Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.05.2007., 11:49   #121
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ali da se mene pita ja ne bih oduzimao vozačku nego auto i stavio ga u žicu za vrijeme trajanja kazne naravno uz plačanje ležarine.
Bez obzira čiji je auto. To neka se vozač objašnjava sa vlasnikom vozila.
E s ovim se slazem, puno ucinkovitije nego uzimanje dozvole.

Meni za 2 mjeseca istice 2 godine (napokon) i nista mi nije smetalo koliko to da nesmijem poslije 23h vozit. Odem kod cure, pusa vamo pusa tamo, shit moram kuc 10 do 23 je o_O. Hoces otic na neki koncert nemozes jer nesmijem vozit, a nemam kako inace ic.

Zaustavili su me samo jednom u godinu i 10 mjeseci i to je bio mal smjesan ispad. Vozim se lagano i odjednom kašika viri predmenom. Ja stanem i konj izadem iz auta i reko dobro vecer

Kaze meni lik zasto ste izasli iz vozila? Ja reko pa da se bolje razumijemo . Ja izaso jel me nikad nije prije murja zaustavljala i iz neznam kojeg razloga, mozda me bila trta. Kaze on meni kao sad ja neznam jeste vi bili vezani ovo ono, ma reko jesam. i Provjeri on auto i sve i kaze dobro je mozete ic, ali drugi put ostanite u autu.

__________________
rams je offline  
Staro 21.05.2007., 12:00   #122
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
da pitam nes, bas sam razmisljo.... zas su oni kad su nas nasli da piemo trazili osobne... mislim cemu to, provjeravaju jel imamo burnu povjest il sta? al sta i da imamo, pomnije bi nas pretrazili ispitali il ih jednostavno zanima odakle smo di zivimo itd ?
A vjerojatno radi utvrđivanja identiteta i pisanja prekršajne prijave.

Član 20.
Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira

Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 50 do 500 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana.

Jedino su kazne malo veće jer nije napravljena izmjena i dopuna zakona.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 12:03   #123
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Zaustavili su me samo jednom u godinu i 10 mjeseci i to je bio mal smjesan ispad. Vozim se lagano i odjednom kašika viri predmenom. Ja stanem i konj izadem iz auta i reko dobro vecer

Kaze meni lik zasto ste izasli iz vozila? Ja reko pa da se bolje razumijemo . Ja izaso jel me nikad nije prije murja zaustavljala i iz neznam kojeg razloga, mozda me bila trta. Kaze on meni kao sad ja neznam jeste vi bili vezani ovo ono, ma reko jesam. i Provjeri on auto i sve i kaze dobro je mozete ic, ali drugi put ostanite u autu.

JC Denton je offline  
Staro 21.05.2007., 12:03   #124
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
A vjerojatno radi utvrđivanja identiteta i pisanja prekršajne prijave.

Član 20.
Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira

Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 50 do 500 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana.

Jedino su kazne malo veće jer nije napravljena izmjena i dopuna zakona.
dinara?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 21.05.2007., 12:04   #125
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
A vjerojatno radi utvrđivanja identiteta i pisanja prekršajne prijave.

Član 20.
Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira

Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 50 do 500 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana.

Jedino su kazne malo veće jer nije napravljena izmjena i dopuna zakona.
Nije mi jasno...u tom zakonu jos stoje dinari? Ili si to kopirao iz neke (pra)stare knjige?
JC Denton je offline  
Staro 21.05.2007., 12:33   #126
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Koristite malo google i u Narodnim Novinama stoji taj zakon od 1990 godine.
Novčane kazne su se sa godinama mjenjale pa su bile u hrvatskim dinarima i njemačkim markama koje su do dana današnjeg. Ali da bi novčana kazna bila napisana u Zakonu mora se napraviti dopuna i izmjena zakona i proći saborsku proceduru.
Ali vjerujte mi da kad dođete kod suca da će vam kaznu opaliti u važečim hrvatskim kunama.
Za par mjeseci bi u saborsku proceduru trebao doči poveči komplet izmjena i dopuna zakona od strane MUP-a.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 21.05.2007., 13:03   #127
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Je, baš si počel pisat gluposti. Vozačka dozvola stječe se obukom i ispitom i tko prođe, postaje vozač B kategorije. Nadarenost i feeling za vožnju nema svaki vozač i ne stječe se autoškolom pa tako moraš razumjeti da svatko na cesti prilagođava brzinu i način vožnje, prvenstveno propisima a onda i vlastitim mogućnostima. Nemoj osuđivati vozača koji vozi nešto sporije već mu obrati povećenu pozornost, pokušaj predvidjeti njegovu reakciju i na prvom povoljnom mjestu ga obiđi i nastavi vožnju. Mnogo je ljudi koji nisu uopće zainteresirani za automobile i vožnju a morali su zbog raznih razloga položiti ispit i sudjeluju u prometu.
Apsolutno podržavam postojeća ograničenja za mlade vozače. Kad nakupiš puno kilometara i ti ćeš uvidjeti da je najčešći razlog stradavanja mladih vozača kriva procjena vlastitih mogućnosti, stanja kolnika i mogućnosti vozila.
Sve to stječe se godinama pa tako iskusan vozač na prednjem sjedalu može biti od velike koristi.
ma je oke je da su neki totalni anti-talenti lik koji je polagao samnom je.... da koliko god nevjerojatno zvucalo..... pri ulasku u kruzni fino ko englez ljevo skrenio ide on protiv vjetra

ali takvih i nema bas previse,,,, no kad si out na otvorenoj cesti ogranicenje je 90 a pametnjakovic se vuce 50 e to stvarno nije oke pogotovo kad si na obilaznici na kojoj se o obilazenju manje vise moze samo sanjati,,,,, ako imas kakvu zver od auta onda jos mozda i uspijes ali s "normalnim" no way

a iskusan vozac pord tebe, moze vristat na mjesec kad ti je dovoljna sec da napravis glupost a on nema apsolutno nikakvu kontrolu nad autom,,,, eto onaj je mulac i pored instruktora uspio skoro cjeli prednji kraj zabit u kruzni na suprotnu stranu od smjera kretanja,,,, e sad da je to obican auto bez kocnice i na suvozackoj strani kako bi to proslo?? sto bi "iskusan" vozac pored takvog idiota mogao napravit?? ........ anyway imam jos za pisat no nemam vremena,,,,, moje je misljenje da ako imas nekog iskusnijeg koji ima vremena bit pored tebe onda taj ima vremena i vozit umjesto tebe,,, tako je pametnije, sigurnije, bolje......
speedy-3 je offline  
Staro 21.05.2007., 14:25   #128
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
evo da i ja dam svoj doprinos ovo temi, procitao sam je ispocetka i moram reci da je vrlo zanimljiva

dakle par savjeta za sve koji zele produzizi vozacku dozvolu, vozacka dozvola se produzuje tek nakon isteka vase vozacke dozvole, nikako prije jer cete samo cekati u redu i necete nista obaviti (desilo se meni prosli tjedan) po hrvatskom zakonu jos mjesec dana mozete voziti bez vozacke dozvole (morate je imat, da nebi mislisli da mozete bez vozacke vozit, to se odnosi samo na istek vozacke dozvole)

MLADI VOZACI kod produzenja vozacke dozvole moraju samo otici u policijsku postaju i platiti 35kn biljega, nemojte se zavarat pa otici na ljecnicki jer ga netrebate imat (opet govorim iz proslotjednog iskustva)

Sta se tice mladih vozaca, do proslog tjedna sam i ja bio jedan od njih, pridrzavao sam se svih propisa i niaka nisam imao problema sa policijom, a zaustavljali su me preko 20 puta u 2g radi rutinske kontrole
sta se tice voznje do 23h, potpuno se slazem sa time jer ljudi nisu svjesni koliko san znaci pogotovo ako nemate nikog u autu pa zaspite za volanom (nije problem ako cete sebe ubit, problem je ako jos nekoga usput pokupite)
sta se tice jacine auta, i tu se potpuno slazem sta vam treba jaci auto od 75kw mislim da je i to dosta, prvo se treba nauciti kako se auto ponasa kada stisnete gas kako auto koci kako auto zanosi, kako proklizava, kada se ukljucuje abs (ukoliko ga imate) i ostale stvari da nenabrajam dalje

sta se tice ostalih zakona i onih nepridrzavanja mladih vozaca nasim zakonima ja bi to jednostavno rj uzmes auto pa neka mladi vozac ode gdje oce pjesice, pa sta su vas mame i tate vozile kada niste imali auto, sigurno ste koristili javni prijevoz bicikl ili neko sredstvo (naravno to je moje misljenje)

sta se tice vozacke na 2g to je potpuno realno vrijeme da se stekne neko iskustvo (zavisi koliko vozite) ja sam vozio svaki dan napravio puno kilometara (cca 70k km) i dozivio svakakvih dogadaja na cesti, od pruzanja prve pomoci do gasenja vlastitog auta, proklizavanja zanosenja u zavoju stvarno sve sta se moze desiti osim sudara, sudar u 2g nisam imao niti sam ikada ogrebao auto, ali mislim da je to samo moja stvar jer sam pazio kako sam vozio i nikada nisam isao umoran niti pijan negdje (ali to je stvar kulture vozaca kako bi se rekalo kulture ponasanja)

sta se tice zakona sve sta pise u autu i oko auta dobro je imat od vatrogasnog aparata od prve pomoci (a ne kao neki da neznaju otvorit prvu pomoc), ipak zakon nije bezveze napisan

i tako to bi bilo sve od mene, nadam se da ce tema i dalje biti zanimljiva


p.s. vjerojem da mnogo vas nema aparat za gasenje pozara u autu ali vjerujte mi za 250kn aparata mozete spasiti citav auto (jer kada se lak zapali mozete sjediti i gledat kako gori), a isto se tice i prve pomoci vjerovatno jos neki imaju staru prvu pomoc, pa nije tako skupa a nekome mozete spasiti zivot sa obicnim zavojem kupite ih i imajte ih u autima (podrazumjeva se da znate barem osnove ozivljavanja i takvih stvari nije bez razloga tecaj prve pomoci)
__________________
mikimikic je offline  
Staro 21.05.2007., 14:45   #129
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
vidis, nikad nisam razmisljao o aparatu za gasenje pozara. Cim se ne mora imat, odma ni ne mislim na to Ako je stvarno 250kn, onda se isplati imat.
SPLiFF je offline  
Staro 21.05.2007., 15:02   #130
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Evo kad se je čovjek dotaknuo opreme u autu stvarno nije na odmet imati protupožarni aparat.
Ja imam jednoga od mislim 1,5 kg u prahu i u Metrou sam uzeo za nekih tridesetak kuna po komadu protupožarni aparat od 0,75 kg. Takva sam uzeo dva.
Vrag nikad ne spava i neznaš kad će ti nedajbože zatrebat.

Obavezno si prekontrolirajte da li imate rezervnu gumu (napumpanu), dizalicu i dobar ključ da vam nebi pukao kad zagusti. Uz to imam i 2 spreja za pumpanje i krpanje. Jedan sprej je nekih 25 kn.

Prvu pomoč imam jednu neotpakiranu i jednu iz prijašnjeg auta. Nije na odmet gurnuti u kutiju još dodatno par hanzaplasta.

Alat:
Uvjek imajte osnovne ključeve, kombinirke i šerafcigere. Dobro dođe i smeđi selotejp ili izolirtraka, komad žice i špaga.
Popustit će vam neka šelna na crijevu ili malo napuknuti, a sa ovim ćete to složiti i dovučći ćete se do prvog mehaničara.

Naravno i set žaruljica sa osiguračima, ali za vaš auto. Da ne ispadne kad zatreba da ne paše. Informirajte se gdje vam stoje osigurači.

Za dulji put nije naodmet imati neki 5 litarski karnister sa vodom.

I imajte barem mokre maramice ili neko sredstvo za suho pranje ruku.

Skoro sam zaboravio da je obavezan reflektirajući prsluk. Žuti ili naranđasti.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 15:40   #131
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Evo kad se je čovjek dotaknuo opreme u autu stvarno nije na odmet imati protupožarni aparat.
Ja imam jednoga od mislim 1,5 kg u prahu i u Metrou sam uzeo za nekih tridesetak kuna po komadu protupožarni aparat od 0,75 kg. Takva sam uzeo dva.
Vrag nikad ne spava i neznaš kad će ti nedajbože zatrebat.

Obavezno si prekontrolirajte da li imate rezervnu gumu (napumpanu), dizalicu i dobar ključ da vam nebi pukao kad zagusti. Uz to imam i 2 spreja za pumpanje i krpanje. Jedan sprej je nekih 25 kn.

Prvu pomoč imam jednu neotpakiranu i jednu iz prijašnjeg auta. Nije na odmet gurnuti u kutiju još dodatno par hanzaplasta.

Alat:
Uvjek imajte osnovne ključeve, kombinirke i šerafcigere. Dobro dođe i smeđi selotejp ili izolirtraka, komad žice i špaga.
Popustit će vam neka šelna na crijevu ili malo napuknuti, a sa ovim ćete to složiti i dovučći ćete se do prvog mehaničara.

Naravno i set žaruljica sa osiguračima, ali za vaš auto. Da ne ispadne kad zatreba da ne paše. Informirajte se gdje vam stoje osigurači.

Za dulji put nije naodmet imati neki 5 litarski karnister sa vodom.

I imajte barem mokre maramice ili neko sredstvo za suho pranje ruku.

Skoro sam zaboravio da je obavezan reflektirajući prsluk. Žuti ili naranđasti.
I napomenuo bih da je vrlo korisno imati kablove za spajanje na drugi auto ako vam crkne baterija. A ne da guranjem riskirate preskakanje remena i totalnu havariju na motoru i/ili da cekate "cijeli dan" vucnu sluzbu zbog najobicnije glupe ispraznjene baterije.
JC Denton je offline  
Staro 21.05.2007., 15:54   #132
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
AMD-zaboravil si "svinjsku nogicu"
Malo veću-barem od metra.
Pogodna je za napajsavanje, izvlačenje blatobrana nakon prometnjače a bogme je i važan čimbenik sigurnosti u prometu (sitne svađe oko parkiranja, prednosti prolaza i tako to...)

Preporuka je kupiti u većoj svaštari tipa Bauhaus i ostavit na njoj etiketu sa cijenom i deklaracijom jer se slovenci i austrijanci uvjek isčuđuju kad je vide u gepeku
Barem se čude mom 1.5m primjerku
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 21.05.2007., 16:14   #133
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
da pitam nes, bas sam razmisljo.... zas su oni kad su nas nasli da piemo trazili osobne... mislim cemu to, provjeravaju jel imamo burnu povjest il sta? al sta i da imamo, pomnije bi nas pretrazili ispitali il ih jednostavno zanima odakle smo di zivimo itd ?
Legitimirati te mogu uvijek, ali ovo prolijevanje vaseg pica - mislim da to bas i ne pise u zakonu.
morph je offline  
Staro 21.05.2007., 16:20   #134
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
AMD-zaboravil si "svinjsku nogicu"
Malo veću-barem od metra.
Pogodna je za napajsavanje, izvlačenje blatobrana nakon prometnjače a bogme je i važan čimbenik sigurnosti u prometu (sitne svađe oko parkiranja, prednosti prolaza i tako to...)

Preporuka je kupiti u većoj svaštari tipa Bauhaus i ostavit na njoj etiketu sa cijenom i deklaracijom jer se slovenci i austrijanci uvjek isčuđuju kad je vide u gepeku
Barem se čude mom 1.5m primjerku
Za to vozim onaj veći dio federplate od Yugića.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 21.05.2007., 16:30   #135
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Legitimirati te mogu uvijek, ali ovo prolijevanje vaseg pica - mislim da to bas i ne pise u zakonu.
Ne piše prolijevanje pića, ali piše oduzimanje sredstva izvršenja prekršaja, osiguranje povoljnog stanja javnog reda i mira (mislim na spokojno spavanje bakica i dedeka koji su cijelu noć na prozoru) i udaljavanje počinioca s mjesta izvršenja prekršaja (noga u guzicu i marš doma).
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 21.05.2007., 16:40   #136
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ne piše prolijevanje pića, ali piše oduzimanje sredstva izvršenja prekršaja, osiguranje povoljnog stanja javnog reda i mira (mislim na spokojno spavanje bakica i dedeka koji su cijelu noć na prozoru) i udaljavanje počinioca s mjesta izvršenja prekršaja (noga u guzicu i marš doma).
OK, oduzimanje, ali mislim i da se to oduzeto na zahtjev mora vratiti vlasniku (ne mora biti da sam u pravu ali mislim da sam jednom vidio i takvu presudu suda). Inace me zacudio ovaj primjer jer se obicno daje prekrsitelju izbor da sam prolije ili ćaskanje u stanici. Solomunsko rjesenje.
morph je offline  
Staro 21.05.2007., 16:46   #137
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Ja volim Somunska riješenja.
Pogotovo ako su u igri i čevapi.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 21.05.2007., 16:58   #138
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ja volim Somunska riješenja.
Pogotovo ako su u igri i čevapi.

To sam vec skuzio, jedino mi je ovo malo sumnjivo. Prvi i zadnji post, i najvise postova
morph je offline  
Staro 21.05.2007., 17:22   #139
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Pišem im recepte za život u zoni.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 21.05.2007., 19:45   #140
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
samo da javim jednu dojavu u vez aparata za gasenje

imate u metrou aparat 25xkn 3.5kg ali nije bitna kolicina za gasenja pozara vec onaj udar tj pritisak koji aparat stvara dakle radije kupite aparat koji ima udar a manje sredstva nego aparat koji ima vise kolicine a manje sredstva (ja sam prilikom pozara u autu imao oaparat onaj mali 0.75kg a bio je velicine spreja za kukce a tako je i izgledao i samo da kazem da sam mogao obaviti nuzdu i bilo bi djelotvornije nego taj aparat)

dakle ako kupujete kupite posteno ili nemajte nije skupo a spasit si mozete auto a samo se jedno moze to desiti


sta se tice gasenja pozara na autu, ako se zapali ispod haube (poklopca) onda prvo sta morate napravit je pogledat sa donje strane auta gdje gori (dakle sagnete se i pogledate odozdola) ako vidite plamen pocnite gasit odozdola (niti u jednom slucaju nedizite haubu) hauba (poklopac) se dize jedino kada se pocne lak na haubi napuhavat ili kada nevidite vatru odozdola niti jednom drugom slucaju, ako dignete haubu dovest cete zrak na vatru i onda ste tek napravili problem

i jos jedan tip kada gasite vatru uvijek pocinjete od crijeva za gorivo nikada negdje drugdje jer ukoliko imate benzinca i vatra dode do goriva mozete se pozdraviti, dok kod dizelasa netrebate toliko brinut ali u niti jednom slucaju nije pozeljno da gorivo ili dizel dode na vatru



evo to je bilo par savjeta u vezi vatre na autu nadam se da vam se to nikada nece desiti ali nedao bog da se desi znate neke stvari (makar sve zavisi kakva ste osoba i kako cete reagirati u datom trenutku, uglavnom probajte se smirit i pribrat jer inace nebude dobro (lako reci poslije bitke ali to je istina))


p.s. nemojte guliti one naljepnice od aparata za gasenje pozara kako se aktivira ja doslovno od soka nisam znao kako aktivirati aparat (jer u datom trenutku mozak nedjeluje kako sada razmisljate)
__________________
mikimikic je offline  
Staro 28.05.2007., 06:42   #141
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Sve to stječe se godinama pa tako iskusan vozač na prednjem sjedalu može biti od velike koristi.
Ali samo u kratkom početnom periodu nakon polaganja ispita,inače je to medvjeđa usluga(k'o da te stari prati u školu do 8r.,taman tako)
Ali,tvrdim i da je barem 20-30% sreće u igri.Pok.Senna je (uf,ovdje ne ide sada ono "živi",kvragu!) dokaz...ehhh
"Ne može čovjek protiv sile i sudbine kada je ne vidi i ne pozna..."-Bećir Kuduz
 
Staro 28.05.2007., 08:44   #142
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ali samo u kratkom početnom periodu nakon polaganja ispita,inače je to medvjeđa usluga(k'o da te stari prati u školu do 8r.,taman tako)
Ali,tvrdim i da je barem 20-30% sreće u igri.Pok.Senna je (uf,ovdje ne ide sada ono "živi",kvragu!) dokaz...ehhh
"Ne može čovjek protiv sile i sudbine kada je ne vidi i ne pozna..."-Bećir Kuduz
Ha, pa nisam ni mislio da netko s tobom vozi do tridesete godine...
No, u mnogim sam situacijama doživio, blago rečeno, čudnovatu reakciju mladih i neiskusnih vozača. Djelomično zbog naglosti ( imanentno mladim ljudima ) a djelom zbog totalno krive procjene. Vožnja je posao kao i svaki drugi, iskustvo se stječe pređenim kilometrima i dobrim savjetima ( veliki sam protivnik da savjetodavac na prednjem sjedalu bude roditelj )
Rado se sjetim jednog svog neiskusnog frenda i njegovog poimanja brzine.
Idemo prema Karlovcu, on vozi 130 autocestom i sve 5. Starom ličkom cestom on praši uzbrdo na Plitvice 80-90 a na dugom spustu iza Gračaca na pravcu za Knin on također praši nizbrdo 80-90. Ja mu prigovorim a on me u čudu gleda?? Pa stalno držim 80-90, kaj ne valja pita me u čudu.
Nadam se da ti je sve jasno...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 28.05.2007., 16:00   #143
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma,je,je jasno,ali šta se zapravo promijenilo kod toga tvoga frenda?Jel' te poslušao (očito nije bio svjestan šta zapravo radi,čim se "začudio"),dakle,jel' te poslušao nakon toga?I ako je -zašto?Iz pristojnosti? Ili je stvarno shvatio i prihvatio ono što si mu rekao(mislim,jel' iza toga vozo nomalno i kada nije bilo tebe/drugoga iskusnijega vozača?)?
Ispada kao da se on,i svi drugi mladi vozači nikada nisu vozili sa nekim tko vozi "normalno",pa je,jadan,vidio da "to teba baš tako prašiti",kao što si i opisao.Mislim,čemu onda i auto-škola,ako nekome te stvari nisu jasne(šta,nije nikada čuo za dozvoljnu brzinu?)?Ako voziš brže,onda to radiš u 99% situacija -svjesno.Bio star ili mlad.A znaš kako se to liječi? Strahom za vlastitu guzicu.Jednostavno,taj tvoj frend,mora doživjeti neku gustu situaciju na cesti da bi se dozvao pameti,riječi tu malo koriste.Ako ga onih 20-30% sreće ne izda jel'...ovo je važilo/važi za većinu ljudi koji voze,ili će početi voziti.Uključujući i moju guzicu
Drugoga lijeka nema,barem ja tako mslim...
Btw.,svoje klince planiram,kada dovoljno odrastu,"natjerati" da "divljaju" sa autom na poligonu negdje(znam jedan idealan).Da malo osjete kako je to kada se izvrtiš.Ili kada uletiš na led...par kartonskih kutija,pa da vidim kako ih misle izbjeći pod tim-i-tim okoklnostima...ne pada mi na pamet da im tupim,ili nedajBože branim neke stvari.Dapače!

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 28.05.2007. u 18:23.
 
Staro 28.05.2007., 17:01   #144
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Rado se sjetim jednog svog neiskusnog frenda i njegovog poimanja brzine.
Idemo prema Karlovcu, on vozi 130 autocestom i sve 5. Starom ličkom cestom on praši uzbrdo na Plitvice 80-90 a na dugom spustu iza Gračaca na pravcu za Knin on također praši nizbrdo 80-90. Ja mu prigovorim a on me u čudu gleda?? Pa stalno držim 80-90, kaj ne valja pita me u čudu.
Nadam se da ti je sve jasno...
Meni bas i nije jasno, pa eto molio bih da malo pojasnis Jer, na takvoj cesti rjetko kad gledam koliko brzo (ili sporo) vozim, jednostavno vozim prema osjecaju, a vjerojatno mi i fali malo kilometara po brdima jer zivim u slavoniji
SPLiFF je offline  
Staro 28.05.2007., 17:09   #145
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Meni bas i nije jasno, pa eto molio bih da malo pojasnis Jer, na takvoj cesti rjetko kad gledam koliko brzo (ili sporo) vozim, jednostavno vozim prema osjecaju, a vjerojatno mi i fali malo kilometara po brdima jer zivim u slavoniji
Tip vozi isto i po zavojima i po ravnici.
I sa autom je rizik uspon premea Plitvicama po zavojima 80 - 90, a kamoli sa autobusom.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 28.05.2007., 18:18   #146
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
...a vjerojatno mi i fali malo kilometara po brdima jer zivim u slavoniji
Sada si rekao jednu veliku istinu.Puno vozača iz ravničarskih dijelova je izgubilo glavu na brdovitim/zavojitim cestama upravo zbog ovoga što si naveo.
A najgore je kada se u tavkoj situaciji nađe,recimo,neki manje iskusan "profi" vozač kamiona,pa dobije turu za,štatijaznam,Dalmaciju kroz BiH,za Italiju,ili neku međunarodnu...pa onda,ako i izdrži da se ne prevrne na nizbrdici(razlika između vožnje osobnog automobila i kamiona na takvoj cesti je,naravno,velika.E sad,još je veća između praznoga i natovarenoga kamiona),dakle,ako se i ne prevrne/izleti,spali nerijetko kočnice,i onda ga kamion izda kada se najmanje nada...A takvo vozilo na cesti,jasno je kakva je to sreća.
Sve više mladih vozača,i sve više vozila koja su prošla tko zna kako na tehničkome,jer nezaposlenost diktira pravila.Ako ti nećeš,ma još petorica stoje u redu iza tebe,koji će bez razmišljanja sjesti u poluispravan kamion i odvesti turu.Sve za lovu.Makar i po cijenu života.Svojega i tuđih.Svejedno....
No,ima i "iskusnih majstora",koji svoj kamion "poznaju u dušu",pa "štede" gorivo na nizbrdicama,ubace u ler,pa po kočnici...I tako na većim turama "uštede" nešto i za svoga žednoga Golfa dizelaša,što ih vjerno čeka doma u stražnjem dvorištu.I onda ih veselo toče,k'o prave gazde što brinu o svome blagu.I opet sjedaju za taji sti firmin kamion,doduše nešto "tanji",na određenim mjestima,ali kog' to uopće briga...

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 29.05.2007. u 01:03.
 
Staro 28.05.2007., 22:16   #147
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Tip vozi isto i po zavojima i po ravnici.
I sa autom je rizik uspon premea Plitvicama po zavojima 80 - 90, a kamoli sa autobusom.
Ah da, smetnuo zavoje s uma... ali.......

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
...pa dobije turu za,štatijaznam,Dalmaciju kroz BiH...
proslo ljeto sam na more isao kroz BiH i uopce se nisam osjecao nelagodno po brdovitim zavojima usprkos tome sto, eto, zivim na ravnici Ali realno - na vecini takve ceste je nemoguce sigurno voziti 80-90, tako da shvacam bit onog posta gore.
Jbg, zao mi je tih vozaca sto moraju zuriti + stedjet gorivo (iako ne vjerujem da bas i to moraju?) jer to je najvece zlo. A meni tak svejedno ocu na more stic za 5, 6 ili 7 sati, tak da nemam potrebu probijat granice svog auta i prkosit zakonima fizike
SPLiFF je offline  
Staro 28.05.2007., 22:30   #148
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Volim jako stisnuti gas ali... Prošle godine išli na more. Krenuo oko 22:30, ja u Astri 1.6 16V i lega u Matizu. Tura mi je podravska magistrala, brzina 50-85km/h, možda samo 5km vozili 130/140. Potrošnja 5.2L, tko ima taj auto zna kako je teško toliko potrošiti. Točio prije Zagreba. Poslije toga uredno po propisu autoputem (120-150). Kad smo pogledali kako smo se vukli i koliko je sati :-) (6h nam je skoro trebalo do Karlovca, em zbog stajanja, em zbog lagane vožnje), u Istri napravili show sa brzinom jer mi je jednostavno pukao film, a i cura je zaspala pa nije vidila šta radimo.
Prednost: mrak, nema nikog, podravskom ne plačam putarinu i uvelike sam uštedio na gorivu, a i štedio auto, teško zaspati, ima zavoja i sl.
Jednostavno, zašto žuriti?! 11 dana uživancije, pa mi svejedno hoću li stići za 6 ili 9h. Kući uvijek putujem po danu i sve autoputem.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline  
Staro 28.05.2007., 23:17   #149
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ja mrzim kad ljudi u vožnji ne obraćaju pažnju na okolinu i na promet koji se odvija oko njih. Neki ljudi, imam osjećaj, naprosto nemaju senzibiliteta za promet oko njih, pa postoji bezbroj nepotrebnih situacija kada ti takvi izvade živce (što opet nije opravdano, ali eto).

Primjerice, prekjučer se vozim s bratom u grad. Na križanju smo Avenije Većeslava Holjevca i Slavonske avenije (idemo prema Lisinskom). I sad, gužva je i ovi koji skreću lijevo (u Slavonsku) stvaraju čep jer je njima odmah tamo kad skrenu crveno. I tako, ispred nas ide neka ženska i skreće lijevo te ima izbor od dvije trake kada skrene lijevo. Ima lijevu u kojoj ima mjesta i ima desnu u koju kad skrene ostat će joj zadnji kraj na ovoj traci u kojoj smo mi. Naravno, pogađate koju je izabrala. I tako čovjeku izbije živce zbog jedne sitnice - jednostavno ne gleda što se događa oko nje.

Ovo sam naveo samo kao primjer, ali ima ih bezbroj. Od situacija kada se netko neće pomaknuti pola metra naprijed da bi mogao proći do situacija kad ti netko razgengi prije semafora, a kad se upali žuto stisne po gasu.

Poznajem, također, vozače koji iz 5. brzine (80-100km/h) staju samo sa kvačilom i kočnicom, bez vraćanja brzina. Mislim da je to u najmanju ruku smiješno.
frANZi je offline  
Staro 28.05.2007., 23:30   #150
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Poznajem, također, vozače koji iz 5. brzine (80-100km/h) staju samo sa kvačilom i kočnicom, bez vraćanja brzina. Mislim da je to u najmanju ruku smiješno.
Imam i ja jednog takvog u kvartu. Najgore je kad oces nes objasnit takvim vozacima se naljute, da ono koji qrac ti njemu imas nes govorit

Po meni bi trebali postrozit ispite, uskoro ce bit obavezna i skola sigurne voznje sto pozravljam, al samo ak ce bit neke koristi od toga.
vga killer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na