Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2008., 20:31   #1
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Angry USB Headset Genius HS-03U problem???

Ne znam dali ovaj moj problem spada pod hardware ili software ali valjda sam na pravom mjestu.Ovo što se meni događa sa gore navedenim slušalicama izludilo bi i najhladnokrvnijeg štovaoca IT tehnologije i njenih igračaka,da ne duljim evo opisa problema:nakon 9 mjeseci besprijekornog korištenja Viste odlučim se onako iz dosade srušit sistem i instalirat noviju (modificiranu)verziju,u tom trenutku slušalice koristim cca.1 mjesec bez ikakvih problema.Već pri prvom bootanju novog sistema iz slušalica dolazi blago iritirajući zvuk,no mislim ono ništa strašno idemo dalje(hmmmm) nakon nekoliko minuta pri pokretanju media playera(isto i igrica,skypa itd.) iz slušalica stiže kanonada šumova i visokih frekvencija.Eto,rekoh,...ti novu vistu vraćaj staru(i tako 3-4 puta).Kad vidi vraga i sa starom ista stvar,ajmo na drivere,promijenio hrpu drivera od originalnih isporučenim sa matičnom pločom(DFI Infinity nf4 ultraIIm2 sa realtek AC97) do najnovijih skinutih sa službenih stranica.Što bi sad čovjek pomislio,naravno:1. KUPIO si neispravne slušalice(zamijenio ih 3 puta,nije problem radim u takvoj trgovini) 2.Pa nisu za vistu(isprobao ih na poslu na kompjutoru sa instaliranom vistom,rade ko grom zvuk strava) 3.Crkli USB portovi(ne,sve radi.Da su portovi nebi radili ni stickovi ni drugi uređaji sa usb priključkom) 4. Zgorila zvučna kartica(ne,nebi imao zvuka ni na zvučnike ni na starim slušalicama koje nisu USB). Pomagajte ljudi hoću da stvar radi kako je i radila skoro mjesec dana bez problema,da li je netko imao sličnih problema i što bi moglo biti rješenje?Pozdrav.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 23:39   #2
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Možda imaš neko magnetsko polje ili neki vrag. Provjeri dali se to događa i na nekim drugim slušalicama ili ne. Probaj kod frenda koji ima Vistu dali radi.
Berax0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2008., 13:22   #3
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
zato ja imam 2-3 diska,jedan sistem stalan,jedan za prćkanje i istraživanje,drži se one stare izreke If it ain’t broken don’t fix it.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 16:44   #4
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Evo danas uzeo druge slušalice tek toliko da ih mogu koristiti,genius HS-04A nisu na usb nego imaju posebno chinch za mikrofon i slušalice.Primjetio koristeći njih da kad prebacujem fileove sa diska na usb flash stick također čujem neke pulsirajuće i pišteće šumove.Jel moguće da usb portovi ne dobivaju dovoljno struje odnosno da napon nije stabilan,mislim da imam sasvim solidno napajanje Corsair vx550w.

EDIT:

I da na drugom kompjutoru sa instaliranom vistom nema problema

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 19.12.2008. u 20:47.
milchy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na