Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2017., 21:36   #451
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Click image for larger version

Name:	IMG_20171117_213105.jpg
Views:	576
Size:	983.7 kB
ID:	18794

U ovaj moj mali t4 je jedva ova xfx stala,30cm!
Ima još cm možda do ruba!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 15:05   #452
gizmoo42
Premium
Moj komp
 
gizmoo42's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Slatina
Postovi: 27
Nabavio od MSI R9 280 twin frozr naravno samo golu karticu bez kutije i dodataka...sad me zanima jer su identične ,kako ih razlikovati MSi R9 280 od MSI R9 280x ?
Hvala
gizmoo42 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2017., 15:17   #453
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor gizmoo42 Pregled postova
Nabavio od MSI R9 280 twin frozr naravno samo golu karticu bez kutije i dodataka...sad me zanima jer su identične ,kako ih razlikovati MSi R9 280 od MSI R9 280x ?
Hvala
Skineš https://www.techpowerup.com/gpuz/ i pogledaš koliko shader-a ima
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 15:29   #454
gizmoo42
Premium
Moj komp
 
gizmoo42's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Slatina
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Skineš https://www.techpowerup.com/gpuz/ i pogledaš koliko shader-a ima
Hvala, provjerio, ipak je 280 bez x
Pozz
gizmoo42 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 19:53   #455
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Pozdrav! Nabavil sam XFX R9 280X DD, stock hladnjak je ok kaj se tiče hlađenja gpu-a, ali su mi se vrm-ovi činili pretopli. U ovom topicu sam naišel na informaciju da je plejt koji "hladi" memoriju i vrm-ove preko thermal padova plastični i da je bolje kad se skine, kaj se u praksi potvrdilo. Maknul sam nesretni plejt i nakon toga su u loadu temperature vrm-ova manje oko 7°C. Drže se oko 80°C. I ne samo to nego je i temperatura gpu-a manja oko 7°C.
Probal sam nakeljiti ježeke na vrm-ove ali termal tape nekak preslabo drži jer su mali, pa gledam neke ovak:

Jel se to da negde nabaviti ili neko slučajno ima? Ili da nakeljim s termalnim ljepilom?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2018., 11:13   #456
crotorious
Premium
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: osijek
Postovi: 43
Krepala r9 280x nakon update-a drivera, nakon restratiranja ne pokazuje sliku. Ventovi se vrte i svjetle zeleno ledice, ali slike nema. Ako nekom treba cooler ili citava grafa nek se javi u pp.
crotorious je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 19:02   #457
Dr. Gogo
aka GOGZ
Moj komp
 
Dr. Gogo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 174
Ovako iman jedan problem uzeo san Alienware monitor 2518 freesync, i sad mogu samo stavit 120hz, ako kupin adapter mini display port oce li radit 144hz?


https://www.links.hr/hr/kabel-delock...k-2m-200600239
__________________


Dr. Gogo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 23:46   #458
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa trebao bih "malu" pomoc.

Naime, prije par dana sam napokon skinuo zadnji update za Win 10 i mislim (ali nisam 100%) siguran da od onda imam probleme s GPU.

Sve je ok dok ovako radim, ali problem nastane kada pokrenem video u media playeru.
Nekada ga uopce ne mogu pokrenuti, MPC-HC ga npr. pokrene nakon sto se sve zablokira na 10-ak sekundi, VLC ga pokrene normalno.
Kasnije kada ga MPC-HC uopce ne moze pokrenuti, VLC pokrene samo zvuk.
Probao sam u Device Manageru disejblat dio po dio, od zvuka do GPU-a te je sve proradilo kada sam disejblo GPU.
Nakon sto sam to napravio sve je opet proradilo.
Gore su zadnji Adrenalin driveri, svaki novi update je na OS-u, isao sam tako daleko da sam stavio i zadnji BIOS na MBO te sam cak probao i iznova instalirati MPC-HC te VLC.
Temperature na CPU i GPU su totalno normalne, nista nema novoga u procesima (sve sam provjerio vise puta te kao i uvijek rade mi samo oni osnovni procesi jer ne volim imati na OS-u mali milijun stvari koje se vrte bezveze u pozadini), probao sam i ugasiti AV (cisto da CIS ne blokira nesto, ali sve je ok), probao i sve procesljati s Malwarebytes, no i tu je sve ok.
Probao sam i u safe modu obrisati stare drivere s AMD Cleanup Utility pa instalirati starije drivere za GPU, ali ni to nije pomoglo.
Sada npr. svaki video radi ok (pricam naravno o offline videu, YouTube i sl. uvijek radi ok), ali onda ponekad media player pocne zezati, no svaki puta nakon restarta sve radi ok.

Komp je onaj default iz profila:

Gigabyte GA-990FX-Gaming
AMD FX-8320 (cak sam i probao staviti na default brzinu CPU, ali ni to ne pomaze)
Sapphire Vapor-X R9 280X, 3GB GDDR5
4 x 4 GB Corsair Vengeance ddr3, 1600 MHz

Osim CPU, koji sada radi na default postavkama, aposlutno nista nije OC.

Igre rade sasvim normalno pa nemam pojma u cemu je stvar.

Jedino sto mi sada pada na pamet je restart OS-a ili ako to ne pomogne jednostavno napraviti "format C", a OS nisam dizao iznova vec par godina jer sve radi ok (bar je radilo do sada )

Ima li netko ideju sto bi to moglo biti posto sam isupcao sve svoje ideje koje sam imao (osim restarta cijelog OS-a ili "format C")?

P.S.

Da, provjerio sam i sve sa "sfc /scannow", ali je sve ok.
Probao u ocaju pokrenuti i Windows Troubleshooter, ali nista ni od toga, a i pokusao sam i za probu promijeniti i browser (ne znam zasto, ocajan sam ) i ugasiti hardware acceleration u Chromeu, no kao i da nisam.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 19.01.2019. u 23:52.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:08   #459
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Jesi probao restorat windowse prije updatea?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:23   #460
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Jesi probao restorat windowse prije updatea?
Ne, niti jednom. U biti, rijetko kada i gasim potpuno komp (koristim "Sleep"), ali sada sam ga cak nekada i gasio.
Reset OS-a na pocetno stanje aposlutno niti jednom nije napravljen od kako su instalirani Win 10 (instalirani su 2015. godine ).

Sada drzim prst na resetu, a i za svaki slucaj sam napravio Win USB-a ako cu morati iz "x" razloga instalirati iznova OS.

E da, zaboravio sam reci da je komp sto se tice prasine totalno cist, no i kao sto rekoh sve temperature su ok. Jedino je cudno sto sve proradi ok (kada pocne zezati) kada disejblam GPU u Device Manageru ili kada napravim restart. Nekako sumnjam na update OS-a koji je napravljen prije pet dana.

P.S.

Sto sam sve probao:

- sve moguce torture odvrtio s OCCT
- Prime95
- memtest
- provjerio S.M.A.R.T na HDD-ima te provrtio sve testove na istima
- obratio paznju na napajanje i koliko daje na 12v, 5v i sl., ali je sve ok

Ponestalo mi je ideja sto se tice hardwarea, ali po svemu sudeci nije do njega. Sada jedino preostaje reset OS-a ili je nesto do hardwarea, a da se nekako provuklo kroz sve testove (sumnjam, ali sve je moguce).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 20.01.2019. u 22:58.
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2019., 14:44   #461
fran123456
Premija