Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2014., 21:20   #1
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Zvuk na integriranoj

Pozdrav, evo jedno pitanje

Imam B75m-plus maticnu, nedavno ju nabavio.

I naprosto nemrem vjerovat da joj je integrirana zvucna toliko losa. Inace nisam neki audiofil niti nista slicno...ali ovo je stvarno jako jako lose.

Mislio sam da je do sluski, pa sam probao druge medjutim ista stvar.

Zvuk je jako tih, basova skoro i nema, na full volume zvuk pucketa...jos od prvog kompa 2000-e godine to nisam iskusio...

Zar je moguce da je zvucna toliko losa?

Pokusavao sam sa driverima, nadao se da ce zvuk biti ponesto bolji ali ista stvar, nema razlike
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 21:28   #2
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Prije bi rekao da je tu nešto neispravno...
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2014., 22:07   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
provjeri masu/uzemljenje računala. I da, ako je to na prednjoj strani kućišta, probaj prvo direkt odozada u matičnu, pa vidi razliku. Možda biti da je do kućišta tj kablova koji vode na front panel.
I evo ja sam imao slučaj da sam na jednoj asrockici G31 isključio ona EUP power saver sra*ja (jumper na ploči) i zvuk se poboljšao za 300%. Nestali šumovi, pucketanja, seekanje diska (da, i to sam čuo ), scrolanje ekrana itd.
Ako nije to, onda vjerojatno nešto ne štima s pločom, obično Gigabyte ubaci dobar realtek chip na svoje ploče.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 23:22   #4
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
provjeri masu/uzemljenje računala. I da, ako je to na prednjoj strani kućišta, probaj prvo direkt odozada u matičnu, pa vidi razliku. Možda biti da je do kućišta tj kablova koji vode na front panel.
I evo ja sam imao slučaj da sam na jednoj asrockici G31 isključio ona EUP power saver sra*ja (jumper na ploči) i zvuk se poboljšao za 300%. Nestali šumovi, pucketanja, seekanje diska (da, i to sam čuo ), scrolanje ekrana itd.
Ako nije to, onda vjerojatno nešto ne štima s pločom, obično Gigabyte ubaci dobar realtek chip na svoje ploče.
Radi se o Asus ploci, asus b75m-plus, isto je kada ga spojim i na front i back panel.

Nabavim multimetar pa provjerim uzemljenje, ali na oko sve izgleda ok. A da nema uzemljenja vjerujem da bi bilo jos xy stvari kaj bi krenule po zlu

Pogledat cu u biosu mozda ima nekaj da se disejbla/enablea
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 23:29   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
probaj samo odštekati interni konektor za front panel pa onda provjeri zvuk na stražnjem izlazu. Da nemaš slučajno neke "povrate" struje koje ti kvare zvuk. Ovo sa uzemljenjem svakako provjeri, kao i disejblanje svih EUP i power save opcija u BIOS-u.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na