Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2024., 23:28   #61
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
kod mene je pppoe malim slovima pa set brojeva svezajedno i @vip-dsl (pppoexxxxxxx@vip-dsl)
i pass ti oni daju

vlan id :
internet - 1203
televizija - 3986
Priority 0 ti je po defulu

drugo nisam trebao ništa slagati, ako si nešto prčkao po roteru vrati ga prvo na tvorničke postavke.
dok sam prvi puta slagao poprilično su zatezali krivi user,
pa pass pa sam morao5 puta zvat za ispravni vlan id,
mislim da im baš nije zaprav da koristiš svoj uređaj,
najpametnije držat tehničku podršku na telefonu dok slažeš.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.04.2024. u 14:29.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 14:07   #62
Chronosus_n1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Je, tehnička me po kratkom postupku odfikarila kad sam ih pitao za dodatne postavke, rekli su da to ne podržavaju (što je zapravo ok, nije da znaju kakav ruter imaš i jel uopće imaš preduvjete s te strane da proradi).

Proradilo mi je, bila je stvar u VLAN id. Nisam ni znao do sad da ta opcija postoji.
Proradilo mi je s velikim PPPOE.
Hvala Karlo i Skalar!

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.04.2024. u 14:28.
Chronosus_n1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 19:15   #63
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
Citiraj:
Autor Chronosus_n1 Pregled postova
Je, tehnička me po kratkom postupku odfikarila kad sam ih pitao za dodatne postavke, rekli su da to ne podržavaju (što je zapravo ok, nije da znaju kakav ruter imaš i jel uopće imaš preduvjete s te strane da proradi).

Proradilo mi je, bila je stvar u VLAN id. Nisam ni znao do sad da ta opcija postoji.
Proradilo mi je s velikim PPPOE.
Hvala Karlo i Skalar!
nebi te smjeli odkantitis ,vlan id i user i pass je najmanje što moraju,u svezi ovog "novog" zakona o korištenju vlastite opreme
(čini mi se da ga operateri tretiraju kao mrtvo slovo na papiru),
ali vjerojatno je kod njih na istom stupnju kao i kad sam ja pitao prvi puta prije godinu i po,nije im drago prebacivanje na vlastitu opremu,
taj a1 je jako čudan operater spreman si uložiti u svoju opremu ,i ti i oni znate da će sve bolje radit,a opet svim silama pokušavaju to spriječiti,
u svakom slučaju mi je drago što ti je proradilo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 19:29   #64
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Chronosus_n1 Pregled postova
Je, tehnička me po kratkom postupku odfikarila kad sam ih pitao za dodatne postavke, rekli su da to ne podržavaju (što je zapravo ok, nije da znaju kakav ruter imaš i jel uopće imaš preduvjete s te strane da proradi).
Ne,ne i NE.
Za FTTH je odlučen Point B što znači da je dovoljno da ti daju Bridge ili DMZ sa PPPoE podacima ako koriste PPPoE te time zadovoljavaju HAKOMa.

Što se tiče 3rd party opreme za xDSL i COAX moraju ti dati sve postavke što znači VLAN ID,Priority,vrstu veze i login podatke ako ih imaju/koriste.

A1,Telemach,Optima se prave glupi pa na xDSLu i COAXu daju samo Internet postavke a nedaju VLAN IDove za IPTV te VoIP parametre i login podatke pa se pozivaju na onu HAKOMovu "Iznimni slučajevi".

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nebi te smjeli odkantitis ,vlan id i user i pass je najmanje što moraju,u svezi ovog "novog" zakona o korištenju vlastite opreme
(čini mi se da ga operateri tretiraju kao mrtvo slovo na papiru),
ali vjerojatno je kod njih na istom stupnju kao i kad sam ja pitao prvi puta prije godinu i po,nije im drago prebacivanje na vlastitu opremu,
taj a1 je jako čudan operater spreman si uložiti u svoju opremu ,i ti i oni znate da će sve bolje radit,a opet svim silama pokušavaju to spriječiti,
u svakom slučaju mi je drago što ti je proradilo.
Boje se da ćeš zatražiti da vratiš njihovu iznajmljenu opremu pa dobiješ umanjenje mjesečnog računa za tu njihovu opremu a kod HTa to već možeš dobiti.
https://forum.pcekspert.com/showpost...postcount=5835
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 06.04.2024. u 19:35.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 20:48   #65
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
odbijaju primit svoju opremu već sam probao, kad bi vratio bilo bi jednako raskidu ugovora,
velim mrtvo slovo na papiru ,bar kod a1,
ali ipak ti daju prije ili kasnije potrebne podatke za internet i tv, voip nisam ni probao netreba mi.
ovo sa podacima očito ovisi ko ti digne kod poziva slušalicu neki hoće pomoći, nekima nije na kraj pameti,
osobno preferiram ženske glasove iz iskustva mada ne mora biti to stvarno,
ako i ne znaju idu pitati i većinom i riješimo problem,
srećom je optika bar kod mene osim prvih 10 dana radi bezgrešno pa nema potrebe zvat.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.04.2024. u 21:18.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 21:00   #66
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
HT je svojedobno imao "premium" opciju routera i uvjetovao je da se to uzme uz gigabit i to je dodatno naplaćivao 2€
Ja i dalje imam HT router, ali ne premium opciju i ne plaćam ga dodatno. Naravno, spremljen je u šupu.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2024., 11:36   #67
Chronosus_n1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nebi te smjeli odkantitis ,vlan id i user i pass je najmanje što moraju,u svezi ovog "novog" zakona o korištenju vlastite opreme
(čini mi se da ga operateri tretiraju kao mrtvo slovo na papiru),
ali vjerojatno je kod njih na istom stupnju kao i kad sam ja pitao prvi puta prije godinu i po,nije im drago prebacivanje na vlastitu opremu,
taj a1 je jako čudan operater spreman si uložiti u svoju opremu ,i ti i oni znate da će sve bolje radit,a opet svim silama pokušavaju to spriječiti,
u svakom slučaju mi je drago što ti je proradilo.



Čuo sam iz pouzdanog izvora da i interno imaju nesuglasice oko omogućavanja bridge moda. I dalje ne razumijem zašto se toliko opiru i sad kad imaju i ovaj zakon, al glavno da se da izgurati.
Chronosus_n1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2024., 13:49   #68
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
Citiraj:
Autor Chronosus_n1 Pregled postova
Čuo sam iz pouzdanog izvora da i interno imaju nesuglasice oko omogućavanja bridge moda. I dalje ne razumijem zašto se toliko opiru i sad kad imaju i ovaj zakon, al glavno da se da izgurati.
pa telefonski u nebrojeno puta su se složili sa menom da se i oni čude odlukama uprave -između redaka ali otvoreno ti nitko to neće reći,jer im prijeti otkaz,tehničari bi i kod a1 kao i kod t-coma bili svakako sretniji da djele bolje routere,
bridge mod donosi određeno poboljšanje,ali stvarni boljitak je tek kad njihov router izbaciš totalno,a upravo to bi trebao taj zakon donjeti,a da nije tako vidiš i po dučanima gdje je ponuda voip rutera mizerna.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 15:18   #69
alyo
Registered User
 
alyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Jedno početničko pitanje...


Postoji li neki drugi razlog za držati U92 u bridge modu osim ako ga se želi nastaviti koristiti za VOIP?


Ako već netko ima bolji router, nije li bolje jednostavno izbaciti U92 ako je korisniku bitan samo net i tv?
alyo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 18:24   #70
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
Citiraj:
Autor alyo Pregled postova
Jedno početničko pitanje...


Postoji li neki drugi razlog za držati U92 u bridge modu osim ako ga se želi nastaviti koristiti za VOIP?


Ako već netko ima bolji router, nije li bolje jednostavno izbaciti U92 ako je korisniku bitan samo net i tv?
kolko sam ih ja zvao - nedaju bridge mod za u92,kaže da ga nema u njemu,paralelno spajanje preko swicha bar kod mene neradi,postavljanje svog rotera i izbacivanje u92 je najbolje rešenje i internet i televizija bolje radi,ikustvo sa tcoma je kod mene bilo da bridge speedport uvijek utjeće nakvalitetu veze,tako ako možeš izbjeći čvrsti telefon svakako je najbolje skroz izbaciti u92,u92 je dovoljan za ljude koji povremeno koriste internet pogledaju tu i tam youtube,za strimove netflix i co ,skidanje je bolje imati svoj router,telefon smo skroz prebacili na mobitele tako da voip netreba
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na