Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2003., 18:36   #1
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
ne vidim podatke na HDDu

Moj prijatelj je na poslu snimio neke filmove na HDD Quantum fireball 2 GB
i ja i on ne vidimo nikakve podatke na HDD
Jasno se vidi da je zauzeto oko 1.4 Gb , ali nema nikakav folder koji bi se
otvorio
taj hard je u fat32 modu moj sadasnji je u NTSFu
hiden fajl isto nije
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2003., 21:10   #2
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
probaj iz "command line" to viditi i vidi sta ima.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2003., 15:41   #3
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335

jumperi ?(na hardu...master/slave/etc.)

ak su samo filmovi,nis drugo,hm probaj ak imas hdd ladicu pa prek usb-a,morti progleda...obicno kad je i os neki gore,onda se ritaju jedan s drugim ,s time da pridoslica obicno prolazi ko i tvoj hard....tj.nema foldera a na disku mjesto zauzeto.
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 16:59   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by mitzek

jumperi ?(na hardu...master/slave/etc.)

ak su samo filmovi,nis drugo,hm probaj ak imas hdd ladicu pa prek usb-a,morti progleda...obicno kad je i os neki gore,onda se ritaju jedan s drugim ,s time da pridoslica obicno prolazi ko i tvoj hard....tj.nema foldera a na disku mjesto zauzeto.
da su jumperi krivo postavljeni disk se nebi ni vidio....
sto se tice ovog drugog.....gluposti
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 18:41   #5
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
- bubam napamet -

Ali trenutno mi jedino padaju na pamet problemi s NTFS/FAT32 sustavima. Može biti da WIN kenjave nekaj po tom pitanju :confused:
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2003., 20:14   #6
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by Paske
- bubam napamet -

Ali trenutno mi jedino padaju na pamet problemi s NTFS/FAT32 sustavima. Može biti da WIN kenjave nekaj po tom pitanju :confused:
Ne bi smjelo bit problema. Imam XP(ntfs) master i ladicu u koju guram sve i sva. Moj slave od 2.6 GB(naravno, FAT) vidi normalno. Imao sam nedavno napad zbunjenosti, priča slijedi:
Frend kupio nove komponente. Stavim mu XP na novi hard, slejvam mali 2 i nešto gb.Imam dosta iskustva s tim stvarima i pazljivo premještam hard da limarija ne dotiče elektroniku s donje strane harda pod naponom. Poštimam sve a sistem ne vidi mali hard osim u biosu!. Nisu jumperi ni ide kanal u pitanju. Odfuram ga doma i stavim sebi. Ista stvar nekoliko puta, zatim jednom se digne i OS da ga vidi u device manageru ali ne u exploreru, nema te particije. XP javlja encountered problem, smrzava explorer. Koji vrag? Ne pomaže ni bootanje sa Seatools, niti sa IBMtools (alati za managment s hardovima, stanu na bootabilni floppy) koji također ne vide taj hard.
Frend se kune da je radio do samog slaganja na novu konfu, znači mojih (pažljivih) ruku djelo. Ja poludim i skinem s neta ActiveSmart koji očitava sve S.M.A.R.T. implementacije sa harda. Strpljivo bootam još par puta da ga osim biosa i XP "ulovi" bar u devicemanageru i pogledam ActiveSmart. On mu očita "Raw Read Error Rate - BAD" i gotova priča. Hard je stvarno bio na izdisaju, čekao je samo promjenu "okoliša" i mene pehistu da ga taknem.

Poanta i pitanje: koliko pomaže iskustvo i znanje kod nepredvidivih problema kod starih/novih komponenti , također i mamlaze kao što je microsoft ?
:confused:
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2003., 23:49   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
cuo sam koja je fora s ibmom..mnogima je riknuo prvi boot sektor...i sve sto treba je disk narihtati da koristi neki od drugih 15 boot sektora i to je to...

navodno je tako odredena firma (gamad ako me shvacate ) prodavala rabljene diskove i dosla na jako los glas...

ovo sam cuo od frenda i nije 100% sigurno ..

a druge serije ibma su imale problem sto im software za kalibraciju nije radio..naime kad se disk grije se i malo siri plocica...i onda se i glava mora pomakuti za taj mili piko nano metar...ali nije... i zagrebe disk ili sto vec..


treci ibmovo sranje je bilo to da im je chip za kontroliranje motora lagano odhebao..i onda ako se disk i dalje koristi skurio bi se motor...i to je ono sto se cuje i na wd-ovima...poznati klik...a mnogi ga usporeduju sa iomeginim "click of death"

ovo 2 i 3 je provjereno u servisima...i sad se cudite zakaj ne zelim ibma blizu svoje masine...a io ibm nije htio ibm u masini pa su cijele serije isporucivali sa maxtorima i sl diskovima..pa ako si sami ne vjeruju kako cu ima ja vjerovati
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 18:52   #8
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
treci ibmovo sranje je bilo to da im je chip za kontroliranje motora lagano odhebao..i onda ako se disk i dalje koristi skurio bi se motor...i to je ono sto se cuje i na wd-ovima...poznati klik...a mnogi ga usporeduju sa iomeginim "click of death"

ovo 2 i 3 je provjereno u servisima...i sad se cudite zakaj ne zelim ibma blizu svoje masine...a io ibm nije htio ibm u masini pa su cijele serije isporucivali sa maxtorima i sl diskovima..pa ako si sami ne vjeruju kako cu ima ja vjerovati
Ovo trece se je desilo meni, al zato ovaj "repaired" nisam uspio pregaziti nikako, nadam se da ce tako i ostati. Ovo za "tuđe" hardove u IBM mašinama je 100% istina. Navodno da je riječ o parama jer im je vlastiti hard bio preskup! Brane se time da je ipak riječ o hardovima koji prolaze testove po IBM specifikacijama pa su kao bolje kvalitete nego ostali od iste marke. A sa vlastitima su se toliko zbrukali da su pogon prodali Hitachi-ju.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 19:12   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Robert_L
Ovo trece se je desilo meni, al zato ovaj "repaired" nisam uspio pregaziti nikako, nadam se da ce tako i ostati. Ovo za "tuđe" hardove u IBM mašinama je 100% istina. Navodno da je riječ o parama jer im je vlastiti hard bio preskup! Brane se time da je ipak riječ o hardovima koji prolaze testove po IBM specifikacijama pa su kao bolje kvalitete nego ostali od iste marke. A sa vlastitima su se toliko zbrukali da su pogon prodali Hitachi-ju.

ma jesu njima dreka drugi diskovi jeftiniji...odnosno ispirka jesu im jeftiniji jer ne moraju furati te cijele masine na popravak svakih mjesec dana..a ibm hoce drzati do imena.....jedino u tom slucaju su im jeftiniji jer ibm strojevi nisu jeftini ali su nekad davno bili i pouzdani......
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 21:10   #10
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
...ali su nekad davno bili i pouzdani......
ključne riječi su "nekad" i "davno"....al za čudo moj frend ima IBM-a sa nekih,mislim, 15-tak Gb već skoro god i nikakvih zajebancija nema s njim...:confused: a kupio ga polovnog....:confused:
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2003., 22:14   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by BSA<AK-47>
ključne riječi su "nekad" i "davno"....al za čudo moj frend ima IBM-a sa nekih,mislim, 15-tak Gb već skoro god i nikakvih zajebancija nema s njim...:confused: a kupio ga polovnog....:confused:
problem su ibmovi veci od 20gb...iako je frendu upravo prije tjedan dana riknuo 29,5 mjeseci stara 20gb ibm-ka..ali uglavnom su problemi sa 40gb na vise..30gb diskovi su bili rijetki pa je zato ih se i manje spominjalo a da li su imali problema nisam ziher...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 23:17   #12
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
problem su ibmovi veci od 20gb...iako je frendu upravo prije tjedan dana riknuo 29,5 mjeseci stara 20gb ibm-ka..ali uglavnom su problemi sa 40gb na vise..30gb diskovi su bili rijetki pa je zato ih se i manje spominjalo a da li su imali problema nisam ziher...
IBM 30 Gb su bili rijetki jer su distributeri odustali od njih i povukli ih iz prodaje! To je njihova najgora serija kod nas kao i vani, grijali su se za dobit opekotine! To su problemi na početku 7200 brzinaca...
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 23:32   #13
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Re: ne vidim podatke na HDDu

Citiraj:
Originally posted by Lignja
Moj prijatelj je na poslu snimio neke filmove na HDD Quantum fireball 2 GB
i ja i on ne vidimo nikakve podatke na HDD
Jasno se vidi da je zauzeto oko 1.4 Gb , ali nema nikakav folder koji bi se
otvorio
taj hard je u fat32 modu moj sadasnji je u NTSFu
hiden fajl isto nije
Uh sori Lignja,tebe smo zaboravili. Ovaj moj hard od 2,6 Gb je upravo Q.Fireball i radi savršeno več sto godina, ak te to tješi. Ovaj tvoj problem je fakat čudan. Koji OS ima frend na đobu a kaj vi doma? Je probao te iste filmove pokrenut na poslu, jel ih OS uredno prikaže?

Paske, ak imaš nt windoze nemaš beda sa fat/ntfs particijama. Ntfs može vidjet fat ali zato win 9x ne vide Ntfs bez dodatnih tools-a. Također velki hardovi (iznad 120inešto Gb) imaju problema na starom Fat32, ima na netu novi koji uredno formatira, ghosta, imiđira i postavlja npr. XP bez problema. Ntfs nema takvih problema, mislim da može vidjet veličinu harda i na terabajte.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...

Zadnje izmijenjeno od: Robert_L. 07.04.2003. u 23:48.
Robert_L je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na