Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2021., 20:26   #31
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Sad ti je prilika iz Safe Moda (pomoću DDU-a) deinstalirati drivere kak spada i nakon toga instaliraš čiste.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 20:34   #32
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Probam. Sad trenutno skidam update. Stavio sam Troubleshooter za Windows update i izbacio je žuti uskličnik. Pa je skinuo Windows Malicious Software Tool Removal i evo update iz 4. mjeseca za Windowse. Pa ću vidjet s tim.

EDIT: Ili možda ne. Update je stuck na 100 % downloading već par minuta.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”

Zadnje izmijenjeno od: Boky1985. 13.04.2021. u 20:45.
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:00   #33
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Ja sam provjerio svoje drivere, imam instaliran 456.71.

Inace sto se tice RAM-a, ja sam na svojoj MSI B450 ukljucio XMP, no voltazu mi ploca ostavila na 1.2v. Tako da ovo sto ti The Exiled govori svakako provjeri napon RAM-a na ploci. Sto se tice ram-a, imas dvije plocice, mozes jednu van, a drugu seliti po slotovima, nakon sto jednu isprobas, napravis isto sa drugom.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:11   #34
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Sve si nekako sada mislim da su Windowsi kako si ti rekao FUBAR. Ne znam dali da napravim onu opciju direkt iz Windowsa, znači Recovery opcija ili što. Idem sad provjerit voltažu rama u BIOSu.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:18   #35
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Skini/pokreni Media Creation Tool i odaberi nadogradnju na zadnju verziju direktno iz postojećeg OS-a, te po potrebi ostavi svoje podatke i datoteke, a ostalo nek pregazi, pa naknadno instaliraš drivere i sve kak spada.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:19   #36
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Sorry na duplom postu. Evo slika iz BIOSa. Sorry na lošoj kvaliteti, slikao sam mobitelom. Znači prva slike je iz O.N.E. menua.

https://imgur.com/a/VmCm4UX

A druga iz Hardwarea monitora.

https://imgur.com/a/aoQC68O
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:34   #37
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, ono kaj smo pričali, nije rješenje sve ostaviti na default ili Auto postavkama (sad je na 1.377V), baš moraš ručno podesiti 1.35V, ako tjeraš DDR4-3000MHz i to je to.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:46   #38
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Gle, tako je bilo postavljeno valjda od samoga početka, ja apsolutno nisam ništa, ali znači NIŠTA dirao u BIOSu. I radilo je više od godinu dana. E sad jel se u međuvremenu nešto poremetilo oko BIOSa....to stvarno ne znam. Ali kako sam dobio komp, tako sam ga upalio i radilo sve pet.

Evo uspio sam instalirati ovaj Cumulative Update za April pa ćemo vidjet što će sada biti. Ako ne bude ok, onda znači tamo u Creation Toolu odaberem opciju Upgrade This PC? Iako već imam najnoviju verziju Windowsa. Osim ove 21H2 ili tako neš koja tek treba izać. Sorry na svim "blesavim" pitanjima, ali noob sam za neke stvari i to samo tako. Znam se ponekad snać oko kompa, ali kad dođu malo "kompliciranije" stvari ili stvari koje se ne usudim probat jer imam jedno jedino računalo, onda nemam pojma o pojmu.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:48   #39
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
OK, lako za BIOS, samo ti velim kak bi trebalo biti. Da, OS nadogradiš direktno, pita te da li hoćeš zadržati aplikacije i podatke ili nek sve pobriše, pa dobiš čisti OS.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:53   #40
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Ako ti je hardver radio bez problema godinu dana ona je najvjerojatnije softver. Napravi cistu instalaciju windowsa i moja preporuka ti je da ugasis internet tokom instalacije da ti win update ne potegne novije nvidia drivere. Na stick stavi 442 ili ove 456 i instaliraj to prvo nakon cistih win, a onda sve druge drivere (ili win update).
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:54   #41
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Ok. Puno hvala na pomoći zasada. Vidjet ću što će bit pa updateam topic ako bude kakve promjene. A ovo oko BIOSa kontam da. Ne znam zašto i nije onda tako postavljeno na samom početku, ali dobro. Neću se puno žaliti. Ovaj komp sam dobio dosta "ispod cijene", ajmo to tako reć, plus nisam morao ništa ja osobno platiti za njega. Ne mijenja činjenicu da mi je krivo sad što mi se čini da polako odlazi ili da se nešto pobrkalo. Samo da otkrijemo što. Jel hardware ili software? A onda ćemo dalje nekako.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 21:59   #42
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ovo kaj A.I. priča je prije, nego dalje - tebe muči softver, tj. OS, a BIOS i ostalo je tak podešeno, jer je netko prije sve ostavil na defatult postavkama, mada lako se to kasnije po potrebi posloži.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 22:28   #43
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Citiraj:
Autor A.I. Pregled postova
Ako ti je hardver radio bez problema godinu dana ona je najvjerojatnije softver. Napravi cistu instalaciju windowsa i moja preporuka ti je da ugasis internet tokom instalacije da ti win update ne potegne novije nvidia drivere. Na stick stavi 442 ili ove 456 i instaliraj to prvo nakon cistih win, a onda sve druge drivere (ili win update).
Sorry opet na duplom postu. Je, radio je bez beda do 12.3. Onda dolazi obavijest od Windowsa da moja tadašnja verzija će uskoro isteć i ja instaliram ovu 20H2. I ne mogu se sjetit točno kada/kako/zašto, ali prema Event Vieweru tu je bio prvi hard restart. Ali mislim da je to bio "minorni" jedan jer sam par puta morao restartirat komp i prije toga ali samo zbog toga što nisam mogao u Notification Centre uć i otvoriti mail aplikaciju. Izbacivalo je Class Not Registered. Ali onda nakon toga sve pet. I prije. Znači gaming, stream, YT, ma sve....s jedinim problemom to Class Not Registered s vremena na vrijeme. Ali onda od 12.3. kreće hard reset, koliko vidim po Event Vieweru svakih tjedan dana ili tako nešto. Ali opet između toga svega komp radi normalno, i to satima.

I onda dolazimo do zadnja tri dana kad počinje ovo što je sada.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”

Zadnje izmijenjeno od: Boky1985. 14.04.2021. u 23:55.
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 00:31   #44
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Win je aktiviran?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:12   #45
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Je. Od prvog dana.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 23:59   #46
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Update, sorry na duplom postu. Baš sam se bio ponadao danas. Radio je evo skoro 12 sati bez problema. Tj bio je jedan manji problem kad mi se malo ekran zakočio, ali nakon par sekundi je nastavio. Event Viewer je javio Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered. Čak je i onih 10016 warninga bilo jako malo, naspram ostalih dana. No međutim evo prije 15 minuta sam ga morao restartirat na dugme, i sad vidim da opet tih 10016 ima dosta. Uglavnom, napravio sam nVidia rollback, pa kad sam vidio da su driveri iz 11tog mjeseca 2020. sam instalirao one 442 što je A.I. rekao pa ćemo vidjet.

EDIT: Zaboravio sam reći da sam spazio na HWMonitoru danas neka jako "blesava" očitanja danas. Pod Fans, javljao mi je jedno tri ili četiri stavke za fanove, od kojih su neki imali 24000 RPM i takve stvari.....a sad evo nakon restarta mislim da jedino očitovanje koje javlja (i koje mislim da je kako treba) je za CPU fan, nekih 2k RPM-a. Ludilo.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”

Zadnje izmijenjeno od: Boky1985. 15.04.2021. u 00:17.
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 23:51   #47
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,889
Ja podržavam A.I. u davanju savjeta da staviš čiste windowse i vidiš kako će se razvijati situacija odatle. Nije to baš idealan savjet, ali reinstalacija se dosta brzo odradi, ako nemaš tone instaliranih programa/igara. Inače, igre je dobro prebaciti na neku drugu particiju, što je kod Steama dosta jednostavno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 02:41   #48
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Sve igre mi i jesu na drugoj particiji. Odnosno na drugom hardu čak. Al evo updatea. Otkako sam napravio roll back drivera....sve radi. Komp radi već više od 12 sati, čak sam i igrao skoro sat vremena, temperature normalne i bez i jednog freeza. Znači rollback sam napravio i bio skinuo Furmark, ali se nisam usudio otići na Stress Test, nego sam samo odvrtio preset od jedne minute, onda napravio GPU OCCT test i sve je prošlo ok. I pratio temperature od grafičke (čisto reda radi) i procesora dok sam igrao, i sve u granicama normale. Ok malkice mi je temperatura procesora previsoka (iako je još uvijek 20 stupnjeva ispod maximalne dozvoljene prema proizvođaču), može to niže samo da se očisti prašina i zamijeni termalna pasta. Uglavnom zasada radi. Hvala svima na pomoći, i nadam se da će tako i ostati.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na