Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2003., 18:17   #1
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Neke nebuloze sa winxp!!

Ma do sada su radili super,bez primjedbe i jučer upalim stroj i naravno podignem sustav i na kraju mi javi ''exceptional error...the memory could not be read....program failed to initialize.
Sad nadjem to govno od programa i deinstaliram,i kad sam pokrenuo neki drugi prilikom zatvaranja sad mu ni taj nije u redu!!
Nemam pojma koji mu je.. Da ga vratim na System restore ili nesto drugo?
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 19:53   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a cuj, mogo si i probati system restore prije nego si doso vamo kukati
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2003., 20:07   #3
@co
...
 
@co's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Croatia,Daruvar
Postovi: 31
Citiraj:
Originally posted by greg SE
a cuj, mogo si i probati system restore prije nego si doso vamo kukati
ma tako je greg sam ti njemu reci

stormeye ako nebudes popravio situaciju sa system restore, onda probaj reinstalirat windoze jer ti to najčešće(u 90%) takvih slučajeva pali
__________________
@co
@co je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 20:57   #4
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Da,da sad cu još i reinstaliravat
Ma napravio sam restore i sve se popravilo iako ne znam što je to uzrokovalo:confused:
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 21:18   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Jedinstvo

Svaka instalacija WindowsaXP na određenom PCu je organizam za sebe, jedinka koja nema veze sa drugom koja je instalirana pa makar i na identičnom PCu, recimo meni nekada ne radi Add/Remove Programs u control Panelu pa sam zato morao staviti AddRemove Plus! (uzrok ne poznat), susjed kako god da on razmjesti ikone u QuickLanchu one se nakon 5 - 10 minuta vrate u početni položaj (izgubio živce nako 3 reinstalacije (samo Windowsi i driveri i ništa više instalirano, uzrok nepoznat) kako su po defaultu, drugi frend admin u MUPu nekada ima New, nekada nema New u Exploreru na desnoj tipci ili ti po naški "jahačem izborniku", kako me nerviraju ti očvrsja i tome slični izrazi. I ovo zadnje nepoznato. Malo neka svatko prošvrlja i videjti će da mu nešto ne radi, siurno kao da su Twinsi srušeni.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 22:07   #6
@co
...
 
@co's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Croatia,Daruvar
Postovi: 31
ma ljudi ljepo si instalirajte win2k i riješen problem
__________________
@co
@co je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2003., 01:13   #7
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ja nikad nikakvih problema sa xp win98se mi se stalno ruse i neki kurac grijese a ovi rijetko kad uglavnom i kad nesto not responding jednostavno ugasim a tamo zasteka.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2003., 23:10   #8
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Da,da sad cu još i reinstaliravat
Ma napravio sam restore i sve se popravilo iako ne znam što je to uzrokovalo:confused:
Hm, pomislio bi da je mema u banani kad je XP upregne pri dizanju ali vidim da je imaš dosta... Jel 512 u komadu ili više različitih? Izmuči je malo nekim memtestom...
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2003., 21:53   #9
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Re: Jedinstvo

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
susjed kako god da on razmjesti ikone u QuickLanchu one se nakon 5 - 10 minuta vrate u početni položaj (izgubio živce nako 3 reinstalacije (samo Windowsi i driveri i ništa više instalirano, uzrok nepoznat) kako su po defaultu,
To se i meni dogadalo, al u zadnjih mjesec dana vise ne.

Inace WinXP = najbolji windowsi do sad. Od 9mj. se nisu al fakat nijednom srusili. :clap:
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2003., 23:09   #10
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Da i ja mislim da su najbolji dosada.
Resetiram stroj jednom tjedno i to radi hardvera ne softvera.Ne rade mi apsolutno nikakve probleme.
Eh da RAM nije u komadu nego: 1x128 1x256 1x128
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2003., 00:15   #11
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Mogao bi bit problem ak su ramovi od različitih proizvođača. U dobitnoj kombinaciji miksanja određenih marki ramova s krivom pločom komp se može čudno ponašat, čak i nikako. S istom konfom ti može OK radit neki manje zahtjevni OS, a onda odjednom na XP podivlja :confused:
Al imao sam priliku prčkat po abitici kakvu imaš (al ne XP), ona inače djeluje sasvim solidno.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2003., 18:02   #12
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Svi moduli su od TwinMOS-a.Do sada sve radilo bez greške a i sad radi, ne mogu se požaliti.
Ipak sam među rijetkima koji hvale xp
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2003., 20:00   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Svi moduli su od TwinMOS-a.Do sada sve radilo bez greške a i sad radi, ne mogu se požaliti.
Ipak sam među rijetkima koji hvale xp
A ne, efo i mene. Od kad sam ga stafio i uobličio na mom stroju samo pohvale. Imao sam naravno pizdarije ispočetka dok nisam flašnuo BIOS, stavio XP s integriranim SP-ali od tad skoro pa popizdit koliko je dobro.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2003., 21:21   #14
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Ipak sam među rijetkima koji hvale xp
xp nisu savrseni ali su daleko najbolji windowsi do sada a oni koji ne hvale xp su sarlatani koji svojim protivljenjem zele pokazati da kao znaju nesto vise od ostalih cista umisljenost.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 00:25   #15
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
E nemoj tako
Vidio sam na svoje oči strašne nestabilnosti u kmbinaciji VIA+Athlon na xp sustavu.Kod moga prijatelja vlada strašna nestabilnost. Još uvijek probavamo razne opcije ali nismo uspjeli riješiti mnogo.
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 00:36   #16
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking Da to je stabilno

Citiraj:
Originally posted by Stormeye
E nemoj tako
Vidio sam na svoje oči strašne nestabilnosti u kmbinaciji VIA+Athlon na xp sustavu.Kod moga prijatelja vlada strašna nestabilnost. Još uvijek probavamo razne opcije ali nismo uspjeli riješiti mnogo.
Samo da znam OS na kojem je ta VIA+AMD stabilna kominacija. To mislim nije stabilno ni kada jke ugašeno . Slažem se sa ovdje prevladavajućim mišljenjem da je XP PRO najstabilniji OS izašao iz M$ (uz naravno MS-DOS 6.22). Nije savršen, nije pretjerano lijep, nije mali ali radi. Što se tiče VIA + AMD + nShit u odnosu naspram stabilnosti Intel + Intel + ATi, pa znate M$ politiku, svi su jednaki samo su neki jednakiji od drugih
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 00:42   #17
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Meni su WinXP 200% stabilniji od 98SE.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 00:51   #18
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
Re: Da to je stabilno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Samo da znam OS na kojem je ta VIA+AMD stabilna kominacija. To mislim nije stabilno ni kada jke ugašeno . Slažem se sa ovdje prevladavajućim mišljenjem da je XP PRO najstabilniji OS izašao iz M$ (uz naravno MS-DOS 6.22). Nije savršen, nije pretjerano lijep, nije mali ali radi. Što se tiče VIA + AMD + nShit u odnosu naspram stabilnosti Intel + Intel + ATi, pa znate M$ politiku, svi su jednaki samo su neki jednakiji od drugih
ja sam osobno isprobao sve win od 98 do xp-a ( osim ME to ni ne zelim vidit ) .... i najstabilnije mi radi win 2k ...
darius je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 01:10   #19
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Re: Re: Da to je stabilno

Citiraj:
Originally posted by darius
ja sam osobno isprobao sve win od 98 do xp-a ( osim ME to ni ne zelim vidit ) .... i najstabilnije mi radi win 2k ...
Pa mislim niti Windows2000 SP3 Server nije niti loš OS, radi, šuti i ne zahtjeva puno ali dosta toga ne redi pod njim, a inače radi na XPu. 2kSP3 je ipak OS iz kategorije: sjedni i radi i ne zajebavaj se baš previše.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 01:20   #20
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
Re: Re: Re: Da to je stabilno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Pa mislim niti Windows2000 SP3 Server nije niti loš OS, radi, šuti i ne zahtjeva puno ali dosta toga ne redi pod njim, a inače radi na XPu. 2kSP3 je ipak OS iz kategorije: sjedni i radi i ne zajebavaj se baš previše.
ma meni je do sad radilo sve, nove igre ,programi ma sve
jedino kaj nemres igrat dos igre , pa neke starije ..
npr meni ne radi colin1 .. al za to nisam jos ziher dal je zbog
win il je u necem drugom probl.
inace sve solidno ..i stailno radi . zbilja nemam prituzbi ..
jedan od najstabilnijih windowsa !!!
a xp .. radi mi prvih tjedan super .. a onda pošandrca.. sve se ruši
gasi .. ma grozota, užas ...
držim se win2k .. dok ne izađe neš bolje !
darius je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 12:22   #21
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Ma da, svaki win je namijenjen za nešto.
Ne možeš recimo nekom djetetu koji je tek kupio računalo instalirat 2k jer su to profi windowsi za rad a ne multimediju ili igranje. Ja osobno mislim da je početnicima najbolji 98SE ili Me jer su relativno dobra podloga za sve( naravno za one koji znaju tweakati sustav)... XP je još uvijek previše kompliciran za početnika( opet moj dojam) jer ja dnevno primim bar 3 poziva na mob. u vezi XP-a a sve od curica s nepunih 15godina.Tako je to kad sam sveznalo
Ma meni su XP super, rade stabilno,stroj resetiram jednom tjedno,
u poslu su super( Office aplikacije) za igre isto tako, muzika, DVD, meni sve leti...i to na Tualatinu makini od procesora
Kad dođe P4, ako dođe(velika je investicija) biće još bolje
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2003., 20:09   #22
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
evo da i ja pohvalim malo XP...

prije nego što sam ga stavio imao sam 98-icu...

tek kad sam stavio XP sam skužio kak je to nestabilno... užas...

98-icu sam reinstalirao svakih 2-3 mjeseca, a XP čisto iz principa i zato kaj mlađi buraz svašta instalira (prvenstveno demoi igara) svakih 7-8 mjeseci...

svakako najstabilniji OS by M$...

(još sam isprobao i 2000 i nije me se baš dojmio...)
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2003., 00:07   #23
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
JA sam koristio 2k sa svim zakrpama i mogu reći da su fantastični ali opet ponavljam za veoma usku skupinu korisnika. Sustav je jako stabilan ali u igrama stvar pomalo šteka,što mene osobno nije bilo briga jer se igram jednom tjedno i to strategiju. No ja sam ih otklonio kad se pojavio xp jer sam želio probati,a kad sam probao ni u WC ne idem a da ne mislim na xp
Zato si ih možda nabavim i u džepnom formatu( CE) jer nikud ne mogu bez njih. Sučelje je fantastično,pa kad frendovi dođu( koji još rade na95) onda usta otvorena do poda. Cool!
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2003., 14:40   #24
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
svi ste su zabrijali na xp (danas sam si i ja drugi boot koji je prije bio 2kpro prebacio na xp) i vidim mnogi pricaju da su im win98SE bili nestabilni, ja sam ih imao godinu dana (imam ih jos uvijek, ali ovo je verzija 1.2 tj drugi reinstall) i radili su besprijekorno. Inace koliko vidite kombinacija je VIA-AMD-nVidia. Jako pun oovise stvari o hardveru (ocito), prvenstveno memorija i ploca. Ali ni graficke nisu nevinasca, npr. meni je komp postao nestabilniji (ali vise manje u granicama normale od kad sam stavio ovaj shit od graficke (prije je bila Inside TNC GeForce2 Ti 64DDR)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2003., 20:48   #25
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Ovako ja sam isprobao sve redom operatvine od M$, trenutno sam na XP, najbolje su mi se pokazali WIN 95 i Win 2k i to bez ikakvog pogovora, 2k je solid rock ne lupas glavu oko njega, dok mi se npr Win2k Server edicija posebno svidja, ona je olika onoga kakav treba da bude svaki operativni sto se tice stabilnosti, dok sam ga koristio ni jedanput mi nije pao, dok jeste swopovao 2 puta memoriju zbog velike temperature procesora ovo pricam za konfiguraciju koju sam imao AMD k-6 400MHz sa 96 rama, i to sam jos plus radio na njega i imao instaliranih igrica masu. Dok XP je vise kic nego operativni brzo ce to shvatiti ljudi jer ima mnogo stvari koje nema 2K, malo je laksi konfiguraciji, ali lako pada, i sto je jos gore lako se krakuju paswordi, korisnika...... a i preko mreze zna da se lako obori dok 2K samo kulira na sve ovo ........
dok se ponasa fino, na novoj konfiguraciji Athlon XP 1700+ 256 ....
i da sa cime je poceo forum mislim da ga je tip hibernirrao ili ga je ostavio da se sam hibernira posle odredjenog vremena pa nije, xp dobro zapisao memoriju, i pojavljuje se error, a inace to mu je bag medju ostalim bagovima. XP
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 03:35   #26
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by RippeR
. Dok XP je vise kic nego operativni brzo ce to shvatiti ljudi jer ima mnogo stvari koje nema 2K, malo je laksi konfiguraciji, ali lako pada, i sto je jos gore lako se krakuju paswordi, korisnika...... a i preko mreze zna da se lako obori dok 2K samo kulira na sve ovo ........
dok se ponasa fino, na novoj konfiguraciji Athlon XP 1700+ 256 ....
i da sa cime je poceo forum mislim da ga je tip hibernirrao ili ga je ostavio da se sam hibernira posle odredjenog vremena pa nije, xp dobro zapisao memoriju, i pojavljuje se error, a inace to mu je bag medju ostalim bagovima. XP
Moram ti kratit citat da uspijem napisat nešto Spomenuo sam XP u negativnom kontekstu ali ga ustvari koristim i ima dobrih stvari.Jedino čovjek mora imat pristojnu kantu i posložit si sistem kako mu odgovara. Puno feature-a se može maknut (ili stavit) i ubrzat i olakšat rad. Postao sam negdje o tome danas da se ne ponavljam. Jedino mi je fakat nelogičan i neintuitivan taj outlook, kojeg moraju gurat svagdje .
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 03:46   #27
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
BTW, bio sam skeptičan pa čak htio i isključiti Autoupdate od XPa u "Services" ali ipak nisam. Malo prije, dok sam gledo ove postove uključio se i pita dal oću skinut nove zakrpe s neta. Uglavnom se tiću sigurnosti XPa prema internetu itd. Zašto ne? Ponudi i opciju da vidiš kaj nudi,opis stvari i izabereš sam zakrpu koja te zanima. Download napravi brzo i to je to. Za pohvalu. Kaj tu ima loše? Imaš potpunu kontrolu nad svim, samo ak znaš kako. I naravno, kantu koja će to tjerat.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 12:36   #28
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
I ja koristim XP trenutno nekako ne mogu da se nakanim da instaliram 2K, trba mu malo duze po instalaciji a i trebam neku caku da smislim kako cu da napravim sa 2k,xp i 2kserv Driver clean operativni da se ne crnjacim da instaliram nego prosto da iskopiram sa 2 cd operativni i kuliram.... bolje je od ikakvog nortonovog duha iako je norton bog pa vrace duhove operativnih sistema u njihove kompjutere ........
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na