Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2009., 22:45   #1
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Monitor se ne pali (upitna ispravnost MBO)

Naime, imam MBO Foxconn 6150K8MA (gore su 3700+ i 2*512MB Kingmax 433 RAM-a) i problem se nedavno pojavio.

Prilikom paljenja kompa monitor se nije upalio, ali ajde, mislio sam da je neka glupost u igri pa sam ga restartao, ali i nakon restarta ista priča. Pošto mi je MBO radila probleme i prvi puta kada sam ju sastavio (mislio sam da se "kolju" onboard grafika i PCI-E) posumnjao sam na to pa sam izvadio PCI-E grafu i zaštekao monitor u onboard VGA izlaz. No, i nakon toga stvar je ista kao i prije.

E, sada, matična zapišti kada se upali, čak i crvena HDD lampica konstantno svijetli nekih 40-ak sekundi, ali nakon toga se ugasi lampica i nemam pojma što se događa s matičnom.

Probao sam izvaditi RAM da vidim kako će reagirati; jednom pišti da ga nema, a drugi puta ništa.

CCMOS sam napravio nekoliko puta, što preko kratkospojnika, a što vađenjem baterije (izvadio sam ju na 5-6 dana), ali i dalje ista stvar.

Je li matična za otpis ili ?
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 10:05   #2
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Jesi li provjerio monitor, i ispravnost VGA kabla. Nakon vađenja PCI grafe i prelaska na onboard trebaš u Biosu namjestiti Init graphics adapter priority - Onboard, a ne bilo loše i da provjeriš svoju grafu u nekom drugom kompu.
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2009., 11:53   #3
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Jablan Pregled postova
Jesi li provjerio monitor, i ispravnost VGA kabla. Nakon vađenja PCI grafe i prelaska na onboard trebaš u Biosu namjestiti Init graphics adapter priority - Onboard, a ne bilo loše i da provjeriš svoju grafu u nekom drugom kompu.

Monitor radi, kabel sam promijenio, a BIOS bih volio vidjeti, ali posto se monitor ne pali ne mogu u BIOS.

Kazem ti, probao sam sa i bez grafe i sa dvije razlicite graficke.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na