Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2004., 13:57   #1
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Angry DFI -> nula od ploče!!!

Da počnem...

Nisam niš pokvario da vas preduhitrim...

1. Ploča bez OCa ima tako loš napon na CPU da je po za poludit.
Pod opterećenjem padne sa 1.38 na cca 1.22V (sva sreća što je stabilno).

2. Kad sam je kupio sve spojio i ne radi. Skužio sam da je do memorije (bila je TwinMOS Twister DDR500) i ja posudio od frenda Jade Star DDR333 1*256 koja radi na 2-2-2-5 (333DDR dalje nisam ni pokušavao).
Mislio sam sjebala mi se memorija kad sam *jebo MAX3. Ja kupio 2*512 kit od OCZ-a, Platinum Rev.2 EL PC3200 bla, bla... Spojio je na ploču i opet neć postat WTF??? Ja vratim Jade Star (JS) i radi. Probam 1*OCZ i neradi, onda probam 1*OCZ + 1*JS i radi. Nađe 730MB i radi na 333MHz. Sam OCZ ne radi.
Onda sam probavao u različitim utorima i skužio da mi DIMM1 i DIMM2 ne rade sa "skupim" memorijama. Sada imam 2*512 OCZa u DIMM3 i DIMM4, normalno nije Duall Chanell. na 400MHz 2-2-2-5.

3. Ne mogu OCat ni MHz, a da bude stabilno

Sva sreća što mi ne rade DIMM1 i DIMM2 kako treba, pa imam razloga za reklamaciju i uzet ću nešto drugo, ali DFI više nikad...

AMEN

P.S. To su problemi koje sam se trenutno sjetio.

P.S.S. Možda mi TwinMOS i radi, ali nemam srca probat, pa da skužim da sam dao 2,5k kn za OCZ bez veze...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!

Zadnje izmijenjeno od: LorD ClockaN. 31.12.2004. u 18:57.
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 14:01   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Ne mijenjaj konja koji dobiva ! (...lemilicom po kopitima )

DFIu se zalomilo da napravi dobre nF2/nf3 ploče, što ne znači automatski da sve ostale valjaju...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2004., 14:04   #3
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Jesi probao OCZ na nekoj drugoj ploči?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 14:07   #4
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Pa nije ovo Zg, pa da svaki seljak ima komp...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 16:50   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Koliko ja znam DFI je bio banana do lanparty serije. Jos uvijek svi hvale samo nf2 i nf3 chipsete za dfi a ovo ostalo....blah...evo sad kao ova nova sa 865 chipsetom i 775lga utorom valja nesto...ko zna..
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2005., 03:42   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
DFI ploce ipak spadaju u nizu kvalitetu. To sto im se tu i tamo zalomio neki dobar model, to je cista sreca, pogotovo ako se naleti na ispravan primjerak.

Asus, Asus, Asus, nije vrh kvalitete, ali je optimum cijene i mogucnosti, uz odlicnu podrsku i stabilnost rada. Ako se vec daje gro novaca za ostatak kompa (kvalitetna memorija i ostali detalji), nije mi jasno zasto se ne ulozi 200-300kn vise i uzme se ploca od Asusa (npr. P4R800-VM ili P4P800)
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2005., 23:50   #7
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by gpremec
DFI ploce ipak spadaju u nizu kvalitetu. To sto im se tu i tamo zalomio neki dobar model, to je cista sreca, pogotovo ako se naleti na ispravan primjerak.

Asus, Asus, Asus, nije vrh kvalitete, ali je optimum cijene i mogucnosti, uz odlicnu podrsku i stabilnost rada. Ako se vec daje gro novaca za ostatak kompa (kvalitetna memorija i ostali detalji), nije mi jasno zasto se ne ulozi 200-300kn vise i uzme se ploca od Asusa (npr. P4R800-VM ili P4P800)
Asus, i ja kažem. Bar danas mbo nisu više tak skupe da je razlika paprena ko prije 1-2-3 godine...
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 01:29   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Tyan, SuperMicro, Asus, Chaintech, AOpen, ... moja tablica ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 08:50   #9
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Abit uz ASUS
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 09:34   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Tyan, SuperMicro, Asus, Chaintech, AOpen, ... moja tablica ...
Kojesta. Prve dvije (obrnutim redosljedom, ipak) su koplje iznad i tu rijetko koja mainstream ploca moze konkurirati...

Naravno, ouvrklouk, mouding i slicne drke iskljucene.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2005., 13:35   #11
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Sad sam još skužio da normalan prime (ne dual-instance) nije stabilan na default freqvi. Za manje od minute baci error bez obzira na voltažu.

Mislio sam da nije možda do memorije jer je na 2-2-2-5, ali memtest normalno vrtio 20min. i to 5-ti test koji je najzahtjevniji

Stvarno dobra ploča!
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 13:49   #12
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Kojesta. Prve dvije (obrnutim redosljedom, ipak) su koplje iznad i tu rijetko koja mainstream ploca moze konkurirati...

Naravno, ouvrklouk, mouding i slicne drke iskljucene.
Da to sam skužio da mnogi vole SuperMicro radi vlastitih riješenja i inovacija (manje ili više dobrih) ali meni nekako se Tyan čini bolji (što se tiče sredine ponude, one donekle "za po doma", mada je ona "za 24/7/365" ipak definitivno SM) ... ... a svatko ima svoje mišljenje ... i u zadnje vrijeme gledam cijene ovih SM i Tyan i nisu baš cijenovno odmaknuti previše kao nekad (što se tiče "običnih" ploča) od ove mainstream mass produkcije ... ali i dalje je ak oš overclockat ili izmišljat toplu vodu i municiju za pračku, kupi si nekaj drugo ... ove obično od tih "naprednih" opcija imaju sveukupno dvije: Radim ili Ne radim ...

Sve se ipak mislim na kraju svodi na to šta čovjek želi od kompa, stijenu, glinu ili plastelin ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 11.01.2005. u 14:07.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 14:45   #13
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Tyan, SuperMicro, Asus, Chaintech, AOpen , ... moja tablica ...

Dobre su Aopenice.
Nemogu se pohvalit nekim zvjerskim oc-om, al su zvjerski stabilne.
I dell ih ugrađuje u servere.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2005., 20:31   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Da to sam skužio da mnogi vole SuperMicro radi vlastitih riješenja i inovacija (manje ili više dobrih) ali meni nekako se Tyan čini bolji (što se tiče sredine ponude, one donekle "za po doma", mada je ona "za 24/7/365" ipak definitivno SM) ... ... a svatko ima svoje mišljenje ...
Da se razumijemo, Tyanove ploce su po kvaliteti rame uz rame s SMom (iako te ugrije oko srca kada otvoris SM kutiju i vidis certifikat s potpisom na kojem pise ime covjeka koji je provjerio plocu i dodatke u kutiji), no Tyan nije "fleksibilan" kao SM po izboru ploca. Par plocica po chipsetu (za neke samo i jedna) definitivno nije nekakav izbog koji bi pokrio veliki krug kupaca, dok kod SMa to nije slucaj.

Citiraj:
i u zadnje vrijeme gledam cijene ovih SM i Tyan i nisu baš cijenovno odmaknuti previše kao nekad (što se tiče "običnih" ploča) od ove mainstream mass produkcije ... ali i dalje je ak oš overclockat ili izmišljat toplu vodu i municiju za pračku, kupi si nekaj drugo ... ove obično od tih "naprednih" opcija imaju sveukupno dvije: Radim ili Ne radim ...
Ove obicno od tih "naprednijih" opcija imaju Watch Dog, IPMI, podrsku za ZCR kartice, hot swap PCI i slicno o cemu "obicne" ploce mogu samo sanjati, tako da... :|

Citiraj:
Sve se ipak mislim na kraju svodi na to šta čovjek želi od kompa, stijenu, glinu ili plastelin ...
Izvrsno receno, jedna od najboljih racunalnih metafora koju sam ikada cuo!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2005., 01:31   #15
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Da se razumijemo, Tyanove ploce su po kvaliteti rame uz rame s SMom (iako te ugrije oko srca kada otvoris SM kutiju i vidis certifikat s potpisom na kojem pise ime covjeka koji je provjerio plocu i dodatke u kutiji)
Pas master moral bum uložiti prosvjednu notu ... nisam našal ime lika koji je moju pogledal ... ostatak je bio unutra, mislim sa SM naravno da se dobiju i cooler (AVC još uvijek "dijele")i sve ostale ginge i minge ... i BTW na mojoj postoji nedokumentirani jumper i to je ovaj od Watch Dog koji me nakrvio, ali čim sam bio dovoljno NE lijen napisat mail mam sam dobio odgvor ... i fali mi ime tog lika koji je nalijepio sticker da je prošla kontrolu da ga priupitam za 3.3V duž ploče jer mi je komp padao sa svakom grafom koja je novija od G2 i ima više od 64MB, ali su mi opet objasnili da ta nekada to i zna raditi da nabavim neku koja ima molex i da će stvar hodat i fakat ... hoda ... dnevno 10 - 15 sati UpTima i bez žalbe ... support im je na mjestu, mail sim ja bi ... i za par sati, eventualno dan stiže odgovor ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2005., 09:58   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Pas master moral bum uložiti prosvjednu notu ... nisam našal ime lika koji je moju pogledal ... ostatak je bio unutra, mislim sa SM naravno da se dobiju i cooler (AVC još uvijek "dijele")i sve ostale ginge i minge ...
Al kad vidis one turbo cool jumpere koje mozes i s ogromnim cevapima kakve neki imaju na saci presaltati jumper; eee, to je ploca.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2005., 14:37   #17
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Bubba
... (iako te ugrije oko srca kada otvoris SM kutiju i vidis certifikat s potpisom na kojem pise ime covjeka koji je provjerio plocu i dodatke u kutiji)...
Checker:_________JOSE MARTINEZ____________

hihihi
Ponekad imam osjecaj da je to Bojan sam printao.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2005., 12:51   #18
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Al kad vidis one turbo cool jumpere koje mozes i s ogromnim cevapima kakve neki imaju na saci presaltati jumper; eee, to je ploca.
Ima ih, tj. bilo ih je i na Chaintech nf2 ploci, sad su kod mene
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na