Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2013., 20:04   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Hoteli / hosteli

Pošto je tema "Putovanja" zaspamana i mrtva već dugo, a nijedne slične nema, pišite ovdje iskustva sa smještajem u hotelima/hostelima.

Cijene avionskih karata padaju, a vidim da mnogi tu često putuju van na godišnje odmore i sl. pa bi sigurno ljudima koji ne vise na 10 drugih foruma pomoglo da se ovdje baci kakav kratak osvrt i opis smještaja. Ovdje ipak vlada najveće povjerenje među članovima od svih foruma, pa bih osobno prije izabrao neki preporučen ovdje.
Pokušajte držati neki red u pisanju postova da se može lako pronaći željena informacija.


Miami Beach International Hostel

Cijena:

22$/noć

Smještaj:

Soba s 3 kreveta na kat, kupaonicom s tušem i kadom, sefom i LCD kabelskom TV.

Sadržaj:

Citiraj:
FREE Breakfast- everyday
FREE lunch- everyday
FREE dinner- everyday
Free linen
Free towel
Free wireless Internet
Free cable TV
Free daily housekeeping services
Free drinks in our weekly happy hour parties
Free dance nights with DJ in our hostel club
Free pool table
Free ping pong table
Free movie nights with Free pizza
Free poker nights with Free pizza
Free billiards tournaments with Free pizza
Security Lockers
Private bathrooms in all rooms
2 lounge areas
Indoor and outdoor dining areas
Outdoor terrace/patio area
Phone room in the lobby
Guest kitchen
Internet kiosks
Safe deposit boxes
Luggage storage
24 hour security cameras
24 hour reception
Washing machine/dryer
Wake-up calls
Fax service
Bike rentals
Tour desk at discounted rates
Car service available to and from all airports (fees not included)
ATM and vending machines in the lobby
No curfew, no lockouts!
Free entrance to famous Nikki Beach on Sundays-best beach party of the week!
We also organize club outings to some of the hottest clubs on South Beach
We offer dormitory rooms and private rooms:
Dorm rooms- with a maximum of 6 people, private bathroom, TV and security lockers
Private rooms- with 1 or 2 double beds and sleeps up to 4 people, private bathroom and flat screen TV with cable.
All rooms are very clean with comfortable beds and brand new furniture!
Osvrt:

Sve što nude je realno. Prostor je čist, uredan i redovno održavan. Na recepciji me (na obostrano iznanađenje) dočekala hrvatica. Kuhinja i svi dodatni sadržaji su smješteni u podrumu. Za svaki obrok je jedno jelo. Ukusno i obilno s obzirom na količinu ljudi koja čeka u redu. Nude i turističke obilaske s lokalnim vodičem (bio na Miami by bus and boat i Everglades). Everglades izbjegavati.
Plaža je preko puta ceste. Kupaonica redovito čišćena i postavljani novi ručnici. Organiziran noćni život (bus koji dolazi po ljude pred hostel i vozi ih po svim klubovima). Frižider s pivom u sklopu hostela. Stolovi za stolni tenis i bilijar u podrumu.

Ocjena:

4/5

WiFi dostupan samo u predvorju i možda na prva 2 kata (bio sam na 3. katu).
Obroci u ograničenim količinama (ponestalo par puta i prije kraja vremena predviđenog za ručak).
Prostor za objed je i prostor za zabavu pa se jede na stolovima za stolni tenis, bilijar i na šankovima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 20:25   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Waikiki Backpackers Hostel

Cijena:

25$/noć

Smještaj:

Soba s 2 kreveta i velikim razvučenim kaučem. CRT s kabelskom, kuhinja s frižiderom, balkon/terasa.

Sadržaj:

Citiraj:
Air Conditioning
Airport Transfers
BBQ
Breakfast Included
Cable TV
Common Room
Free City Maps
Free Internet Access
Free WiFi
Kitchen
Linen Included
Luggage Storage
Parking
Towels for hire
Washing machine
Osvrt:

Ovako dobre ponude nema nigdje. Vlasnik hostela je napravio deal s 2 hotela koji su smješteni jedan pored drugog. U prvom hotelu se spava, sobe su ogromne s kupaonicama, redovno čišćene, uključeno je korištenje bazena i jacuzzija. U drugom hotelu je penthouse na korištenje svima koji borave u "hostelu". Svako jutro je free doručak. U penthouseu se nalaze računala s pristupom internetu, ogromni LCD s kabelskom, prostor za druženje, kupaonica s jacuzzijem, nekoliko soba za prespavati ako je prvi hotel pun, terasa. Moguće je i besplatno posuditi daske za surfanje, ležaljke, ručnike za plažu. Navečer je pizza night, beer night ili beer&pizza night. Vlasnik dođe i počasti ljude. Organiziran prijevoz od i do aerodroma. Waikiki beach na 5 minuta hoda. Vlasniku se plaća kešom pošto je deal s hotelima takav kakav je.

Ocjena:

5/5

Jednostavno savršeno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2013., 20:34   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Cecilia's Guesthouse - Pariz

Cijena:

80 eura/noć

Smještaj:

Soba s bračnim krevetom, kuhinja s frižiderom i mikrovalnom, kupaonica s tuš kabinom.

Sadržaj:

Citiraj:
Three independant studios on the ground floor of a house with a garden
In each one there is a kitchenette, private shower and WC
Equipment : a fridge, a micro-wave, a toaster, a coffee machine, a boiler, dishes and cutlery, cooking utensils.
Linen is provided.
At disposal: coffee, tea, chocolate, sugar
Osvrt:

Prostor je rezerviran za 10. mjesec pa ću tada i napisati kompletan osvrt. Zasad mogu reći da je na prvi kontakt sa vlasnicom moj dojam izuzetno pozitivan i prostor izgleda izvanredno. S obzirom da je to najjeftiniji prihvatljiv smještaj u Parizu, a ocjena korisnika je skoro 90% na većini stranica s ocjenama smještaja, mislim da ću biti zadovoljan.

Ocjena:

?/5
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 21:23   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo savjet. Da ubaciš google kartu pa da na ovaj način svatko uređuje?

U svakom slučaju, ne vidim neku potrebu za ovim. Cijene se mijenjaju (a cijene letova su dapače više danas nego što su bile prije krize).

Također, komentari na svim svjetskim stranicama za booking su dovoljni da se procjeni po onome što nekome nije pasalo da li i ti spadaš u tu kategoriju ili ne.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 21:44   #5
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Imas dobru namjeru, ali IMHO tema nema smisla. Mislim da ti je puno bolje bilo otvoriti profil na Tripadvisoru i staviti link. Ovaj forum nema tako puno članova, a problem je što informacije relativno brzo zastarijevaju. Za godinu dvije neće se skupiti puno postova i sumnjam da će netko bukirati smještaj na temelju dvije godine starog posta na PCE. Bez Tripadvisora ništa.

Isto tako što znači preporuka nekoga člana PCE-a za putovanja? Meni apsolutno ništa. Nemamo svi iste mogućnosti, želje ili kriterije. Kad se skupi veća količina ljudi pa se dobije neki prosjek to onda već nešto znači. A na PCE IMHO nema dovoljno članova za tako nešto.

Inače dosta putujem u zadnje vrijeme i uvijek mi je zanimljivo čitati ovakve teme tako da se nadam će se pokazati kako sam bio u krivu. Ne da mi se sad baš pisati sve smještaje u kojima sam bio, ako bude konkretnih pitanja rado ću pomoći. Ekspert sam za pivski turizam.

Mi smo u Parizu iznajmili stan preko AirBnba za 77 eura. Nije baš kućica u cvijeću kao ovo tvoje, ali bolja lokacija. Bili smo ulicu dalje od Rue Oberkampf. Da se naći super smještaja preko AirBnb-a.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 21:55   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Gle, probao sam po tim forumima i trip advisorima i sličnim stranicama tražiti i to je masa informacija koja te zaguši i još si gluplji nakon čitanja jer je na 9 stranica jedan smještaj dobio savršene ocjene dok je na 10. skroz popljuvan.

Ovdje već s toliko godina staža na forumu i praćenja ostalih tema skužiš tko je kakav karakter i nađeš si nekog za kog misliš da ima slične interese. Više vjerujem svakome ovdje nego Guntheru iz Dusseldorfa

Ne mora 100 ljudi dati informaciju i rejting za neki smještaj. Dovoljno je da netko stavi dobro ili loše iskustvo i to je to.

Recimo, zanima me Tunis, ali zbog nedovoljno informacija i podijeljenih mišljenja na tim stranicama, ovo ljeto nisam tamo išao. Isto tako muku mučim dok nađem neki domaći smještaj gdje me neće dočekati obrnuta situacija od one oglašavane.

Mislim da tema ima potencijala, samo ovisi koliko su ljudi voljni sudjelovati.

Nema smisla da se stavljaju iskustva "prije rata sam ljetovao na Hvaru...", nego da se ostane u okviru 2-3-4 godine, gdje se malo toga moglo promijeniti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na