Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2003., 02:13   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
sta dobijem ucaljenjem u zg wireless

mozda vam se cini glupo pitanje pa cu ga pokusati pojasniti...naime ajmo reci da teoretski dam 2000 kn za poremu i 200 za clanarinu sta ja mogu raditi unutar zgwirelessa...

znam da se mogu igrati igre i sl a vidim da su u faq-u rekli da nema filmova i sl...pa sta onda rade? ili je to bilo kao mi to nesmijemo sluzbeno priznati da se radi? naime jos bi se i razmislio kad bih znao da mogu serati filmove m3-ice i sl a ovako sam malo u blackotu sto se tice informacija...

sta oni inace rade osim mozda igrica?

evo nadam se da sam bio razumljiviji..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2003., 21:44   #2
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Dobijes porciju cevapa, 2 pive i malo luka.
Veky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2003., 22:14   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma samo me fascinira sto nitko nezna sto se u toj mrezi dogadja...a toliko se prica o tome...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 10:57   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Pa dobiješ samo to da se umrežiš s ekipom u wireless LAN, i to je to. Nikakv pristup net-u ili takova sranja. Baš pod milim Bogom ništa, osim da MOŽDA nađeš ekipu raspoloženu za kakovu igru/razmjenu filmova/MP3ca isl. Malko jako skupo sveukupno ako se mene pita za to - možda, ma koliko malo to bilo
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 11:09   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma znam da nema neta i sl nego me zanima jel razmjenjuju filmove i sl...jel igraju prek mreze i sl.. svi se prave pametni oko toga a nitko nis ne zna...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 12:12   #6
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Eh sad dali razmjenjuju filmove ili dali se igraju je totalno ovisno individualno o članovima.

Mislim, pa nemogu ovi u ZG wireless imati reklamu tipa - Učlanite se u ZG wireless, mjesto gdje se ekipa igra kad se got vama sprdne i razmjenjuju filmove kad vama paše.

Ako se nekome od njih igra - fino jave ostalima ( kak to već imaju sređeno ) i igraju se isl.

Manje više oni nude uslugu davanja I.P. adrese i passworda koju dijele više jedinki spremnih plaćati im za tu uslugu. Naime sav HW ide na tvoj trošak, tako da u stvari plaćaš samo dopuštenje da se spojiš u mrežu s ostalim nezavisnim jedinkama koje odlućuju samostalno što će raditi u toj mreži.

Dakle veliki LAN party ako su ljudske jedinke raspoložene za isti.

Hope this helps explain
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 16:04   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pa mene bas yanima da li takvih dogovora ima medu clanovima...naime znma da to ne smiju nagalasavati pa zato pitam jel ima...

npr. da odlucim kupiti opremu sigurno bih se prije odlucio ak ynam da svakiu subotu je lan party a da nocu se lako razmjenjuju filmovi i sl.odnosno da ima ljudi koje to yanima..nebih htio uletiti u neko drustvo koje to ne zanima neg imaju tu opremu da bi se okolo hvalili il kaj vec...

yato pitam...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2003., 09:19   #8
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Realno ne poznam nikoga tko je u Zg wireless, ali to je samo zato jerbo do Zaprešića ne seže signal

Anyway - svi smo mi ljudi jeltem

Dakle oni ziher nisu dali 600 - 700 € u opremu samo zato da bi kenjali među ekipom, a ne koristili opremu

Dakle vrlo vjerojatno se igraju i razmjenjuju razne filove
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2003., 03:42   #9
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
I ja imam želju zakačit se za njih ali i problem. Iz zapadnog djela grada sam (gajnice) i ne znam da li bi uhvatio prve node jer ih nemam u kvartu. Kad bi uspio onda ne bi zalio pare. Al sad sam ko Pale sam na svijetu.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2003., 23:02   #10
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Ako sam razumio o čemu se radi a to je da taj popularni naziv Wireless malo bolja reklama za prodaju određenih proizvoda baziranih na određenoj vrsti bežične tehnologije.
A pod tim mislim na bežične Lan Routere + Lan PCMCA ili PCI kartice bazirane na IEEE 802.11b tehnologiji 11 ili 22 MB koje omugućavaju bežićan pristup jednom ili više računala istodobno(ako me pamćenje nevara D-Link DWI-614+ Wireless Access Point nudi i do 253 pc-a po routeru).
Naravno neslućene su mogućnosti ovog uređaja i njemu sličnih ali ipak ima to i svoje mane i granice koje neki zaboravljaju da pomenu.
Recimo ako uzmete Laptop u ruke i idete od zgrade do zgrade ili od pošte do pošte ili što ja znam i tražite signal i ako ga nađete tko vam garantuje da ćete signal primati kako treba tj nezaključan nekim od ključeva u 64/128/256 Bit.
Naravno i to nije neki problem ali ipak treba vremena a vrijeme je pitanje što je isplativije.
I naravno svi koji imaju Lan kartice i traže mreže ili čvorišta po gradu neka znaju da u svakom trenutku surfaju na nečiji račun i da će u slučaju bilo čega isti biti optuženi čak i za ono što nisu uradili. A već dam spomenuo koje ogromne mogućnosti nudi W-Lan od pristupa netu pa do kontrole svakog računala koje je povezano na dotični Router itdd..
A iz ovog se izuzimaju mjesta gdje je to dozvoljeno (a dosad nisam čuo za neko takvo mjesto) .
A naravno posjedujem ove uređaje pa govorim iz malog iskustva, a naravno još mi se nije dogodilo da mi netko upadne sa strane ??Hhehehee...Nema džabe ni kod stare babe.
Naravno ako se mislilo na ovu bežičnu tehnologiju.

FANCY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2003., 09:02   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
bla? ja nisam pricao o tome nego o udruzi zg wireless..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2003., 11:20   #12
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Lightbulb

hvalte mene usta moja
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2003., 20:43   #13
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
bla? ja nisam pricao o tome nego o udruzi zg wireless..
A što je jel to udruženenje koriste Jupiter Wireless ili neki interplanetarni ili ?????? ILI još jedna prodaja nešto za nešto.?Imaju li oni kave dozvole za to jesu davatelji internet usluga ,koliko je to legalno, što nude za ne tako malu sumu????Koliko pitanja nigdje odgovora. Želim samo reću čuvajte se tih koji daju nešto odlično umalo pa za 30% stvarne vrijednosti jer uvijek negdje nešto neštima.
Daj ostavi link od udruženja da vidim o čemu se radi dakako ako postoji isti.:clap:
FANCY je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 19:23   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by FANCY
A što je jel to udruženenje koriste Jupiter Wireless ili neki interplanetarni ili ?????? ILI još jedna prodaja nešto za nešto.?Imaju li oni kave dozvole za to jesu davatelji internet usluga ,koliko je to legalno, što nude za ne tako malu sumu????Koliko pitanja nigdje odgovora. Želim samo reću čuvajte se tih koji daju nešto odlično umalo pa za 30% stvarne vrijednosti jer uvijek negdje nešto neštima.
Daj ostavi link od udruženja da vidim o čemu se radi dakako ako postoji isti.:clap:
pa nemoj bogamu pljuvati po necemu o cemu nemas blage veze..da znas ista o tome nebi ovakve gluposti lupao u ovome postu...a i nebi me pitao za njihovu web stranicu i sl

kakvih 30% kakve realne cijene...baljezgas stari moj i zao mi je to moram biti grub..

evo ti link ...

http://www.zgwireless.org/
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 20:26   #15
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa nemoj bogamu pljuvati po necemu o cemu nemas blage veze..da znas ista o tome nebi ovakve gluposti lupao u ovome postu...a i nebi me pitao za njihovu web stranicu i sl

kakvih 30% kakve realne cijene...baljezgas stari moj i zao mi je to moram biti grub..

evo ti link ...

http://www.zgwireless.org/
Tko pljuje po nečemu??? Reci mi gdje sam ja to pogriješio u pojašnjavanju kako isti funkcionira i o čemu se radi hehehhee... E mladost ludost. Hajde molim te kad si tako pametan(a nemaš pojma što sam ja to opisao i koju tehnologiju) reci mi o me se radi onako po tvom mišljenu.
Prije nego napadneš malo promisli o nekim stvarima.
A na ovim stranicama ZGW sam bio i letimično pogledao ,jednostavno NO COMMENT. Jeli tko spomenuo koliki su gubitci cignala kod premošćavanja sa routera na router ili sa Acces Pointom i da svi djelite neku brzinu i ako samo jedan router izgubi vezu svi iza njega gube vezu a to znaš što znači.
Ako netko ima vezu jedan MB sa netom i na njega se priključi 30 drugih korisnika pokušaj izračunati koliku će brzinu imati tih 30 ljudi.?
A što se tiče cjena ili ove tehnologije idi na ovu stranicu pa se informiraj prije nego nešto učiniš.

http://www.d-link.de/produkte/wireless_home/
FANCY je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 20:34   #16
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Dakako zaboravih reći, hvale vrijedan podhvat ali ali ali????????:clap: :clap: :clap:
FANCY je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 23:51   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by FANCY
Tko pljuje po nečemu??? Reci mi gdje sam ja to pogriješio u pojašnjavanju kako isti funkcionira i o čemu se radi hehehhee... E mladost ludost. Hajde molim te kad si tako pametan(a nemaš pojma što sam ja to opisao i koju tehnologiju) reci mi o me se radi onako po tvom mišljenu.
Prije nego napadneš malo promisli o nekim stvarima.
A na ovim stranicama ZGW sam bio i letimično pogledao ,jednostavno NO COMMENT. Jeli tko spomenuo koliki su gubitci cignala kod premošćavanja sa routera na router ili sa Acces Pointom i da svi djelite neku brzinu i ako samo jedan router izgubi vezu svi iza njega gube vezu a to znaš što znači.
Ako netko ima vezu jedan MB sa netom i na njega se priključi 30 drugih korisnika pokušaj izračunati koliku će brzinu imati tih 30 ljudi.?
A što se tiče cjena ili ove tehnologije idi na ovu stranicu pa se informiraj prije nego nešto učiniš.

http://www.d-link.de/produkte/wireless_home/

ono sto si ti opisao je nelegalno!! naime ti si pricao o surfanju po netu koristeci ne zasticene wireless mreze.i to se u svijetu zove choalkwar ili tak nes...

i od kud tebi da je zgwireless internet provider? i bas me briga da li ce mi veza biti 1mb ili 0.9mb...WHO CARES? sta mene briga koliki gubitak je na access pointu..sta mi to znaci u zivotu?

a neiformiran si i odgovaras na nesto sto te nitko nije pitao...a pluvao si ih i prije nego si znao sto su ...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 22:05   #18
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ono sto si ti opisao je nelegalno!! naime ti si pricao o surfanju po netu koristeci ne zasticene wireless mreze.i to se u svijetu zove choalkwar ili tak nes...

i od kud tebi da je zgwireless internet provider? i bas me briga da li ce mi veza biti 1mb ili 0.9mb...WHO CARES? sta mene briga koliki gubitak je na access pointu..sta mi to znaci u zivotu?

a neiformiran si i odgovaras na nesto sto te nitko nije pitao...a pluvao si ih i prije nego si znao sto su ...
Pa ti stvarno nemaš blage veze o ovim stvarima. Eh na kog trošim impulse.:confused:
FANCY je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 00:36   #19
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ne laži da trošiš impulse.

Lijepo da si se napokon vratio. Dugo je ovdje bilo vrlo kao pročitati post koji neko pošalje. Sada imamo prilike vježbati enkripciju u praksi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 09:56   #20
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by FANCY
Tko pljuje po nečemu??? Reci mi gdje sam ja to pogriješio u pojašnjavanju kako isti funkcionira i o čemu se radi hehehhee... E mladost ludost. Hajde molim te kad si tako pametan(a nemaš pojma što sam ja to opisao i koju tehnologiju) reci mi o me se radi onako po tvom mišljenu.
Prije nego napadneš malo promisli o nekim stvarima.
A na ovim stranicama ZGW sam bio i letimično pogledao ,jednostavno NO COMMENT. Jeli tko spomenuo koliki su gubitci cignala kod premošćavanja sa routera na router ili sa Acces Pointom i da svi djelite neku brzinu i ako samo jedan router izgubi vezu svi iza njega gube vezu a to znaš što znači.
Ako netko ima vezu jedan MB sa netom i na njega se priključi 30 drugih korisnika pokušaj izračunati koliku će brzinu imati tih 30 ljudi.?
A što se tiče cjena ili ove tehnologije idi na ovu stranicu pa se informiraj prije nego nešto učiniš.

http://www.d-link.de/produkte/wireless_home/
JJJjaakkkooo puno slova oko nićega

Anyway, ZGwireless daje samo mogućnost ljudima da se spoje u wireless LAN - I TO JE TI !!!

HW - sami kupujete i nabavljate. Ako/kada ga nabavite platite ZG-u kintu, a oni vama daju IP adresu na kojoj su ostali ljudi tj. ekipa.

Kakav HW tj. kakovu vezu imate, ako je imate, nije njihov problem niti zona interesa. Isto tako dali dolazi do razmijene ilegalnog softwarea isl. njih nije briga - jerbo pružaju uslugu informacije i ništa više.

Da rezimiram za one spore i koji se tako osiječaju - vi njima kintu, oni vama IP , i to je to - spoji se i enjoy.

Eventualni problemi kod spajanja se vjerujem daju riješiti pomoću njih, ali ne ono u guduri sam lijevo od Spičkovine ( postoji mijesto btw. ) i udaljen od prvoh nodea 35 Km, kaj da napravim ??? Kaj da ti vele - ubi se ili čekaj bolja vremena


my 2 cents ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 20:52   #21
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ne laži da trošiš impulse.

Lijepo da si se napokon vratio. Dugo je ovdje bilo vrlo kao pročitati post koji neko pošalje. Sada imamo prilike vježbati enkripciju u praksi.
heheh imaš pravo slagao sam da su impulsi jer imam kabel internet hehehehee...Ali ipak kao slikovito nisam našao drugu riječ..
FANCY je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 20:53   #22
FANCY
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zollstrasse 69, 8212 Neuhausen, Druga
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by Paske
JJJjaakkkooo puno slova oko nićega

Anyway, ZGwireless daje samo mogućnost ljudima da se spoje u wireless LAN - I TO JE TI !!!

HW - sami kupujete i nabavljate. Ako/kada ga nabavite platite ZG-u kintu, a oni vama daju IP adresu na kojoj su ostali ljudi tj. ekipa.

Kakav HW tj. kakovu vezu imate, ako je imate, nije njihov problem niti zona interesa. Isto tako dali dolazi do razmijene ilegalnog softwarea isl. njih nije briga - jerbo pružaju uslugu informacije i ništa više.

Da rezimiram za one spore i koji se tako osiječaju - vi njima kintu, oni vama IP , i to je to - spoji se i enjoy.

Eventualni problemi kod spajanja se vjerujem daju riješiti pomoću njih, ali ne ono u guduri sam lijevo od Spičkovine ( postoji mijesto btw. ) i udaljen od prvoh nodea 35 Km, kaj da napravim ??? Kaj da ti vele - ubi se ili čekaj bolja vremena


my 2 cents ...
Baš tako hehehe...:clap:
FANCY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na