Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2021., 01:31   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Automatizacija klikova, makroi i slično

Trebao bi nekakav softver za automatizaciju puno klikova. Doslovno tako. Nema jednostavnijeg načina nego "klikni tu", "tu", zatim "tu". Sve je responsivnog dizajna i ne nudi mogućnost automatizacije out of the box.

E sad, imam taj neki Jitbit Macro Recorder koji stvar radi prilično dobro, ali mu ipak fali "if then" petlja, odnosno da odradi klikanje drugačije ako naleti na IF. Dakle recimo ako padne link na net i browser kaze "unable to connect", stišći F5 dok ne dobijes sucelje nazad. Kad imas sucelje, klikci dalje. Ili recimo ako browser otvori popup, klikni OK, piči dalje.

Ako ima kakva preporuka... tnx
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 07:16   #2
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Trebao bi nekakav softver za automatizaciju puno klikova. Doslovno tako. Nema jednostavnijeg načina nego "klikni tu", "tu", zatim "tu". Sve je responsivnog dizajna i ne nudi mogućnost automatizacije out of the box.

E sad, imam taj neki Jitbit Macro Recorder koji stvar radi prilično dobro, ali mu ipak fali "if then" petlja, odnosno da odradi klikanje drugačije ako naleti na IF. Dakle recimo ako padne link na net i browser kaze "unable to connect", stišći F5 dok ne dobijes sucelje nazad. Kad imas sucelje, klikci dalje. Ili recimo ako browser otvori popup, klikni OK, piči dalje.

Ako ima kakva preporuka... tnx
Bok mislim da bi dobro došla informacija u čemu se radi klikanje, desktop aplikacije ili browser?

Za desktop probaj Autohotkey, za web Python+Selenium. U oba slučaja ima malo programiranja ali ako trebaš samo klikati onda kad nađeš kostur programa s nekim primjerom na netu bi trebao moći sam popuniti ostatak.

Isto je bitno da li netko pokreće ili se treba stalno vrtiti?
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2021., 08:04   #3
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Nekoć sam u igrama varao s ovim programom:

https://scar-divi.com
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 09:14   #4
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Trebao bi nekakav softver za automatizaciju puno klikova. Doslovno tako. Nema jednostavnijeg načina nego "klikni tu", "tu", zatim "tu". Sve je responsivnog dizajna i ne nudi mogućnost automatizacije out of the box.

E sad, imam taj neki Jitbit Macro Recorder koji stvar radi prilično dobro, ali mu ipak fali "if then" petlja, odnosno da odradi klikanje drugačije ako naleti na IF. Dakle recimo ako padne link na net i browser kaze "unable to connect", stišći F5 dok ne dobijes sucelje nazad. Kad imas sucelje, klikci dalje. Ili recimo ako browser otvori popup, klikni OK, piči dalje.

Ako ima kakva preporuka... tnx
Autoit - mozes sloziti svoj exe file koji ce odraditi tocno sta mu kazes, imas opciju da postavis recimo "if -> resulution 1920 x 1080 then na tom i tom pixelu klini jednom, zavrti mu petlju izmedu svakog klika da provjeri da ti se nije pojavio neki pop-up i eventualno da ti pinga ruter, u slucaju da je reza drugacija klikni na to i to mjesto" znaci nefunckionira kao screen recorder pa ce on to ponoviti vec mu ti moras definirat (mozda sad i ima opcija da snima pokrete/klik ali nisam vec dosta dugo u tom radio). Ima hrpa dobrih opcija i ekipa na forumu je uvijek voljna pomoc.
https://www.autoitscript.com/site/autoit/downloads/
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 09:52   #5
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Katalon recorder je meni dosta pomogao kad sam ulazio u automatizaciju. Znaci snimis sto hoces raditi i imas nakraju mogucnost exportanja u javu/python i jos dosta toga...
Uglavnom, pogledaj si, mozda ti pomogne.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 13:13   #6
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Moja preporuka je UiPath.
Imaš sve živo, radi sa windowsima, webom, ms officom, bazama podataka....
Pošto imaš veliki broj klikova, dosta je velika prednost što ovdje sve možeš razbiti na manje logičke djelove, testirati i na kraju ih pospojiti.
Ima dosta tutoriala, primjera i dokumentacije na internetu. Dosta se lako nauči.

Alat je free ako odeš na: https://platform.uipath.com/portal_/register , registriraš se i odabereš Community Edition u Resource Centar.


Također ovaj dio se lako u njemu riješi, sam otvara browser, pričeka da se očita itd...
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
...mu ipak fali "if then" petlja, odnosno da odradi klikanje drugačije ako naleti na IF. Dakle recimo ako padne link na net i browser kaze "unable to connect", stišći F5 dok ne dobijes sucelje nazad. Kad imas sucelje, klikci dalje. Ili recimo ako browser otvori popup, klikni OK, piči dalje.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 14:42   #7
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 16:07   #8
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Hvala svima, proučim danas sve navedene...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na