Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2021., 21:45   #1
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Zamjena ekrana

Pozdrav ekipa,trebam pomoć oko nabavke novog ekrana,u prilogu su slike sa oznakama laptopa i oznakama panela. Malo sam googlao i izgubio sam se u modelima/preporukama... Svaka sugestija je dobrodošla,slao sam mail u MRservis,cijena je 825 kn + pdv za novi ili 710 kn + pdv za zamjenski. Ima li gdje jeftinije? Igra i polovno.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	laptop.jpg‎
Views:	343
Size:	2.49 MB
ID:	23657   Click image for larger version

Name:	Display.jpg‎
Views:	326
Size:	2.40 MB
ID:	23658  
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 09:48   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Po meni se ne isplati to naručivati iz vana, jer ćeš dobiti PDV i carinu na to, a display sam po sebi nije jeftiniji od 600-700kn. I kupuješ iz kine, kupuješ zamjenski.

Računaj da će te ispasti oko 900-1000kn iz vana, čekati ćeš mjesecima, sam ćeš morati montirati itd.

Osobno, uzeo bi ovaj originalni i to je to.

Trebaš 30-pinski konektor, FHD, IPS, 1080p display tipa ovaj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2021., 13:52   #3
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Jel mi može netko preporučiti od kud naručit zamjenski ekran?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 08:42   #4
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
U 8 mjesecu sam kupil nivi laprop Dell Vostro 3500 /i5/ 15.6in IPS FHD te je cijelo vrijeme bio na radnom stolu.
Jedan dan su se pojavile crte po ekranu, pa se odbio butat da bi na kraju totalno umrl.
skuzio sam da mi mala ledica kod power tipke titra kao kod 2.7 sta bi znacilo ekran.

Odnesen u trgovini pa servis i dobio poruku da je polomljen display. te da novi kosta oko 2k kuna + ugradnja.


laptop se nije mical sa stola , nije nikad pal na pod, nema vanjskog vizualnog ostecenja kao ni stakla ekrana.

Ja nisam mehaniski ostetil display.
Kakva su mi prva posto mi je jos uvjek u garanciji?

Sta napraviti jer mi je puno izdvojit 2300 kn za popravak
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 08:48   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,412
Neka ti uslikaju ostecenje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 11:13   #6
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Neka ti uslikaju ostecenje.
poslal sam upit sa molbom za sliku.
dali itko imal slicnih iskustava i dali netko ima strucno objasnjenje kako moze doc do mehanickog ili do poknuca unutarnjeg displeya?

napominjem da laptop u mjesec dana nikad nije prenosen niti bio u torbi
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 11:25   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,412
Bilo je i takvih slucajeva u mojoj praksi.
Lap dugo stoji u jednom polozaju, otvoren ili zatvoren, i ljudi iz nekakve lose navike, idu otvarati sa rukom na samom kutu ekrana...i kvrccc.
Valjda se panti/šarke malo "zapeku".

Vise sam ih imao sa takvim puknucem, ali to se vidjelo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 12:36   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
I ja sam vidio par takvih ali se puknuce vidi na oko, nije trebalo traziti. U vecini slucajeva je bio kriv držač/panti ali je bio oštećen, napuknut, ponekad zatvaranje ekrana dok je nekakva olovka na tipkovnici ili nešto slično ali to se sve na oko vidi. Titranje power tipke moze upucivati na kvar graficke na maticnoj. Jesi li provjerio moze li neki drugi ekran osim original ugradnje? Iako sigurno ne bude 500kn, ips fhd budu 1000 na više.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 15.10.2021. u 12:54.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 13:58   #9
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Hvala na odgovorima da ima logile u tome kako se otvara.

Lap je start mjesec dana, znaci sarke/panti bi trebali bit novi.
Cura ga je upotrebljavala tih mjesec dana ali jedna opaska na otvaranje.

Lap je Dell Vostro znaci poslovna serija koji bi trebala bit bar malo cvrsca od jeftilena.
Ako bi sam sebe uvjerio da je kvrc nastal pri otvaranju ekrana na cosku onda ja sa dugogodisnjim iskustvom rada i amaterskog servisa mogu slobodno rec da je to jako losa kvaliteta lapa / dizajna. Ali slazem se da mogucnost postoji.

Drugo, lap sam probal startat i poslije 2 sekunde Dell loga nista nije bilo na ekranu. posto sam jako rijetko ili nikad imal takav slucaj trazil sam okolo bilo koji dijagnosticki signal. Poslije dugo vremena gledanja skuzil sam da power led dioda blinka nekako kao kod. onda sam skuzil da blinka dvaput u jednoj boji i 7 puta u drugoj boji. na webu pronadjem kod 2.7 = ekran. Moj zakljucak posto je ekran vec imal crte po sebi da je on u pitnju i da BIOS neda butat dalje. Posto je garancija nisam isal vise istrazivat vec nosil u butigu na reklamaciju i servis. trgovac je pokusal upalit te u toj sekundi kao vidjel neku tanku crticu u ljevom kutu. Poslije nije vise bilo loga al ja nisam uz najbolje gledanje vidjel ama bas nikakve crtice, s vanjske strane to sigurno ne, a sa unutarnje neznam.
ja nevidim. ali bilo kako bilo meni je cudno da je cijeli ekran imal crte pa tek onda prestal delat. da je samo kut ostecen trebala bi se boja razljevat samo u kutu pa dalje. Neznam.

Moj problem je sta lap nije prenosen niti fizicki bio na podu te da bi u slucaju laganog puknuce unutarnje strane po meni to trebal servis priznat kao lose odradjen lap.

Eto neznam al mi je malo to mach da samo prilikom otvaranja / zatvaranja ode unutarnji display i onda je to korisnik kriv, i to na Vostro seriji Della.

ponavljam nema vanjskok puknuca stakla to su svi utvrdili prilikom prvog pregleda

Zadnji updejt, poslat ce sliku ali nece pokrit garancijom fizicka ostecenja.
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 14:08   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Prije nošenja si ga ti trebao uslikati iz svih kuteva i snimiti video problema gdje se vidi što se događa. Tada se ne bi mogli izvlačiti na mehaničko oštećenje ekrana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2021., 15:46   #11
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prije nošenja si ga ti trebao uslikati iz svih kuteva i snimiti video problema gdje se vidi što se događa. Tada se ne bi mogli izvlačiti na mehaničko oštećenje ekrana.
Da al mislim da ce bit nutarnje ostecenje. Cekamo sliku.
Izvana sigurno nije al su rekli da je nutarnji sloj ili onaj panel unutra.
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 15:51   #12
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mjesec dana star sigurno nema puknute nosače ako je normalno korišten. Mozda ako je nekako pritisnut s vanjske strane pa je oštećenje nastalo preko poklopca ekrana.
Drugo, nisam naišao na nijedan laptop koji se ne boota kad crkne ekran. Možda ovi business imaju neki check. Kada crkne grafa onda ne boota. Ili proc ili chipset. Kada crkne ekran ili kabel od ekrana do matične, laptop boota ali nema sliku. Mada danas ima raznih security checkova, pa ništa nije 100% sigurno, ali onda ekran (ili nekakav chip/signal check) mora da je poseban da daje povratnu informaciju sistemu da ne baca sliku pa blokira paljenje Još me zanima jel urađena prava dijagnostika ili se svelo na crtu u kutu ekrana?
Naravno, mehaničko oštećenje nije pokriveno jamstvom, i u ovakvim slučajevima stvarno treba napraviti dobru dijagnostiku
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 16:04   #13
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Pa spojiš ga na monitor/telku pa vidiš jel do display-a ili do grafe/marične...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 17:22   #14
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Pa spojiš ga na monitor/telku pa vidiš jel do display-a ili do grafe/marične...
Je al lap je u servisu u Zagrebu. Cekaju moj odgovor ili platit 2400kn zamjenu ekrana ili najvjerovatnije platit dijagnostiku i vratit ce lap.

>Kad ga vrate koje su mi opcije posto ima 5god garancije? nesmijem sam nista jer budem to zgubil. zato pitam sta mi je najbolje napravit?
neznam ni sam, 2.4k kuna puno a opcija nema ili ih ja nevidim.

dal je butal ili nije neznam jer je ekran poslije loga od sekundu ostal crn a HDD necujes jer ima ssd. mozda je i butal ... nisam se sjetil spojit ga na vanjski monitor.
kao sta sam rekal power led je blicala 2 pa 7 puta


https://www.dell.com/community/Latit...s/td-p/6146443
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 18:00   #15
DR bodul
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Krk
Postovi: 267
Citiraj:
Autor zoran5 Pregled postova
Je al lap je u servisu u Zagrebu. Cekaju moj odgovor ili platit 2400kn zamjenu ekrana ili najvjerovatnije platit dijagnostiku i vratit ce lap.

>Kad ga vrate koje su mi opcije posto ima 5god garancije? nesmijem sam nista jer budem to zgubil. zato pitam sta mi je najbolje napravit?
neznam ni sam, 2.4k kuna puno a opcija nema ili ih ja nevidim.


https://www.dell.com/community/Latit...s/td-p/6146443
Računaj da će te zamjenski ekran koštati minimalno 800kuna. Dodaj tome i troškove dijagnostike u ovlaštenom servisu.
Kod zamjenskog ekran je pitanje dali ćeš dobiti identičnu kvalitetu prikaza originalnom.
Gledano iz drugog kuta za 2400 kuna možeš kupiti pristojan polovni laptop.
__________________
DR bodul je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 21:27   #16
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28


ovo ja nisam vidjel kad sam ga ostavil, al nije nitko vidjel.
sad vise nisam pametan

Zadnje izmijenjeno od: zoran5. 16.10.2021. u 21:34.
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 00:04   #17
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ovo definitivno ne mozes "ne vidjeti".
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2021., 10:20   #18
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Budem se tu zakacio jer je slican problem, otisao mi je ekran na acer a515 laptopu.
zamjena ekrana i sarki je 2000kn ,cca.
Ne daje mi se toliko , par godine je star lap, ispravan osim toga, brz i pouzdan al eto..

Skroz sam uklonio ekran, sad imam mrsavi laptop spojen HDMIem na telku al mi je ocito nespretno tak surfat.

Ima li tko iskustva sa vanjskim displayima tj monitorima , ima kakav da mu je dosta napajanje HDMIa ili su bas svi na struju? Doslovno razmisljam kupiti monitor i tak neko vrijeme raditi.
Jednom i kad kupim lap novi, taj monitor ce mi vjerovatno trebati u drugom objektu.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 21:47   #19
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
je li netko mjenjao na laptopu ekran za bolji (IPS)
muči me hrpe modela
jasno mi je da moram pogodit konektor 30 pin i stranu i dimenziju,
ali kad već idem na bolji ekran,
muči me razlika 256 k boja i 16.7 milijuna boja
treba li se zamarati oko toga?
također kolika je razlika 220cd i 300cd svjetline u praksi?
i kako ide kupovina ekrana s ebaya, ako je iz europske unije onda nema nikakvih dodatnih troškova osim navedenih za poštarinu, a iz velike britanije ću platit i carinu isto kao i iz kine?
tako da najboje da gledam EU?

https://www.ebay.de/itm/234258554694...Bk9SR96KwbboYQ

kako znam hoće li mi ovaj pasati na hp laptop?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2023., 00:22   #20
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,520
Prvo i osnovno, na kupnje sa AliExpressa ces stvarno jako jako rijetko platiti carinu jer sva posta stize preko Madjarske ili Nizozemske pa se tretira kao da je poslano iz EU... Na mojih 40-50 narudzbi u zadnjih 3 mjeseca sa AliExpressa (od cega 3 ekrana) sam platio ravno 50kn carinskih troskova na nekakve flastere vrijedne $2 i nekakvu narukvicu vrijednu $3...

Drugo - pronadji tocan model ekrana koji ti treba i potrazi na AliExpressu ako se prodaje, jer postoji 99.999% sanse da ces ga tamo pronaci... U pravilu dodje unutar 3 tjedna do Hrvatske...

Cijene ekrana variraju, ovisno o modelu i velicini... Ali nije to nista skupo, reda velicine $75-90 za 14" IPS ekran...

I da se razumijemo, ne postoji 'originalni' ekran i 'zamjenski' ekran... Proizvodjaci laptopa trpaju sta god im padne pod ruku u tom trenutku, a da zadovoljava specifikacije... Isti model laptopa moze doci sa Innolux, Chungwa, LG, Samsung i bogtepitaj kakvim jos ekranom i to se smatra 'originalnim'... Mos mislit... Uzmes bilokoji drugi koji je kompatibilan (dakle, da pasu flat kabel i konektor, da je ista rezolucija i da na istoj strani ima konektor) i to ti je visemanje to... Na kraju krajeva, graficka kartica prikazuje sliku na tom ekranu, a ne kuciste od laptopa...

Mozes ti spojit i 17.3" ekran na 12" laptop i gle cuda, prikazivat ce sliku?!!! Kako to?! Jes da ne pase u kuciste, al kog briga...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na