanje kratkih korisnih stvarčica vezanih uz temu, a ne pisanje sastavaka od dvije A4 stranice koje će odbiti potencijalne čitaoce.

A to što izgleda da razgovaram sam sa sobom, to nije moj problem nego problem neaktivnosti foruma koju pokušavam popraviti .

Sve što napravim u vezi teme, zabilježim i na forumu - u nadi da će to nekome pomoći i skratiti muke kroz koje sam prolazim.

Edit by mod: Naravno da je ponekad prirodno double postati npr. ako je između dvije poruke prošlo dosta vremena, međutim stvarno mi nije jasno zašto je ova poruka u originalu bila u dva dijela?! U razmaku od 15 minuta odgovarali ste na dvije poruke citirajući ih, a nije bilo potrebe za dvije poruke. Za to služi gumb Multiquote (odmah desno od Quote). Mislim da je dovoljno rasprave na ovu temu. Ako smatrate da sam čime prekršio ovlasti moderatora, slobodno možete prijaviti vodstvu foruma. Hvala i ugodno surfanje PCE forumom.

Pravila foruma
Pravila podforuma Storage.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 26.02.2011. u 10:20.
CocoAtBike je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 07:28   #557
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemoj se bojati za aktivnost foruma. Zna se tko prati koje teme i tko gdje piše. samo ova tema je takva da se piše onda kada ekšuali ima problema, nije baš topic za rasprave. tema postoji upravoi glede tog problema. sve je objašnjeno kako se problemi otklanjaju i sa čime. no ako se neko ne želi baciti u te vode, javi se nekome ili meni i stvar se riješi sa svaki puta istim ishodom - dođe se do podataka.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 01:40   #558
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Još jedan uspavani:

Seagate Barracuda 7200.11 - 500 Gbytes
S/N: 6QM0JQX0
ST3500320AS
P/N: 9BX154-568
Firmware: SD81
DateCode: 09194


(* 4.3GB iz 2001. još radi )
(* 8/10GB iz Xboxa 2004. još radi )
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 18:43   #559
Grobnik
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Grobnik
Postovi: 8
Pokoj mu duši.
ST31000333AS
F:CC1F

Potrošeno puno živaca, na kraju unuk čekićem izvadio mu dušu.
Pozdrav.
Grobnik je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 23:52   #560
CocoAtBike
Registered User
 
CocoAtBike's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 14
Citiraj:
Autor banky Pregled postova
Ja imam prokletih problema sa updejtanjem firmware-a, ako netko ima kakvu ideju neka slobodno kaze.

Dakle imam Barracudu od 500 Gb ST3500320AS SD15 i pokusavam updejtat na SD1A prema Seagateovoj stranici , skinuo sam i onaj exe fajl i sprzio na cd za svaki slucaj.

Ali naravno kada pokusam pokrenuti sa exe fajlom nakon kaj se reboota pocne:

scanning for devices on generic PCi ATA
i tako 3x puta i onda javi
Exiting due to signal Sigsegv

, a kada pokusam istu stvar preko cd-a javlja mi

invalid opcode at 4FC0 3046 itd.

Jel ima netko ideju sta bi to moglo bit i kako rijesiti?
Danas sam konačno napravio backup i drugog 500 Gb diska i pokušao sam sve moguće kombinacije upgrade-a i preko bootabilnog CD-a i putem EXE datoteke Windows XP-a (isključivanjem svih ostalih diskova) i nisam uspio napraviti niti na jednom od dva Seagate 500 Gb diska.

Dobio sam iste greške kao i "banky"! Primjer greške pokretanjem EXE datoteke iz XP-a.


Trenutni firmware-i na tim diskovima:
CocoAtBike je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 10:25   #561
neron888
Premium
Moj komp
 
neron888's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 65
Muka mi je kad vidim ovu temu, ali moj još uvjek veselo vrti nakon dvije godine bez ikakvih problema, jest da sam mu promjenio firmware... kakve su šanse da preživi u novoj konfi ili da uzimam i drugi disk.
neron888 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 10:31   #562
Nm4st3r
Premium
Moj komp
 
Nm4st3r's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Muka mi je kad vidim ovu temu, ali moj još uvjek veselo vrti nakon dvije godine bez ikakvih problema, jest da sam mu promjenio firmware... kakve su šanse da preživi u novoj konfi ili da uzimam i drugi disk.
Moj mišljenje je dok radi je dobar. Tako sam ja svojeg stavio u novi komp i nemam nikakvih problema s njim
Nm4st3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 11:38   #563
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor CocoAtBike Pregled postova
Danas sam konačno napravio backup i drugog 500 Gb diska i pokušao sam sve moguće kombinacije upgrade-a i preko bootabilnog CD-a i putem EXE datoteke Windows XP-a (isključivanjem svih ostalih diskova) i nisam uspio napraviti niti na jednom od dva Seagate 500 Gb diska.

Dobio sam iste greške kao i "banky"! Primjer greške pokretanjem EXE datoteke iz XP-a.


Trenutni firmware-i na tim diskovima:
ne radite dobro. Ja sam ih slfešao barem 200 komada (doma i po firmi) i nikada nisam imao ovakav problem. nešto ne radite dobro.

Citiraj:
Autor neron888 Pregled postova
Muka mi je kad vidim ovu temu, ali moj još uvjek veselo vrti nakon dvije godine bez ikakvih problema, jest da sam mu promjenio firmware... kakve su šanse da preživi u novoj konfi ili da uzimam i drugi disk.
ima španse da krepa kao i bilo koji drugi disk. sa SD1A firmwareom, neće se dogoditi BSY/LBA0, ali krepati može. kao i svaki drugi disk.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 10:46   #564
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
još jedan "nevidljivi"...

da se pridružim temi, i ja sam jučer ostao bez seagatea, 500gb, ST3500320AS.
bios ga ne vidi, disk se vrti, disk je iz 2008, dakle, 99% sa neispravnim firmwerom.

pa, ako ima netko sa kablom "viška" da mi ga posudi da popravim disk ili proda ili... sve opcije su otvorene. osim dolaska u KA do Druga Brke, jer mi je to trenutno neizvedivo.

molim pomoć!!

update:
kabel sam naručio, nije problem ga prepraviti, no, nije mi jasna jedna stvar. u textualnom tutorialu piše da se treba "izolirati" kontakt za motor-ona tri kontakta (http://tinyurl.com/owgr23).
no, u videu (http://tinyurl.com/yeugxhu) tip ostavlja kontakt motora spojen i izolira drugi konektor, bliže sata/power konektorima.
pa sad-što je ispravno?
thx!

update 2: kabel stigao, disk sam uspio vratiti, skinuti podatke, no, flash na novi fw neće i neće. sve pokušano, kao i nekoliko postova iznad, ali iste greške, što god radio. disk je na channelu 0, sam je na ploči, nema cd-a, nema ničega drugog na sata/ide kanalima.

idem još pokušati štogod, ali čini mi se da će to biti to-dok radi ok, kad opet prdne, baybay.


update 3: nakon svih grešaka koje su već gore pokazane i na koje se ljudi žale, uspio sam riješiti.
ukratko, obzirom da koristim xp, imam u biosu sve postavke koje se tiču SATA/IDE protokola postavljene na IDE. ahci je isključen. kada sam sve te postavke (4, sve pod "advanced settings"), postavio na NATIVE SATA i/ili SATA, sve je prošlo bez problema. cijeli proces sa bootom sa cd-a nije trajao više od 2 minute.

uglavnom, ja sretan!! :-))))))

ako nekome treba otključati hard, može na mail. dogovorit ćemo se! ;-)

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 01.03.2011. u 20:55.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 10:34   #565
Bojan HelpDisc
Registered User
 
Bojan HelpDisc's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Seagate.11 Problem

....

Zadnje izmijenjeno od: Bojan HelpDisc. 04.10.2011. u 15:41.
Bojan HelpDisc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 15:46   #566
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Javljam da sam i ja uspio svoj Seagate 7200.11 vratiti među žive.
Najviše vremena sam gubio na povezivanju Nokia kabla i diska, jer u svim vodičima se spominje RX, TX i GND žice. Ja kad sam tako spojio, nije mi hyperterminal ništa davao.
Onda sam spojio samo RX i TX žice i nakon CTRL-Z, hyperterminal mi je izbacio prompt.

Upisao one komande koje treba, reboot i disk je prepoznat od strane BIOS-a, Win se normalno digli, svi podaci gore.

Inače, ako vas zanima ovakvo petljaje oko hardwatre-a, onda svakako preporučam da sami odradite ovaj posao. Jer ne znam kako su ostali, ali ja sam bio baš uzbuđen dok sam upisivao komande
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 21:03   #567
CocoAtBike
Registered User
 
CocoAtBike's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 14
A gdje ste našli one "ženske RS232 Crimp Pinove" (za povezivanje kabla i kontakata na disku)?

Ili ste to riješili na neki drugi način?
CocoAtBike je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 21:26   #568
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor CocoAtBike Pregled postova
A gdje ste našli one "ženske RS232 Crimp Pinove" (za povezivanje kabla i kontakata na disku)?

Ili ste to riješili na neki drugi način?
ja sam ih sam napravio od lima 0,5mm.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 22:09   #569
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Ja sam jednostavno zalemio žice za pinove.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 22:12   #570
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
uzeo sam kabel sa od stare matične ploče, oni konektori koji se spajaju za reset, ledice, power gumb. malo su šire od konektora, pa sam samo srednju izolirao tako da su se "gurale" jedna u drugu.
viking.software je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na