Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2021., 22:41   #601
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal postoji uređaj ko sonoff mini, da je mini al da podrzava vise kanala? Imam 2 puta po 3 modularna prekidaca u boravku, s ne previse mjesta iza. Neki prijedlozi osim 6 minija koji mi nece vjerojatno stati?
Vidi ovo

Ima izlaz za 3 trošila i ulaz za 3 prekidača 220V, znači takva 2 uređaja bi ti trebala.
Jedino što moraš dovući nulu do tih prekidača ili ga ubaciti u razvodnu kutiju.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 12:59   #602
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
shelly 1 koji je trebao biti za dnevni njega cu prebaciti za blagavaonu zbog izmjenicne, a tamo di mi je izmjenicna imam dva prekidaca za dnevni i hodnik, te sa druge strane samo za dnevni, pa bi stavio smart switch al mora biti vodoravan zbog trenutnih prekidaca, sta bi bilo dobro staviti da mogu trenutnu rupu zatvoriti a ne zagipsati jer mi zid nije bijel nego u boji pa da to ne mrdam. sta najbolje uzeti?
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 13:00   #603
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Daj slikaj to

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 13:43   #604
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Daj slikaj to

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
znaci ima izmjenicni za dnevni i jos jedan prekidac za iduci hodnik, bitnije mi je za dnevni da mogu preko alexe ili moba paliti gasiti. za hodnik nije toliko bitno jer gotovo nikad se ni ne pali svjetlo.



Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 20:22   #605
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Neznam sta je tu vodoravno osim okomitih prekidača 😂.
Imaš čini mi se tem prekidace, može se tu igrati svakako, pogledaj katalog.
Evo primjer kako "razbiti" 7xmodul a da se sve opet moze vratiti u prvobitno stanje :

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 21:44   #606
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
mslio sam vodoravna kutija pa umjesto postojece staviti smart switch.
da tem su prekidaci
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 21:40   #607
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Naručio još i Shelly 2.5 i Shelly 1PM. 1PM stavljam na DIN kučište i ide u kutiju sa osiguračima. Gasiti će cijelu jednu prostoriju po potrebi.

2.5 će biti za paliti gasiti dva 3d printera i mjeriti potrošnju istih.

Za sada mi se shelly sviđa, što dimenzijama što funcijama. Malo su im na prvu nelogični konektori odnosno oznake na njima (naspram sonoffa gdje je sve jasno odmah).


Sad ćekam u LIDLU da uzmem neki njihov "zigbee" i upogonim na RPI domoticzu i to još.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 06:07   #608
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Koliko ti uređaja se može spojiti na jetan gateway ??? ono cca ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 06:45   #609
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Mislim da sam negdje naletio da na jedan cc2531 se moze spojiti 20 uređaja.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 07:34   #610
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
15-20 ali mislim da je to ograničenje za end-devices tipa button, senzor...
Ako imaš žarulje, utičnice i slične uređaje koje se napajaju sa 220V onda se taj broj povećava jer se prekidači i senzori spoje na žarulje/utičnice koje se ponašaju kao routeri
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 10:26   #611
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Koliko ti uređaja se može spojiti na jetan gateway ??? ono cca ...

Ako je pitanje koliko se uređaja moze spojiti na Lidl zigbee gateway, to ne znam, ali bi svakako pokusao izbjeć takvu vrstu koordinatora.


Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Mislim da sam negdje naletio da na jedan cc2531 se moze spojiti 20 uređaja.

To pise u original dokumentaciji z2m, ali npr ja sam uredno imao spojeno cca 35 uređaja (pola na bateriju, pola sa stalnim napajanjem)


Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
15-20 ali mislim da je to ograničenje za end-devices tipa button, senzor...
Ako imaš žarulje, utičnice i slične uređaje koje se napajaju sa 220V onda se taj broj povećava jer se prekidači i senzori spoje na žarulje/utičnice koje se ponašaju kao routeri

Mislim da sam negdje na internetima naletio da je ukupan max cc2531 43 uređaja i nakon toga počne gubit uređaje.


Svi ostali kordinatori koji imaju sluzbenu podrsku z2m primaju 100+ uređaja


https://www.zigbee2mqtt.io/informati..._adapters.html
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 20:24   #612
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Ponovio se u CC2652P, ali je work in progress što se tiče zamjene i reseta svih uredaja. al da radi bolje, radi
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 21:37   #613
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Može link za cc2652p

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 06:18   #614
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
nist od linka, neki lik iz Poljske na kojeg sam naletio na fb-u radi to, nekako ga nagovorio da mi posalje u HR. moze na PP ak te zanima njegovo fb ime
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 06:47   #615
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Našao,trenutno je out of stock, thx

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 15:35   #616
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Imam Xiaomi smart plug (ZNCZ02LM) i upogonio sam ga preko zigbee2mqtt na HA. Problem mi je da se sam iskljuci nakon nekog vremena (cca 1-1.5h) ako skuzi da nista ne trosi struju.
Dosta neprakticno jer sam htio vidjeti koliko cesto mi se pec ukljucuje preko noci. Budem jos probao kontaktirati Xiaomi podrsku jel se to moze kak iskljuciti jer guglanjem nisam nasao da drugi imaju taj problem.

Al buduci da sam ionako planirao nabaviti drugu uticnicu, zanima me jel i ostale smart uticnice (Sonoff, BlitzWofl...) imaju takav "feature" s iskljucivanjem?
daki je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 16:10   #617
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Imam Xiaomi smart plug (ZNCZ02LM) i upogonio sam ga preko zigbee2mqtt na HA. Problem mi je da se sam iskljuci nakon nekog vremena (cca 1-1.5h) ako skuzi da nista ne trosi struju.
Dosta neprakticno jer sam htio vidjeti koliko cesto mi se pec ukljucuje preko noci. Budem jos probao kontaktirati Xiaomi podrsku jel se to moze kak iskljuciti jer guglanjem nisam nasao da drugi imaju taj problem.

Al buduci da sam ionako planirao nabaviti drugu uticnicu, zanima me jel i ostale smart uticnice (Sonoff, BlitzWofl...) imaju takav "feature" s iskljucivanjem?
Na sonoff i shelly uređajima nisam to primjetio.

Ali ne kužim kako ti misliš vidjeti koliko puta se peć palila samo zato što je spojena na smart utičnicu koji ti pališ/gasiš?

Trebao bi uzeti recimo shelly 1pm ili slično (sonoff pow). Koji mjeri potrošnju, pa po tome možeš vidjeti kad je uređaj povukao više struje.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 16:34   #618
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Na sonoff i shelly uređajima nisam to primjetio.

Ali ne kužim kako ti misliš vidjeti koliko puta se peć palila samo zato što je spojena na smart utičnicu koji ti pališ/gasiš?

Trebao bi uzeti recimo shelly 1pm ili slično (sonoff pow). Koji mjeri potrošnju, pa po tome možeš vidjeti kad je uređaj povukao više struje.

Mjeri ova i potrosnju. Tjedan dana sam isprobavao TV + media player spojen na njemu i nije se nijednom uticnica ugasila. Doduse, media player mi stalno radi i trosi oko 4W. Kad sam prebacio uticnicu na pec, prijavljuje 0 - 1W kad pec ne radi i iskljucuje se uticnica nakon nekog vremena.

Poslije sam jos isprobavao samo uticnicu bez trosila i isto bi se iskljucila nakon sat vremena. Sad ne znam jel mozda HA posalje komandu za iskljucivanje ili je to feature same uticnice. Budem se jos poigrao s tim, ovo sam imao samo za probu jer ionako stoji i ne koristi se buduci da je kineski tip uticnice.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 16:47   #619
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
napravi automatizaciju u HA ili node-red ako ga koristiš
tako da se utičnica uključi čim se isključi

čudan feature

imam tradfri utičnicu koja to ne radi ali nema mjerenje potrošnje
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 17:03   #620
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Mjeri ova i potrosnju. Tjedan dana sam isprobavao TV + media player spojen na njemu i nije se nijednom uticnica ugasila. Doduse, media player mi stalno radi i trosi oko 4W. Kad sam prebacio uticnicu na pec, prijavljuje 0 - 1W kad pec ne radi i iskljucuje se uticnica nakon nekog vremena.

Poslije sam jos isprobavao samo uticnicu bez trosila i isto bi se iskljucila nakon sat vremena. Sad ne znam jel mozda HA posalje komandu za iskljucivanje ili je to feature same uticnice. Budem se jos poigrao s tim, ovo sam imao samo za probu jer ionako stoji i ne koristi se buduci da je kineski tip uticnice.
Aha, nisam skužio da isto ima potrošnju. Zaista mi nije jasna ta opcija. Eto jedino kako je spliff predložio.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 21:14   #621
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Imam Xiaomi smart plug (ZNCZ02LM) i upogonio sam ga preko zigbee2mqtt na HA. Problem mi je da se sam iskljuci nakon nekog vremena (cca 1-1.5h) ako skuzi da nista ne trosi struju.
Dosta neprakticno jer sam htio vidjeti koliko cesto mi se pec ukljucuje preko noci. Budem jos probao kontaktirati Xiaomi podrsku jel se to moze kak iskljuciti jer guglanjem nisam nasao da drugi imaju taj problem.

Al buduci da sam ionako planirao nabaviti drugu uticnicu, zanima me jel i ostale smart uticnice (Sonoff, BlitzWofl...) imaju takav "feature" s iskljucivanjem?
Neznam o kakvoj peci se radi, ali da nije mozda poweroff na overload? kad krene pa povuce vise struje pa ga ispuca van?
Stavi produzni s sklopkom ono malo glupo svijetlo ce vuc nesto malo struje pa ce ti stalno raditi ako je do toga
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 22:20   #622
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Neznam o kakvoj peci se radi, ali da nije mozda poweroff na overload? kad krene pa povuce vise struje pa ga ispuca van?
Stavi produzni s sklopkom ono malo glupo svijetlo ce vuc nesto malo struje pa ce ti stalno raditi ako je do toga

Pomislio sam i na prepoterecenje, pa mozda i da gubi konekciju, al link je ok a pec povuce 600W par sekundi dok plamenik ne upali. Al ionako se uticnica isto ponasa kad nema nista spojeno.

Za sad sam slozio u NodeREDu da se uticnica ukljuci za 5 sekundi. Nije mi ovo toliko ni bitno, vjerojatno cu maknuti setup za par dana. Samo me zanimalo koliko cesto pec prigrijava vodu u kotlu kad preko noci ugasim cirkulaciju pumpe.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 22:26   #623
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Shelly Plug S garantirano ne radi tako, ali se zna isključit na overpower.

Shelly 1pm se mora montirati ili u uredjaj ili uticnicu. Ali isto se sam ne gasi.

Kad smo kod shellya, primjetio sam(a i drugi) da Shelly 3EM ima drugacije vrijednosti u cloudu i kad downloads CSV iz uredjaja direktno

CSV se svima cini isti kao brojilo, ali cloud očito nesto ne sinkronizira dobro.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 09:35   #624
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel se netko poigrao sa Phillipas Hue motion sensorima, odnosno koliko su bolji u odnosu na Aqara/Sonoff motion sensore?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:20   #625
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Momci, postoji li kod nas aparat/uređaj tipa smart plug-a ili sličnoga koji ima opcije automatske obavijesti u slučaju nestanka struje?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:27   #626
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Onaj LIDL home i radi sa onim drugim tuyasmart ...
Lidl i je tuya ispod haube.


Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Momci, postoji li kod nas aparat/uređaj tipa smart plug-a ili sličnoga koji ima opcije automatske obavijesti u slučaju nestanka struje?

Neznam kako bi to izveo elegantnije ako nemaš bar ups na kojemu će ti biti ruter i neki uređaj koji će provjeravatai dostupnost nekog drugog uređaja koji nije na ups-u.

U pravilu, i bolji ups ti može poslati notifikaciju ako ima pristup netu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:33   #627
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Neznam kako bi to izveo elegantnije ako nemaš bar ups na kojemu će ti biti ruter i neki uređaj koji će provjeravatai dostupnost nekog drugog uređaja koji nije na ups-u.

U pravilu, i bolji ups ti može poslati notifikaciju ako ima pristup netu.
Aha.

Ma na prvu sam naišao na OVO - jer po opisu kao mogu pregledavati, pa nisam još dalje gledao da li ima ćak opciju da javi ako vidi da nema struje.


A vezano za ups, a i to mi je opcija, makar se u njih ne kuzim niti 1%. Imas mozda jednu ili dvije preporuke za takve UPS-ove? pa lako ja po tome dalje čačkam po potrebi.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 14:11   #628
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lidl i je tuya ispod haube.





Neznam kako bi to izveo elegantnije ako nemaš bar ups na kojemu će ti biti ruter i neki uređaj koji će provjeravatai dostupnost nekog drugog uređaja koji nije na ups-u.

U pravilu, i bolji ups ti može poslati notifikaciju ako ima pristup netu.

To imam rjeseno na način na imam zigbee temp sensor u frizideru i ako tempe skoci iznad 9c, znali ili nema struje, izbacila sklopka ili je riknuo frizider
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 14:14   #629
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ali kako dobiješ notifikaciju ako nema struje i ne radi ti ruter? Ili imaš sve na upsu?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 14:28   #630
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Momci, postoji li kod nas aparat/uređaj tipa smart plug-a ili sličnoga koji ima opcije automatske obavijesti u slučaju nestanka struje?
Postoji, ali ne dojavljuje da nema struje, nego dojavljuje da uređaj nije dostupan. Vjerojatno ti postoje interne kućne kamere, ili neki drugi uređaji koji su spojeni na neki cloud, da dobiješ obavijest kada uređaj više nije spojen na cloud.

Ja imam jednu staru kućnu kameru, dobijem push poruku sa servera svaki puta kada kamere nije online, a to je isključivo onda kada nema struje. Nije više u prodaji, pa nema smisla je preporučivati, ali vjerojatno postoje slične stvari.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na