Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2020., 16:57   #7321
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Da se podsjetimo ove tvrdnje

Ponavljam,otkad se hd7850 ugradjuje u ps4?

Jasno,kad si vidio koliku si glupost izvalio pokusavas se vadit na ekvivalent hd7850 iako je tvoja inicijalna genijalnost bila ps4 sa hd7850.

Dobar trol treba poznavat tematiku ili bar osnove,a ti se provalio sa Pitcairnom iz 2012. za kojeg misliš da se ugradjuje u ps4
A ha, znači samo je tebi dozvoljeno govoriti figurativno ali od svih ostalih tražiš matematičku preciznost? Svaki bedak zna da u PS4 ide APU koji je po snazi oko HD7850, preciznije između HD7850 i HD 7870. Samo kaj ti nisi ni na razini trola nego jednostavnbo bez iskustva nabadaš o 30 fpsa
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 17:44   #7322
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
A ha, znači samo je tebi dozvoljeno govoriti figurativno ali od svih ostalih tražiš matematičku preciznost? Svaki bedak zna da u PS4 ide APU koji je po snazi oko HD7850, preciznije između HD7850 i HD 7870. Samo kaj ti nisi ni na razini trola nego jednostavnbo bez iskustva nabadaš o 30 fpsa
Sudeci po tvojim upisima na granici ludosti i prepravcima postova za tebe sam Jim Keller.

I da, napisao si ps4 slim sa hd7850.
Ne znam koje ti jezicne vratolomije trebaju za tu glupost ispravit

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 17.03.2020. u 17:49.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2020., 17:47   #7323
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Niti će pc ikad dobiti optimizaciju tj. iskorištavanje hardvera do zadnjeg atoma kao konzole. Plus što su dečki rekli to je high end i za današnji pc hardver
Govorimo o necem sto se jos ni pojavilo na trzistu nije

Sjecam se bjesomucnih izjava ala Mladen kad je izlazio ps4 pa je opet pc ispao superioran.

Vjerovanje u 400-500e kutijicu kao high end je pretjerano i promaseno.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 17:47   #7324
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 17:51   #7325
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Gledao intervju, zvuci jako jako obecavajuce. Malo po malo izbijaju plave iz cipelica. E sada kad bi se to jos pokazalo u kvartalnim izvješčima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 18:22   #7326
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Po
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Govorimo o necem sto se jos ni pojavilo na trzistu nije

Sjecam se bjesomucnih izjava ala Mladen kad je izlazio ps4 pa je opet pc ispao superioran.

Vjerovanje u 400-500e kutijicu kao high end je pretjerano i promaseno.
Mislim da ti ne kužiš o čemu mi pričamo. Pričamo o optimizaciji. Na PC se ona ne može usporediti sa konzolama. Treba hardverski značajno jači pc da bi se vrtilo ekivivalentno konzoli, pogotovo lošiji portovi. A povrh toga ova konzola je veoma snažna i po high end PC kriterijima - npr. RX 5700XT ima 40CU i RDNA arhitektura, a ovo čudo je RDNA 2.0 i to 52CU koji je uz to po svoj prilici značajno efikasniji ("IPC" i efikasnost). Dakle TRENUTNO čak ni ne postoji značajno jači pc gledano samo hardverski, a gdje je tu još "close to metal" optimizacija... Jasno da će high end pc s vremenom postati jači.

Digital Foundry je često puta obradio ovu temu. Kad krenu igre isključivo optimizirane za ovu konzolu (dakle ne launch i cross gen naslovi koji će biti prvu godinu) - jao ti ga nama na PC. 8c16t će postati minimum, kao što je sada 4c8t, čak uz poželjan headroom iznad toga. A za ram i vram da ne pričam.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 17.03.2020. u 18:31.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 20:04   #7327
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Po

Mislim da ti ne kužiš o čemu mi pričamo. Pričamo o optimizaciji. Na PC se ona ne može usporediti sa konzolama. Treba hardverski značajno jači pc da bi se vrtilo ekivivalentno konzoli, pogotovo lošiji portovi. A povrh toga ova konzola je veoma snažna i po high end PC kriterijima - npr. RX 5700XT ima 40CU i RDNA arhitektura, a ovo čudo je RDNA 2.0 i to 52CU koji je uz to po svoj prilici značajno efikasniji ("IPC" i efikasnost). Dakle TRENUTNO čak ni ne postoji značajno jači pc gledano samo hardverski, a gdje je tu još "close to metal" optimizacija... Jasno da će high end pc s vremenom postati jači.

Digital Foundry je često puta obradio ovu temu. Kad krenu igre isključivo optimizirane za ovu konzolu (dakle ne launch i cross gen naslovi koji će biti prvu godinu) - jao ti ga nama na PC. 8c16t će postati minimum, kao što je sada 4c8t, čak uz poželjan headroom iznad toga. A za ram i vram da ne pričam.

Pa kako nema, pa tu je Threadripper sa 64/128, pa poznato je da melje sve u igrama....e Manuele moj, javi se kad naučiš brojat jezgre.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 20:18   #7328
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Sudeci po tvojim upisima na granici ludosti i prepravcima postova za tebe sam Jim Keller.

I da, napisao si ps4 slim sa hd7850.
Ne znam koje ti jezicne vratolomije trebaju za tu glupost ispravit
Kakvi prepravci postova? Da si sposoban ispraviti moje gluposti ti bi to i napravio, ali za tako nešto treba imati barem dva razreda osnovne škole
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Sjecam se bjesomucnih izjava ala Mladen kad je izlazio ps4 pa je opet pc ispao superioran.
I opet ništa ne razumiješ, da si kupio novi slim za 1300 kn, odigrao barem desetak hit igara, pa onda sastavio novi PC za 1300 kn i napravio to isto znao bi o čemu pričam.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 20:26   #7329
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
A kad taj tvoj slim ima HD 7850
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 20:32   #7330
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Po TFLOPS-ima su tu negdje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2020., 21:34   #7331
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Po TFLOPS-ima su tu negdje.
Usporedba TFlopsa je besmislena na različitim arhitekturama, nekad čak i između različitih generacija kartica (npr RDNA i RDNA2).
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 21:55   #7332
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Besmislena je cijela rasprava ali u nedostatku boljih pokazatelja poslužili su i tflopsi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 07:10   #7333
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Danas slijedi predstavljane PS5, AMD Shill pripremi se za drugu rundu pljuvanja.

AMD izgleda ''puca na sve cilindre''.

Čudi me da su zeleni potpuno otkazali svoju prezentaciju, ali ako je trebala biti samo neka teorija (dakle da ne kažu ništa konkretno o Ampereu, nego samo nešto u stilu, bit će jače od ičega trenutno), onda ni ne trebaju dok ne skuhaju to kako treba.

Najbitnija trenutna stvar kod konzola će biti njihova cijena.
Inače ja osobno nisam zatucan, igram se na svemu i svačemu, ali općenito mi je PC top zbog modova, source engine-a i sličnih govnarija kojih na konzolama nema.

EDIT: Ovdje su sve informacije o streamu, za one koji žele pogledati:
http://www.pushsquare.com/news/2020/...where_to_watch


EDIT2:
Apropos TF, pa DF je u svojim videima pokazao da Navi ima osjetno manje TF od GC-a , a šije ga uzduž i popreko u igrama.
Ovo je ista stvar kao i sa mhz, nije sve u brojevima, ima nešto i u arhitekturi te primjeni iste.
BTW ja odustao od borbe sa AMD Shillom jer nema smisla, čovjek se sav uzjogunio pošto ga se taklo u nešto njemu sveto.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 18.03.2020. u 07:20.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 07:25   #7334
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nastavimo li danas sa ovim mećanjima kao prethodna 2-3 dana, primjenjujem upute Vlade RH o uvođenju 30-dnevne karantene zaraženima od mećaronavirusa

Malo zejebancije, ali ajd bez toga molim fala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 12:27   #7335
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190